Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszerrel kapcsolatos kérdés fórum

Tápszerrel kapcsolatos kérdés (beszélgetős fórum)


16. seryevi (válaszként erre: 15. - Buhu bahu)
2010. ápr. 3. 11:50

Szia!

Én ha befejezték a szopizást, büfi és le tettem őket!

Szívesen fogtam még tovább, de később nekem lett volna nehezebb!

Megszokták, hogy ez a sorrend!

2010. ápr. 3. 11:20

Mi most úgy állunk, hogy javarészt szoptatom, de naponta egyszer, max kétszer tápszert kap.

Vizet nem adtam eddig még mellé.

Meg szeretnék még valamit kérdezni.A pici mindig úgy alszik el, hogy jól beeszik, de muszály hogy a mellemen legyen,mert különben enm alszik el.

Tehát szopás közben alszik el.Hogy szoktassam le róla szerintetek?

Még nagyon kezdő vagyok, remélem majd belejövök idővel..

14. seryevi (válaszként erre: 11. - C8d93a7aea)
2010. ápr. 3. 08:34

Szia!

Igazad van, adni kell neki inni, mert szomjas lesz a tápszer után!

Két gyermekes anyuka vagyok, kisfiam 9hóig a kislányom 7hónapos koráig szopizott a vége felé tápszer pótlást kaptak és fel ébredtek éjszaka, hogy szomjasak nem pedig éhesek voltak!

13. Tina87
2010. márc. 29. 22:36
Én volt hogy időnként adtam neki éjjel is mert sokszor nem éhes volt csak egyszerűen szomjas.De napközben is volt hogy adtam mellé.
2010. márc. 29. 22:33
Én pedig úgy tudom, hogy akár anyatejet, akár tápszert eszik a baba, szervezete igényelheti a plussz folyadékot, amire a szülőnek kell figyelnie, hiszen a csecsemők ezt nem jelzik mindig egyértelműen.
11. c8d93a7aea (válaszként erre: 9. - 127f14054c)
2010. márc. 29. 22:30
Hát azért az anyatej meg a tápszer szerintem egy kicsit más!!Ez meg az én véleményem,de mindenkinek szíve joga azt adni a gyerekének amit akar.Nekem azt mondták,hogy a tápszer folyadékot von el a szervezetből és ezt pótolni kell,ennyi!És nem bántam meg,hogy adtam mellé.
2010. márc. 29. 22:27
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a gratulációkat!!!
9. 127f14054c (válaszként erre: 7. - C8d93a7aea)
2010. márc. 29. 22:08
Az anyatejes babaknak se kell folyadekpotlas...a tapszeres mitol lenne mas? Vegulis kap vizet...porral keverve...az etele-itala...akarcsak az anyatej.Egyetertek a nagy melegben massal is kinalni...de nem egy kicsiket es nem marciusban...sajat velemeny.
2010. márc. 29. 22:02
Pont te jutottál eszembe Fildus ezzel kapcsolatban!!!
2010. márc. 29. 22:00
Szia!Az én kisfiam is kapot tápszert pótlásnak,és nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy kell neki mellé a folyadék,vagy víz vagy tea,mert neki a tápszer az étel és az innivaló a víz.Ha pedig csak tápszert kap akkor feltétlenül mert kiszáradhat a pici.Az egyik ismerősöm sajnos így járt és infúziót kellett adni a kicsinek.Le is tolták az anyukát,hogy hogyhogy nem adott a csak tápszeres babájának folyadékot.Szegénynek persze nem mondta senki.Én biztos,hogy adnák mellé,és adtam is.Sok boldogságot a picihez!
6. dominós (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2010. márc. 29. 21:57
Gratulálok a picihez, még régebben olvastalak valamelyik anyósfórumon. Remélem nyugi van ez ügyben.
5. fildus (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2010. márc. 29. 21:57

Az tény, hogy a tápszeres babákat itatni kell, de nem este és éjjel, hanem napközben.

Este és éjjel nyugodtan adhatod csak a tápszert. Teát én még ennyi idősen nem adnék neki.

2010. márc. 29. 21:57
Én sem adtam neki,de ha akartam volna se tudtam volna mert miután jól belakmározott rögtön elaludt.
3. 127f14054c (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2010. márc. 29. 21:55

Szia

Teat? Minek?

Az en fiam is tapszeres volt..de nem kapott teat a tapi melle...

2010. márc. 29. 21:54
én nem adtam és nem is igényelte. Majd később, amikor a hozzátáplálást elkezdtük, akkor kapott más folyadékot.
2010. márc. 29. 21:51

Pici babánk 15 napos ma, és nincsen elég tejem, éjjelente egyszer tápszert adunk a babának.Valahol azt olvastam, hogy ha tápszert kap a baba, akkor kell teát vagy vizet adni neki?

Tudnátok tanácsot adni, hogy szerintetek adjunk-e teát neki, vagy ne?

köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook