Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartozást követelnek rajtam fórum

Tartozást követelnek rajtam (beszélgetős fórum)


17. Felhőimádó (válaszként erre: 16. - Zahonyil)
2019. szept. 30. 16:04
Sajnos visszatartják a fizetésemet.
2019. aug. 13. 13:26

Mindenféle tartozás végérvényesen törölve nemzetközi törvény által!

Az Alaptörvény érvénytelen, a "Magyarország" nevű jogi képződmény pedig NEM a legitim magyar állam, hanem egy USA-ban New York államban bejegyzett Zrt.

Ennél fogva nincs egyetlen egy érvényes jogszabály sem.

A bank (teljesen mindegy, hogy melyik) nem követelhet egyetlen fillért sem. Az OTP pedig már jogerősen ki van zárva a nemzetközi kereskedésből. Így fog járni a többi bank is, csak idő kérdése.

Emailben nagyon szívesen küldök formanyomtatványokat a jogérvényesítéshez.

15. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Orsi2017)
2019. aug. 10. 13:32

Akkor kötöttük,azóta is ott vagyok,oda megy a nyugdíjam,onnan volt a kölcsön a házra,ott veszem meg hitelre amit szeretnék.

Még soha nem küldtek levelet csak ha oka volt.Pl.mert letelt a kölcsönöm,vagy éppen küldik az egyenlegem.

14. Orsi2017 (válaszként erre: 13. - Piroska52)
2019. aug. 10. 12:49
Az nem most volt 😉
2019. aug. 10. 12:47
Én 1977-óta vagyok az OTP-nél még soha nem volt olyan,hogy ok nélkül küldtek volna bármilyen levelet,még akkor sem amikor kölcsönöm volt.
12. ab61752c45 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. aug. 10. 11:12
hiába mondtam,hogy én nem kérek bankkártyát,akkor is küldték.aztán kifizettem az egész hitelt,írásban kellett lemondani,akkor is felszámoltak valami díjat.mondtam,felejtsenek el örökre.utána is hívtak,hogy örülnek,hogy elérnek.én kevésbé,aztán kinyomtam a telefont.
11. 5027cf0c8f (válaszként erre: 1. - Felhőimádó)
2019. aug. 10. 10:38
Éves számlavezetési díjakból simán összejöhet.
2019. aug. 10. 10:15
Ha kell a bankszámla, akkor rendezni kell a tartozásodat. Gondolom nem is megy rá pénz, mert azt már le is vonta volna az OTP. Igen mindenért fizetni kell. Bankkártya, havi elszámolás, ha értesítéseket küldenek, stb. Intézt mihamarabb, mert lehet, hogy már 80 ezernél tartasz.
2019. aug. 9. 20:00

Tehát, felhívtak telefonon, ha jól értem az OTP faktoringtól és csak annyit közöltek, hogy van 70 eFt tartozásod, de azt nem mondták meg, hogy miből? Ezt nehezen hiszem el. Azt viszont elhiszem, hogy nem értetted amit elmondott neked.


Úgy tűnik az alapfogalmakkal nem vagy tisztában.


Ha van egy számlád, akkor annak költségei vannak, a bankkártyát hiába nem használod, akkor is van egy éves díj, amit a számládra terhelnek, késedelmi kamat kb. 6 %, és ha faktoring, akkor gondolom a levelezési költség, illet e munkadíj, stb.


Ha nem használod a számládat, akkor meg kell szüntetni, hogy ne fizess feleslegesen költségeket.

Menj be és elmondják újra, hogy miből jött össze, és kérj részletfizetési lehetőséget.

2019. aug. 9. 16:08

Ha a számla él,de nincs rajta forgalom,ugyanúgy ráterhelik a számlavezetési dijat,meg mindent,sőt hónapról hónapra nő a tartozás és a kamat is..ha a faktoring talált meg,ezen összegben már az ö pénzük is benne van.

Irj nekik,kérj részletfizetést,mert úgyis behajtják!

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Felhőimádó)
2019. aug. 9. 15:56

A lejárt követelésekről ajánlott levélben értesítenek és szólítanak fel a fizetésre.

Vannak bankok, akik ezt megelőzően telefonon is megkereshetnek. Közlik a tartozás összegét, ha az adós elismeri, akkor egyezkedhetnek a törlesztésről.

Addig viszont nem kell senkinek, sehova fizetni, míg ezt a megállapodást, vagy a felszólítást ajánlott levélben meg nem küldik.

6. Sirga (válaszként erre: 4. - Macskossz)
2019. aug. 9. 15:50
Pont ez volt az első gondolatom.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Felhőimádó)
2019. aug. 9. 15:39
Azt írod: megtalált az OTP faktoring. Hogyan? Telefonon, vagy ajánlott levélben, vagy hogyan értesítettek?? Mert betyárul nem mindegy!
2019. aug. 9. 15:35
Nem lehet, hogy nem is az OTP hívott fel? Csak valaki visszaél az adataiddal?
3. 63d6abf1d7 (válaszként erre: 2. - 63d6abf1d7)
2019. aug. 9. 15:35
* Barátnőm úgy tudta..
2019. aug. 9. 15:34

Barátnőmnek úgy tudta megszüntette a számláját, de folyamatosan terhelték rá az éves és számlavezetési díjat. Neki abból jött össze x tízezres tartozás.


Neked nem mondott semmit az ügyintéző, hogy mi okozta? Mert felvilágosítást attól kéne adnia szerintem.

2019. aug. 9. 15:20

Sziasztok, engem megtalált az OTP faktoring. Állítólag 70 ezer ft tartozásom van, amit minél elôbb rendezzek. A csaj csak annyit mondott hogy ha nem, akkor megszüntetik a számlám vagy számlaszámom. Csak hogy én rohaftul nem tudom honnan, miért jött össze tartozás, miért tartozok??

Tudtommal nem vettem fel hitelt, kölcsönt... Az adataim egyeztek... A bankártyámat nem használom kb 1 éve, de ez miatt elvileg nem jöhet össze ilyen tartozás.

Rohad idegesítő hogy nem tudom miért tartozom. Segitsetek, mi lehet ez?


Persze mahjd be fogok menni személyesen is érdeklődni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook