Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer váltás 1-esről 2-esre fórum

Tápszer váltás 1-esről 2-esre (beszélgetős fórum)


13. hajni107 (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2012. okt. 5. 18:10
nekünk nem azzal van a baj (már) hanem hogy nem tud egyszerre megenni annyit hogy kiváltsunk egyet. de nem is baj ennyi idősen ráérünk még vele szerintem. nagyon szépen haladunk így is :). ügyi a gyerkőc hogy már háromszor szilárdat eszik :)
12. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Hajni107)
2012. okt. 5. 14:26
Mi is így kezdtük 6 hósan, most 8 hós, és 2-szer eszik tápszert, 3-szor szilárdat. Majd belejöttök a kanalazásba (nálunk egy pár napig kilökdöste a nyelvével az egészet a szájából, aztán rájött, hogy hogy kell enni, és azóta nincs rá panaszom :D
11. hajni107 (válaszként erre: 10. - T_marcsi)
2012. okt. 4. 20:22
Hát én már próbálkozok hozzátáplálással, de még csak pár kanálkával eszik ha egyáltalán elfogadja a foga végett :(. utána muszáj tápszerrel kiegészítenem mert ha nem akkor ordít egy óra múlva.. vagy előbb.
10. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Hajni107)
2012. okt. 4. 20:19
Hozzátáplálást mikortól tervezitek? Nekem ugyanez volt a probléma, hogy a 200-as adagot úgy ette, hogy 100, és 45 perc múlva a maradék 100, de már mozgóbüféztem(sétáltunk evés közben), meg mindent csináltam az égegyvilágon, hogy egyen. Mióta kanalazunk, azóta napi 5-ször eszik: reggel 6-kor, 10-kor, 2-kor, 6-kor és 11 körül, az utóbbit félálomban, mert este 8-tól reggel 6ig alszik.
9. hajni107 (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. okt. 4. 20:16
Hallottam én is a sinlacról sokan dícsérik. hát az én lányom 2óránként enne, dehát hiába csinálok neki többet, nem eszi meg, hanem előbb kér enni már 2óra múlva sír kajáért. egyébként most fogzik úgyhogy csak totózok mikor mi lehet a baj :(
8. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Hajni107)
2012. okt. 4. 20:09

Ha elfogadja a 2-est, akkor nem kell kevergetni, hanem egyszerűen hagyd el az 1-est. 2-3 nap után úgyis látni fogod, ha fáj tőle a pocakja, vagy megy a hasa, akkor még mindig áttérhetsz egy másik fajta 2-esre, vagy visszatérhetsz az 1-esre, és adhatsz a tápszerhez Sinlacot.


Nálunk a második gyerkőcnél elég speci a helyzet, mert szójás tápszert kap 2 hós kora óta, ebből viszont nincs csak egy féle, úgyhogy fél éves kora óta Sinlaccal dúsítom, egyelőre egy kanállal rakok a kész tápszerhez, de lehet hogy már 2-vel kéne, mert egyre korábban ébred reggelente, hogy éhes. A nagyfiamnál simán adtam Start,1,2,3 gördülékenyen, és soha semmi panasza nem volt. Mindig ugyanazt a típust vettem (anno Milupa HA volt a neve, most már talán Milumil -?-), és soha nem volt semmi gond.

7. hajni107 (válaszként erre: 6. - D6fd5940b1)
2012. okt. 4. 20:08
Hát remélem bírja majd a pocak, mindenesetre megfogadom a másik hozzászóló tanácsát hogy hagyok meg egy csomagot ha ne adj isten nem lenne jó a pocinak. ja amúgy másfajtára nem szeretnék áttérni, ez nekünk nagyon bejött :)
6. d6fd5940b1 (válaszként erre: 4. - Hajni107)
2012. okt. 4. 20:05

Az azonos márka,azonos összetételt is takar,csupán egyre laktatóbb..


Igen,ha másfajtára térsz át,akkor benne lehet a pakliban,hogy mondjuk megfájdul a pocakja, vagy más dolgok,de persze ez nem biztos..


Mi milupát, ill. Milumilt használtunk :)

1x tértünk át más márkára, és többször is visszajött,így azt annyiban hagytuk..

5. hajni107 (válaszként erre: 3. - T_marcsi)
2012. okt. 4. 20:01
köszi :) hát örülök neki hogy így kell, mert sokan írták máshol hogy kevergetni kell HETEKIG hát csak néztem neki.. mármint hogy olyan sokáig kell keverni.
2012. okt. 4. 19:59
Szia! humana HA-t használunk! akkor ezek szerint csak akkor lenne gond ha egy másik fajtára váltanék! köszi :)
2012. okt. 4. 19:58
Egyszerűen adj neki a 2-esből. Kevergetni nem szabad a tápszereket, akkor sem ha egy márkából valók, mert probléma lehet belőle. A kevergetést úgy értem, hogy 2 kanál ebből 4 kanál abból pl., nem úgy, hogy egyik étkezésre ez, másikra az. Általában az adagolás mindig ugyanaz, 30 mili víz, 1 kanál tápszer. Én első gyerkőcnél azt csináltam, hogy mikor az 1-esből volt még egy bontatlan csomag, akkor adtam neki 2-est, így az 1-es megmaradt vésztartaléknak, ha nem fogadja el a 2-est. Nem volt gond :) A maradék bontatlan 1-est meg átadtam valakinek, akinek még azt ette a babája.
2. d6fd5940b1 (válaszként erre: 1. - Hajni107)
2012. okt. 4. 19:53

ha ugyan azt a márkát használjátok,az adagolás is egyezik :)

gondolok itt Milupa-Milupa váltásra pl.


simán adhatod neki minden gond és fokozatosság nélkül.. előbb még a régit kapja,következőre már az újat.. nem kell fokozatosan, nyugodtan mehet csak az új! :)

2012. okt. 4. 19:51
Sziasztok! Kislányom nemsokára fél éves lesz, úgy látom már nem elég tartalmas neki az egyes tápszer. Segítségeteket kérném hogy kell átállni egyesről kettesre? fokozatosan? milyen arányban keverve? köszi a segítséget :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook