Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tavasszal minden szobanövényt ki lehet tenni a szabadba? fórum

Tavasszal minden szobanövényt ki lehet tenni a szabadba? (tudásbázis kérdés)


21. sonysony (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. ápr. 27. 17:45

Attól még beviheted hiszen minden növényen megbújhatnak bogarak.

Ez negatív diszkrimináció! :(

Az én kaktuszaim között is megbújik néha egy-egy.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Vica66)
2018. ápr. 27. 05:49

Köszi!

Akkor még se fogom behozni.:)

19. vica66 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. ápr. 27. 00:32

Ezt a begóniát én is nagyon szeretem, igénytelen, hálás növény, gyönyörű dúsra, nagyra megnő. :)

Viszont ha beviszed, előtte nézd át, vagy fújd be rovarirtóval, mert a dús növény közt szeretnek elbújni a rovarok, ősszel, a hűvösben megdermednek. Mi is sajnáltuk egyszer kint hagyni, behoztuk, aztán bent feléledtek a közötte elbújt darazsak...

18. vica66 (válaszként erre: 12. - Sonysony)
2018. ápr. 27. 00:30

A kálát én minden tavasszal, amikor már nincs fagyveszély, kiültetem a kertbe a szabad földbe, félárnyékos helyre. Persze, öntözöm. Először elhullajtja a leveleit, de újakat, erősebbeket növeszt helyettük. Ősszel újra becserepezem, és behozom a lakásba, így az ősz, tél folyamán virágzik.

Nincsenek különösebben érzékeny szobanövényeim, amik vannak, azok mind kint "nyaralnak" cserepestül, és nagyon szépen szoktak fejlődni olyankor. (Persze, általában kicserélem frissre a földjüket is.) Egy virágomra haragszom, mert kint nagyon szép, de miután behozom, elhulljatja az összes levelét és halottnak tetteti magát, de tavasszal megint kihajt. Viszont megfagyni meg mégse hagyhatom.

17. spann (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. ápr. 25. 20:17
Hűvös helyen kell teleltetni, 10-15 fokos helyiségben, világos helyen.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Spann)
2018. ápr. 25. 06:46

[link]


Ilyet szoktam venni az erkélyre minden évben, mert szép nagyra megnő és tavasztól késő őszig tele van virággal.


Azt mondod, hogy bevihetném a lakásba és tavasszal még élne?

Ki fogom próbálni!

Köszi!:D

15. spann (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. ápr. 24. 21:43
Mindegyik begónia évelő és átteleltethető. Különösen a B. semperflorens évekig bírja a teleltetést (világos és hideg de nem fagyos helyen) és egyre nagyobb lesz.
14. spann (válaszként erre: 9. - Butterfly87)
2018. ápr. 24. 21:40

Milyen begónia? melyik azálea? Nem mindegy.

A fajtanevekre is figyelj, és meg lehet nézni mindet a neten.

13. sonysony (válaszként erre: 9. - Butterfly87)
2018. ápr. 23. 22:10
Majomkenyérfa (baobab) helyett majomfát (crassula ovata) vegyél az elfér még a lakásban is. A majomkenyérfa még az udvaron is szűkösen!
2018. ápr. 23. 22:02

A szobában teleltetett növényeket először árnyékos helyre kell tenni. A növények (ugyanúgy mint mi) "leégnek" ha közvetlenül a napra kihelyezzük. Én a kaktuszaimat már kiraktam - nem tudom máshová - a napra. Árnyékolásnak kb 2-3 hétig műanyag hálót raktam rájuk. (Olyan mint a műanyag "krumpliszsák".)

Közvetlenül a szabadba nem rakható ki minden szobanövény. Vannak olyan növények, amelyek öntözése figyelmet igényel. Vagy pl. a kála szára szélben ...

2018. ápr. 23. 22:01

Begónia: ilyet direkt kintit szoktam venni az erkélyre. A palánta kb 150 Ft/db és tavasztól késő őszig virágzik. Nem évelő.

Azálea: Sajnos nem tudtam kitenni az erkélyre, mert karácsonykor kaptam és kb. 2 hónap alatt tönkrement.

Korallvirág: volt ilyenem. 3 évig meg volt és nyáron mindig kitettem az erkélyre. Ott szépen rendbe jött, de a lakásomat nem bírta, ahogy a majomkenyérfa sem

Kövirózsa: Nálam ez is 2 évig bírta, de kint volt télen is az erkélyen.

10. Channa* (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. ápr. 23. 21:53

Nem nagyon tudom:D

A neten rákerestem: csüngő csokrosinda, filodendron, nyíllevél, Dieffenbachia,könnyező pálma, aloevera, vitorlavirág, meg valami fikuszom is van, apró levelű. Nem nagy szám egyik sem, de én csak az ilyenekkel tudok bánni:DDDD

2018. ápr. 23. 21:38

Köszönöm az eddigi segítséget.


Nincsenek még növényeim, pár nap múlva megyek vásárolni.

Ami a listán van: begónia, azálea, korallvirág, majomkenyérfa, kövirózsa.

2018. ápr. 23. 21:17

A légmozgásra és tűző napra érzékeny, páraigényes növényeket viszont nem szabad kivinni. Ilyen például a fátyolaszparágusz, a királybegónia, a buzogányvirág, a csodacserje, a tenyérarália és a bunkóliliom.


Innen másoltam:

[link]

2018. ápr. 23. 21:00
Szerintem nem. Vannak, amelyek kifejezetten szobai tartásúak, ezek tönkremennének a tűző napon.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Channa*)
2018. ápr. 23. 20:52
Milyen növényeid vannak?
2018. ápr. 23. 20:34

Én minden évben kiteszem őket őszig.

Kb. 2 hete raktam ki az erkélyre a nővényeimet, és addig kint lesznek, amíg nincs hajnalban vagy éjszaka hideg. Gyönyörűek lesznek ilyenkor. Az erkélyem déli fekvés, így mindig tűzi a nap.

2018. ápr. 23. 20:05
2018. ápr. 23. 20:03

Vannak érzékeny növények, amelyek nem szeretik a helyváltoztatást. Vannak olyanok, amelyek nem bírják a szelet, huzatot. Mások meg a közvetlen napsütést nem szeretik.

Csak tudod, melyik növényed micsoda, utána tudsz nézni a tartásának a neten. Így nehezebb, hogy találgatni lehet, milyen növényeid vannak.

2018. ápr. 23. 20:02
A fagyok után ki lehet tenni, de általában csak árnyékos helyre. Meg van, amelyik nem tűri a szelet, a vihar se szokott használni nekik.
2018. ápr. 23. 19:58

Nem kiültetésre gondolok, csak kitenni őket erkélyre, teraszra.

Van olyan virág, növény, amit érdemesebb lakásban hagyni?

Ti hogy csináljátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook