Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Társasjáték ötletek baráti összejövetelekre fórum

Társasjáték ötletek baráti összejövetelekre (beszélgetős fórum)


1 2
23. dee
2007. jan. 1. 11:44
Mi a barátainkkal Monopoliztunk sokat és az Activity a másik kedvenc.Örök kedvenc a Ki nevet a végén?
22. 93a74b44ea (válaszként erre: 17. - DODICA)
2007. jan. 1. 11:21

Solo, Uno (kártyjátékok).


Mi az az Egyenesből keresztbe?

2007. jan. 1. 10:13
Hirtelen csak kettő jut eszembe: Barchoba, Amerikából jöttem
20. annus6
2006. nov. 18. 21:28

Sziasztok!


Remélem tudtok nekem segíteni. EGy ismerősöm keres egy régi társasjátékot, melynek Mesék titkai a címe. Ha valaki tud róla, vagy van neki, kérem írjon egy emailt nekem az annushat@freemail.hu címre!


Nagyon szépen köszönöm!


Anna

19. Minya
2006. nov. 8. 13:03
Nálunk rengeteg társasjéték maradt meg gyerekkoromból és azokkal szoktunk jázszani ilyen összejöveteleken meg karácsonykor,(betüvető,ki nevet a végén,gazdálkodj okosan!)meg kártyázni szoktunk magyar kártyával és römizni.Ja meg a nyerő játék nálunk az ország város ...nem kell hozzá más mint papír meg ceruza valaki elkezdi mondani magába az ABC-ét és más valaki azt mondja stop és azzal a betűvel ahol épp tartott kell ország,város,fiú,lány,növény,állat,tárgy szavakat aki a leghamarabb van kész stoppol és abba kell hagyni az írást ha egyforma szót írtak nem jár érte pont minden jó szóért egy pont jár.Remélem érthetően írtam le a szabályt mindenkinek jó játékot kívánok hozzá aki kipróbálja.
18. PaYa
2006. okt. 6. 18:24

Szia,


Perudoról bővebben írtam a játékos blogomban:

[link]


(bocs, ha reklámnak minősül, akkor moderáljátok, ki és rövidítve idemásolom)

Üdv,

PAYA

17. DODICA
2006. aug. 20. 17:27
Egyenesből keresztbe a nyerő játékunk! Minél kevésbé tud az ember koncentrálni, annál sikeresebb.
16. matri (válaszként erre: 14. - PaYa)
2006. aug. 20. 15:36

Szió,


Ez a bizonyos Perudo nagyon jól hangzik, -ennyi info alapján- nem tudnál valami bővebbet mondani, még soha nem hallottam róla!

15. Hoxa
2006. aug. 18. 21:54
Kissé ilumináltabb állapotban a Svindli is nagyszerű játék. Tudjátok, amikor sorban kell színnel lefelé tenni a lapokat, és ha nem hiszed el, amit a másik mond éppen a lapjáról, akkor azt kiáltod SVINDLI! Ha igazad van, ő viszi a lapokat, ha tévedsz, akkor te. A cél, hogy egy lapod se maradjon. :)
14. PaYa
2006. aug. 18. 00:34

Sziasztok,


Még nem hangzott el, de mindenképpen szót érdemel a Vigyázz6! nevű könnyed kártyajáték - minél többen, annál kaotikusabb.

'Gyilkosos' játék is elég nagy sikert szokott aratni - ehhez kell egy tapasztalt játékvezető, és nagymennyiségű duma :).

- Perudo - akár kocsmában, sör mellett is jó játék, ami felett leehet beszélgetni - és fejenként csak 5 kocka kell hozzá :).

:-)

13. Speedz (válaszként erre: 12. - +Nix+)
2006. aug. 9. 22:31
A munchkin egy szuper kártyajáték, amelyhez tényleg nem kell sokminden csak néhány dobókocka és a kártyacsomag. Kicsit fantasys szerepjátékos, de remélem ez nem riaszt el tőle senkit sem. Kb. úgy lehetsz benne a legjobb, ha ott teszel keresztbe másoknak, ahol csak lehet. Ez persze rengeteg konfliktusforráshoz és durcizáshoz is vezethet, ha a felek nem játékként gondolnak a játékra, de hát miért tennének ilyet. ;)
12. +Nix+
2006. júl. 27. 12:33
Hoxa, mi az a MUNCHKIN?
11. Timus
2006. júl. 5. 13:49
Jenga
10. Droma
2006. máj. 17. 12:06

A Twister nálunk nagy kedvenc!Szerintem nagyon szórakoztató!

De ha kártyajátékról van szó akkor az uno is nagyon jó!

De szerintem még a legszolidabb játék is lehet vicces,szórakoztató!Ez teljesen társaságfüggő!

Nem?:)

9. Hoxa
2006. máj. 17. 08:55
ismeri valaki a MUNCHKINt?
2006. máj. 16. 16:46
Nálunk is az Activity van nyerőben, de jók a kártypartik (kanaszta,römi).Ami még jó játék, a Twister.
2006. ápr. 30. 23:10
en negyon ajanlom mindenkinek, az uno es a solo kartyajatekot, mi orakat el tudunk jatszani egy -ket jo uveg bor mellett...
6. Gigi...26 (válaszként erre: 1. - F31ff285b1)
2006. ápr. 18. 19:06

Az előbb leítakhoz még, hogy az Picionary van meg nekünk is csak, a többit a Hoxa által említett múdszerrel játszuk: csoportokra osztjuk a társaságot, és egymásnak találunk ki feladványokat.

A Tabu lényege, hogy az ellenfél 1 játékosának kell egy szót,vagy kifejezést mondani, amit neki el kell magyarázni, hogy nem mondhatja ki a szót...

5. Gigi...26 (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. ápr. 18. 19:02

Az Acitivity nálunk is a topon van:)

Van egy csak rajzolásos változata is, azt is gyakran játszuk (hosszúkás kék doboz, Pictionary a neve).

De a Tabu is okozott már pár aktív nevetéses estét:)

4. Hoxa (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. ápr. 18. 14:56

Mi játszottuk már fülbesúgásos módszerrel is, körben ülve, egyszer egyik, majd a másik irányban is lehet, hogy ne mindig ugyanaz szúrjon ki velünk, lehessen bosszzút állni. :)))

Nagyon durva feladványok is voltak, ez persze társaságfüggő, ki mit bír el. :)

2006. ápr. 13. 17:42
Activityt lehet ugy is jatszani, hogy csoportokra osztjatok a resztvevoket es minden csoport a masiknak talal ki feladvanyokat, amit el kell magyaraznia/mutogatnia/rajzolnia. Esetleg mehet idore is. Csak akkor jar a pont ha a vallalt idon belul kitalalja a csoport a feladvanyt. Nekem a rekordom a 'szivarvany' szo elmutogatasa. 4 mp alatt kitalaltak. :)
2006. márc. 6. 21:18

Örök nyerő: activity


Abból ajánlom a felnőtteknek valót is, nagyon szórakoztató :)

2006. márc. 5. 16:42
Ha van ilyenetek, osszátok meg velem. Én most 4-6-8 személyre keresek játékokat. Hoxa "Részegedj okosan" játékát olvastam az oldalon, tetszett, de én most annál valamivel szolídabbat keresek. A saját kitalálású játékokat részesítem előnyben, azokhoz képest, amiket vagyonokért a boltokban lehet kapni. Szóval meséljetek, ti miket játszotok ilyen összejöveteleken?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook