Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Távkapcsolat - mellette vagy ellene? fórum

Távkapcsolat - mellette vagy ellene? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 22. 10:36
Holnap leszünk 1 hónapja együtt, eddig működik a távkapcsolat. Remélem, hogy tovabbra is meglesz mind2 félről a kitartás :D
2009. jún. 17. 09:57
ellene
215. SmilEra (válaszként erre: 214. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 17. 09:39
Ez igen, 12 év az tényleg nem semmi. Gratulálok! Nem mondom, hogy nincs ellenpélda, de abból van kevesebb szerintem. Legalábbis hosszútávon. Ezt hozzáteszem, hiszen nekem is fél évig távkapcsolat volt, és bejött.
214. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 213. - SmilEra)
2009. jún. 17. 09:15
Nálad nem működött, minden párkapcsolat más nem lehet sablont készíteni. Mi vagyunk az ellenpélda, hogy működik, 12 évig voltunk távol egymástól, most pedig 3 éve együtt élünk, lélegzünk, lakunk. Minden ok, megérte, hogy együtt maradtunk. Sőt nem is jött szóba soha a szakítás. Azért írom le, mert néha bejönnek a tündérmesék is.
213. SmilEra
2009. jún. 17. 08:22

Sziasztok!

Az az érdekes, hogy amikor én voltam ilyen helyzetben, akkor azt gondoltam, hogy működik, működhet, és szinte sértve éreztem magam, ha valaki az ellenkezőjét mondta. Azóta rájöttem, hogy nem működik, (illetve hosszú ideig biztosan nem) mivel teljesen más szituációk adódnak, illetve rengeteg, a hétköznapi életben nap mint nap előforduló szitu viszont kimarad, és így nem lehet megismerni a másikat. Nem lehet tudni, hogy mire hogyan reagál, stb.

Persze, a bizalom az alapja, de attól még nem tudom, hogy a másik hogyan reagál, ha egy nap elfelejtek hazavinni kenyeret. Hülye példa talán, de szerintem nem lényegtelenek az ilyenek.


Azt el tudom képzelni, hogy úgy működjön, ha egy évek óta együtt élő pár valami miatt egy időre távkapcsolatba kényszerül. Illetve még azt, ha a kezdetekben áll fenn ilyen helyzet, és nem tart túl hosszú ideig. Tapasztalat :-)

2009. jún. 15. 09:09
Még 1 hónapja sem vagyunk együtt de Párom már az összeköltözésről beszél... kicsit korai... ő azt mondja, hogy majd gondoljam át és majd döntsek úgy ahogyan érzek. Szeretek Vele lenni, jól érzem magam Vele. DE még nem tartunk ott, hogy feltudjak adni mindent érte. Ráadásul milyen kényelmes gondolat, hogy én hagyjak itt mindent és kimenjek utána. Mi a véleményetek? Egyértelmű, hogy nem költözök még össze vele, főleg nem megyek el más városba mikor itt van a munkám, családom, mindenem (Rajta kivűl) Kérlek irjatok
211. eri81
2009. jún. 14. 19:33
Én ellene vagyok a távkapcsolatnak. A párommal évekig éltünk messze egymástól, és ebből mindig nagyon sok probléma adódott. Nagyon nehéz volt kibírnunk mindkettőnknek, és mind a ketten félre is léptünk az évek alatt. Senkinek nem ajánlom ezt a kapcsolatformát, hacsak nem látható előre, hogy csak egy rövid ideig fog tartani.
2009. jún. 5. 13:05
Szerintem is ezek a legfontosabbak! ezek nelkul hiabavalo egy kapcsolat...
2009. jún. 5. 12:50
Az biztos, hogy nálunk két dolog volt és most is az, a világon a legfontosabb: őszinteség és bizalom. Ezért működik! Rájöttünk, hogy bármi nyomja a szívünket, meg kell beszélni, el kell mondani a másiknak, hogy érzünk, mi nyomaszt, vagy mitől félünk.
208. Ágica2188 (válaszként erre: 206. - TrinithY)
2009. jún. 5. 12:43
A kulcsszó szerintem a BIZALOM!!! Ha ez megvan akár a világ 2végén is lehettek, ki tartotok egymás mellet!! Ha nincs akkor, ha egymás mellett vagytok, sem lesz jó, ha fogod a kezét is megcsal amikor elfordulsz!!!!
207. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 205. - Eddit)
2009. jún. 5. 12:30
Elmeséled, hogy mi történt, talán tanulunk belőle valamit?
206. TrinithY (válaszként erre: 202. - 064abada22)
2009. jún. 5. 12:12
Koszonom szepen! :) Remenykedem benne, hogy igy lesz :D
205. eddit (válaszként erre: 204. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 5. 12:11
Nagyon irigyellek.Nekem nem jött össze....
204. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 198. - Eddit)
2009. jún. 5. 12:10
Szia, nem volt egyszerű, mivel sokáig tartott, amit külön töltöttünk, általában én mentem hozzá, így megismertem a várost, a barátait. Azután egyszer csak költöztem, új munkahely, új lakás, új (régi) ismerősök. Szuper azóta minden, bár a 2. évben amikor már összeköltöztünk, volt egy fél éves szünet, ami kellett mindkettőnknek, azóta még jobb mint volt.
2009. jún. 5. 12:10
Szia!! Mi a párommal 10hónapja vagyunk együtt (együtt is élünk)! Eddig minden nap együtt voltunk, mindent együtt csináltunk! ő eddig Németországban dolgozott az elmult 1évet, egészségügyi okok miatt töltötte itthol, de most mindketten megyünk vissza, bár csupán 50km-re dolgozunk egymástól, mégis csak hétvégén tudunk majd találkozni! Ezért szerintem nem kérdés hogy müködhet-e egy párkapcsolat, ha nem hinnénk benne, nem mernénk belevágni, legalábbis nem így!! Sok sikert, ne add fel, menni fog ez!! Szép napot!!
2009. jún. 5. 12:03
mi is minden hétvégét együtt töltöttünk, egy év után már a közös lakást kerestük. nektek is ezt kívánom Tinithy. (és mi is neten ismerkedtünk meg...)
201. TrinithY (válaszként erre: 198. - Eddit)
2009. jún. 5. 11:59
Kerlek meseld el, veletek mi tortent? :(
2009. jún. 5. 11:58
Koszonom, hogy irtatok :) Amikor odajutunk, hogy osszekoltozes biztos vagyok benne, hogy kepes leszek ilyen aldozatot hozni, vagy o. :) meg csak 14 napja vagyunk egyutt, de nem szeretnem elvesziteni, foleg emiatt nem! :) Remenykedem benne, hogy kovetjuk majd a peldatokat :D Puszi nektek!
2009. jún. 5. 11:56
Amikor megismertem a páromat még Nyíregyházán laktam a szüleimmel. Ő budaörsi. (Chates szerelem...) Mivel suliba jártam, így maradtak a hétvégék. Két évig ment ez így, aztán Pestre kerültem egyetemre. 5 éve vagyunk együtt boldogan. Szerintem megoldható, de nagyon sok bizalom kell hozzá, és az, hogy igenis akarjatok találkozni. Nálunk rengeteget számított, hogy a párom szinte minden hétvégén jött hozzánk, és rám áldozta a hétvégéit.
198. eddit (válaszként erre: 196. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 5. 11:56
Végre egy happy end....nekem sajnos negatív élményem van a távkapcsolattal kapcs...persze eleinte az is szép volt...kíváncsi lennék ti hogy vészeltétek át és hogy oldottátok meg.Neten ismerkedtél meg vele? Ugye nem?
2009. jún. 5. 11:55

kedves Trinithy!

működhet, mi csak 80 km-re laktunk egymástól, négy éve együtt élünk, és van egy kislányunk. csak ehhez valamelyik félnek fel kell adnia az addigi életét (új munkahelykeresése, új város megszokása, senkit nem ismersz stb.).

196. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 195. - TrinithY)
2009. jún. 5. 11:54
szia, távkapcsolatban éltem 12 évig, utána költöztünk össze, minden ok. A vége az, hogy valakinek költöznie kell a másikhoz. Ez rajtatok múlik, a lényeg, hogy működhet, lásd itt vagyunk élő példának. Pedig több mint 500 km volt köztünk egy darabig, utána már csak 60.
2009. jún. 5. 11:49

Kedves forumos barataim/baratnoim!


4 eve egy munkahelyen dolgoztunk, de nem beszeltunk egymassal, csak koszontunk egymasnap a folyoson. Ket kulombozo teremben dolgoztunk. Alig 5 honapot dolgoztam ott. Ra nehany honapra megtalaltuk egymast az interneten egy tarsasagi oldalon es azota chateltunk. Egy eve telefonon tartottuk a kapcsolatot, es mielott osszejottem az exemmel (akirol tobb forumot is inditottam, tobben kozuletek ismerik ezt a reszt) 2-3 honap alatt legalabb 8-10x megbeszeltuk, hogy talalkozunk, de mindig kozbejott vmi vagy nekem vagy neki. Pedig mindketten akartunk talalkozni.

Ismeri az exemet es tartotta a kello tavolsagot, magam sem ertem miert jottem ossze az exemmel, pedig O sokkal jobban erdekelt mindigis... na mind1. Szoval miutan szakitottam az exemmel a villamosbol meglattam ot az egyik baratjaval beszelgetett :) rogton kaptam az alkalmon es irtam neki egy smst :p zold nadrag, vilagoszold ingben volt.. nagyon jol al neki! irtam az smsben, hogy jol all a zold :p es hogy mi jot csinal itt Varadon, mivel o 169 km-re van tolem, mas megyeben, mas varosban dolgozik. Erre o visszairt es 1-2 orara ra talalkoztunk :) es osszejottunk. Udvarias, tisztelettudo, illedelmes, kedves, .... erett ferfi! (11 ev van koztunk) Mindenben az en esetem :) most hetvegen elutaztam hozza, csodalatos volt. Nagyon jol erzem magam vele, es oszinten erzem hogy o is velem. Mindennap smsezunk, felhivom, felhiv. Ugy erzem annak ellenere, hogy messze vagyunk egymastol sokkal normalisabb ez a kapcsolat az eddigi osszeshez kepest. Allitolag a ceg 1 ev mulva Varadra jon es akkor itt fog dolgozni. De ha nem? vagy ha megis... nem tudom, hogy nehany honap mulva mennyire fog zavarni a tavolsag... de ha belegondolok, hosszutavon nem hiszem hogy eltudnam viselni, hogy ilyen messze legyen tolem... a szerelem mindent kibir.. de o meg ferfibol van... es szerelemrol meg nem beszelhetunk 14 nap utan.. azt hiszem. Kerlek irjatok meg a velemenyeteket! Sokat segitene. Vagy mondjatok meg a frankot, hogy igy semmi ertelme vagy tartsatok bennem a lelket :) Elore is KOSZI

2009. máj. 31. 23:26

Sziasztok!

Borzaszto kitartás és bizalom szükséges egy távkapcsolathoz.Én megismerkedtem egy fiuval,aki Hollandiába él(1500km).4 honapja tart a kapcsolat,amiből 4 szer találkoztunk.Legközelebb csak julis végén jön haza...sajnos még nem végleg.De valoban áldás az internet,napi szinten beszélünk.Akinek magyarországon belül van távkapcsolata,gondoljon arra,van rosszabb helyzet is,mikor nem több száz,hanem több ezer KM a táv.Ha őszinte egy kapcsolat,bizony nagyon sokmindent kibir...

2009. máj. 13. 15:37
MAJDNEM 2ÉVE vagyok TÁVKAPCSOLATBAN,nagy a VÁGYAKOZÁS egymás iránt.NEM tudom,van-e jövője kapcsolatnak igy,nehéz.Várom telefonhivásait,ha jön,jó,ha elmegy ujabb hetekre,hónapokra borzasztó.Házasságtéma fölmerült bennem,de nem tudom,reális-e.nAGYON tetszik fickóm,nehéz véget vetni a kapcsolatnak,de otthon egyedül érzem magam,szretnénk közelebb kerülni egymáshoz,anyagiak az oka,amiért eddig nem sikerült.Ha uj kapcsolat jönne helyben,lehet feledtetné.érzések hozzá huznak,de már nem elégit ki,egyre nehezebb nélküle,főleg ,ha napokig nem is hiv föl.az igazi,aki mindig kéznél van,
2009. máj. 4. 17:45
4 hónapja vagyunk együtt. Minden nap látjuk egymást sokat vagyunk együtt. Sajnos 1 héten belül elköltözik (230 km)a megélhetés miatt én menni nem tudok vele:( Hogy lehet ezt túlélni? Már most úgy érzem, hogy beledöglök...
2009. ápr. 9. 19:53
Csatlakozom:( A szívem megszakad:( 'hét és a párom elmegy...
190. sundance (válaszként erre: 188. - Kelenia)
2009. márc. 31. 19:02
Jó volt olvasni a hozzászólásodat! Az én párom most ment ki Angliába dolgozni, nem volt más választás... Nagyon nehéz kibírni, de szeretném hinni, hogy megéri! Nagyon szeretjük egymást, minden este felhív, elmondja mennyire szeret, mennyire hiányzom neki... Iszonyúan szenvedek, de nekem nem kell más csak Ő.
189. Demetra
2009. márc. 31. 18:55
Segítség, belezúgtam egy holland srácba!!! :s
188. kelenia
2009. márc. 24. 04:03
az en szitum: majdnem 2 evig voltunk egymastol 6500 km-re. Ugy gondolom, hogy a tavkapcsolatot senki nem "elvezi",ezt csak tulelni lehet.. De ha a masik tenyleg az igazi, akkor megeri igenis.. Es aki azt mondja, hogy bele sem kezd, az nem is szerelmes igazan.. Ha igazan szerelmes vagy, legalabb egy eselyt adsz kettotoknek..Mi azota mar egyutt vagyunk es visszanezve azt mondom megerte..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook