Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós hajegyenesítés fórum

Tartós hajegyenesítés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
153. tercsibe (válaszként erre: 152. - Emagdi)
2015. febr. 11. 15:27
Nagyon szívesen, ha majd jössz, írj nyugodtan, és elmagyarázom, hol van a szalon! :)
152. emagdi (válaszként erre: 151. - Tercsibe)
2015. febr. 11. 14:23

azért a 12ezer sokkal jobban hangzik, mint a 22ezer :))

szentendre meg azért nem a világ vége, tényleg ki lehet menni bp-ről is egyszerűen odáig.


köszi a tippet!

151. tercsibe (válaszként erre: 150. - Emagdi)
2015. febr. 11. 14:14

Picit a vállam alattig ér, és nem rég festettem jó szőkére, így picit megviselt, de most újra jó puha. :)

Első alkalommal az Oktogonnál voltam a Quick Hairnél, ott is jó tapasztalataim voltak, csak hát az oda-vissza út még 3 óra, és ott azért húzósabb is volt az ár, 22 ezret fizettem, úgy, hogy picit a végéből is vágott a srác.

150. emagdi (válaszként erre: 149. - Tercsibe)
2015. febr. 11. 13:54

jól hangzik, az 5 órát kivéve :))

milyen hosszú a hajad?

2015. febr. 11. 13:35
Én múlt szerdán voltam másodszor egyenesítésen, itt helyben,a fodrászom az én javaslatomra elment egy tanfolyamra, azóta csinál egyenesítést is. Nagyon szép lett, a barna flakonos brazil cacaus cuccal dolgozik, nem égetett meg a hajvasalóval, pontosan, precízen csinálja, kicsit lassan, mert 5 óra volt az egész procedúra. :) 12 ezer Ft-ot kért ezért, és nagyon jó lett. Ha valaki hajlandó ezért kiutazni Szentendrére, ajánlom neki szívesen, ha kell, megadom a számát priviben, vagy googlezzatok rá, Cleopatra szépségszalon, és Zita. :)
148. emagdi (válaszként erre: 147. - 9c57fd10dc)
2015. febr. 11. 13:26

nekem nem lett száraz vagy gubancos egyáltalán, és szerencsére büdösnek sem büdös:) (amikor a fordász csinálta az egyenesítést akkor sem volt semmiféle bűz)


az állagával korábban sem volt gond, úgyhogy nem tudom mondani, hogy ettől fényes vagy puha, mert korábban is az volt. de nem rontotta el.


az egyenesség nem tökéletes (a vége kicsit kunkorodik, vagy hajlik), de ezt írtam korábban.


úgy látszik itt is vannak különbségek, csak tudná az egyszeri ember (mi:)) hogy mitől!! nagyon nehéz eldönteni, hogy hova menjünk egyenesíttetni, mindenről vannak ilyen vélemények is, olyanok is :((( (de leginkább az feltűnő, hogy nagyon kevés a vélemény, pedig rengetegen járnak egyenesíttetni, jó pár éve)

147. 9c57fd10dc (válaszként erre: 146. - Emagdi)
2015. febr. 10. 21:04
Magdi, remélem csak nekem van érzékeny hajam, de nekem az alfaparf lisse design kezeles hazavagta a hajam. Toredezes, szarazsag, gubancolodas volt a mellekhatasom. No meg az h kb 1-2 honapon at vizesen irto budos volt a hajam, olyan szaga volt mint a rohadt kaposztanak... Még a brazil kakao se tudta visszaallitani teljes mértékben a hajam egészségét.......
146. emagdi
2015. febr. 10. 19:53

egyébként én is voltam hajegyenesítésen kb két hete. ezelőtt több, mint egy éve voltam, akkor minden nagyon szuper volt (de nem tudom milyen márkájú anyaggal dolgozott a fodrászlány).


most amúgy kupont vettem (david's salon, a lehel térhez közel), kb 8ezer forint volt, gondoltam kockázat nélkül nincs rizikó... most liss design (alfaparf) anyaggal lett egyenesítve. a fodrász szerint ennek az az előnye a brasil cacaou-hoz képest, hogy nincs benne formaldehid.

az eredmény: háát, nem mondom, hogy szögegyenes lett a hajam, mondjuk nekem nem is az volt a cél. annyi előnye megvolt (és ennyiből megérte számomra az árát), hogy nem borzolódik a hajam, rendezett hatása van úgy is, ha csak simán semmi formázás nélkül megszárítom, nem kell vasalgatnom,meg különösebben semmit sem csinálnom vele.

de nem szög egyenes.

egyébként szerintem attól is függ a tartóssága és a hatékonysága a dolognak, hogy mennyi anyagot ken rá (és vasal bele) a fodrász a hajba. nyilván minél többet, annál jobb és tartósabb lesz az eredmény. na, lehet, a kuponos helyek itt spórolnak :)

de ez legalább nem égette szét a hajam, ahogy nézem, már ez is valami :D

145. emagdi (válaszként erre: 144. - Waleran)
2015. febr. 10. 19:41
jajj, ez nagyon rosszul hangzik :(
144. Waleran
2015. febr. 10. 15:09

Sziasztok!


Nekem a hátam közepéig érő hullámos hajam volt. Bubi frizurát szerettem volna és utána keratinos hajegyenesítést, hogy könnyebben kezelhető legyen.

Fórumokon keresgéltem jó fodrászokat.


A hajvágást Tomin Zoltán mesterfodrászra bíztam.

Mikor kész lett, nagyon tetszett a végeredmény. Körkefével szárította be. Egy óra alatt lett kész. Nem rakott rá se lakkot se habot. Így is szépen állt. 6900 forintot kért.


5 nap múlva mentem a Bencsik szalonba, brasil cacau keratinos hajegyenesítésre. Korábban érkeztem. Megkínáltak kávéval,teával. Hajmosással kezdték, egy hidratáló samponnal utána a brasil cacau samponnal. Ez utóbbi sampont 15 percig hagyták hatni a hajamon. Utána lemosták, majd hideglevegőt fújó hajszárítóval szárították meg félig. Majd jött a hajegyenesítő krém. Miután felkenték megint hideg levegővel szárították, de most teljesen. Utána jött a vasalás. Majd öblítés. A brasil cacau balzsamot 15 percig hagyták hatni. Után a szárítás forró levegővel. Nem használtak fésüt a szárításhoz.


Egyenes lett a hajam, szög egyenes!


Amivel nem vagyok megelégedve:

A hely hangulata nagyon feszült volt.

 A lány aki a frizurám csinálta, fikázta azt a fodrászt aki levágta a hajam, mondván nem vágta le szépen. Tény, hogy mivel ki lett egyenesítve így úgy nézett ki a bubim, mintha én vágtam volna le magamnak. :( :( :(

De mint tapasztalt fodrászok nekik tudniuk kellett volna, hogyha körkefével szárították volna meg a hajam akkor szép formája lett volna. Eldngedtek ilyen frizurával :( :( :(

A végei sprődek lettek . :(

A fodrász lány többször megégette a fejbőröm a kezelés alatt a hajvasalóval és a végén a hajszárítóval is.

16900 forintot kértek mindezért :/


Az eredmény katasztrófális lett :(


Elmentem egy 3. fodrászhoz

A Díva szalonba Erikához.

Az mondta a hajvágás valóban nem sikerült jól, de a nagyobb baj az, hogy el van égetve a hajam. Azt mondta ilyen hajjal még nem találkozott kezelés után. Alig akarta elhinni, hogy 6 napja voltam a kezelésen.


Gyönyörűen megvágta a hajam. Két órát dolgozott rajta. Azt javasolta, hogy minden nap tegyek rá hajolajat.

3900 forintot kért.


Most szép a hajam, hajmosás után is, de elől, hogy megmaradjon a formája nem akart sokat vágni így ott még nagyon látszik, hogy töredezett, de 2 hónap múlva megyek vissza vágásra akkor remélem azt is le tudja vágni. :) :) :)

143. emagdi
2015. jan. 17. 19:58
valakinek újabb tapasztalata lett azóta? :)
142. Hope85
2014. dec. 30. 12:26

sziasztok.nalam kezelhetetlenebb haju emberrel meg talalkoztatok.tegnap voltam a Bencsik szalonba emailbe szivesen mutatok kepet milyen voltam es most milyen lettem.hihetetlen.puha csillogo egyenes fenekig ero hajam van :)

utolag a Szabolcs elmondta hogy haaaaat nem gondolta volna h sikerul :)

en csak ajanlani tudom a Bencsik szalont.brazil kakaoval dolgoznak valoban es nem sajnaljak sem az idot sem az anyagot a vendegre!!!!!

2014. dec. 12. 20:07

Sziasztok!


Szeptember végén írtam ide, azóta megcsináltattam, úgyhogy leírom a tapasztalataimat.

TOVÁBBRA IS HIÁNYOLOM, hogy sokan nem tüntetik fel a helyet. Így nem lehet véleményt írni.... Szar, szar.. DE HOL és mennyiért, mert olcsón persze hogy szar. Ha meg kifizettél érte egy vagyont és pocsék, arra még inkább kíváncsiak lennénk, hova NE menjünk.....

Na, de!

Végül nem a Bencsikbe mentem, de legközelebb szeretnem naluk is kiprobalni.

En a Muzsik fodrászatban voltam, nagyon hosszú, nagyon göndör, nagyon drót es nagyon száraz hajam van (ráadásul menthetetlen minőségű). El sem merték árulni, de még nem dolgoztak olyan rossz minőségű hajjal, mint az enyém, féltek mi sül ki belőle.

A technikájuk: nem brazil kakaó, hanem True Keratin, professzionális anyag. Megbízható!!! Először megcsinálják, 2napig benne van a hajadban az anyag, dolgozik, szögegyenes, csak vigyázni kell rá. 2nap múlva visszamész és spec.samponnal kimossák.

Konklúzió: nem lett szögegyenes a hajam. Eléggé visszagöndörödik, ha magától hagyom megszaradni. DE: milliószor kezelhetőbb, puhább. Ha hajszaritóval szárítom és utána befonom, pár óra múlva a töve/teteje tök egyenes, a fonatnál alig hullámos, sokkal egészségesebb (az én hajam már tényleg a végét járta). Ha vasalom, eddig másfél óra alatt vasaltam ki, most átmegyek rajta negyed óra alatt és hajmosasig full egyenes. Ráadásul úgy, hogy Londonban élek, itt baromi párás a levegő, de nem szenvedi meg.


Szóval csodák nincsenek, ennyire göndör, roncsolt haj nem lesz semmitől vékonyszálú szögegyenes. De hálás érte a hajam, egészséges és puha, és ezt 3 hónap eltelte után mondhatom.

(A vállig erő, hullámos hajúak ne aggódjanak, visszafordithatatlanul egyenes hajuk lesz..... itt inkább azoknak kérdéses, akiknek valóban kezelhetetlen a hajuk, mint az enyém.)


Nekem azt mondták 6 havonta kell megismetelni, ha kúra szerűen szeretném. Azon túl teljesen kimegy a hajamból. És minél többször csináltatom, annál erősebb lesz a hatás (nyilván minél több keratin van a hajban), annál egyenesebb.


De kíváncsiságbol kiprobalnam a brazil kakaót is, de csak a Bencsik jöhet szóba vagy még egy srác.


Ja a Muzsikban akciósan 22500 ft volt az egész (2x kell fizetni a két napon külön-külön a belekenesert és a kimosasert). Amúgy olyan 25 ezer körül lett volna.

Ez a maximum ár, amit elkerhetnek, mert az enyemnel problémásabb, hosszabb, göndörebb haj nincs :D


Akik hasonló dilemmákkal küzdenek, küldök szívesen képet a hajamról.

140. tercsibe (válaszként erre: 136. - Aidi)
2014. nov. 30. 23:48

Én gyakrabban mosom, mint előtte, mert nem szoktam olyan sokszor összegumizni, hogy ezzel is kíméljem, így viszont jobban megizzad a nyakamnál... :D

3 naponta mosom kb., szerintem nincs jelentősége, ha jó a samponod. :)

Szentendrén lakom, itt van most egy új lehetőség, a szépségszalonban, ahová járok, a fodrász csaj volt hajegyenesítő tanfolyamon a Hajasnál, és most már vállal hajegyenesítést is, 16.000Ft-ért. Akit érdekel esetleg, szóljon. (Még Pestről is megéri kiHÉV-ezni, 350Ft a kiegészítő jegy... :D )

2014. nov. 27. 21:13
Ez nekem tönkretette a hajam...SOHA többet
138. aidi (válaszként erre: 137. - Emagdi)
2014. nov. 24. 14:27
Köszi a választ! :) Te hol csináltattad?
137. emagdi (válaszként erre: 136. - Aidi)
2014. nov. 23. 23:23

én kb 2 naponta szoktam hajat mosni, és 4-5 hónapig kitartott az egyenesítés hatása.


hajfestés után vettem észre, hogy mintha akkor "engedett" volna kicsit.

136. aidi
2014. nov. 23. 11:29
Ha gyakran mosom, akkor hamarabb kimegy belőle az egyenesség?
135. aidi (válaszként erre: 134. - Tercsibe)
2014. nov. 23. 10:44
Köszi a választ:) Én is fontolgatom, hogy megcsinéáltatom, csak gyűjtenem kell még rá:)
134. tercsibe (válaszként erre: 133. - Aidi)
2014. nov. 22. 21:51
Bocsi, tudom, nem tőlem kérdezted, de nekem most telik le a három hónap, és még nem ment ki teljesen belőle a hatás, és úgy érzem, puhább és egészségesebb is lesz még utána is. :)
133. aidi (válaszként erre: 131. - Dorka12345)
2014. nov. 20. 14:55
Szia! Tényleg tartós 3 hónap hónap után is? Köszi!
132. emagdi (válaszként erre: 131. - Dorka12345)
2014. okt. 25. 19:49
egy idő után amúgy szerintem átállna a szulfátmentessel is a lassabb zsírosodásra, csak hát nagyon nehéz azt kivárni :(
131. dorka12345 (válaszként erre: 130. - Emagdi)
2014. okt. 22. 20:53
En se mosom mostmár szulfatmentessel..tegnap mostam es mar zsíros :(
130. emagdi
2014. okt. 21. 17:30
az a fodrász, akinél én voltam, nem próbálta ezeket rám sózni, sőt, azt mondta, hogy szerinte - a visszajelzések alapján - teljesen mindegy, hogy milyen samponnal (szulfátos v sem) mossa az ember a haját, az egyenesítés szempontjából nincs jelentősége.
129. emagdi (válaszként erre: 128. - Dorka12345)
2014. okt. 21. 17:29

szeritnem igazából mindegy, hogy szulfátmentes-e.

kiegészítőket (sampon, balzsam, stb) azért gyártanak, mert valószínűleg az emberek nagy részének el tudják adni, akik kifizetik az egyenesítés nem kis költségét, és amúgy is eltöltenek kb 2 órát a fodrászszalonban (van idő őket meggyőzni, hogy micsoda remek termékek).


azt még el tudom képzelni, hogy gyártanak valami olyan hajpakolást, ami a beépített anyag egy részét valahogy visszapótolja, így tovább tart az egyenesítés. (nem tudom, hogy ilyen van-e, hogy ilyet ígérnek-e)


na, szóval szerintem ez az azonos márkás sampon-balzsam inkább okos marketing, mintsem hasznos segítség. :)

arról nem is beszélve, hogy egy sampon-balzsam szett árából már megvan a következő hajvasalás árának a fele!

128. dorka12345 (válaszként erre: 126. - 9c57fd10dc)
2014. okt. 21. 12:15
En Brasil kakaosat akartam venni a Hajasnal de amikor megnéztem a hátulján h szulfat is van benne inkabb nem vettem neg 6ezerert.....erdekes h abba van szulfat..akkor miert kel szulfatmentes?
127. emagdi (válaszként erre: 126. - 9c57fd10dc)
2014. okt. 20. 16:29

én mindenfélét használtam összevissza, és mégis sokáig tartott az egyenesítés hatása.


amúgy a dm-ben és rossmanban viszonylag olcsón lehet saját márkás szulfátmentes samponokat kapni.

2014. okt. 20. 13:57

Sziasztok!

Csutortokon voltam a bpi beuty rooms salonban. Tul vagyok az elso hajmosason. Klassz lett a hajam.

Kérdeztem a fodraszt az otthoni hajapolasrol es a hajas szalont ajanlotta, mert ott mindig vannak brazil kakaos samponok, balzsamok, viszont kb 250 milisek es egyenkent 6-7 ezer ftba kerulnek. Ez csak nekem drága?

Ti milyen sampit, balzsit es olajat hasznaltok? Csak arra kell figyelni hogy szulfatmentesek legyenek?

125. dorka12345 (válaszként erre: 123. - Szekrete)
2014. okt. 15. 19:10
İgen amugy minden jo ,nem kell semmi:)) meg kefe se kell..kézzel szaritoval at szaritom es egyenes:) csak gyakrabban kell mosnom:;
124. Anda39 (válaszként erre: 121. - Dorka12345)
2014. okt. 14. 16:07
Ez az anyag a habképzésben játszik fő szerepet, meg erősen szárító hatása is van, úgyhogy akár lehet, hogy emiatt zsírosabb most a hajad. (mármint a hiánya miatt)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook