Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Társat találni jelentős súlyfelesleggel fórum

Társat találni jelentős súlyfelesleggel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
146. 4726e582cf (válaszként erre: 143. - Icus)
2006. nov. 13. 19:17
De pont azért nem éreznénk magunkat jól pl a lent említett new yorki minta szerint, mert nem elfogadott és ezáltal mi sem tudjuk elfogadni önmagunkat benne. Ez a 22-es csapdája. Nem?
145. 4726e582cf (válaszként erre: 139. - Eee466847e)
2006. nov. 13. 19:16
Miért is van ez? Mert mindenki elfogadja őket olyannak, amilyenek, és nem azt hallják a hátuk mögött összesúgva, hogy "nédamá' mekkora darab és hogy néz ki..." De mondjuk kint amúgy is másmilyen az emberek felfogása és az, ahogy a másikkal bánnak. Mindig van egy-két kedves szavuk csak azért, hogy a másiknak jobb kedve legyen. :).
144. 4726e582cf (válaszként erre: 140. - Justitia)
2006. nov. 13. 19:14

Ne is mondd... a csonti kolleganőim marha okosak ezen a téren. "Nem kell enni és tessék mozogni..." mintha valamelyik is lett volna ekkora.


Most meg? Ledobtam közel 30 kg-ot és azt hiszik hogy a sok XLből XL lett és akármi rámjön, amin ez a jelzés van... Ezen is fennakadtam. No de nem hápogok :).


Igen, ezt tapasztalom én is, hiába fogytam ennyit mégis az agyam megrekedt 122 kilósnak :((.

143. Icus (válaszként erre: 142. - Eee466847e)
2006. nov. 13. 18:00
Hát ezt mondom, viselni tudni kell! Bármilyen jól állhat nekem valami, ha én nem érzem benne jól magam, nem tudom hordani!
142. eee466847e (válaszként erre: 141. - Icus)
2006. nov. 13. 16:56
Mint már olvashattad én 20 kg. súlyfeleslegtől szabadultam meg 4 hónap alatt. Alacsony vagyok, tehát kövéren igen nehéz volt jól és divatosan öltözni. Én bizony viseltem mindíg bizsukat, szinesen öltöztem és soha nem éreztem, hogy azért néznek, mert rosszul nézek ki. Jól éreztem magam a bőrömben. Igaz a családi visszajelzések is ezt igazolták. Már tettem fel képet magamról kövéren, kár, hogy nem láttad. Ne törődj másokkal. Érezd jól magad!
141. Icus (válaszként erre: 139. - Eee466847e)
2006. nov. 13. 12:52

Ebbe is bele kell születni! Én próbálnék meg kimenni így az utcára, körbe röhögnének! Mondjuk toppot, mini szoknyát, bikinit nem vennék fel!

Láttam már több "molett"(itt a jó 20kg súlyfelesleggel rendelkezőkre gondolok, nem a 2-3 kg-os súlyfeleslegűekre)csajt akik igen divatosan, különbőző feltűnő kiegészítőkkel voltak felöltőzve. Nem az én izlésem. Így is elég feltünő jelenség vagyok, hát még ha mindent magamra aggatok? Elmehetnék karácsonyfának!:)))

140. justitia (válaszként erre: 138. - 4726e582cf)
2006. nov. 13. 12:43
Bizony, hogy konnyebb lenne:) Szerintem aki egyszer is tulsulyos volt, az nem ussza meg, anelkul, hogy a pszicheje ne seruljon, segitokesz es kevesbe segitokesz, az empatiat meg csak hirbol sem ismero embertarsainak koszonhetoen. A ket veglet, ami engem mindig "foldhoz csapott" : a nem kell enni es fussal es akkor nem leszel ilyen dagadt cimu musor,a masik pedig, jajj te szegeny, ne foglalkozzal vele, benne van a genjeidben, tiszta nagyanyad vagy (vagyis ne erolkodj, eselyed sincs, hogy valaha is normalisan nezzel ki). De szerintem ezekrol minden sorstarsam regenyt tudna irni. Ezert is van, hogy en 60 kilosan is pont ugyanolyan kovernek ereztem magam(agyilag), mint 90 kilosan es itt mar regen nem csak a kilokrol van szo legtobbunknel.
139. eee466847e (válaszként erre: 136. - Zena01)
2006. nov. 13. 12:21
Ezt tapasztaltam tavaly New Yorkban is. Rengeteg a túlsúlyos ember. Nő is és férfi is. Fiatal és idős egyaránt. Olyan nagy önbizalommal viselnek a 150 kg-os nők top-ot és óriási bizsukat, őveket. Sminkelik magukat. Nekem nagyon tetszett, hogy úgy tudják élni az életüket, ahogy vannak.
138. 4726e582cf (válaszként erre: 135. - 8dfffce1de)
2006. nov. 13. 11:43

Bizony jó lenne :), könnyebb lenne az élet mindenki számára. Főként azért, mert nem éreztetnék azokkal az emberekkel, hogy kövérek, akik túlsúllyal kűzdenek, lehet még kedvük is lenne fogyizni. Emlékszem, mikor hatalmasabb voltam, mint most, akkor totál elkeseredtem, hogy ez sem jó és az sem jó, és már megint nem jó, és nem arra sarkalt, hogy elkezdjek fogyizni, hanem inkább még nagyobb falást adtam elő...

Meg a másik, ami felháborít, hogy alapból elítélik a kövér nőket, hogy ő tehet arról, hogy ekkora, és korántsem csak ő, azaz persze van ahol tényleg az alany tehet róla, de sokuknál nem csak az evészet az, ami miatt egyre nagyobbak.

137. 4726e582cf (válaszként erre: 134. - Justitia)
2006. nov. 13. 11:36

Na ez az, amiről beszélek. Pszichésen terrorizálnak minket kövéreket. A párom meg halálra nem érti néha mi bajom van, hát ez.

Ha kövér valaki miért is kell sátrat hordania? Miért méricskéli az eladó gunyoros szájhúzással, stb. Tehát nem elfogadott, hogy kövér valaki, így nehéz elfogadni önmagunkat, szerintem.

Először hiába akarja a nő elfogadni magát, ha esélye sincs nőnek érezni önmagát. Nem?

136. zena01
2006. nov. 13. 11:26
Tavaly Londonban vettem magamnak leértékelt ruhákat, mert itthon nem lehet kapni. Duci boltban túl vékony vagyok, normál üzletben meg túl kerek. Vagy 40 kilósakra gyártanak ruhákat, vagy 150 kilósakra. Ezt nem bántásként, hanem tényként mondtam. Angliában nem volt az az érzésem, hogy mindenki engem bámul, nagyon jól és lazán éreztem magam.
2006. nov. 6. 08:57

Teljesen igazad van jutitia, nekem a 3 hetes angliai tartózkodásom alatt a legnagyobb élményem az volt, hogy bementem az ASDA áruházba,(ami olyan mint nálunk a TESCO), és vettem magamnak 16 fontért egy hihetetlenül vagány nacót! Először azt hittem rosszul látok, hogy van az én méretemben is, aztán meg teljesen összezavarodtam a hatalmas kínálattól, amiben volt combközépig érő bőr miniszoknya is, az én méretemben!!!

Leárazáskor meg 8-9 fontért lehetett nadrágokat venni, itthon esélyünk sincs ilyesmire.:((

Ezért szorítok nagyon Fawkesgirlnek, és amiben tudok segítek is, és szerintem ennek nagyon sokan örülnének, ha kiharcolhatnánk az egyenjogúságot ebben!

134. justitia (válaszként erre: 132. - 4726e582cf)
2006. nov. 3. 14:27
Igazad van, Andliaban szerintem is sokkal inkabb elfogadjak a teltebb, sot kifejezetten kover embereket. (sajat tapasztalat, ott elek es hat van rajtam felesleg:)) Igaz, szerintem sokkal tobb tulsulyos ember van itt, es nem ritka az extremen elhizott ember sem. Talan ezert, de peldaul "normal" uzletekben is tudok vasarolni magamnak divatos! ruhakat, es talaltam egy olyan boltot is, ahol kifejezetten nagy mereteket arulnak, olyannyira, hogy az ottani legkisebb meret ami ram valo :) Ami pszichesen nagyon feldobott! :) Ugyanis otthon, Mo-on egy kinlodas volt normalis ruhat talalnom es az a megalazo erzes amikor a 40 kg-os elado vegigmert... Es nem tudom milyen megfontolasbol, de otthon a nagymeretu ruhak combkozepig ero satrak, magas, zart nyakkal es olyan nagymama stilusuak, es el is varjak, hogyha nagydarab vagy ezeket viseld. Egyik legnagyobb elmenyem az volt, amikor tudtam venni magamnak egy divatos, mely dekoltazsu felsot. Hozza kell tennem en olyan felulre hizos fajta vagyok, rovid nyak, kerek arc, nagy mell, poci, szoval ezekben az alltol terdig ero goncokben meg koverebbnek tuntem. De a leszomorubb, hogy en magam sem hittem ezelott, hogy en is felvehetek csinos ruhakat, senki nem szol be, nem bamulnak meg stb. es meg koveren is "csinosnak" es nonek erezhetem magam. :)
2006. nov. 3. 13:54

Sziasztok,


ami itt mellettünk villog, neonzölden,Körtekörös plakát, ha minden igaz, ma fogják kiragasztani 5 db. óriásplakátot, a Deák téren, a Gyöngyösi utcánál és a Forgách utcai metrónál.

A végleges szöveg ez: "Duci vagy? Na és? Szívesen látunk!"

És egy körte vigyorog napszemüvegben...jó, jó, ez még nem kövér nő, de valami ilyen plakátot szerettem volna terveztetni egy grafikus ismerősömmel, amit ha meglát egy kövér ember, rögtön mosolyra fakad...nem tudom, mennyire sikerült szerintetek?


Anami

132. 4726e582cf (válaszként erre: 130. - Veronitas)
2006. nov. 2. 20:03

Őket imádtam :))))))))),de ők sem magyarok voltak, hanem angolok. Angliában is úgy tudom, hogy elfogadottabb a kövérség, mint itthon.


Na igen, a kamaszok pontosan a "minta" miatt soványodnak le, mert kövérnek látják magukat, a másik fele meg azért hízik meg kórosan, mert el van keseredve, hogy mennyire kövér... :S.

131. 4726e582cf (válaszként erre: 129. - Emagdi)
2006. nov. 2. 20:02
Na jó, láttam már magyar kiadványt is, azt hiszem valami outlet félét, ahol van nagyméret is. Nos merészen elmentem, mivel ugye már az 54 az 46-48, hogy hátha találok valamit. Nevetni fogtok, de az 50-es méretet alig bírtam felszuszakolni magamra és az volt a hűdeextra. Nos a kiadványban igencsak kövér nők voltak, amolyan 56-60-as méret kb... szóval ettől úgy elmegy a kedvem, hogy az csak na! Nem is dőlök be nekik többet!
130. veronitas (válaszként erre: 128. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:01

hú, tényleg nagyon elgondolkodtató, amiket írsz.

és éppen ezekből adódnak a téves elképzelések mondjuk a kamaszoknál, akik csontsovány, reklámbeli modellekre akarnak hasonlítani.


egyetlen ducis műsor jut eszembe (igaz, az nem reklám volt): a Spektrumon volt eegy főzős műsor, két duci csaj főzőcskézett, motorral jöttek-mentek.

129. emagdi (válaszként erre: 128. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 19:59
az a röhej, hogy a kimondottan kövéreknek szóló termékeket is olyan nőkkel reklámozzák, akiken max 5 kg túlsúly van. (pl. nagyméretű ruhák)
128. 4726e582cf (válaszként erre: 126. - 7130b15964)
2006. nov. 2. 19:57

Kövér nőre gondoltam... Sör Robi hehe... de tényleg, nőt mondjatok, aki közel van a 100 kg-hoz vagy fölötte és reklámoz mondjuk hajsampont, sminket, tampont, kocsit akármit... nincs ilyen, komolyan vadászok az ilyen reklámokra.

Hihetetlen ez a kirekesztés, mintha a kövér ember nem is ember lenne, vagy inkább a kövér nő nem is nő, hanem valami melléktermék, aki nincs is, ha nem beszélünk róla. Csakhogy mivel sehol nem lehet kövér nőket látni, minden husi totál depressziós lesz, ha csak csontikat lát, mert jah, a csontinak tényleg szép a haja, bőre, kocsija... de egy kövér nőnek nem lehet szép haja és stb??? A társadalom szerint nem, mert szerintük a kövér nő az ocsmány, gusztustalan, elhanyagolt... stb.

127. emagdi (válaszként erre: 126. - 7130b15964)
2006. nov. 2. 19:53

:)))))))


de azért a sör robi pasi, ha kövér nőt is tudsz reklámból mutatni, akkor eszem egy pizzát a tiszteletedre!:)))

126. 7130b15964 (válaszként erre: 118. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 17:04
Sör Robi? Az semmi?:)
125. emagdi (válaszként erre: 118. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 16:51

szia!

nagyon jó az ötlet, és remélem meg is fog egyszer valósulni!


az pedig, hogy miért nincsenek a reklámokban kövérek, csak annyi az oka, hogy akárhogy is nézzük, az arányos, izmos emberek sokkal esztétikusabbak mint a kövérek. és bármilyen terméket csak olyan szereplőkkel és környezetben lehet eladni, amilyenre az átlag vásárló vágyik. kövér pedig senki sem szeretne lenni, max ha már egyszer az, próbál ellene tenni, vagy elfogadni a helyzetet. ez ugyanaz, hogy általában ideális családokkal mutatják be a termékeket, szép kertesházakban, vagy modern, tágas városi lakásokban. holott nem mindenki lakik ilyenben...

egyszerűen a termékeket olyan környezetben kell feltüntetni, amire az ember vágyik, ebbe a túlsúlyos emberek nem igazán férnek bele, bármennyire is szeretnénk. félkezű, vagy mozgássérült emberek sem igazán szoktak reklámozni semmit, pedig sajnos ők is sokan vannak.

124. 4726e582cf (válaszként erre: 123. - 7130b15964)
2006. nov. 2. 16:34
Tényleg? Még nem is olvastam a körtekörösöket... na majd benézek :). Köszi :))
123. 7130b15964 (válaszként erre: 121. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 11:49
Talán a körtekörös Animával összeszűrhetnéd a levet ez ügyben...
122. 4726e582cf (válaszként erre: 120. - T.né Ági)
2006. okt. 12. 00:34
Köszi, szívesen veszek minden ötletet :))).
121. 4726e582cf (válaszként erre: 119. - Sitecom)
2006. okt. 12. 00:33
A helyzet az, hogy szívesen foglalkoznék ilyesmivel, de fél hátsóval nehezen lehet, illetve azt sem tudom, hogy hova és miként... Biztos bejegyzett szervezetnek kellene lennie, hogy komolyan vegyenek minket. Egen, hosszú út. De jó lenne belefogni, mielőtt ellépek, aztán ráhagyom valakire, aki tovább tudja vinni. Nah, majd még alszok rá párat és utána nézek, hogy hogy lehet :)).
2006. okt. 11. 09:19

Sziasztok!

Olvastam amit írtatok, és - igaz, hogy én már nem vagyok olyan duci - de igazat adok Nektek, és át érzem a gondolat erősségét! Jó magam is 5 éven keresztül ebbe a táborba tartoztam, és nagyon sok lenéző emberrel találkoztam. Ma sem érzem magam soványnak, inkább ide húz a szívem, mert szerintem a duci lányok-asszonyok inkább nőiesek, mint a deszkák! Az én párom nagyon sokat cseszeget azzal, hogy Ö úgy is szeretett, de sajnos a közvélemény az, hogy még munkát is könnyebben kap olyan, aki mutatós, mint aki duci.

Ha belefogtok ilyen kezdeményezésbe, mint amit az amerikai lapon olvastunk, akkor szóljatok mindenképp, mert benne szeretnék én is lenni!!!

Üdv minden ducinak, Veletek vagyok!!!

119. sitecom (válaszként erre: 118. - 4726e582cf)
2006. okt. 11. 06:03

elolvastam amit irtál....mindenben teljesen igazad van!!!

tul nagy a nyomás a médián keresztül...s mi ezért szégyenkezünk,saját alkatunk miatt:((

ha,bármilyen reklámanyagot,vagy hasonlokat kell terjeszteni,nagyon szivesen segitek benne..az ötleted nagyon jo!!..bár az út hosszú lesz:)

2006. okt. 11. 05:54

Nem fogjátok elhinni, én csak lestem.

Amerikábam szervezetük van a husi csajoknak, kiállnak magukért, elérték, hogy a legkisebb mérettől kezdve a legnagypbb méretekig lehessen minden üzletben ruhákat kapni, ne legyenek hátrányos helyzetben a vékonyakkal szemben.

Ha van időtök nézzétek meg ezt az oldalt:


[link]


no és a partiy képeket (Event Pictures)...

Itt is kéne egy ilyen szervezet, bulizni járnak, jól érzik magukat, kiállnak magukért és nincs mit szégyelniük.

Csakhogy mi már olyan szinten kisebbségnek (holott nagyon sokan vagyunk) érezzük magunkat, hogy eszünkbe sem jut ilyet szervezni.

Pont azon filóztam, hogy mindenhol diszkriminálnak minket, és most nem az 5-10 kg súlyfeleslegű lányokra (bocs fiúk, akik itt vagytok a portálon, de egy husos pasi nincs hátrányos helyzetben) gondolok.

Már napok óta ezen forgok, hogyan lehetne ilyen szervezetet létrehozni, aki kiáll a husik érdekei mellett. Amíg a társadalom nem fogad el minket teljesértékű embernek, amíg nem lehet olyan reklámokat látni, ahol husi csajok vannak, vagy boldog családanyák, vagy akármi más reklámban, addig nem léphetünk előrébb. Talán pontosan e miatt kevéssé tudjuk elfogadni saját magunkat olyannak, amilyenek vagyunk. Pont ezen idő alatt vadászom a reklámokat, és nem és nem látok olyat, hogy pl egy arckrémet egy husi csaj reklámozna, vagy egy hitel lehetőséget, autót, tisztítószert vagy akrámit...

2006. okt. 11. 02:11
Igen, sokkal nehezebb...:( Szegény mi.. ki vagyunk rekesztve a manöken alkatú hölgyek/urak köréből..Igaz, talán egy férfinek nincs akkora hátránya mint nekünk nőknek... Hát ezértis kell fogyni, a társ miatt, hogy legyen, és boldogk lehessünk..:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook