Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Társ fogyókúrához fórum

Társ fogyókúrához (beszélgetős fórum)


1 2
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Dittiritti)
2015. júl. 7. 00:52

Én 54 évesen "váltottam életmódot", ha ez nem hangzik nagyképűen.


Egyedül voltam sokáig, mert a fiam akkor még kollégista volt, és ritkán járt haza. Jól be tudtam így állítani az étkezésem.


Nekem az vált be, hogy egy pillanatig sem erőltettem semmiféle kívülről tanácsolt határértéket, hanem kiszámoltam az alapanyagcsere-értéket egy kalkulátorral, ami az én 150 cm-s magasságomhoz és az akkori 76 kilómhoz volt akkor úgy 1500-1600 körül, nem tudom már pontosan.


A zsír 33 grammja nagyon kevés, ezt sem fogod tudni tartani. Nem lehet 40 gramm alá csökkenteni, mert sok életfunkció zsírhoz kötött, még a legjobb esetben is egy hét után zabarohamot idézhet elő. Gondolj bele, hogy zsírt akkor is viszel be, ha húst eszel, vagy tojást, tejterméket.


Az arányok egyébként jók, mert ugyanezek a százalékok 1500 Kcal-nál már már mennyiséget képviselnek. De a napi szükségleted a testmagasságtól, az aktuális súlyodtól, a nemtől és az életkortól is függenek. Itt egy semleges kalkulátor:


[link]

2015. júl. 5. 08:41
Lenne egy kérdésem. Azokhoz, akik úgy fogytak le, hogy figyeltek az elfogyasztott kalória mennyiségére is és az optimális tápanyagbevitelre is. Én 95,1 kg-ról araszolok az álom 65 kg-ig (na jó...ha 70 alatt leszek évekig, az már elégedettséggel tölt el). 40 éves vagyok és 170 cm. Ülőmunkát végzek, még tervszerűen nem sportolok (napi 2-3 km-t gyalogolok). Én is a tipikus, a terhesség és GYES, majd az a taposómalomban való elhízástól szenvedek. addig nem voltak komoly súlyproblémáim, átlagosan 58 kg körül voltam. Szóval csak azt akarom kérdezni, hogy mi a véleményetek az 1200 kcal-ás, a szénhidrát55%-fehérje20%-zsír25% megoszláson alapuló étkezésről...Nagyon utánaolvastam, kérdezősködtem és ezt kaptam szinte mindenkitől ajánlásnak. Ez esetemben 60g fehérje,165g szénhidrát és 33g zsírt jelentene naponta. Persze nem mindegy, hogy mivel viszem be, azt tudom. Több, ezzel foglalkozó tanácsadó azt mondta, hogy ez többé-kevésbé egy életen át tartható és egészséges táplálkozásnak minősül az én koromban az én paramétereimmel. Ha bármilyen kilengés van, akkor ehhez érdemes visszatérni. Ha intenzív mozgást építek be (tervezem 80 kg alatt, kb. ősztől), akkor ezt emelhetem max. 1500kcal-ig, a tápanyagarányok figyelembevételével...nektek mi vált be? jelenleg 82-83 kg körül mozgok, lassan a különböző diétákkal elértem, hogy megtanuljak, gyakrabban, kevesebbet és minőségibbet enni...Most elérkezik lassan annak az ideje, hogy saját magam tervezzem már az étkezéseimet...Ehhez vagyok kiváncsi tapasztalataitokra.
43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Túrógombócka)
2015. júl. 4. 15:44

Én úgy tudom, Norbi dolgozta ki a módszert! Igen, úgy 20 éve vagy még több. (A videói régiek, nem mai gyerek már Norbi sem.) Én emlékszem, mert kb akkor voltam állapotos a legfiatalabb gyerekemmel, és akkoriban nagy port vert fel az új szupermódszer. Net itt Magyarországon akkor még nem volt, de minden újság és hetilap ezzel volt tele sokáig.


Dehogy vagyok cinikus. :D Én azt írtam le, hogyan csináltam én. Másnak sem írok elő semmit, esetleg hivatkozom a biológiára, mert azt szeretem is, és külön is tanulmányozom már régebb óta (pontosan? Úgy 86 óta kb) a táplálkozásélettant. Most is rendszeresen keresgélek, olvasgatok a neten, de nem módszereket keresek, hanem inkább orvosi jellegű vagy hasonló oldalakon nézelődöm.

Egyik kedvencem a Sportorvos.hu oldal, időpontokat vagy sorrendeket ott sem említenek.

42. túrógombócka (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2015. júl. 4. 14:57

leírtam, h nem gazdagítom Norbit. úh nem értem a cinizmust. az update-e meg vagy 15-20 éve ismerem, hisz nem Norbi találta fel, régóta ismeretes. :)

és pont azt írtam, h korlátozás nélkül nem lehet. szövegértés.

ha nem korlátoznám magam, csokis sütikéket ennék pizzával :)))) de nem akarok malacka lenni :)

41. Guruljka (válaszként erre: 39. - Túrógombócka)
2015. júl. 4. 14:56
Csak azt akartam volna jelezni, hogy simán odafigyeléssel és kényszerek nélkül is jelentős súlyfelesleget tudtam leadni. És volt, hogy az éjszaka közepén (házi) szilvalekváros kenyeret ettem, mert megkívántam.
2015. júl. 4. 14:54

Én voltam, és még az is időbe telt, hogy erre ráébredjek. Igaz, csak rövid ideig, de az alatt az izomzatom is leépült. Itthon voltam a járásképtelen férjemet ápolni, és talán depresszió is volt benne, nem elemeztem külön.


Ha a szükséges tápanyagokat megadod a szervezetnek, az normálisa fog működni. A rendes kaja nálam kicsit más, én sok olyan ételt nem kedvelek, amiért mások odavannak. Amióta a férjem meghalt, csak magamra főzök, és a fiamra, aki viszont szereti a főztömet. Nem nassolok, de azon sem fogok görcsölni, ha némi édeset kívánok meg. Akkor sem sütit eszem, hanem gyümölcsöt.


A "mit, mikor LEHET" az nem korlátozás? :D

És az Update anyagot (könyvet) megvetted?


Bevallom, hogy nekem Norbi valahogy zsigerből ellenszenves. Próbáltam videóját megnézni, de amikor az elején az üdvözléskor belenéz a kamerába, nem bírom nézni. Belenézegettem a videó további részébe, és tényleg jó gyakorlatai vannak, de inkább más videókból edzegetek.

39. túrógombócka (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2015. júl. 4. 14:43
én meg soha nem voltam elhízott. :)))
38. túrógombócka (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2015. júl. 4. 14:43

na én biztos nem gazdagítom Norbit :) az Update nem erről szól, hanem, h megnézed, mit mikor lehet enni. és működik :) nem kell a csodatermékeket venni, hanem a rendes kajáknál figyelsz, h mit mikor.

lehet, h nem hagyod korlátozni magad, csak akkor nem hatékony a diéta. sajnos eredményt csak korlátozással lehet elérni.

2015. júl. 4. 14:42
Ja, és ezzel a beállítottsággal azét elég rendesen sikerült az elhízott állapotból a normál fiatalkori súlyra visszatérnem. A kezdetén 54 éves voltam!
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Túrógombócka)
2015. júl. 4. 14:40

Nem próbáltam ki az Update-t mert erősen ellenszenvessé teszi a számomra, hogy a kóddal ellátott élelmiszerek egyetlen adott személyt gazdagítanak. Ebben megerősített élelmiszermérnök barátnőm, aki munkája során találkozott egy Update-csokiszelet receptúrájával.


Nem hagyom magam korlátozni semmilyen előírással egyébként sem.


Az emberben kialakul, hogy a napi utolsó étkezés után mennyi idővel álmosodik el, persze ha nincs az a kényszer, hogy x órakor aludnia kell, mert a munkához y órakor fel kell kelnie.


Én kb 4-kor fogok "reggelizni" ma, jól néznék ki, ha utána már nem ennék, mert valaki ezt ajánlotta. És nem koplalok senki és semmi miatt.


A reggelizős alkat tényleg létezik, én csodálkozva láttam, hogy alig esik ki az ágyból, már enni akar. Ilyen is van.

Gyerekkoromban sem tudtak ételt belém imádkozni, egy bögre teát vagy tejeskávét vagy kakaót sem mindig ittam meg. Egyszerűen kell egy kis idő az ébredés után. Ez szerintem alkati kérdés.

35. túrógombócka (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2015. júl. 4. 14:29

én hiszek az Update-ben, h nem mindegy, mit mikor eszünk meg. csak akkor tudtam fogyni, mikor nem ettem este (lefekvés előtt). du 4 után nincs kaja.

viszont a reggeli fontos, meghalnék, ha nem ehetnék reggel. addig nem működöm.

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Túrógombócka)
2015. júl. 4. 14:19

Milyen dolgokat mikor? Nem értem!


Amit írtam, azt úgy értem pl. hogy nincs itthon hús, és tojást eszem, holott abban közel annyi a szír, mint a fehérje.


Az étkezésekben nem nézem az órát, mert nincs szabályos életvitelem sem, itthonról dolgozom. Most pl, még az ébredés utáni kávémat iszogatom (teljesen üresen szoktam), és még egy darabig nem leszek éhes.


Az egyetlen, amire rászoktam, az edzést követően valami fehérjedús étel lehetőleg.

Az edzés kicsit idézőjeles, mert az elhanyagolás hónapjai után most megint nem vagyok képes hosszabb erőfeszítésre, csak úgy 20 perces körül, erősségtől függően.

33. túrógombócka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2015. júl. 4. 14:00

eddig érzésre csináltam, de ezek szerint jól éreztem :)

mondjuk sztem nem mindegy, h mikor eszed meg ezeket a dolgokat.

32. Guruljka (válaszként erre: 30. - Túrógombócka)
2015. júl. 4. 13:51

Én is a Kalóriabázissal ellenőrizgetve fogytam le. Azóta eltelt egy év, és feljött megint úgy 3-4 kiló, most ezt akarnám ledolgozni magamról.


Jelenleg az anyagi helyzetem miatt nem mindig azt eszem, ami célszerű lenne, és a mozgást is elhanyagoltam. Igyekszem legalább azt rendesen visszahozni a mindennapokba.

2015. júl. 4. 13:33

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni a csoporthoz.

Most 81 kg vagyok és 92 kg-ról indultam. 171 cm magas vagyok,így még 15-20 kg-ot szeretnék fogyni.

Heti 6-szor járok edzeni és azokat a kajákat eszem,amiket a személyi edző tanácsolt.

2015. júl. 4. 12:23

ma reggel nézegettem meg ezt az oldalt, nagyon jó :)

[link]


próbaképpen beírogattam, miket eszek és kb mennyit, meg, hogy mennyit mozgok, és szépen kijött, h heti fél kilót fogyok :)

2015. júl. 4. 11:59
Sikerült mindenkit elüldözni? :(
2015. júl. 2. 22:57

A Kalóriabázisnak is van egy fóruma, ott tudnak segíteni egymásnak az emberek.


Jönnek oda is ilyen-olyan diétákat betartók. A tanácsok ellenére makacskodnak, utána egy darabig nem szólnak. Egy-két hónap után jönnek panaszra a "stagnál a fogyás" topikba, hogy mit csináljon, hetek óta nem fogy tovább!

Kiokítják újra, akkor (jó esetben) megfogadja, és többen jöttek vissza megköszönni a tanácsokat.

Ilyenkor kiderül, hogy tényleg nem kell megszorításokat tenni, hogy nincs értelme semmilyen kiegyensúlyozatlan étkezésnek, viszont mozgás nélkül sem megy. :D


Egyébként a tapasztatlatokat azért meg lehet osztani, de én sem asszisztálnék tartósan olyasmihez, amiről tudom, hogy nem egészséges.

27. 388b941089 (válaszként erre: 26. - Skygirl)
2015. júl. 2. 20:17
Na nehogymár h egy kis hergelès ès feladod!:)
2015. júl. 2. 16:12

Nekem erre nincs szuksegem.

Ez nem tamogatas. Ez baxogatas.

Viszlat.

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Nicole64)
2015. júl. 2. 14:43

Én nem tartok CH-szegényet, mert nem akarok sok zsírt enni, a húsokat meg nem szeretem.


A zabpelyhet viszont igen.


Nem vagyok híve semmiféle tiltásnak sem. Meg tudom érezni, mi az az étrend, ami nekem jó. Annak idején pl. a Cooper doktor ajánlotta tápanyag-arányú (20% fehérje, 30% zsír, 50% CH)étrend nem esett jól, nekem picivel több CH és kevesebb fehérje az, amivel minden negvan, ami kell.

Nem eszem többet, mint ami szükséges, de nem hagyom ki a mozgást sem, mert nem akarok "lottyadt sovánka" lenni. Mivel jócskán túl vagyok a 40-en, az erőnlétért is meg kell dolgozni.

24. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Nicole64)
2015. júl. 2. 14:18
Nem rosszindulat, hanem cinizmus. :P Vagy inkább reális gondolkodás. A fogyás nem egy bonyolult dolog, nem egy nagy tudomány. Nincs benne az, hogy te így csináltad, vagy te úgy.
23. nicole64 (válaszként erre: 20. - 388b941089)
2015. júl. 2. 14:01
mint te... lefogytál, aztán szerinted csak úgy lehet, ahogy te csináltad... Továbbra is tartom, hogy sajnos rosszindulat beszél belőled. De hát neked a rosszabb.
22. nicole64 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2015. júl. 2. 14:00
Ha ch-szegény diétát tartasz, nyugodtan mehet kicsit több zsír. A mozarella mondjuk light volt, sütni meg kókuszolajban sütök. A zöldségek ch, de jó ch, azt nem is mellőzöm. Szerencsés típus vagy, én nem tudok előre felkészülni, visszafogni magam ilyen fegyelmezetten. Úgyhogy inkább a teljes tiltást vállalom be, legalább a fogyi legelején. A South Beach először a gyümit vezeti vissza, aztán a teljes kiőrlésű kenyeret meg barna rizst. Remélem, addigra már kialakul egy önfegyelmezési szint+motiváció, hogy most már ne szúrjam el az addigi eredményeket...
21. nicole64 (válaszként erre: 17. - Skygirl)
2015. júl. 2. 13:52
Bizony, arra figyelni kell... A barátnőm is szoptat, ő testkontrollal fogyizik, mert ott lehet bőven enni... Nekem amúgy szoptatás alatt egy deka se ment le, pedig visszafogottan ettem. Ahogy abbahagytam, úgy csusszantak le a kilók, ilyen a hormonházttartásom... remélem, te szerencsésebb alkat vagy:)
20. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Nicole64)
2015. júl. 2. 06:31

XDD

Ha en nem tudnalak felhuzni titeket, akkor senki. Mikor nem haladtok ugy ahogy kene, nem fog eszetekbe jutni h jujj mozogni kene, mert a forumba vajon mit fognak szolni? Barmit lehet kamuzni, senki nem tudja meg a forumban h igazat mondtok e vagy sem.

Feltesezm a kerdest, h x ido utan, ha mar lefogytatok, es a sulyotokat akarjátok tartani, akkor is itt fogtok irkalni mindennap? Mert az eletmodvaltas nem 3 honapig tartani. Ezerszámra jelennek meg ezek a forumok, aztan mind behal. Vannak olyanok akik nagyon szep eredmenyt ertek el, de ok nem foglalkoztak massal, csak magukkal.

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Skygirl)
2015. júl. 2. 01:49
A szénhidrátok csökkentése nem javasolt, természetesen nem a cukrokat értem ez alatt, hanem az értékes, lassan felszívódó szénhidrátokat: hüvelyesek, zöldségfélék, némi gyümölcs, zabpehely, hajdina, köles. Ezek rostokat, vitaminokat is tartalmaznak, no és nem árt tudni, hogy a szénhidrátok a test, főképpen pedig az idegrendszer, az agy elsődleges tápláléka. Tehát nélkülözhetetlenek. Ráadásul ha a szénhidrátot csökkented, a zsír és a fehérje aránya növekszik, mert valamiből ki kell jönnie a napi kalóriabevitelnek.
18. Guruljka (válaszként erre: 11. - Nicole64)
2015. júl. 2. 01:44

Azért megnézném, hogy a mozzarellában és a bundázott akármiben (mármint nyilván ki is sütötted, nem?) mennyi a zsír.


És a zöldségek nem szénhidrát?


Egyébként a kenyér valóban kész édesség-függést csinál, azt én is tapasztaltam. De ha tudom előre, akkor fel is készülök, illetve igyekszem tömörebb állagú kenyeret enni. Saját sütésű kenyérből fél szelet is elég. A jobb magvasakból szintén.

17. skygirl (válaszként erre: 11. - Nicole64)
2015. júl. 1. 22:29
En kevesnel is kevesebb ch-n eltem egy idoben, de most van egy 5,5 honapos kislanyom, akit szopiztatok, ugyhogy ovatoskodom, mert nem szeretnem, ha a tejci rovasara menne.
2015. júl. 1. 22:27
Faxa. El sem indult a forum, de mar ketten megmagyaraztak a frankot. Nem kotelezo am belepni a csoportba. Aki egyedul szeretne csinalni, az menjen es csinalja egyedul. Hacsak nem abbol meritetek erot, hogy masokat lehuztok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook