Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalom ismeret érettségiben jártasok segítségét kérném! fórum

Társadalom ismeret érettségiben jártasok segítségét kérném! (beszélgetős fórum)

28. rinike (válaszként erre: 27. - Adruncs)
2011. okt. 4. 10:45
Küldj a privátomra egy E-mail címet, találtam egy csomó jó dolgot Neked, elküldöm.
2011. okt. 4. 09:18
sziasztok már csak anniy feladatom van hogy a különböző történelmi korokban kellene státuszszimbólumokat keresnem és nem tlaálok semmit ókor középkor új kor... kérlek segítsetek...
26. rinike (válaszként erre: 25. - Adruncs)
2011. szept. 30. 19:11
Írok privátot.
2011. szept. 30. 18:36

Sziasztok sürgös segítségre lenne szükségem a társadalom ismeret projekt témámhoz nem is tudok nekiállni a témám : 1. A státusszimbólum szerepe és társadalmi megítélése a történelemben

a) Elemezze, hogy a különböző történelmi korokban, kultúrákban mi válhatott,

státusszimbólummá!

b) Készítsen felmérést arról, hogy a mai középiskolások, illetve a 40-50 évesek mit

tartanak státusszimbólumnak és miért!

Egyszerűen hogy hogy kedzdjem el... utána már menne milyen kérdőivet állítsak össze egyszerűen nem tudom aki tudna segíteni vagy küldeni egy mintát nagyon megköszönném

email címem : adri93@vipmail.hu, adruncska1993@freemail.hu egy kétségbe esett lány kéri segítségeteket akinek 10 napja van hátra ezt megcsinálni :(

24. //Cicus// (válaszként erre: 23. - Kamijázmin)
2011. máj. 3. 22:07
Szia! Én elvittem egy gyorsnyomdába, ott kinyomtatták és spirálozták. A portfóliónak vettem egy lefűző mappát és beletettem témánként az anyagokat.
2011. máj. 2. 19:54

Sziasztok, megírnátok ki, milyen formában adta le a társadalom projekt dolgozatot? Borítékban, mappában vagy lekötve?


Köszi, Timi

2011. ápr. 26. 21:56
sziasztok megszeretném kérdezni hogy a közöség tudat mit jelentmert nem találokrá semi!! kérlek segitsetek köszike puszika
2011. ápr. 18. 16:14
Hát nem tudom kinek mennyit segít a tanár, de én távoktatásban tanulok mert van két 14 hónapos lányom és nem nagyon tudok suliba járni, így nincs meg a személyes ismeretség a tanárral, szerintem így más a helyzet....most a 6.oldalnál tartok, de leragadtam, nem tudnátok egy-két oldalt ajánlani a netről a témával kapcsolatban? Eddig könyvből meg magamtól írtam...
20. //Cicus// (válaszként erre: 17. - Kamijázmin)
2011. ápr. 16. 16:46

Az elején írd le, hogy miért ezt a témát választottad. Aztán kezd el a témákat kifejteni.


Nekem a tanárom sokat segített a dolgozattal kapcsolatban! Kérdezgessetek tőle! Biztos segít, hisz az a dolga! :)

19. //Cicus// (válaszként erre: 16. - Szöszy21)
2011. ápr. 16. 16:45
Én könyvtárból szereztem anyagot. De eddig még nem használtam fel őket a dolgozatomba. Lehet nem is fogom, mert írtam én már magamtól annyit, hogy felesleges a könyvekből írnom bele.
18. //Cicus// (válaszként erre: 14. - Sotee)
2011. ápr. 16. 16:44

Szia!

Először is a napló. Ez bármilyen lehet. Lehet úgy is, hogy word-be felsorolással csinálod. És a fő pont a dátum, az alsó pontba meg leírod, hogy miket csináltál. Lehet úgy is, hogy 2 hasábra osztod a lapot. Az első hasábban a dátum és a mellette levő részben kifejted, hogy mit csináltál akkor. Lehet úgy is, hogy felírod a dátumot a lapra nyomsz egy entert és következő sorba írod miket csináltál. Aztán kihagysz egy sort és újabb dátum és tevékenység...


A portfólióba bármi kerülhet. Képek, amiket a témákkal kapcsolatban találtál, a vázlataid, különböző cetlik, ha írtál rá valamit, ha csináltál kérdőívet azt is beleteheted. Meg ha jól tudom, a kinyomtatott net oldalak is jók bele.


A résztémákból meg azt fejted ki, amelyik neked szimpatikus és amelyikkel szeretnél foglalkozni.

2011. ápr. 11. 18:23
Sziasztok, nekem most világosodott meg hogy 18 nap múlva készen kell lenni és még neki sem álltam, tudnátok segíteni? Soha nem csináltam ilyet és azt sem tudom hogy álljak neki, bár könyvtárból már hoztam könyveket. Segítsetek légyszi...
2011. ápr. 1. 12:11
Társas kapcsolatok alakulása az információs társadalomban, erről kellene projektmunkát készítsek. Honnan szerezhetek anyagot hozzá?
2011. márc. 31. 16:31

na sziasztok!

én a digitális tér és a közösségi hálók negatív és személyiségromboló hatását a taglalgatom kisebb-nagyobb sikerrel.

már hipotézisem van most a vázlaton gondolkozom.Ha tudtok vmi jó linket v szakirodalmat ezzel kapcsolatban légyszi küldjetek már.

előre is köszi a segítséget!ti is kérdezzetek bátran:)jó munkát

14. sotee
2011. márc. 20. 14:58

Helló!

Én is a 3. témát választottam.


Tudnátok nekem segíteni, hogy a naplónak hogyan kell kinéznie?

Mi kerül be a portfólióba?

A megadott résztémákat teljesen ki kell fejteni?

2011. márc. 19. 21:41

Hali!

Először is add meg, hogy a témán belül mit választottál, párkeresés, esetleg a fiatalok netezési szokásait!

Nagy a téma uh válogathatsz!

Ha ez megvan, onnantól talán én is be tudok szálni!

2011. márc. 18. 13:34

Sziasztok!

Én is a 3. témát választottam de még nem sikerült megfelelő mennyiségű anyagot gyűjtenem hozzá és még a vázlat felépítésén gondolkozok.Nem tudom h építsem fel, ebben kérném a segítségeteket.Ráadásul a szakirodalom is kevés erről a témáról,nem tudnátok vmi jó linket javasolni ahol kifejtik ezeknek a hatását a személyiségre és a közösségre.segítségeteket előre is köszönöm.Jó munkát!!!

2011. márc. 16. 19:51

Sziasztok!

Én is ezt a témát választottam. Adat meg minden van dögivel, csak írott szakirodalom kevés, és ahogy lejjebb olvastam, azt nem nagyon szeretik. Most mi legyen?

Nekem a konkrét témám a fiatalom internetezési és gépezési szokásai. Nem csak a net függőség, de a játékfüggőséggel is foglalkozom....

ha kell valami szoljatok, bár én is segítségre szorulok.

az én sztorim elég gáz.... legyen annyi a lényeg, hogy én most láttam neki vagy 1 hete!

Jó munkát és sok sikert

2011. jan. 20. 21:11

Hú, köszi a segítséget! Nagyon rendes vagy! Nekem meg most kezdődik pont a hajtás... fele "gondot" átadom, hogy ne unatkozz :) Persze csak vicceltem.


Ezek az angol lapok jó ötletnek tűnnek! Hát annyit tudok angolul, hogy épp érettségire készülök.

A folyóiratokra még nem is gondoltam :) Majd utána nézek. Valóban nem nagyon biztos forrás a net, de szakdogába csak nem tesznek fel holmi hülyeségeket.


Az az igazság, hogy a városba, ahova suliba járok van könyvtár, de nem vagyok regisztrálva (vagy hogyan mondják ezt). Itt a faluban is van könyvtár, de itt nem épp vagyok jóba a vezetővel. Meg újítják a Faluházat, szóval szerintem most nem is működik... Vagy akkor is beállíthatok oda, ha nem vagyok oda "beregisztrálva" ?


Már nagyjából építgetem a vázlatot, remélem nem álltam neki túl későn. :)


Még azt akartam, hogy szerinted velem egykorúakat, fiatalabbakat is megkérdezhetek? Mert igazából úgy vettem le az egészből, hogy felnőtteket kell kérdezni, hogy a tizenévesekre milyen hatása van. De azért kíváncsi lennék, hogy pár tizenéves hogyan látja ezt.

És még: van egy olyan forrásom, hogy " az információs technológia negatív hatásai a személyiségre, társadalomra" Úgy gondolom, hogy ez általánosságban írja le, nem konkrétan tizenévesekre. Ezt is elfogadják, ugye?


Nagyon jók a források! Köszi!


UI.: Jó a naplód! ;)

2011. jan. 19. 23:38

Ja, még annyi, hogy hát nem tudom mennyire megy az angol, de angol nyelven biztos, hogy cikkek tömkelege jelent meg a témában. Olyat is felhasználhatsz.

Érdemes úgy elkezdeni különben a dolgot, hogy kb. felvázolod magadnak, hogy miről akarsz írni, aztán megnézed, mihez találsz anyagot, közben alakul a vázlat is, és amikor már nagyjából minden forrást beszereztél, akkor írsz egy végleges vázlatot, és utána felépíted az írásodat a források segítségével.

8. tikki87 (válaszként erre: 7. - //Cicus//)
2011. jan. 19. 23:36

Örülök, hogy segítettem :)

A naplóban nem kell órára pontosan, csak a napot (na meg, ha nem emlékszel pontosan, az sem baj, senki nem fogja ellenőrizni, hogy mondjuk te nem szerdán, hanem csütörtökön voltál könyvtárban anyagot gyűjteni :)). Igaz, ebben a témában még könyvekkel én se találkoztam, de biztos van már néhány, vagy ha nem könyv, akkor folyóiratban biztosan van, ezek a nagyobb könyvtárakban elérhetőek. Könyvtáros segítségét is kérheted, biztos tud majd segíteni, hogy mit érdemes megnézni. Na most abban nem vagyok biztos, hogy az érettséginél ez hogy megy, de az egyetemen sokkal jobban szeretik, ha a forrás egy könyv, egy folyóiratban megjelent tanulmány, vagy hasonló, mert ugye az internetre bárki feltehet bármit, a szakkönyvek viszont tudományos művek. Netes hivatkozásoknál pontosan ott kell lennie, hogy honnan származik az információ, és mellé egy dátum is kell, hogy melyik év melyik napján volt ebben az állapotban fellelhető az információ. Szóval hogy mikor találtad azt az adatot, amire hivatkozol. Na meg persze fontos, hogy a webes hivatkozásnak is legyen egy megnevezhető szerzője. Bár nálam a wikipedia is forrás volt, és nem szóltak érte (ilyet pl. az egyetemen már nem lehet használni), szóval az érettségin még szerintem ezt nem veszik annyira szigorúan. Én úgy csináltam, hogy a pontos linket másoltam be forrásnak, így nem volt belőle gond.

Formailag sokféle módon lehet hivatkozni, pl. zárójelbe beírhatod csak a szerzőt, aztán a végén a forrásjegyzékben kiírod a teljes nevet, mű címét, megjelenés évét. De csinálhatsz lábjegyzetet is. Az is jó, ha a szövegben mondatba foglalod, pl. "Prof. Gipsz Jakab véleménye szerint ..." Ha pedig saját véleményt írsz, azt is így valahogy fogalmazd meg, hogy pl. "Számomra ez azt jelenti, hogy ..." vagy "Ebből azt a következtetést vontam le, hogy ..."


Ja, igen, a 10-12 oldalba beleszámít a tartalomjegyzék és a forráslista is.


Kicsit kerestem neked, szóval pl. ilyesmit szerintem felhasználhatsz a netes tartalmak közül, bár itt sem szerepel szerző (sajnos), de nekem az ilyeneket elfogadták:

[link]


Itt pedig szerző is van:

[link]


Ha van még bármi kérdés, vagy ilyesmi, írj nyugodtan, szívesen segítek :)

Az az igazság, hogy vége a vizsgaidőszakomnak, és már kezdek unatkozni, szóval halál ráérek :D

7. //Cicus// (válaszként erre: 6. - Tikki87)
2011. jan. 19. 22:23

Jujj de jó! Köszi!! Akartam is valahogy neten keresztül kérdőívezni. Mert ha a word dokumentumot küldözgetem mindenkinek az nem épp jó. Gondoltam ilyen netes véleménykutatásra is! Gondolataimban olvasol :) Köszi a linket!


A munkanaplóban kell órára pontosan a dátum? Vagy elég csak a: 2011. január 19.? Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor Neked a 10-12 oldalban benn volt a tartalomjegyzék és a forrásjegyzék is, ugye? Voltak még kérdések a fejemben, de kimentek... Majd menet közben talán eszembe jut :)

Viszont nagyon nem tudom, hogy könyvek kapcsolódnak-e ehhez a témához. Ez még nagyon "új" ahhoz, hogy könyvet írjanak róla nem?

Jujj, eszembe jutott egy kérdés. Azt írtad, hogy egyértelműnek kell lennie melyik forrás melyik nem. Azt Te hogyan oldottad meg? Mert én konkrétan olyanra gondoltam, hogy vagy belefogalmazom "a következő megállapítást a ... weboldalról gyűjtöttem" vagy leírom amit onnan akarok és zárójelbe a weboldal címe?

A weboldal cím hogyan kell? Elég simán a hoxa.hu vagy kell a konkrét?


Bocsi a sok kérdésért! Jó éjt!

6. tikki87 (válaszként erre: 5. - //Cicus//)
2011. jan. 19. 20:34

Hú, ez nagyon érdekes téma, erről lehet elég sokat írni, mert ez manapság amúgy is foglalkoztatja szerintem az embereket.

A hagyományos, személyes megkeresésen alapuló kérdőívezés mellett gondoltál még arra, hogy neten is kutatsz véleményt? Itt is van ilyen fórumtopic, ahova az ilyen véleménykutatásokat lehet belinkelni. Így még több ember véleménye belekerülne, nagyobb lenne a minta. Pl. itt [link] tudsz ilyeneket szerkeszteni.

5. //Cicus// (válaszként erre: 4. - Tikki87)
2011. jan. 19. 14:52

Persze, örömmel :) Nekünk is 3-ból lehet választani. Én a "Társas kapcsolatok alakulása az információs társadalomban" témát választottam. Ezen belül kell kifejteni, hogy milyen hatása van a személyiségre és a közösségi tudatra a chatnek, közösségi oldalaknak, digitális párkeresésnek stb. Meg kérdőívet kell készíteni ismerősökkel, tanárokkal, szülőkkel, hogy szerintük milyen hatása van a tizenévesekre ezeknek a dolgoknak.


Nagyjából vázlatosan én is így képzeltem el, hogy először leírom miért is ezt választottam. Aztán találtam fórumokat, szakdolgozatot, az információs társadalomról egy leírást, ezeket építeném bele, meg persze készítenék kérdőívet. Arra gondoltam, hogy ahova jártam általános suliba (falun élek) oda is vinnék a kérdőívből, megkérnék pár tanárt, hogy töltse ki. Elmennék ismerősökhöz, akiknek tizenéves gyermeke van - például velünk szemben - . Anyuéknak nem tudom, hogy csinálok-e. Elváltak, egyik sem velem él (de ez bonyolult) A lényeg, hogy annyira nem érzékelik, hogy én mennyit vagyok gépnél, meg hogyan van rám hatással. Esetleg amiket rádióban hallanak...

4. tikki87 (válaszként erre: 3. - //Cicus//)
2011. jan. 19. 14:11

Hú, átküldeném neked az én régimet, mert arra ötöst kaptam, és abból jól látszana a szerkezete, csak sajnos a régi gépemen volt, aminek teljesen megsemmisült a tartalma :( Próbálom emlékezetből összeszedni, hogy mi volt benne...


Annak idején a három témakörből én a fogyatékkal élőket választottam, akkor ez volt az egyik. Ezen belül a hallássérültekről írtam. Nálam valahogy úgy nézett ki, hogy cím: Fogyatékkal élők segítése - Hallássérültek helyzete

Utána egy bekezdés bevezetést írtam, hogy miért ezt a témakört és miért ezt a résztémát választottam, ezt a tanárom mondta, hogy írjam le.

Első "fejezet" az volt, hogy leírtam, ki számít hallássérültnek, mi alapján sorolható ide valaki. Következő fejezet az volt, hogy milyen szervezeteik vannak (pl. a siketek és nagyothallók országos szövetsége, szóval ilyesmik), mivel foglalkoznak ezek a szervezetek, stb stb. Utána az oktatásukról írtam, hogyan tanulnak, két különböző irányzatot hasonlítottam össze, ez egy hosszabb fejezet lett. Következő fejezetben a hallássérültek társadalmi megítéléséről írtam, meg arról, hogy milyen kilátásaik vannak a teljes életre, pl. milyen munkákat tölthetnek be, milyen esélyegyenlőségi előírások vonatkoznak ide, pl. tévéműsorok feliratozása (erről bővebben írtam) meg pályázatok és hasonló dolgok voltak benne.

Az utolsó előtti fejezet egy interjú volt egy siket diáklánnyal (ez nem saját volt, de azt mondta a tanár, hogy fel lehet használni más által készített interjút is, de akkor ne szó szerint írjam le, hanem a tartalmát részletesen). Az utolsó fejezet pedig az összegzés volt, illetve saját vélemény, hogy pl. szerintem mit lehetne még tenni.

Ez után jött a forráslista és a tartalomjegyzék a végén.

A forrásoknál arra kell figyelni, hogy pontosan lehessen rájuk hivatkozni, illetve világosan látni lehessen, hogy milyen adat származik forrásból, és mi a saját vélemény.


Amúgy elmondod neked mi a témád? :)

3. //Cicus// (válaszként erre: 2. - Tikki87)
2011. jan. 19. 13:56

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!! Arról, hogy papíron vagy elektronikusan kérik-e még nem mondott semmit.

Ma megkérdeztem arról, hogy milyen forrásokat lehet használni. Kivételesen a segítségemre volt :)

Nekünk arról egy szót nem szólt, hogy ad munkanaplót. Azt is magunknak kell vezetni... Köszi a részletes leírást, nem gondoltam volna, hogy ennyi mindent bele lehet írni (személyes tapasztalatokra gondolok).


Igazából azt sem tudom, hogy ennek hogyan kell felépülnie. Úgy, mint egy szakdolgozatnak? Hogy kell egy tartalomjegyzék az elejére, aztán utána jön az írás. Majd a végére egy forrásjegyzék. De a 10-12 oldalba ezek mind beletartoznak? Vagy nem?

2. tikki87 (válaszként erre: 1. - //Cicus//)
2011. jan. 19. 11:46

Én tavaly előtt érettségiztem társismeretből, de én semmit nem fájlban adtam be. Maga a projektmunka nyomtatva volt (de lehetett kézzel is), a munkanaplót meg a tanár adta, ez egy fénymásolt papír volt, és kézzel kitöltögettem. Szerencsére a tanár segített, vagyis kb. ő mondta, hogy miket kell beleírni.

Nem egy nagy dolog az egész amúgy, csak időrendi sorrendben írj le olyanokat, hogy melyik munkafázis mikor volt. Kezdd azzal, hogy x időpontban döntötted el, hogy mi lesz a témád, utána következő dátum, amikor elkezdtél anyagot gyűjteni innen és innen, utána hogy vázlatot írtál, aztán mondjuk hogy az egyik fejezet, vagy rész már nagyjából elkészült, ha csináltál interjút, akkor arról is, hogy mikor kerested meg az alanyt, mikor csináltátok meg az interjút, egészen a végleges befejezés dátumáig, illetve beadásig írd le. Ezen kívül minden eseményhez írd oda, hogy mi okozott nehézséget, mi volt a segítségedre, stb. Azt is beleírhatod, hogy ki volt segítségedre, pl. én ilyet is beleírtam, hogy a források gyűjtésénél nehézséget okozott, hogy az interneten kevés megbízható forrást találtam, de a megyei könyvtár dolgozói személyesen is sokat segítettek, hogy hasznos szakkönyveket találjak, és anyukámtól is kaptam tanácsot, hogy milyen irodalmakat olvassak el a témában.

Vagy még beírhatod a tapasztalatokhoz, hogy a téma kiválasztása nem volt könnyű döntés, de ezért és ezért választottad ezt. Szóval ilyesmiket kell beleírni.


Nem tudom, hogy nálatok elektronikusan vagy papíron kérik-e, nálunk mindent papíron kértek. De ha elektronikusan, akkor arra azért a tanárnak válaszolnia kell, hogy milyen formátumban legyen, szóval kérdezgesd tőle amíg nem válaszol.

2011. jan. 18. 22:04

Sziasztok!


Társadalom ismeret érettségire készülök. Az lenne a kérdésem, hogy a munkanaplónak hogyan kell kinéznie? Kérdeztük a tanárunkat, de nem mondott semmi konkrétat. Próbáltunk kérni tavaly érettségizőktől, de mind beadták. Word-be kell vezetni, vagy Adobe Reader-be? Egyáltalán mit kell beleírni? Köszönöm a segítségetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook