Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Társasjáték ötletek baráti összejövetelekre fórum

Társasjáték ötletek baráti összejövetelekre (beszélgetős fórum)


1 2
53. Susu3
2020. febr. 6. 10:51

Sziasztok,


Mi az egyik legfrissebb tarsasjatekot, A DETECTIV CLUB-ot (dixithez hasonlot ) teszteljuk eppen otthon levo dolgokbol. A lanyom rajzol es fest hozza kartyakat, csak a pontozason veszekszunk nagyon sokat, mert az eleg szubjektiv....., de meg igy is iszonyuan elvezzuk. Nagyon jo jatek, vicces es elvezetes, fokent ha 6-an vagy tobben jatszak!


Nagyobb tarsasagban fonyeremeny, nekunk bevalt!!!


Nincs meg valakinek veletlenul a pontozas leirasa??


Valakinek velemenye a tarsasrol, aki ismeri? Otlet, felvetes, tapasztalat?


Koszonom

2013. dec. 1. 15:53

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segiteni?Kaptunk egy társas játékot : PICTIONARY , Az ötletes rajzok játék.De nincs benne a játékszabálya.Valaki el tudná nekem küldeni e-mail-ben a játékszabályát?

Előre is köszönöm!

halaszaniko0929@freemail.hu

Anikó

2012. okt. 14. 10:33

Rizikó!!

Vagy rikiki! azt jó sokan is lehet játszani!

2012. szept. 23. 17:32

Sziasztok, ha vkit érdekel esetleg, lefordítottam a The Resistance c. társasjáték szabályát magyarra, ezzel egyidőben pedig átdolgoztam franciakártyával (gyakorlatilag az eredeti megvásárlása nélkül) játszahatóvá: tarsas pont ininet pont hu

Az eredeti hangulatát nem adja vissza, de legalább azok is megérthetik a játékot akik nem beszélnek angolul és kedvet kaphatnak a megvásárlásához.

2012. aug. 8. 07:07

Mi nagyon szeretjük a Csótánypókert, Dixit-et és BANG kártyajátékot, valamint a Munchkint, de annak legalább 2 óra, hogy megértsd a játékszabályt, viszont utána szuper party játék!


[link]

2011. ápr. 30. 09:32

Üveg pörgetés,az mindig bejön:)))

Persze ha már üres:DD

2010. júl. 20. 19:58
Hello.Nem tudja valaki,hogy kell pontosan jatszani az EGO nevu tarsasjatekot?..es esetleg mire lenne szuksegem ha itthon akarnam elkesziteni?:P
2008. máj. 26. 18:23
mi lenne ha?
45. rexona (válaszként erre: 44. - Zalchi)
2008. máj. 26. 17:52
van ilyen.
44. zalchi
2008. máj. 26. 17:51
furcsa, hogy fél évig semmi bejegyzés, és 3 percen belül kettő is :)
43. rexona
2008. máj. 26. 17:43
Activity felnőtteknek.
42. zalchi
2008. máj. 26. 17:40

sziasztok!


vettem egy Macskafogó társasjátékot (80-as évek), de a szabályzata nem volt a dobozban. Ha megvan neked, kérlek, fotózd le vagy szkenneld be nekem, vagy akár elmegyek egy fotógéppel én érte. Köszönöm szépen előre is!


Zalán

2007. dec. 10. 08:00
A vigyázzhat nevű kártya baromi jó.Nagyon sokat szoktunk vele röhögni.
2007. dec. 10. 07:58
Nekem a Hotel a favorit!
2007. nov. 20. 16:52
Nem tudom írta-e már valaki, de a Catan telepesei nagyon jó játék.
2007. nov. 17. 20:19
Ungame nagyon jó beszélgetős társasjáték.
2007. szept. 26. 23:21

Nagyon jó ötleteket találtam itt,megjegyzem a fórumot,hogy szilveszter előtt is átböngészhessem!

Köszi :-)

36. mbr84
2007. júl. 13. 17:25

mi csak kacsintósnak nevezzük, lehet ez a gyilkososnak 1ik verzója, de 5-6 fővel már egész jó játék :)

magyarkártyával sztoktuk eldönteni,h ki a rendőr, ki a gyilkos, és kik a mellékszereplők .

pl a piros ász a gyilkos, a zöld rendőr.

gyilkosnak kacsintással kell gyilkolnia, a rendőrnek meg észre vennie,h ki kit ölt meg, a gyilkos akkor nyer ha mindenkit megölt, v elkapta a rendőrt, a rendőr meg értelem szerűen,ha sikerül akár 1et is megmenteni :)

35. Poggy
2007. júl. 13. 16:40
Az a legjobb játék, ahol szétröhögjük az agyunkat. Nálunk nyerő játék az Activity, de csak akkor, ha a játékosok enyhén - vagy nem enyhén - illuminált állapotban vannak. :D Vagy a Twister, de ez is egy kicsit módosítva: dobd félre a pörgetőtáblát, és valaki - vagy akár többen, de olyanok, akik nincsenek a "pályán" - találja ki, hogy ki hova lépjen, így sokkal izgalmasabb. Bár inkább hasonlít a játék egy Kámaszutra-bemutatóhoz. ;)
2007. jún. 18. 20:19
Ungame
2007. máj. 15. 03:56
Activity, póker, Ki Milye Milyen ? .)
32. Menyó (válaszként erre: 31. - Menyó)
2007. febr. 3. 10:26

Most hogy mégegyszer átolvastam láttam, hogy vki már említette az Amerikából jöttemet! :)


Régebben játszottunk olyat is, hogy nagy 5l-es befőttesüvegbe víz, bele egy pici pohár és pénzérméket kellett a pohárba belevezetni. Akkoriban 10-20 filléressel játszottuk, ennek hiányában szerintem 1 Ft-ossal is megpróbálható. Bár lehet, hogy már ezek elég nehezek és könnyen odairányíthatóak.

A játék titka, hogy az üvegben lévő vízmennyiség a meghatározó. Lehet nehezíteni, ha nem kispoharat, hanem egy kupakot teszünk az üveg aljára.

31. Menyó
2007. febr. 3. 10:16

Mi nagyobb társasággal Gyilkosozni, illetve Léghajózni szoktunk. Ha olyan 8 fő körül vagyunk akkor Activity, Canasta, vagy hagyományos társasjátékok, esetleg kockapóker.


De nagyon jó ötletet kaptam innen az ország-városra, illetve a svindlire. Köszi. Az egyenesből keresztbe is jó, csak sajnos nálunk már nem "ellőhető".


És most jutott eszembe, hogy régen a suliban mesterségem címere című játékot játszottunk.

30. 93a74b44ea (válaszként erre: 29. - DODICA)
2007. febr. 3. 08:54
Köszi, DODI, minden világos! :)
29. DODICA (válaszként erre: 27. - 93a74b44ea)
2007. febr. 3. 08:51

Oké. Közben elfelejtettem a topicot...:)


Egyenesből keresztbe:


Az a jó, ha kezdetben csak a játékmester ismeri a játékot. Emiatt hátrány, hogy csak egyszer játszható, kivéve, ha új tag keveredik a csapatba, akkor újra poén lehet.


Körben ülnek az emberek ülőalkalmatosságokon!! Ez fontos.

Játékvezető véletlenszerűen dobálja a pici labdát(vagy amit akar;), s közben mondja, hogy: "egyenesből keresztbe" v. "egyenesből egyenesbe" v. "keresztből keresztbe" v. "keresztből egyenesbe", attól függően, hogy a csapat lábai hogyan helyezkednek el! Aki keresztbetett lábakkal ül, az a "keresztbe", a többi az "egyenesbe". Ha bármilyen szinten keresztben van (csak a bokája esettől a tipikus női ülésig), az már annak számít.

Feladat: a szabály kitalálása! Ami nehezen szokott menni... Oka, hogy az emberek nem tudnak nyugton ülni, s változtatják a pózt! Ügyes játékvezető erre nagyon figyel, s úgy hajigálja a labdát, hogy már-már felállítható legyen a csapatnak a szabály, hogy mikor mit mond, aztán hirtelen változtat. Ehhez általában neki kell a lábait másképp tennie, de minél kevésbé feltűnően, minél természetesebben teszi ezt, annál tovább tudja fokozni a kíváncsiságát.


Ennyi. Remélem érthető voltam. Enyhén spicces csapatnál tuti a buli! :))) Ha többen ismerik, az se baj, a lényeg, hogy minimum egy emböcke ne tudja a szabályt, akkor lehet ám szívatni! ;)

28. Rika1
2007. febr. 3. 05:20
canasta,uno,:)
27. 93a74b44ea (válaszként erre: 24. - DODICA)
2007. febr. 3. 00:28
szerintem nyugodtan írhatod ide :)
26. nils
2007. febr. 2. 23:42
Én elsősorban a tudásalapú játékokat kedvelem. A tévéből ismertek közül a Legyen Ön is..., Multimilliomos, Kérdezz-Felelek létezik társasjáték formában, s már az online sratégiai-szellemi játékot is (a reklám miatt mellőzöm a nevet), lehet ilyen formában élvezni. Activity már unalmas szerintem, a kártyajátékok közül szeretem a Zsírt és a makaót a Snapszer illetve a Römi pedig örök kedvencek.
2007. jan. 2. 10:30
Engem érdekel! :-)
24. DODICA (válaszként erre: 22. - 93a74b44ea)
2007. jan. 1. 22:33

Egy "labdajáték", de játszható egy gurmancs zoknival is. :)))

Menjen privi, vagy mindenkit érdekel a szabályzata?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook