Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Társasházban élők! fórum

Társasházban élők! (beszélgetős fórum)


28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Oladi-lakótelepi)
2012. nov. 18. 14:54

Ha komoly statikai gond van, akkor ezt jelezd HIVATALOSAN az önkormányzat felé, nekik hivatalból kötelességük statikust kiküldeni. Ő, ha tényleg komoly a gond nem fogja bevállalni, hogy ellinkeskedje.. Ha meg nem annyira komoly, akkor meg nem kell károgni... Egy panelnál - (ha jól értem) nehezen tud komoly statikai gond lenni, mert ott ha van, akkor hamar dől, mert merevített doboz szerkezet, olyan, mint egy kártyavár. Viszont kb. 30-40szeresen méretezték őket túl, főleg az alapozásukat. Egyébként az egyik legmerevebb szerkezet, amit ki lehet találni.. Az más kérdés, hogy pont ezért elvileg lehet vele gond is, de mondjuk az 1970 után épültekkel ritkán van.. De azért ránézetni mindig lehet, ne én mondjam ezt itt meg net által..


Szigetelés meg van nagyon jó tűzállósági határértékkel is, és a pince, vagy földszinti födém szigetelése igen fontos dolog. Az épületet úgy fogjuk fel hőtechnikai szempontból, mint egy "kockát". Ha ennek az egyik oldala hideg, szigeteletlen az igen nagy veszteség, nagyon sok meleget húz ki az egész házból, erősen javasolni szoktuk, ha lehet.


A közös helyiségekben való tárolgatásnak mi hamar elejét vettük, évente ellenőriznek a tűzoltók, és bizony mentek a 30-40ezres büntetések. Persze jóelőre mindenki értesítve lett, hogy tegyen rendet a háza táján... Ha tényleg komoly a gond, ismét a hatóság értesítését tartanám komoly megoldásnak.


A lakók szidása önmagában sohase eredményes, hacsak nem alacsony valakinek kórosan a vérnyomása...

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Kiki8400)
2012. nov. 18. 14:42

A "bevállalásnak" mindig túrós a háta.. A későbbi jó viszonynak mindig alapja a közgylésen lefektetett rend, és annak betartása, betarttatása..

Ahol meg csak lehet, -elég nagy számú a lakóközösség - szinte egyetlen korrekt megoldás, ha takarítót fogadnak. Abból nincs később baj, a takarítót meg le lehet váltani, ha nem felel meg..


Minden olyannak, hogy az "idős jobban ráér", "kismama jobban ráér", a "dolgozó még jó erőben van", vagy a "Nagyék Pistikéje úgyis neveletlen, jót tesz neki a munka" csak nagyon komoly későbbi konfliktusok, feljelentgetések forrása lesz.


Évekig foglalkoztam társasházzal építészként, segítettem az IB-nak.. Láttam sok ilyet, előbb-utóbb mindig borul a bili.


Ha a lakók maguk takarítanak, vagy intéznek valamit, annak is legyen meg a mindenki által aláírt, előre letárgyalt rendje. Mindenki annyit vállaljon, amennyit bírni is fog, amit vállalt, azt viszont teljesítse.. Ez a titka.


De könyű is ezt mondani.. :-))


Olyan szörnyű állatfaj, mint a "LAKÓ" ugyanis kevés van, pláne, ha sok van belőle..

26. Babi11
2012. nov. 18. 13:37

Nálunk 2 lépcsőházból áll a társasház 15-15 lakóval.

Volt fizetett takarító,de nem vált be, így heti váltással takarítunk. A hó lapátolásra van akit fizetünk.

2012. nov. 18. 11:25

Szombathelyen, az Oladi-lakótelepen a Kodály Zoltán utca 12-es számú társasházban súlyos statikai hibák és közműgondok vannak. A pincefödémben futó vízcsövekről és távhős csövekről hiányzik a szigetelés, ezért bármikor csőtörés lehet. A folyosókon a falakról hulló vakolatdarabok és a töredezett szélű lépcsők súlyos balesetveszélyt jelentenek. Ezenkívül még az elektromos hálózatot (villanykapcsolók lámpák, lift) is át kellene ellenőriztetni.


Annak ellenére, hogy ilyen rossz állapotban van a ház a renitens lakóközösség nem a balesetveszély és az életveszély elhárítását tűzte ki célul, hanem újabb veszélyforrást akar létesíteni. Nevezetesen gyúlékony (erősen tűzveszélyes anyagokból) terveznek pincefödém-szigetelést készíteni. Mondani se kell, hogy ez milyen veszélyekkel fog járni: az alagsor mennyezetében (a pincefödémben) futnak a közművek: vízcsövek, távhős csövek és a magasfeszültség alatt lévő elektromos kábelek is. A tervezett pincefödém-szigetelés akár rövidzárlatot is okozhat, ezáltal életveszélyes áramütés érheti a lakókat, nem beszélve az elektromos tűz magas kockázatáról, amelyet vízzel nem is lehet oltani.

Nagyon sok lakó a pincerekeszekben gyúlékony és tűzveszélyes anyagokat tárol, amelyek papírból, fából és textíliából készültek. Szemmel láthatóan sok papírdobozt, kartonpapírt, fabútorokat, textíliákat, kárpitos bútorokat halmoztak fel a pincerekeszekben. Ha valaki felelőtlen módon a pincében dohányozna, akkor a cigarettából lepattanó szikra könnyen tüzet okozhat. Mivel a pincefödém jelenleg betonból van, így a tűz nem tudna átterjedni felfele a földszinti lakásokra, amíg a tűzoltók megérkeznének és eloltanák a lángokat. Ha viszont az erősen gyúlékony és tűzveszélyes pincefödém-szigetelés elkészülne és utána keletkezne egy tűz a pincében ez a lángok gyors továbbterjedését, rövidzárlatot, elektromos tüzet és a földszinti lakások kiégését is eredményezhetné. Ráadásul ezt az áramütés-veszély miatt vízzel nem, csak porral lehetne oltani.


Felháborító, hogy az alapvető dolgokkal: a vagyoni- és személyi biztonsággal, az életveszély elhárításával nem törődnek a trehány lakók, de újabb veszélyforrások létesítésére magas összegű közös költséget fizettetnének az összes panellakóval.

24. kiki8400 (válaszként erre: 23. - Mamcili)
2010. aug. 17. 14:01
Csak az a baj, hogy a földszinti lakók nekiálltak sövényt telepíteni, virágoskertet kialakítani és elvárják, hogy más is gondozza... Tőlem például nem kérdezték meg, hogy akarok-e sövényt, de azért majd biztos szólnak, hogy menjünk metszegetni, meg a levelest, fennakadt papírfecniket söprögetni alatta.
2010. aug. 17. 13:39

én ilyen házban úgy csinálnám, hogy mindenki a saját portáját és le föl fél emeletet...de nem tudom milyen a lépcsőház, a kertet meg gondozza aki szeretné az ott lakók meg vigyázzanak a rendjére...

vagy az egyik lakó ha vállalja, fizetni neki.

2010. aug. 17. 12:27
Nálunk fel van véve egy ember(gondnok) és ő végez mindent házo belűl és kívűl.
21. kiki8400 (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2010. aug. 17. 12:23
:)
20. spinneli (válaszként erre: 19. - Kiki8400)
2010. aug. 17. 12:21

ez tanulható, én a másik véglet voltam, nagyon nyersen közvetítettem dolgokat, a fórumozás nekem sokat segített, hogy finomítsak rajta, plusz persze az "élő gyakorlás" is.

Próbáld bizonyos sziutációkat utólag érzelemmentesen kezelni, és objektíven fogalmazni.

Gyakorolj.

:)

19. kiki8400 (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2010. aug. 17. 12:19
sajnos nem tudok nem foglalkozni vele, olyan típus vagyok, hogy akár napokig is rágódok azon, hogy hogyan kellett volna reagálnom, vagy hogyan intézzem megbántás nélkül, hogy ne kezeljenek minket cselédként...
18. kiki8400 (válaszként erre: 14. - 9016690da6)
2010. aug. 17. 12:17
Nekem ez a megoldás is megfelelne, de "ezekkel" nem lehet szótérteni. Meg nem is nagyon tudok, mert olyan nyomi vagyok, hogy vagy nem tudok visszaszólni, vagy úgy sikerül, hogy annak aztán éle van, főleg ha nagyon felhúznak.... :(
17. spinneli (válaszként erre: 15. - Kiki8400)
2010. aug. 17. 12:15
ne foglalkozz vele, engem abszolút nem érdekel, ha nyammognak, de az sem ha más nem takarít, nem a lépcsőházban lakom.
2010. aug. 17. 12:14

Ja még valami! Tél, hó, jég!!!

Idén volt egy-két nagyobb havazás nálunk. A közmunkások nem igen jártak felénk. Ahogy kiléptem a lépcsőház ajtón a bokámon túl ért a hó. Hazajöttem, felmentem, átöltöztem és én nő létemre, az alig 50 kilommal eldobáltam a havat. Persze reggelre ugyanakkora esett.. De mégsem bírtam elnézni...Pedig vannak fiatalemberek a szomszédságban..............

15. kiki8400 (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2010. aug. 17. 12:14

hát igen, ők ráérnek...

Nem tudom, hogy mit szólnak majd, ha éjjel zörgetem a seprűt meg a felmosóvödröt a lépcsőházban... de ha ez kell nekik. A saját lakásom is olyankor takarítom, mert két állás, építkezés, fősuli mellett nincs máskor időm...ez van, de tegnap teljesen kiakasztottak....

2010. aug. 17. 12:12

Nálunk nincs beosztás.

Egy emeleten két lakás van. Szerintem ebben az esetben az lenne a megoldás, hogy felváltva egyik héten én, másik héten szomszádlakás takarítja az adott emeletet. Na, nálunk ilyen nincs!!! :(

Én csak a saját szintünkkel foglalkozom. Azt minden héten egyszer felsöpröm, felmosom, pókhálózás. Ja és nincs szomszádom, üres a lakás, tehát én osztózni sem tudok a takarításon.

Sajnos megesett már többször is, hogy a felettünk lévő emelet tiszta mocsok volt, nem tudtam elnézni így azt is kitakarítottam.

13. spinneli (válaszként erre: 11. - Kiki8400)
2010. aug. 17. 12:09

mi úgy csináljuk, mondjuk mindig van vmi hiszti, hogy ki, hogy takarít, meg nem takarít.

Sok az idős a házban, ők ráérnek ilyen hülyeségekkel foglalkozni.

2010. aug. 17. 12:04
Most mi kerültünk porondra, mert mi vagyunk a legfiatalabbak a párommal. A fölöttünk lakó nő sem csinál semmit, mert depressziós, mivel 10 éve elhagyta a férje és egyedül neveli a gyerekeit, ezért neki nem szabad szólni, hogy söpörjön fel néha...
11. kiki8400 (válaszként erre: 9. - Ella89)
2010. aug. 17. 12:01
Ez is egy jó megoldás, hogy minden szint egy lépcsőfordulót takarít
2010. aug. 17. 11:59
A legszebb a dologban, hogy a földszintiek kialakítottak egy kis füves placcot virágágyással és tegnap közölték, hogy lehet füvet vágni és gazolni. Hát, köszönöm szépen, van nekem elég dolgom, ne nekem ültetgessen.
2010. aug. 17. 11:58
Nálunk a gondnok felel mindenért, de keresztanyáméknál sincs házmester. Náluk minden emeleten 2 lakás van (összesen 6), a földszinthez is kell menni pár lépcsőfokot (sajnos nálunk is, azért sajnos, mert ezen fel kell cipelnem a babakocsit, de a kukáktól alig férünk el). Szóval: kéthetente a keresztanyám mossa fel a lépcsőket, lefelé, az első emeletig. Az első emeleti a földszintig, a földszintiek pedig a bejáratig takarítják a lépcsőket. Magyarán hetente mosnak fel, csak cserélgetik egymás között. Kertjük nincs.
8. kiki8400 (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2010. aug. 17. 11:58
hát ez lenne a legtisztább, ha be lenne osztva
7. kiki8400 (válaszként erre: 5. - Bun Csilla)
2010. aug. 17. 11:55
a lépcsőházban csak 7 lakás van. Földszint +3 emelet.
2010. aug. 17. 11:55
nálunk be van osztva a takarítás..füves udvar nincsen, úgyhogy azzal nem kell foglalkozni.
5. Bun Csilla (válaszként erre: 1. - Kiki8400)
2010. aug. 17. 11:50
Hány lakásos?
2010. aug. 17. 11:50

Nálunk van egy takarító cég heti 3* takarít, nyáron füvet nyír, locsol, télen havat seper!

Szerintem ez jobb mintha a lakók takarítanának, mivel van aki csak összecsapja a másik utána pedig csak rádolgozik, és pl. a hóseprés is aki későn kel, nem fog 5- kor havat seperni hogy én vagy más kitudjunk menni kocsival!

2010. aug. 17. 11:49

Nálunk sajnos nincs házmester...

Én sem voltam túl aktív, de azért az ajtónk előtti lépcsőfordulót rendbe szoktam tenni. Most viszont a földszinti banya, nem tudok rá jobb szót, egyfolytában dirigál, hogy kinek, mit és hogyan kellene csinálni. Könyörgöm, nem én vagyok egész nap otthon...

2010. aug. 17. 11:41
Nálunk van házmester, Ő takatít meg hasonlók, de ettől én még fölsöpröm, fölmosom az ajtónk előtt.
2010. aug. 17. 11:38
Nálatok mi a szokás? Be van osztva a lépcsőház takarítás, járda seprés, esetleg fűnyírás? Vagy van aki többet vállal? Hogy működik a rendszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook