Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tátrában a Dunajec folyón lehet tutajozni? fórum

Tátrában a Dunajec folyón lehet tutajozni? (tudásbázis kérdés)


14. caravell (válaszként erre: 13. - Anduca)
2010. ápr. 10. 15:10
Mi si voltunk a Tri koruny hegyeken, az egyik csúcsot úgy hívják, hogy Szopka: mi azt másztuk meg, de nem ám akárhogy, bringákkal. Az elején ki volt téve, a tábla, hogy bringaút. Azután egyre jobban emelkedett, végül le kellett szállnunk és tolni, utoljára pedig egymásnak adogattuk, de akkor már csakazértsem fordultunk vissza. Megérte! A másik oldalon pedig toronyiránt erdőn-mezőn lekerekeztünk :))
13. anduca (válaszként erre: 12. - 3cbdff671e)
2007. aug. 28. 12:51

Látom, sikerült a kirándulás, főleg a tutajozás :)

Megnéztem a képeket. A Tri koruny hegység látható az egyiken tutajozás közben, mi ott voltunk fent a csúcsán. Gyönyörű látvány.

2007. aug. 27. 12:46

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy próbálja ki a tutajozást a Dunajecen.


Felnőtteknek 280, 12 éven aluliaknak 140 korona.

Kb. 10 km a szakasz, ami 80-90 perc.

Aki nem bír ennyit ülni, nyugodtan felállhat, mert a folyónak minimális a sodrása, nem igazán billeg a tutaj.

A kiszállás után van egy kb. 1,5 km szakasz, amin vissza kell gyalogolni a buszhoz vagy a bicikli bérléshez. A kényelmesebbek erre a 1,5km-re lovaskocsit is bérelhetnek 300 korona/kocsiért.

A bicikli árát nem tudom, a busz viszont 90/felnőtt, 50/gyerek. Kajálási lehetőség, játszótér van.

Cerveny Klastornál van egy híd, amin át lehet sétálni Lengyelországba.


Aki már idáig eljutott ki ne hagyja Zakopanét! (kb. 50 km)

11. anduca (válaszként erre: 9. - 3cbdff671e)
2007. aug. 24. 14:56
Az stabil híd, nem volna belőle olyan érzésed :(
10. anduca (válaszként erre: 8. - 3cbdff671e)
2007. aug. 24. 14:56
Azt sajnos nem tudom, hogy adnak-e hozzá gyerekülést :(
9. 3cbdff671e (válaszként erre: 6. - Anduca)
2007. aug. 24. 13:21

Megnéztem a képeket.

A híd olyasmi lehet, mint ami Sástón van a bobpálya mellett. Olyan érzésem volt, mikor átmentem rajta, mintha sétahajón járkáltam volna.

8. 3cbdff671e (válaszként erre: 6. - Anduca)
2007. aug. 24. 13:15

Köszi szépen!


A bicajokhoz van gyerekülés?

Ugyan mindkét gyerekem tud bicizni, de még ilyen távot nem tudnának letekerni.

7. anduca (válaszként erre: 4. - 3cbdff671e)
2007. aug. 24. 12:01
Még valami: az első szakasz nem valami attraktív, nem vagy hegyekkel körülvéve, ezért ajánlom csak pontosan Červený Kláštor centrumjából az indulást /a kolostornál kell beszállni a tutajba/, 1 óra 20 perc az út lefelé. 3 órát nem is biztos, hogy bírtam volna ülni egy helyben :) Vissza bicajjal kb. 30-40 perc, könnyű tekerni, főleg azért, mert közben nézheted a gyönyörű tájat. Észre sem veszed, hogy annyit bicajoztál, komolyan, pedig nekem nincs jó kondícióm :) Nem is emlékszem, mikor ültem utoljára biciklin :) Amúgy busszal is vissza tudnak hozni.
6. anduca (válaszként erre: 2. - 3cbdff671e)
2007. aug. 24. 11:55

Helló!

Egy hónappal ezelőtt tutajoztam a Dunajecon. Az adatlapomon van pár fénykép. Én pontosan Červený Kláštorban voltam. Onnét indulnak a tutajok. Jobb oldalunkon szlovákiai hegység, bal oldalunkon lengyel hegység :) Szép a táj. Visszafelé bicajt kölcsönöztünk, azzal mentünk vissza, ott, Červený Kláštorban le lehetett adni a bicajokat. Ha még érdekel valami ezzel kapcsolatban, írj!

5. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - 3cbdff671e)
2007. aug. 24. 09:17
Megéri! :)
4. 3cbdff671e (válaszként erre: 3. - 80ASIQ)
2007. aug. 24. 06:30

Köszi!

Könnyebb szívvel indulok annak a kb. 440 km-nek, ha tudom, hogy megéri.

A többiről majd beszámolok.

2007. aug. 23. 20:01
Igen lehet! Magam is részesültem ebben az élményben, nagyon szép! Azon a szakaszon ahol a Dunajec Szlovákiával határfolyó. A beszállás helyére azaz a település nevére nem emlékszem, de a kiszállás helyére sem. Arra sem, hogy mennyibe került. Nyilván ott is felfele mennek az árak. Az út kb 3 órahosszáig tart és a kiszállás helyéről busszal hozzák vissza az embert a beszállás helyére, ahol az ember az autóját hagyta. Egy tutajon 10-15 ember fér el ülve. Bocsáss meg, hogy most nem tudtam teljes felvilágosítást nyújtani. Zakopáneban, de máshol is rikkancsok toborozzák az embereket a tutajozásra.
2007. aug. 23. 19:23

Bocsi a fele lemaradt!


Kérdésem, hogy vki bővebbet tud róla?

2007. aug. 23. 19:22
Tátrában a Dunajec folyón lehet tutajozni.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook