Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalom biztosítás, iskola befejezése fórum

Társadalom biztosítás, iskola befejezése (beszélgetős fórum)

2011. jún. 1. 09:53
És mivan, ha jelentkeztem felsőoktatásba, de a másik suliba már nem járok, és nem tudom felvettek e a fősulira...
2011. jún. 1. 08:59

Köszönöm a válaszokat! Nem kapok semmit a munkaügyitől,csak regisztrálva vagyok!

Ezek szerint 2-3 hó megy majd visszamenőleg.. Jókor.. ! Pff!

2011. jún. 1. 08:55

"Milyen következménnyel jár, ha nem rendezem jogviszonyomat, azaz továbbra sem vagyok jogosult az ellátásokra? Mennyi idő áll rendelkezésre, hogy tisztázzam ezt?


Ha nem rendezi a jogviszonyát, az azzal a következménnyel jár, hogy 2007. április 1-től jogszabály alapján egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésére kötelezett és így elmaradt járuléktartozása halmozódhat fel, amelyet az adóhatóság hajt be bírsággal és késedelmi pótlékkal együtt."

2011. jún. 1. 08:54
"Akik nem biztosítottak és a törvény erejénél fogva nem is jogosultak az egészségbiztosítás természetbeni ellátásaira, de Magyarországon lakóhelyük van és így belföldinek minősülnek, egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek, amelyet az adóhatóság felé kell teljesíteni. 2011. január 1-től ennek összege 5.100,-Ft/hó; 170,- Ft/nap."
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Baba2010)
2011. jún. 1. 08:50
Nekem tavaly mikor intéztem, akkor a 43. naptól kellett fizetni. Természetesen ha túlhaladod, akkor visszamenőleg is ki kell fizetni. Olyan 5000 Ft körül van / hó és a tört hónapot is ki kell fizetni. Kiszámolják napra. Küldenek csekket egész évre és ha közben lesz munkahelyed, akkor automatikusan abbahagyod a fizetgetést, az Apeh-ot nem kell értesítened, mert onnantól látják, h a melóhely fizeti. Gondolom most nem kapsz álláskeresési támogatást, de ha mégis, akkor a munkanélküli hivatal fizeti, de ha csak simán regisztrált vagy, akkor neked kell.
2011. jún. 1. 08:49

Igen, mindenképp elfogok menni, de csak jövőhéten érek rá, és érdekelt hogy mégis hogyan kalkuláljak, mire számíthatok ott. Mert nem esne jól ha azt mondanák hogy visszamenőleg fizessem be az 5000-t!

Persze megteszem, csak én abban a hitben voltam hogy suli után 3 hónapig még ezzel nem kell foglalkoznom, mert ezt hallottam szintén most végzettektől. Viszont a tegnapi nap szintén valaki azt mondta hogy ez a 3 hónap nem 3 hónap, így gondoltam rákérdezek itt is

2011. jún. 1. 08:39
Ezt szerintem az APEH-tól kérdezd meg! Úgy hallottam, hogy ez kb havi 5000 Ft.
2011. jún. 1. 08:33

Sziasztok! Felsőoktatási intézményben megszűnt a hallgatói jogviszonyom, munkaviszonyom még nincs. Munkaügyi központba bejelentkeztem, regisztrált munkanélküli lettem.

Kérdésem: Megtudná nekem mondani valaki, aki otthon van a témában, mert épp ő is most fejezte be a sulit, vagy ilyen helyen dolgozik, vagy csak hallott, olvasott róla, hogy iskola befejezése után mikortól nem fizeti a tb-t? (mert hallottam már többféle verziót. pl: a jogviszony megszűnése után még 3 hónapig ők fizetik, de hallottam már 28 napot is)

Ha ez nem így van, akkor nekem visszamenőleg kell feizetnem? Ez havi mekkora összeget jelent kb?


Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook