Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartósan beteg gyereknek parkolási igazolvány? fórum

Tartósan beteg gyereknek parkolási igazolvány? (beszélgetős fórum)

16. 6e144430cb (válaszként erre: 15. - 1b7c4aff52)
2009. dec. 22. 14:18
Köszönöm,hogy szóltál!
15. 1b7c4aff52 (válaszként erre: 12. - 6e144430cb)
2009. dec. 16. 22:38

hajnianyu!

ma voltam az Önkormányzatnál, és azt mondták a parkoló igazolvánnyal kapcsolatba még semmi határozat nem jött nekik, és így marad minden a régi, addig amíg nincs nekik határozat.

mindenkinek jó egészséget kívánok

2009. dec. 11. 14:58
mint én, elszállt a levelem előbb mint akartam, bocsi.
2009. dec. 11. 14:56

csak azért kérdezem mert újabban nagyon sok cikk meg jelenik róla, és érdemleges válasz nem adnak.

[link]

és ott azt írták hogy 2010 re bekk vezetni az új eljárást, olvassátok el, hátha Ti okosabbak vagytok

12. 6e144430cb (válaszként erre: 11. - 1b7c4aff52)
2009. dec. 11. 11:13

????

Micsoda?Nem hallottam róla semmit:(

Ha van infód,légyszi szólj!Köszi!

2009. dec. 10. 21:09
Valaki hallotta e,hogy januártól már nem érvényes a mostani parkoló igazolvány, egy ideig fel kapták a témát de leálltak vele. nekem 5évig érvényes, és most nem tudom hogy januárban érvényes e . vagy inkább kérdezzem meg az Önkormányzaton? Szerintetek?
10. 342bae44d8 (válaszként erre: 1. - Kalászné)
2009. okt. 30. 20:22
írtam privit
2009. okt. 30. 09:25

Remélem bemásolhatom ezt ide,ha mégsem lehet,akkor Hoxa légyszi töröld,és akkor bocsánat.


Ezt találtam:Rokkant parkolási igazolványra az a személy jogosult:


- aki a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló 164/1995. (XII.27.) Korm. Rendelet (továbbiakban: Mr.) 1.§-a (3) bekezdésének a) pontja értelmében súlyos mozgáskorlátozottnak minősül,

- aki a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló 141/2000. (VIII.9.) Korm.rendelet 1.§-ának (1) bekezdésének értelmében látási fogyatékosnak; (3) bekezdése értelmében értelmi fogyatékosnak; (4) bekezdésének értelmében autistának; illetve (5) bekezdésének értelmében mozgásszervi fogyatékosnak minősül,

- akit a vakok személyi járadékának bevezetéséről szóló 1032/1971. (VII.14.) Korm. Határozat végrehajtásáról szóló 6/1971. (XI.30.) EüM rendelet alapján 2001. július 1-jét megelőzően vaknak minősítettek, vagy

- aki a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló 5/2003. (II.19.) ESZCSM rendelet 1. számú melléklete szerint vaknak vagy gyengénlátónak (K.1,), mozgásszervi fogyatékosnak (L.1-5.), értelmi fogyatékosnak (M.1-2.), vagy autistának (N.1.) minősül

és a fenti tények valamelyikét a Rendeletben meghatározott módon igazolja.


A Rendelet 2004. július elsején lép hatályba. Az okmányirodák ettől az időponttól kezdve állítják ki az új típusú parkolási igazolványokat.


Az eljárásra az az okmányiroda illetékes, amelynek területén az ügyfél lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye, ha az ügyfél személyes megjelenését jogszabály nem írja elő, meghatalmazottjának lakóhelye (székhelye, telephelye) van.


A parkolási igazolvány kiadására, meghosszabbítására, visszavonására, cseréjére, pótlására, nyilvántartására irányuló eljárásban tehát első fokon az okmányirodák kijelöléséről és illetékességi területéről szóló kormányrendeletben meghatározott települési, a fővárosban a fővárosi kerületi önkormányzat jegyzője (a továbbiakban: körzetközponti jegyző) jár el.


A körzetközponti jegyző előtti személyes megjelenésben akadályozott jogosult az igazolvány kiadására irányuló kérelmét a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjénél is előterjesztheti.


A jogosult helyett meghatalmazottja is eljárhat, ha a jogosult nem képes a hatóság előtt személyesen megjelenni.


A parkolási igazolvány érvényessége


• Az igazolvány érvényességének időtartama a kiállítástól számított 3 év. A jogosultság további fennállása esetén az igazolvány érvényessége újabb 3 éves időtartamra meghosszabbítható.


• A jogosult részére 5 éves időtartamra kell kiállítani az igazolványt, ha a kérelemhez mellékelt szakvélemény szerint a mozgásában korlátozott személy állapota végleges.

Az igazolványt a jogosult köteles sértetlenül megőrizni. Az érvénytelenné vált, illetve a megrongálódott vagy egyéb okból cserére szoruló igazolványt haladéktalanul le kell adni a körzetközponti jegyzőnek. A kiskorú vagy gondnokság alatt álló jogosult esetében ezen kötelezettségek a törvényes képviselőt terhelik.

8. ffa1d14645 (válaszként erre: 6. - 6e144430cb)
2009. okt. 30. 09:24
igen akkora,és a kincstár küldte ki
7. 6e144430cb (válaszként erre: 5. - Ffa1d14645)
2009. okt. 30. 09:22
Kérdezz rá a dokitoknál.
6. 6e144430cb (válaszként erre: 3. - Ffa1d14645)
2009. okt. 30. 09:21

AZ a kicsi kb.bankkártyányi méretű?

Az Államkincstár adta ki?

Nekünk is van,én sem használtam még.Azt hiszem utazáshoz lehet használni,de ez is meg van szabva,hogy mivel mentek,és van ahol egy szülő vagy kísérő ingyen utazhat a beteg személlyel.

Legalább is nekem valahogy így mondták.

2009. okt. 30. 09:21
egyébként ezzel a témával kapcsolatban hol tudom megnézni kit illet meg ez a a parkolási cucc??
4. 6e144430cb (válaszként erre: 2. - 6e144430cb)
2009. okt. 30. 09:19

Megnéztem a papírunkat,az van rajta,hogy :B1/C


és M 1.

Csak azt ne kérdezd,hogy melyik melyik betegség kódja,mert azt nem tudom már,minden évben csak átmásolja a doki.De nem akarlak elkeseríteni,de úgy emlékszem csak a szívbetegségre nem jár sajnos:(

De azért kérdezz rá,de mindenféle képpen tudnod kell a betegség kódját,anélkül nem tudják megmondani.

2009. okt. 30. 09:17

sziasztok!igaz nem ehez tartozik de nekem is tartósan beteg asztmás a lányom.

idén kaptunk először egy fehér kártyát amit utaztatáshoz jogosít kedvezményre.

ezt néztem egy két helyen de nem igazán tudom mire tudom használni,és milyen kedvezmény ez pontosan.köszi

2. 6e144430cb (válaszként erre: 1. - Kalászné)
2009. okt. 30. 09:12

Szia!


Attól függ,mi a betegsége kódja.

Nekem is szívbeteg a kisfiam,de Down-os is,mindjárt megnézem,melyikre kapta.

Mert valamelyikre nem jár,meg van szigorítva:(

2009. okt. 30. 09:09
Sziasztok.Ismét a segítségeteket kérném tartósan beteg a kisfiam(szívbeteg) felemelt családi pótlékot is kapunk szerintetek kaphatunk parkolási igazolvány t?Mintha úgy olvastam,hogy igen.Szerintetek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook