Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tartozás elévülési idő létezik? fórum

Tartozás elévülési idő létezik? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. nov. 25. 10:15

A bankra ugyanez az ügyintézési határidő jár.

Mindenesetre próbálkoznak...

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Pipi57)
2022. nov. 25. 10:07

Igen, tudom hogy minden örökölhető!De a közjegyző által kiküldött hagyatéki végzés csak egy tartozást tartalmazott!

Azt mondta hogy ami abban a végzésben nincs benne azt nem kell kifizetni.

Ehhez képest már egyet kifizettunk.

Azt olvastam hogy 5 év elévülési idő van.De a behajtó cégek most megpróbálják előásni és behajtani az elévült tartozásokat is.

2022. nov. 25. 09:52

Sajnos volt benne tapasztalatom ,minden örökség tárgyát képezi,nemcsak a betét ,vagy az ingatlan,hanem a hitel vagy hitelek is.

A hitelnél nincs elévülési idő.

8. globus (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2022. nov. 25. 09:43

Budapesten kértünk póthagyatékit kb. 2 éve.

Most jelentkeztek adatbekéréssel... az örökös 77 éves. Szerintem meg sem éri.

7. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:41
A közjegyző.
6. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2022. nov. 25. 09:40

A hagyatéki tárgyalás már lezajlott.

Nem lehet utána havonta, évente csak úgy újabb követelésekkel előállni.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2022. nov. 25. 09:37

Ezzel az erővel évente jöhet egy ilyen megkeresés???

Azt nem értem továbbra sem,ha a volt férjemnek volt jövedelme,akkor miért nem tudták rajta 2011-2019 között behajtani a tartozást?

A közjegyző nekünk azt mondta,ami nincs a hagyatekban azt nem kötelesek kifizetni az örökösök.

Akkor most ki mondja jól?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2022. nov. 25. 09:35

Az előző (OTP-s hitel) tartozás felbukkanásakor elmentünk ügyvédhez.Azt mondta hogy felesleges kiadás lenne a közjegyző.Pereskedni sem éri meg a bankokkal mert úgysem nyernénk.

Most először egy bírósági határozatot kaptunk, majd a végrehajtó levele jött.Nem is értettük hogy mi ez?Nem volt egyszerű kinyomozni!(A végrehajtó irodában nem tudták megmondani hogy milyen kölcsön!)

2022. nov. 25. 09:34
Szerintem már rég ki kellett volna fizetni, mert kamatostul kell majd kifizetni. Azt nem tudom, hogy elévül-e a tartozás, de szerintem ebben az esetben nem. Amikor örököl valaki, akkor nem csak a jót, a rosszat is elfogadja, vagy vissza is lehet utasítani az örökséget.
2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:31
Mivel a hagyatéki eljárás már rég lezárult, így a banknak, ha követelése van, pót hagyatéki eljárást kell kezdeményeznie.
2022. nov. 25. 09:14

A volt férjem -2004-ben elváltunk-után a gyermekeim örököltek.(már nagykorú mindkettő)

2019-ben hunyt el az édesapjuk és akkor a közjegyző által kiküldött hagyatéki végzés alapján rendeztünk mindent.(Volt tartozás is.)

Azóta már egyszer megtalált minket egy behajtó cég egy OTP-s hitel miatt.A napokban egy 2011-es K&H bankos hitel derült ki,ami miatt több mint 300000ft-ot követelnek a gyerekeken.Az a kérdésem hogy ilyenkor mit tudunk tenni?2011-2019-ig a K&H bank nem tudta behajtani a volt férjemen?(Volt munkája,le tudták volna tiltani tőle!)

Létezik elévülési idő ebben az esetben?

Nagyon elegünk van már hogy fizetni kell a volt férjem hülyeségei miatt!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook