Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartásdíjat csak akkor kérhetek visszamenőleg, ha már meg van állapítva az összeg? fórum

Tartásdíjat csak akkor kérhetek visszamenőleg, ha már meg van állapítva az összeg? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. kattyus (válaszként erre: 35. - Kenzol)
2013. okt. 25. 18:22
Veled vagyunk:) Sokan csináltuk már ezt a tortúrát végig.....Egy jó ügyvéd veled harcol. Várjuk a fejleményeket:)
36. noozimanoo (válaszként erre: 35. - Kenzol)
2013. okt. 25. 17:52

Sok erőt és kitartást kívánok neked!

Két gyerek, meló háztartás mellett egy ilyen harc sok erőt követel.

Bízom benne, hogy van valaki, aki néha segít neked, hogy szusszanásnyi lélegzethez juss...

35. kenzol
2013. okt. 25. 17:44

Keddig szabin vagy a másik ügyvéd akit választani szeretnék. Ma a gyermekvédelmis telefonált egy párat, hogy utána érdeklődjön a gyámügynél és a jogsegélyirodában, hogy mit csináljak. Minden hivatalos helyről megerősítettek, hogy másik ügyvédet kell választanom, mert Ő nem képviseli a mi érdekeinket, és ki ne költözzek, mert egy bíró se dobja ki az anyát az otthonából, főleg úgy hogy a munkáját is elveszíti vele.

Szóval jövőhéten indulás az új ügyvédhez. Drukkoljatok, hogy ez harcoljon velem!

Köszönöm mindenkinek a kedves szavait és a jeleket!

2013. okt. 25. 14:57

Nem törvényellenes az ötletünk...;

nem istentôl elrugaszkodott az ötlet!

Az más kérdés, hogy ez a megoldás sem tetszik neki, de az másodlagos!

Itt ti vagytok hárman, ez a fontos!

Nincs mese, harcolni kell!

33. helge
2013. okt. 25. 07:39
Bíròsági ügy elindításátòl 6 hònapra kérheted visszamenôleg.
32. ef7b486c67 (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2013. okt. 25. 07:38
Visszamenőleges tartást csak gyermekelhelyezés jogerőre emelkedése után lehet kérelmezni..
2013. okt. 25. 07:03
Eszedbe ne jusson kiköltözni, egyrészt Te fizeted jó ideje egyedül, másrészt nincs az az épeszű biróság aki gyerekkel az kirak az utcára. Tegyél el minden papirt ami Téged igazol,az ügyvéd nem normális, lapátra vele...Semmit nem kell elfogadnod az exedtől, amiből Neked iletve a gyerekeidnek nem a javát szolgálja. Igaza van Vilinek, írj össze mindent, ami kiadás a gyermekekkel , mindent tegyél el, h tudd bizonyítani. Kitartás! Ne add fel!
30. kattyus (válaszként erre: 29. - Kenzol)
2013. okt. 25. 06:00
Ne is add fel! A másik ügyvéd az kell, mert a tiéd....Hogy is mondjam. Nem állja meg a helyét. Olyat javasolni hogy fogadd el!
29. kenzol
2013. okt. 25. 04:14
Köszönöm a hozzászólásokat,ma bemegyek a bíróságra elindítom a keresetet a gyerektartásért, és a barátnőm is pont most válik,hétfőre kérek egy időpontot az ő ügyvédjéhez hátha, ő azt mondja harcba száll velem. Nem adom fel!
28. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2013. okt. 25. 02:05
Eszedbe se jusson , h hallgass egy ilyen " ügyvédre " A gyerekeket védi a törvény a leginkább !! ha dolgozol , ellátod őket , rendezed a dolgaidat , nem hinném , h akad olyan válóperes bíró , aki téged tenne ki a gyerkőceiddel !!! Béreljenek ők valamit , ezek szerint van nekik miből !
2013. okt. 24. 22:42
Így van az elővásárlási jog csak akkor illeti meg, ha egy harmadik félnek adott ajánlatot elfogad, ő nem szabhat feltételeket, hogy mennyit fizet. Szerintem mindenképpen keress fel egy másik ügyvédet is.
2013. okt. 24. 21:52
Írtam privátot!
2013. okt. 24. 21:38

bár a férjedet elôvásárlási jog illeti meg, de az ár alku tárgya. Nem vagy köteles elfogadni!

Olyan nincs, hogy csak ennyi és menjetek a híd alá!

24. noozimanoo (válaszként erre: 22. - Noozimanoo)
2013. okt. 24. 21:36
Meg hogy ketten vettétek fel, de most a te nyakadba szakadt az egész!
23. noozimanoo (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2013. okt. 24. 21:35
Ez alapján simán elhajtanám ezt az ügyvédet... Hol él ez? 2 gyerekkel albiba meló nélkül? Ökör! :/
22. noozimanoo (válaszként erre: 11. - 5bcf1b7c01)
2013. okt. 24. 21:33
Ha nincs még gyermekelhelyezés, akkor azzal együtt kérd a gyermektartást! A gyermekelhelyezés eleve illetékmentes, ezzel együtt indított gyermektartás szintén az lesz!
2013. okt. 24. 21:31

Írj össze minden havi rendszeres kiadást a gyerekekkel kapcsolatosan - menzától kezdve az osztálypénzig, szakkörökig, mindent.

Hangsúlyozva mellette, hogy nagyösszegû hitelt is fizetsz!!

20. noozimanoo (válaszként erre: 9. - Tamtamano)
2013. okt. 24. 21:31
Na ezzel csk az az érdekes, hogy a szomszédunk kisfia 6 éves, az apja egy fillért se fizetett még ki, az államtól kapja az anyuka. 'Apuka' meg szabadlábon le se ... a saját gyerekét...
19. kattyus (válaszként erre: 14. - 5bcf1b7c01)
2013. okt. 24. 21:31
Én is a cserét javasoltam...
18. kattyus (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2013. okt. 24. 21:30
Ne haragudj a kérdésért: Te fizeted az ügyvédet? Miért is "kell" neked bármit is elfogadnod, Ha akarod elfogadod, ha nem hát nem. Én lecserélném az ügyvédet, ha úgy érzem nem áll teljesen mellettem, esetleg érdektelenséget vélnék felfedezni.
17. noozimanoo (válaszként erre: 3. - Kenzol)
2013. okt. 24. 21:27
Bíróságra bemész (vagy az ügyvédedhez), neki elmondod, hogy mi a helyzet, ő megírja az elmondottak alapján a papírokat. Ekkor vagy a volt pároddal történt előzetes megegyezés szerinti összeget kéred beleírni, vagy a fizetése nemtom hány százalékát. Tőlem ekkor kérdezték meg azt is, hogy mikortól kérem visszamenőleg.
16. 72497ec515 (válaszként erre: 15. - 72497ec515)
2013. okt. 24. 21:24
vagyis kenzolnak :)
15. 72497ec515 (válaszként erre: 9. - Tamtamano)
2013. okt. 24. 21:24
Így van az állam megelőzi neked a pénzt,az jobb is mert majd ők pereskednek vele,ha nem tudja fizetni jól mondod leültetik vele .
14. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2013. okt. 24. 21:23

Nem lehet mondani, hogy benneteket véd :(

Erôsen a másik térfélre játszik... netalán ügyvédcsere??

13. kenzol
2013. okt. 24. 21:20
Most minden jó szó annyira jól esik, mint szomjazónak egy korty víz. A költségmentességet elintéztem. Az ügyvéd szerint mivel nekem nincs pénzem a párom új nőjét meg kifizette a férje 2 millióval eladják a kocsijaikat és ki akarnak fizetni2-3 millióval így azt el kell fogadnom. Azt mondta fogadjam el hogy a régi életemet nem folytathatom és kezdjem előlről ebből a pénzből. Olyan volt ahogy beszélt mintha nem is nekem akarna segíteni,hanem a férjemnek.
2013. okt. 24. 21:08
Nem vagy köteles a gyermekeiddel elhagyni az otthonodat, a munkahelyedet.
11. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - Kenzol)
2013. okt. 24. 21:05

Feketén dolgozik??


A gyermektartasdíj megállapítása iránti per soronkívüliséget kap. Anyagi helyzetedre tekintettel kérhetsz illetékfizetési mentességet.

Vidd mindhármótok hivatalos papírjait is, jövedelemigazolásaidat.

Segítenek a keresetet megírni és beadni.

10. kenzol
2013. okt. 24. 21:04
Annyira kihúzta ma az ügyvéd a lábam alól a talajt, hogy dél óta sírok. Van egy közös házunk amibe egy bolt amit 8éve én csinálok. A házat jelzáloghitellel vettük még 7 év van belőle. A hitel az én nevemen van és 8 hónapja egyedül fizetem. Az ügyvéd szerint ha a férjem ad 3milliót akkor örüljek neki. Elveszítem a munkahelyemet és a gyerekek az otthonukat. Azt mondta az ügyvéd menjek albérletbe és jó lesz. A férjem visszaköltözik a házba az új családjával viszik tovább a boltomat én meg örüljek hogy munkanélküli leszek 2 gyerekkel egy albérletbe.
2013. okt. 24. 20:53
Hát ezzel az a baj, hogy ha nincs bejelentett munkája, ergo nincs miből tiltani... hiába tudod,Te hogy van munkája, van pénze, ha papiron nincsen neki, akkor nincs miből tiltani. Viszont, lehet kérni, hogy az Állam megelőlegezzen helyette a tartásdíjat/ azt nem tudom, hogy visszamenőleg is érvényes e ez / de ha az Állam megelőlegezi helyette, akkor be is fogja rajta hajtani, ha nem tudja, akkor bizony le fogja ültetni, nem akarok hülyeséget beszélni, de úgy rémlik, úgy tudom 5000 ft/nap-jával.
8. 72497ec515 (válaszként erre: 7. - Kenzol)
2013. okt. 24. 20:48
3 havonta feljelentheted,és a bíróságon félévig visszamenőleg kérheted a pénzt..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook