Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud fórum

TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud

1 2
2009. aug. 25. 20:12
sajnos nálunk nem ez az általános bevett szokás. én pénzintézetnél dolgozom, de az önkormányzat helyett is inkább hozzánk fordulnak tanácsért az emberek, mert van egy nagy különbség a hivatalok és a pénztintézetek között. a hivatalnok dolgozik mert muszály. a pénzintézetnek az a célja hogy ugy dolgozzunk, hogy az ügyfél visszajárjon, megbizzon bennünk. és mi segitünk ahol tudunk.
45. szimba
2009. aug. 23. 11:20
Nekem már a munkaügyi központba való bejelentkezéskor elmondták, hogy amint lejár az ellátás, magam után kell majd fizetnem a TB-t.
2009. aug. 23. 09:49
Ahogy lvasom a hozzászólásokat, van itt hideg, meleg. A cikkel arra akartam felhivni a figyelmet, hogy aki elveszti a munkáját, munkanélkülire kényszerül még ha ellátás nélkül is, kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy rohanjon az apeh hez, hogy kitölthesse a nyomtatványt. itt a hiba, hogy nem szolnak mit kell tenni
43. e28ddc7c9b (válaszként erre: 42. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 14. 20:52

Ez sajnos, így igaz.

A férjem 28 év munkaviszony után lett rokkant nyugdíjas.

Na ez így nem igaz. 28 év munkaviszony + 12 év "rokkantsági szociális járadék" után, három éve rokkant nyugdíjas.

A 12 év alatt, amíg RSZJ volt, addig tanult a 2 gyerkőcünk. Amikor beteg lett akkor a fiunk 13 éves, a lányunk 9 éves volt, mire elvégezték az iskolákat addigra kapott nyugdíjat is.

A férjem műtétje, hogy mennyibe került arról jobb ha a legendák mesélnek.

Nem panaszkodom, túl éltük.

Nem tudom ki mondta:

Amibe nem halsz bele, az megerősít!

Ránk ez biztos igaz.

Engem is nagyon bosszant, hogy mi akik tisztességesen fizetjük a TB-t, mi sehol nem vagyunk, de azok akik életükben "egy vasat sem fizettek", NA AZOKNAK VAN JOGUK!

42. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 39. - Félév)
2009. aug. 12. 14:00
Így van, mióta dolgozom fizetem a tb-t. Egyenlegem: rengeteg ott lévő pénzem. Kifizetés: semmi, mivel még soha nem vettem igénybe szerencsére semmit. Akkor én minek is fizetem? Hány ember van így, életében nem kell rá költeni ebből a pénzből, mások pedig kiíratják tök egészségesen is a jó kis wellness szállodás heteket maguknak, az én tb- pénzemből. Meg fiúk akik lányoknak gondolják magukat, ingyen műttethetik magukat, viszont az én szemműtétemet, hogy végre lássak senki nem támogatja egy fillérrel sem a tb-től. Mindig felrobbanok ha erre gondolok.!!!!!
41. e28ddc7c9b (válaszként erre: 40. - Kata62)
2009. aug. 11. 18:53

Ami városunkban szakorvosok többsége olyan, hogy még a kurúzsló nevet sem érdemlik ki (tisztelet a kivételnek). Ha valakinek valami baja van, akkor irány más város, magánorvos.

Se az utiköltséget, se a vizsgálatot nem finanszírozza a TB.

A TB-ből annyi ami használható, hogy ha gyógyszeren van állami támogatás.

És mégis fizetjük a TB-t.

Egyett értek veled, hogy aki nem fizeti a járulékot azon kőkeményen vasalják be az orvosi ellátás költségét, akkor talán a távoli jövőben elérhetnénk azt is, hogy akik becsületesen fizetik azoknak kevesebbet keljen havonta fizetni.

40. kata62 (válaszként erre: 39. - Félév)
2009. aug. 11. 16:16

A biztosítónak is fizetsz, hátha betörnek hozzátok, vagy elüt az autó, leég a hazád... stb. Neked úgy gondolod soha nem lesz Rá szükséged? Abban egyetértek, hogy ha valaki elkezd dolgozni eldönthesse, hogy akar-e vagy nem beszállni.

De utána nem engedném be... amikor baja lesz ne legyen visszaút, akkor fizesse ki a kemot, ha kell akórházat stb...


Tisztába vagy vele mennyibe kerül egy kórházi kezelés, ha valami bajod lesz?


Különben sajnos én is fogászatra, nőgyógyászatra én is magánorvoshoz járok :-(((

2009. aug. 11. 16:05

"Potyautas"???


És ha igénybe sem veszi az állami ellátást, akkor mi van? Miért kellene pl. egy olyan embernek fizetnie, aki nem jár állami egészségügyi intézménybe? Miért lenne az potyautas, aki esetleg magánorvoshoz jár és ott fizet? Miért fizessen csak úgy, a semmiért?

38. e28ddc7c9b (válaszként erre: 36. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 11. 16:02

Ezt azoknak találták ki akiknek nincs jövedelmük.

Egyébként: anya-apa-1 gyerkőc= 85.497,- nettó jövedelem.

37. kata62 (válaszként erre: 29. - Marcica)
2009. aug. 11. 15:58
Elolvastam a ktv.-t, mert jelentkeztem köztisztviselői állásra, Te is elolvashatod és összeadni és szorozni tudok, megtanultam az általánosban.
36. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 35. - Judita79)
2009. aug. 11. 14:44
Köszi, ennél bármelyik segély több, így jól ki van találva, hogy szinte senki ne élhessen vele. Főleg, ha van egy nettó 50 ezres fizetésű is, ami mellett azért éhen lehet még halni.
35. Judita79 (válaszként erre: 34. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 11. 14:32
28.500
34. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 33. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 11. 14:28
Ez az összeghatár most mennyi?
2009. aug. 11. 14:04

Mivel melózok csak "átfutottam" a cikket és a hozzászólásokat, de ha jól láttam egy fontos dolgot senki nem említett.

Amennyiben a család egy főre eső jövedelme nem éri el a minimál nyugdíj összegét akkor az Önkormányzat átvállalja a befizetést.

Na ezt pláne nem "reklámozzák"! mi is puszta véletlenségből szereztünk róla tudomást.

32. Judita79 (válaszként erre: 31. - Júlia*)
2009. aug. 11. 14:02

igen ez így van! Nem azt mondom hogy nem kell figyelniük! Csak nem tudják a lehetőségeket! Nem tudják hogy ha fizetik az eü. hozzájárulást akkor tovább jogosultak lehetnek! meg persze sok olyan is van akit nem érdekel.... azzal meg úgyse lehet mit kezdeni hiába mondod el nekik.....

A lehetőségről kell tudniuk, és ez nekem pl. lelkiismereti kérdés hogy szóljak, ennyi!

2009. aug. 11. 13:53

Örülök, hogy figyelsz másokra,

de

ha én valami miatt nem dolgozom,

tehát nincs járandóságom, akkor nem tudják miből vonni a járulékokat, és természetes, hogy megszűnnek a jogviszonyaim.


Erre mindenkinek figyelnie kellene, hacsak nem szánt szándékkal "potyautas", amiből iszonyú ok van.

30. Judita79 (válaszként erre: 29. - Marcica)
2009. aug. 11. 13:31

történetesen tudnék válaszolni munkajogi kérdésre is, mert hr végzettségem is van! De utána is tudok nézni vagy vannak itt hr-es kollegák és odaküldöm a munkavállalót! amúgy nem azt mondom szakszerű és teljeskörű infót adjon! mert én sem tudok a munkaügyi kp-ról semmit, csak hívja fel a a figyelmet, vagy mondja meg hol érdeklődhet, ha nem tudja pontosan! Én azt kifogásolom, hogy az emberekben nulla a segítőkészség! és ez így van!


Ami meg téged illett, ha papíron leigazolták hogy ott dolgoztál munkáltatóival, akkor amiatt Téged nem érhet hátrány! Ha meg nincs róla papírod akkor is több módon lehet igazolni hogy ott dolgoztál!! pl a volt munkahelyed nyilvántartásából, vagy ha az nem jön össze akkor meg 2 tanú is igazolhatja!


Én nem akarok itt támadni senkit, és nem személyes sértésnek szántam, csupán azt mondtam és mondom most is, hogy sokan nem segítenek mégha tudnának akkor sem!!! Ennyi

29. marcica (válaszként erre: 27. - Kata62)
2009. aug. 11. 13:23

Ilyen jóban vagytok, hogy megmutatta a fizetés papírját Vagy csak te is olyan átlagos vagy aki hall egy szóbeszédet és ténynek veszi, pedig ha utána járna kiderülne, hogy az adott közalkalmazottak kb. a harmadát kapják az általad leírtaknak. És mielőtt kérdezed igen, én láttam jó néhány közalkalmazott bérpapírját és szomorú, hogy a vezetőkről hallott mesés fizetésre alapozva azt hiszed az ügyintéző is annyit kap. Aki a tényleges munkát végzi nincs megfizetve,!!


Judit79 ha valamelyik tb-és ügyfeled munkajoggal kapcsolatban kérdezne tudnál válaszolni??

Nem mert nem a te munkád, feladatod, és nem vagy köteles tudni. Akkor a munkaügyesektől miért várod el hogy a te munkáddal kapcsolatos infókat adjanak. Van elég jogszabályuk amit tudni kell. Igazat adok azoknak akik szerint mindenki a saját erejéből kell boldoguljon. 2 és fél évig voltam munkanélküli, és hónapokon át be kellett járnom a Tb-be és az OEP-be mert nem tudták a választ a kérdésemre és még a mai napig nem találták meg. Akkor ezért ki a hibás hogy hiányzik 1 biztosításom és ezzel együtt 1 év igazolt munkaviszonyom?? Tudom a ti logikátok szerint mondjuk a MÁV mert annyi köze van hozzá mint munkaügyi központnak a kötelezően fizetendő egészségügyi szolgálatra fizetendő járulékhoz.

28. Judita79 (válaszként erre: 27. - Kata62)
2009. aug. 11. 13:03
erre van vmi speckó számítási módja az önk.-nak... ami hozzáteszem nem túl emberbarát.... sajnos....
27. kata62 (válaszként erre: 15. - 82a31ed4c7)
2009. aug. 11. 12:56

Igen ez így van szociális alapon kérheti az önkormányzatnál, hogy fizessék ki helyette, bár ha szociális segélyt sem kapott, akkor nem tudom, de megkérdezni meglehet.


Különben pont én is azon gondolkodtam, azok "szociálisan érzékeny" emberek, akik a szociális igazgatásban dolgoznak (minisztérium, önkormányzat, munkaügyi központ)... milyen jól megélnek a mi nyomorunkból. Lakástámogatási fenntartást kértem mert nincs munkám és a tartalékaimat is feléltem és 3800 ft-ot ítélt meg az az ügyintéző aki kb.:nettó 180000 ft-ot visz haza.

26. Judita79 (válaszként erre: 24. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 11:13
az aboszolute! egyet kell értenem a szomszéd bácsival! :DDD
25. Judita79 (válaszként erre: 23. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 11:13

ezek az esetek felháborítóak szerintem! Meg amikor hülyeségeket mondanak! és bejön az ember, vmi totál hülyeséggel a fejében!

én még nem régóta csinálom ezt, és lehet azrét vagyok ilyen lelkes! De előtte nekem is fogalmam sem volt, hogy mennek ezek a dolgok! és mikor tanultam, akkor jöttem rá, hogy ez annyira összetett, hogy aki nem ezzel foglalkozik, egyszerűen nem értheti meg!!! Már egy éve dolgoztam ebben, mikor a sulit is megcsináltam hozzá, és sok dolog csak akkor lett világos, mikor az oepes osztályvezető szájbarágósan, mint egy hülyének elmagyarázta!! :DDD

ezért értem meg azokat akinek lövésük sincs ezekről, és ezért mondom hogy nekünk kell elmagyarázni!

24. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 22. - Judita79)
2009. aug. 11. 11:12
Mi a távhővel jártunk most ugy, hogy csak február közepéig adták a támogatást, mert nekik a rendszer úgy küldte át az infót. Pedig a határozatban, amit mi kaptunk, abban egész évre megitélték. Ha nem megyek be 2-szer a távhőhöz, és egyszer az államkincstárba, akkor még mindig nem adnák a támogatást, ami jár nekünk. És ha nem vesszük észre, akkor az a mi hibánk, miért nem figyeljük a számlát, amit kifizetünk. háááát mocskos egy világ ez, ahogy a szomszéd bácsi mondani szokta....
23. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 21. - Judita79)
2009. aug. 11. 11:08
Igen, te lelkiismeretesen csinálod,és le a kalappal érte, más meg lesz*rja, elnézést a kifejezésért. És a fizu természetesen mindkettőtöknek ugyanannyi...Nyilván azért mentem oda, mert nem értettem, amit a neten szakszerűen leírtak. Megtudtam máshonnan.
22. Judita79 (válaszként erre: 19. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 11:06
és ezt még külön fűszerezi, hogy az oep és az apeh két rendszere sem mindig kompatibils! és lehet csak hónapok múlva derül ki, hogy pl. egy dolgozónk bejelentését nem fogadták el! És akkor minket szidnak, hogy fekete munka és társai, holott mi mindent jogszerűen csinálunk, csak hát a bürokrácia, és az informatika az nagy talány! :D
21. Judita79 (válaszként erre: 17. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 11:04

na látod ez a gáz! itt kezdődik! Szerintem meg az ilyen ügyintéző a szakma szégyene!!!ha valaki veszi a fáradságot, mert kérdez, akkor igenis adjanak felvilágosítást! Mert ha én odatolom az orrod alá a tv.-t nem biztos hogy jól igazodsz el rajta ,mert van hogy a szakmabelieknek sem egyértelmű, és csak különböző esettanulmányokból tudjuk hogyan kell eljárni!!!!

És látod, Te pl. kérdeztél és mire mentél vele!!! Ezért mondom, hogy hivatalból azonnal kérdés nélkül is ha valaki ott áll előttem, akkor azonnal mondom mire kell figyelni!! ez a dolgom!!!

20. bared (válaszként erre: 19. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 11. 11:03
ha nem megy, azt bezzeg igen://
2009. aug. 11. 10:59
És még annyi, hogy ha esetleg netán ujra dolgozni kezd, nem lépteti ki a rendszer automatikusan a járulékfizetési kötelezettség alól, hanem külön kérvényen ezt kérni kell! Oda kell ám nagyon figyelni, mert a több milliárdos rendszerek nem veszik észre, hogy két helyről megy a járulék a kasszába... Szomorú világban élünk...
18. bared (válaszként erre: 16. - Judita79)
2009. aug. 11. 10:56
persze, ebben egyetértünk... de pontosan azért, mert mindenki tudja, milyenek kellene alaposabbnak lenni((
17. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 12. - Judita79)
2009. aug. 11. 10:56

igen, ez nagyon szép, de amikor én bementem a tb-hez, infót kérni, elküldtek, hogy majd nézzek utána interneten, mert nekik sok dolguk van, nem érnek rá beszélgetni...:S

Én azokkal értek egyet, akik nem hibáztatják a központot. Hónapokig ez ment a híradóban, hírekben, a csapból is ez folyt, hogy aki nem dolgozik, annak fizetnie kell maga után a járulékot. A munkaügyisnek ezer más dolga van, és ezer más ügyfele. Ha elfelejtett szólni, hát istenem, az embernek tudnia kell magát rendezni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook