Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tartósan beteg gyerekre járó gyes-t kaphatja-e apuka vagy nagyszülő, amíg én a másodikkal gyed-en vagyok? fórum

Tartósan beteg gyerekre járó gyes-t kaphatja-e apuka vagy nagyszülő, amíg én a másodikkal gyed-en vagyok? (tudásbázis kérdés)


5. patyoma (válaszként erre: 1. - Zsombianyu)
2012. jan. 18. 22:58
Nem, Csak egy gyerek után lehet kapni a juttatás, családon belül se kaphatja senki (vagyis ki lehet játszani, de annyit nem ér az egész) amíg GYED-et kapsz, viszont ha lejár a GYED újra megigényelheted a GYES-t rá.
2012. jan. 18. 22:47
szóval szüneteltetni kell, de kérdez előbb utána hogy a gyed után vissza állítható-e ez ha egyszer már lemondtál róla...
2012. jan. 18. 22:46
Én úgy tudom hogy csak egyik gyerek után kaphatod.De lehet nem így van!
2012. jan. 18. 22:46
amennyire én tudom, aban az esetben kaphatjátok tovább ha a gyermeketek pl a nagymamacímére van bejelentve és ez esetben a nagymama esik pl a nyugdíjtól,mert 2 szociális jutattást nem kaphat...
2012. jan. 18. 22:43
Kaphatjuk 2 éves tartós beteg kisfiamra a gyes-t vagy a gyed-em idejére szünetelteni kell? Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook