Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszerrel bajban vagyok fórum

Tápszerrel bajban vagyok (beszélgetős fórum)


23. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2010. ápr. 13. 12:46
és finom is:). Én radlert is szoktam inni,abban még némi alkohol is van.
22. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - 5d99b15006)
2010. ápr. 13. 12:05

Tényleg, sör!!!

Ha nem bírod a buborék miatt, de az ízével nincs bajod, van karamalz is, ugyanúgy árpa és komló az alapja, csak nem buborékos. :)

2010. ápr. 13. 11:56

Szia!Az én kislányom is csak egy ciciből evett nagyon sokáig.Pont négy hónapos kora körül nőtt meg nagyon az étvágya,kétségbe voltam esve...nekünk HA-s tejpépet írt fel a doktornéni,de végül nem kellett,mert átálltam a nagyobb keresletre:o)Ittam a laktoherbet és nagyon sok vizet.Nem tudom,szereted-e,de egyesek azt mondják,hogy az alkoholmentes sör is nagyon jó!Kitartást!

Ja,és még annyi,hogy szép lassan elfogadta a kislányom a másik cicit is,ő most kilenc hónapos!

20. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - 123csilla)
2010. ápr. 13. 11:06

Azt nem próbáltad, hogy a nemevős mellből fejsz? Akkor mégis anyatej menne az üvegből, az már hasonló...


Vagy esetlet csapd be:

vegyél egy mellbimbóvédőt és szoptass azzal. 1 pár 2ezer, az aventos nagyon jó - nekem végig kellett, mert totál sík volt a mellbimbóm (lassan megint be kell szereznem). Ha azt megszokja, onnan már csak egy kis különbség a szilikonos cumisüvegben lévő anyatej.

De arra mindenképp figyelj, hogy ugyanabban a pózban add neki az üveget, amiben szopizni is szokott - lehet, hogy az intimitás hiánya miatt sztrájkol.


Egyébként a súlya hogy alakul?

19. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 13. 11:01

"Szoptatni csak most tudsz, takarítani meg lehet életed végéig."


Ezen jót kacagtam!!! :DDD

De milyen igaz...


A zabfalatokat meg megjegyzem, majd mindenkitől azt kérek, aki látogatóba jön. :P Úgyis szeretem, de mivel magyar termék, itt nincs. :S Sebaj, majd anyóst kinevezem szállítónak. :DDD

2010. ápr. 13. 11:01

A MAM cumi vált be nekünk is. Az Aventból az én fiam sem eszik mindig.

Végső esetben próbáld meg az SNS-t, vagyis a Szoptanít készüléket. Akkor cici is van meg kaja is.

2010. ápr. 13. 10:58

Nekem a tej szaporítással óvatossan kell bánni.

Mert volt két szívműtétem és a doki szerint ha hirtelen nővelem a mennyiséget,különböző praktikákal az megterhelő lehet.

Sajnos abban a ciciben amit nem hajlandó szopni alig van tej.Így délután egyszer kénne adni neki pótlást ha elfogadná

16. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2010. ápr. 13. 10:57

Nekem is kevés tejem volt, (egyszerre kb. 40 ml-t tudtam fejni, többet soha, és ez a rekord!) és a lányom egyáltalán nem fogadta el a tápszert, és sokáig az üveget sem, ha lefejt tej volt benne, akkor is csak ímmel-ámmal.



Próbálj meg két napot ágyban tölteni a kicsivel, egész nap hadd szopizzon, az nagyot lendít a tejtermelésen.

Nekem a Győri kekszes zabfalatokat ajánlották tejszaporításra, szkeptikus voltam, de nagyon bevált, ismerősöknek is.

Jobban, mint a teák és a tejszaporító sütik, vagy a homeós bogyók.


Kanállal, pohárból, üvegből se akar inni a baba, akkor nem sok választásod van.

Egy darabig kupi lesz a lakásban, nem lesz mindig minden tip-top, és akkor mi van?

Szoptatni csak most tudsz, takarítani meg lehet életed végéig.

:)

A gyakori szoptatás ezzel jár. Tudom.


Viszont 15 hós koráig szopott a lányom, ebből 6 hónapos korig csak anyatejet.

;)

Olyan nincs, hogy kevés a tej, legfeljebb nem 3 órát bír ki, hanem kevesebbet.(Készülj fel "mindenre", lehet hogy 10 percenként fog egy darabig enni.)


Ez egy jellemzően nehéz időszak, növekedési ugrásnak hívják. Ki fogjátok cserélni két héten belül a komplett ruhatárat ;) , és addigra helyre áll a megszokott rend a szoptatásban.

2010. ápr. 13. 10:35
Nekem is 4 hónaposan kellett tápszerre váltani, úgy csináltam hogy először cumisüvegből ment a tejcsi, majd egy tejcsi egy tápszer és így növeltem a darabszámot..először nekem is fújjolt, sírva is fakadtam hogy éhenhal a gyerek, de aztán megszokta, nálunk majdhogynem hideg a tápszer mert csak úgy fogadja el... itatás terén forraltvizet kap, van hogy kiköpi van hogy megissza, volt hogy kipróbáltam a gyógynövényes granulátumos teát az nagyon bejött...remélem tudtam segíteni valamit...
2010. ápr. 13. 10:33

Szia, nekem mikor ment el a tejem,(7 honap) Áronka szint ugy nem akarta elvenni az üveget, egy hétig kínlódtunk, és csak akkor vette el ,amikor már szundított. aztán szépen lassan megszokta. macerás két hét volt.

szorítok, hgoy azért még a tejed visszajöjjön...

2010. ápr. 13. 10:30

A szopit szerintem se add fel!!!

Akármilyen jók is a tápszerek, akkor is csak mű... Szopis teából nekünk anno a milupás vált be, granulátum, így hidegen is iható. Bár elég drága. :( Sok-sok folyadék és még több türelem! És tényleg minél többet tedd cicire. Nekem nagyon sok tejem volt akkor, mikor jött a második hullám foga (6 hónaposan jött egyszerre 3 úgy, hogy 2 már kint volt), mert csak cicin tudott megnyugodni és elaludni (akkor is csak 15-25 percre), így kb. óránként szopott 1 hétig. Sajna semmit nem tudtam mellette csinálni, de megérte, mert 18 hónapos koráig szopizott, és gyönyörű, nagy gyerek (simán elveszett ősszel, 2évesen a kiscsoportos ovisok között).

12. SarahMina (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2010. ápr. 13. 10:28
próbáld a tomi tipi cumisüveget, az olyan mint a cici. a cuclija.
2010. ápr. 13. 10:21
Mi nekünk ez se jött be! Szerintem ne add fel a cicizést,mert a doki azt mondja kevés a tej.Hidd el téved!!! Nekünk is ezt mondták,meg azt hogy tápszerezzük.Nem kellett neki! És más sem.Most 13 hónapos és mindig szopik!!!A nagyobb lyukat meg lehet próbálni,de nekünk nem jött be és más sem.Nem iszik meg most sem semmit sem pár korty vízen vagy üres teán kívül.(2-3korty/alkalom)Valamikor egyáltalán nem iszik egy nap és mégis elég neki a tejem . Szerintem a doki nem hinné el,de többé nem megyek hozzá!
10. 35c81b79eb (válaszként erre: 6. - Üveggolyó)
2010. ápr. 13. 10:15
Ezt tényleg érdemes még megpróbálnod. Mert sok kínlódás után jöttem rá én is annak idején, hogy a lányomnak nem tetszik az 1-es, 2-es cumi. Azthiszem nagyon hamar az állítható cumit vettük. Én is aventot használtam, de az állítható vált be a legjobban.
2010. ápr. 13. 10:14
Laktoherb teát nem próbáltad? Nem a babának, magadnak. Napi 1-1,5 liter segíthet. :)))
2010. ápr. 13. 10:13

Szerintem tedd többször a cicire...csak egyikben van tej?Igyál te is többet, tejszaporító teát....

Ha nem megy a tápszer esetleg tejpép...de írod,hogy kanálból sem kér semmit..

2010. ápr. 13. 10:13

Szia!

Mindenképp erőltetni kell,cicizés előtt próbált itatni és ha nem is fogadja így ell ne sajnáld meg rögtön és tedd cicire hanem várj kicsit és próbáld újra,ha szomjas lesz és éhes lesz előbb utóbb elfogadja majd.Készülj fel lekileg hogy 1 napot mindenképp rá kell szánnod és erősnek kitartónak kell lenned.

6. Üveggolyó (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2010. ápr. 13. 10:12
próbáld úgy etetni cumisüvegből, h már cicizéshez oda van készítve, és hagyd ugyanúgy az öledben, mint mikor cicizik, és egy óvatlan pillanatában, mikor nagyon cicizik, és el van alélva, akkor gyorsan cseréld ki a cicit cumira, akár be is adhatod neki gyorsan, a cici mellé.nekem így sikerült, mert volt h a kicsikém se fogadta el az üveget.én philips avent cumisüveget használok, de már nem jó az 1, se a2 lyukú, mert abban elakad a tápszer, lehet az a baja, h nem megy neki gyorsan, én lyukasztottam rajta neki(bár jó drága volt a cumi), de csak így eszik belőle azóta is. minden más üveggel fuldoklott, és sztrájkolt ellenük:)
2010. ápr. 13. 10:11
lehet ,hogy az etetőcumin kell változtatni,de a szoptatást ne add fel!
2010. ápr. 13. 10:11
Az én lányomnak, csak az őszibaracklé vált be pohárból négy hónaposan. Akkor sem ivott belőle sokat, de legalább ivott.
2010. ápr. 13. 10:10

tedd többször cicire és két három nap múlva több tejed lesz. kicsit nehezbb és macerás, de hidd el így van:)

kitartás!!

2. babli (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2010. ápr. 13. 10:10

Többször tedd cicire,sok folyadékot igyál,joghurtot napi 2,folyadék 5-6 liter,szoptatós tea,homeos bogyó.

Egyfajta cumisüvegből ivott eddig?Nekünk a Mam vált eb mind a 3 lánykámnál,mert annak cici formája van.

2010. ápr. 13. 10:07

Sziasztok!

4 hónapos a kisfiam eddig csak szopot,de csak egy mellből.Már kezd kevés lenni a tejem.A doki írt ki tápszert meg mondta,hogy adjak neki folyadékot mível vesekőves.Már egy hete kinlódunk.De nem akarja elfogadni semmit.Próbáltam vízet,teát,tápszert nem megy.Próbáltam a pohárból,kanálal több féle cumival de semmi.

Csak a cici kell,de az meg kevés.

Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook