Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tavozzangolosan.hu - Valakinek erről véleménye? fórum

Tavozzangolosan.hu - Valakinek erről véleménye? (beszélgetős fórum)


22. 563b626108 (válaszként erre: 20. - Vali88)
2014. febr. 3. 14:37
Te jelenleg kinn élsz?
21. Vali88
2013. okt. 13. 18:22
Ja, és egy kedves barátnőm megkért, hogy a nevében posztoljam ki: magyar közvetítő cégen keresztül - sokat hirdetnek - idősotthoni ápolást ne vállaljon be senki. Barátnőm egy kelet-angliai idősotthonba került. Alig többet fizetnek mint minimálbér. Szolgasorban tartják őket, túlórákat nem hajlandók kifizetni. A kisfőnökök szívatják őket egyfolytában. Ápolás mellett a munkaidő fele takarítással megy el. Sajnos mivel 1 évet bevállalt, most nem mert lépni, mert az sokba kerülne neki.
20. Vali88
2013. okt. 13. 18:15

Pamutdisznó hozzászólásain nagyon jót nevettem.

Az angolok tényleg furák tudnak lenni. Szerintem van aki befogadja a külföldieket és van, aki érezetően nagyon nem szívleli őket.

A külön két csap engem kiborít nap mint nap. A kajájuk ehetetlen, kivétel a sütik egy részét. Kínait és indiait eszem Angliában.

Ami még számomra meglepő volt, az a nagyon drága szállások nagyon alacsony színvonala.

Érdemes inkább európai lakótársakkal osztozni egy-egy lakáson. Én magam toleráns vagyok, dehát azért hosszú távon más tisztasági fokhoz szokott egyéb nációkkal nehéz együtt lakni, bármennyire is kedves népek.

A magyar ügynököket, sőt a magyarokat Angliában is nagyívben kerülni kell. Saját tapasztalat.

Szerintem is szüksége van Angliának okos magyarokra, így érdemes próbálkozni.

2013. aug. 18. 21:18
Köszönöm!
18. ce24db56a5 (válaszként erre: 17. - 563b626108)
2013. júl. 12. 16:06
Part time job, first hand experience and second class Carlisle pub:)
17. 563b626108 (válaszként erre: 12. - Ce24db56a5)
2013. júl. 12. 10:08
ez first hand experience v vhonnan másoltad?
16. ce24db56a5 (válaszként erre: 15. - 563b626108)
2013. júl. 11. 11:17

A Pamutdisznó már csak ilyen szemfüles,de úriember!


Persze csak ha nem csal a szimata, anglisztikát végeztél a cívis városban :)

Ja és Linkin Park kedvelő vagy...


Félre a tréfát, miért e ülhetnél egyből recepcióra ilyen nyelvismerettel?


Az angol lakcím nem nagy gond, ismerőshegyek igazolják. A vendéglátás a szigetlakóknál a vendéglátó és hotelszakma valóban az outsiderek privilégiuma de nem értem miért mazochista a melóvállalók zöme és feketemosogató, vagy pizzafutár akar lenni????

2013. júl. 11. 10:20
Hey, Te honnan tudod, h milyen tapasztalatom van, és, h milyen nyelvtudásom?:D Egyébként tudhadnád, h nem fognak rögtön beültetni recepcióra, csak azért mert jó angolom van.. mindenhol meg van a ranglétra, azt be kell járni. Hotelben akarok dolgozni, vagy étteremben. Egy csomó angol portálokon jelentkezek állásokra, de amíg nincs angol lakcímem, le se szarják..
14. ce24db56a5 (válaszként erre: 13. - 563b626108)
2013. júl. 11. 06:36

Használd ki azt a tudást, amivel a halvérűek nem rendelkeznek de neked megvan! Ez a magyar nyelvtudás. Mikor meg voltam kergülve, hogy kimegyek a Troviton és a Monster.co.uk oldalon hemzsegtek a jó recepciós és telefonos melók amihez főként magyarul beszélő csajokat kerestek.


A magyar nyelvtudással nem volt gond, de a nővé operálás nem szerepelt a terveim közt és ez egyelőre maradt is így.


Felsőfokú végzettséggel IT helpdesk tapasztalattal és erős angollal viszont nehofy valami mosogatós, hagymaszedős,teszkóraktáros tevékenységbe kezdj odakint!


Mindezt az ismeretet megfejelve magyar nyelvtudással nagyon jó munkákat foghatsz ki, csak NE MAGYAR ÜGYNÖKKEL KEZDJ hanem egyenesen a fent említett ingynes oldalakon böngéssz ahogy az eszesebbje teszi!

13. 563b626108 (válaszként erre: 12. - Ce24db56a5)
2013. júl. 10. 23:15
hát egy nemzet sem tökéletes, de ezeket mindenképpen mérlegelni fogom, mielőtt a ködös Albionba költöznék:)
12. ce24db56a5 (válaszként erre: 10. - 563b626108)
2013. júl. 10. 21:56
És ráadásul a britek xenofóbok és bár barátkoznak a külföldiekkel, lenézik őket. A melegvíz és a hideg külön csapból folyik így a kézmosás is olyan, mint egy próbatétel a Fűrész 2-ből. A jobbkormányos körforgalom emberi elme számára fel nem fogható, akárcsak a teázás, amit mi egy filterrel lerendezünk a pudingfejűek meg úgy nekikészülnek, mint sebész az epekőműtéthez.A konyhájuk a legkeményebb - Maugham szerint Angliában úgy lehet nagyjából tűrhetően kajálni, ha az ember naponta háromszor reggelizik. Ja...black puding. Az olyan mint a véres hurka, de az erős sörön beszórakozott és felkavarodott gyomrú britek hasonló kinézetű nyomokat hagynak maguk után a pubok melletti sikátorokban...
11. 563b626108 (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2013. júl. 10. 14:46
de az is nagyon okos magyar lehetett, aki ilyen szlogent meglátva jelentkezik..
10. 563b626108 (válaszként erre: 6. - Ce24db56a5)
2013. júl. 10. 14:45
thnx:)
2013. júl. 10. 14:18

Ja...ez a bonus track


[link]

2013. júl. 10. 14:18

Az még megjegyzem, hogy július elsejével életbe lépett új Büntető törvénykönyv a melósexportot már az emberkereskedelem tényállásában tárgyalja, amit elég komolyan mér meg a bírói gyakorlat.


Ezt itt érdemes elolvasni_

[link]

7. Regin_a (válaszként erre: 5. - 563b626108)
2013. júl. 10. 08:49

Tegnap a tv-ben nyilatozott, ha nem is erröl a cégröl, egy magyar

Alig tudott hazajönni és vesztett 200ezret amit kölcsönbe vett a kiutazásra


Egy idézet erröl az oldalrol

"hogy olyan barátokat találj akikkel többet tudsz inni mint az angolok"

Komoly reklám!


Dehát felnő egy új nemzedék akinek egy részét mindig át lehet vágni

6. ce24db56a5 (válaszként erre: 5. - 563b626108)
2013. júl. 10. 08:28

Nagyjából arról van szó, hogy a legtöbb külfölön munkát vállaló magyar az Egyesült Királyságban landol és a britek ezt kezdik elléggé unni.


Egyfajta újabb népvándorlés ez, mert Romániából töltik fel évek óta a haza "megüresedett állampolgári férőhelyeket" - aki innen lelép, jön egy bevándorló a helyére.


Mi ugyanolyan bevándorlók vagyunk a pudingfejűeknél, mint nálunk az arabok, románok vagy erdélyiek, törökök - azzal a különbséggel, hogy nekünk nincs tőkénk, illetve határontúliként nem kapunk olyan támogatást mint amit a magyar nemzetpolitika kínál a hozzánk érkezőknek.


A magyarok olyan nép, aki külföldön is igyekszik a honfitásrsáról minden bőrt lenyúzni - erre szakososdott több tucatnyi cég.

Valójában sokszor nem állást kínál, hanem egy ingatlan bérletét közvetíti neked, hiszen először lakni kell valahol aztán dolgozhatsz.


Ha kimész kapsz tőlük egy sim kártyát ( A briteknéel egy pay as you go kártyát utánad dobják ajándék percekkel!) kisebb összegért elintézik, amit te agad is el tudnál intézni, szereznek neked lakást ami már megvan csak a bérlő hiányzik, bevisznek a városba a reptérrő ingyen, amit valójában sokszorosan megfizetsz.


Szóval aki segítséget kínál, az nem ingyen teszi - a munkaközvetítésért pedig az egész EU-ban nem lehet pénzt kérni, ezért a rejtett költségekkel manipulálnak. Egy albérlet pl. heti 80 font+2 hét kaució, ami a közvetítőnek zsebbe rögtön 80 font jutalék. Munkád addig nem lesz, míg bankszámlaszámod és bizutosításod nincs úgyhogy azzal lehet számolni, hogy 4-8 hét városnézés vár rád.


Kérdés, hogy mi a biznisz egy érdi káeftének magyar munkásokat exportálni az éppen kapuzárásra készülő ködös Albionba?Ingyen!

2013. júl. 7. 20:32
Nem tudom, úgyis akkor derülne ki, miben "segítenének" ha szerződöm velük.Egyébként nem reklámozom, kíváncsi vagyok csak,h van /volt e vkinek tapasztalata. Biztos átverés, mint bármi más az életben, a honlap szerint szállást "biztosítanak", erre a részére lettem volna kíváncsi. Egyébként beszélem a nyelvet, munkát tudok magamnak találni.
2013. júl. 7. 19:58

Vélemény: hagyd őket a fenébe.

Egy magyar cég Budapestről vagy Kaposvárról nem fog Neked állást találni.

Ha meg igen, akkor az olyan (szállodatakarítás pl.), amit Te is, EGYEDÜL meg tudsz találni.


Mi az, amit egyedül nem tudsz elintézni, ha tudod a nyelvet? Nincs olyan !


Ha meg nem tudsz angolul, akkor az egész felesleges.

Szóval, felejtős.

2013. júl. 7. 19:56

Mi ez? Reklámozod??

Bár az ilyen fórumot ki szokták törölni.

2013. júl. 7. 19:27
mikor inditsak angliaba vallalkozast itthonrol???
2013. júl. 7. 19:01
Tavozzangolosan.hu - Valakinek erről véleménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook