Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer vagy anyatej? fórum

Tápszer vagy anyatej? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
76. DODICA (válaszként erre: 75. - Elviracska)
2007. ápr. 21. 10:07
Így van, szomorkodás helyett nézz magatokra (én is megtettem:) ), nagyon szép a családod!
75. Elviracska (válaszként erre: 74. - DODICA)
2007. ápr. 20. 16:04

Tudod ,én is evel nyugtattam ,nyugtatom magam,hogy mi is lett volna,ha a terhesség ideje alatt ,ért volna utól ez a borzasztó görcs meg betegség,mert ennek köszönhettem a majdnem havonta korházi bentfekvést a 9 hónap alatt ,mert nemtudták miért görcsölök,és végül kederült ,hogy miért...Nem azért végül mert perforált a vakbél másért...de erről majd máskor beszélek.

Igazad van,végül jól is alakult bármilyen árat is fizettem érte...

74. DODICA
2007. ápr. 20. 09:10

Miért???


:((( Mert sajnos hirtelen beteg lettél. Nem tehetsz róla.


Ne kérdezd, miért. Csak nehezebb magadnak. Inkább örülj annak, hogy annyi ideig is tudtad szoptatni! Sokkal rosszabb lett volna, ha mindez hónapokkal előtte történik, nem?


Majd legközelebb. ;)

73. Elviracska (válaszként erre: 72. - DODICA)
2007. ápr. 19. 13:56

Nem hibáztatom ,csak ott van az a kérdés miért???

Hisz akkora boldogság töltött el,és akkora élmény volt ,ahogy a lányom is nézte, ahogy szopizik a kisöccse, olyan szép volt ,és egyszeriben véget ért:(

72. DODICA (válaszként erre: 71. - Elviracska)
2007. ápr. 19. 13:37

:((


Ne hibáztasd magad, s próbáld meg elfelejteni! Te megtettél minden tőled telhetőt, a sors szólt közbe.


Úgy van, ahogy írtad: jó bizonyos esetekben, hogy létezik a tápszer, de elsősorban törekedni kellene a szoptatásra mindenkinek, akinek az anyaság megadatott.

2007. ápr. 19. 13:17

Az anyatej mindenképpen,mindig is szerencsésnek tartottam azokat az anyukákat kiknek hosszú ideig volt anyatejük.Én a lányomat 6 honapig csak anyatejjel szoptattam ,majd potoltuk mert nem volt szerintem már elég .DE viszont a fiammal sajna 2.5 hónapot ugyanis mikor 2.5 hónapos lett bekerültem a korházba sürgösséggel ,azt állapitották meg ,hogy perforált a vakbelem ,csak nem ömlött a belekre ,igy nem mütöttek meg,de perfuziosztak 10 napon keresztül,és antibiotikumot adtak,nagy adagban.Igy természetesen az anyatejemnek annyi lett ,már ott a korházban fejtem és öntöttem el,miután haza kerültem már nem volt más megoldás mint hormon gyógyszerekkel elapasztani,mert azt tanácsolta a nőgyogyászom,hogy meg ne probáljak ilyen tejet adni a kisfiamnak.Ugy hogy az én helyzetem ez sajna igy alakult ,mit még mai napig sem tudok feldolgozni ,és nemis fogok:((

De mindenkinek csak azt tudom mondani ,ha van tej semmi más elsödleges szempont ne legyen ,hogy ne az anyatej mellett döntsön,az a közelség a kisbabával,az egy olyan csodálatos érzés,hogy felülmulhatalan bármivel.

70. DODICA (válaszként erre: 68. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 19. 13:05

Abban igazuk van, hogy a tej kérdése a fejben dől el, azt viszont nagyon sajnálom, ha ennyire bekavart neked a környezeted. :( Undorító, mikor beleszólnak, piszkálnak a sok "jótanáccsal", ahelyett, hogy ténylegesen segítsenek. Bár ez utóbbihoz az is szükséges, hogy előítéletek nélkül képes legyél te is meghallgatni a sok marhaságot (ezeken csak nevetni kell) éppúgy, mint a tényleges jótanácsokat (ezekből meg lehet tanulni is!), majd saját ösztöneid szerint cselekedni!


Kívánom én is, hogy a következő babád tudd szoptatni! Próbálj majd nem foglalkozni senkivel és semmivel, csakis a pozitív dolgokkal!

69. win (válaszként erre: 68. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 19. 06:48

Erről viszont senki sem tehet, Te sem! Megpróbáltad, nem ment. Nyilvánvaló, hogy a pszichés hozzááállás sokat ronthat a dolgon, de az ember a sok őt érő negatív lelki hatást nem tudja leküzdeni egy pillanat alatt. Szerintem próbáld meg feldolgozni, és gondolj arra, ha lesz még kisbabád, őt már talán Te is tudod szoptatni.


És még annyit: kár általánosítani ilyen mértékben, mert nem mindenki (sőt, sokan nem) így állnak azokhoz, akik nem tudnak szopotatni.

68. 104bdd8c43 (válaszként erre: 67. - Win)
2007. ápr. 18. 23:46
Ahol mi lakunk, itt ez a téma mindig aktuálius sajnos.Nálunk rossz a helyzet. Nekem a kicsim 3 hetes korától tápszert kapott, állandóan azzal piszkáltak, hogy a tej kérdése a fejben dől el. A terhességem végig stresszben telt és azután sem szűnt meg. A szülés után másnap reggel már eredeti méretére húzódott vissza a méhem, még az orvosom sem látott ilyet közel 30 éves pályafutása alatt. Nekem ezért nem volt tejem, csak ezt senki nem volt hajlandó elfogadni mint tényt.A sok negatív vélemény miatt változott rossz irányba a véleményem.
67. win (válaszként erre: 65. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 18. 12:41

Figyi, én nem tudom, Te hol szerztél ennyire roszz tapasztalatokat, de én egy csomó anyukát ismerek, akik szoptatták/szoptatják a babájukat, és ha nem kérdezik tőlük, még csak nem is mondják!!!! Nem hogy dicsekednének vele, mint ahogy Te állítod, és szidnák a tápszerezőket!

És ismerek olyan anyukát, aki 6 hétig tudott szoptatni, utána tápszert adott a kislányának, és még soha nem csinált belőle sem ő sem én problémát, ettől a gyerekeink és mi is jól elvagyunk együtt. A babát nagyon szertei, szépen fejlődik, DE NEM TÉMA, HOGY MIVEL ETETTE.

66. 104bdd8c43 (válaszként erre: 60. - DODICA)
2007. ápr. 18. 11:53
Hát én abszolút nem!
65. 104bdd8c43 (válaszként erre: 59. - Win)
2007. ápr. 18. 11:52
Én ugyanezt mondom a szoptatós anyukákra! Szinte istenítik magukat mert szoptatnak.Ezzel szemben akik tápszerre kényszerülnek azokra úgy néznek mint valami gyerekgyilkosra. Nagy különbséget tesznek a tápszeres és az anyatejes gyerekek között. Az én gyerekem tápszeres volt, de nem érzem magam kevesebbnek és rossz anyának ezért. Aki tud szoptasson, de ne szólja meg és ne ítélje el azokat aik tápszeerre kényszerülnek!! Ez nem rád vonatkozik, de a legtöbb anyuka így tesz!
64. win (válaszként erre: 63. - DODICA)
2007. ápr. 18. 09:30

:))))


Így igaz!

Emellett lehet szoptatni és tápszerezni egyszerre. De ezek még igen sarkos válaszok!;)

63. DODICA (válaszként erre: 61. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 18. 09:24
Nem teljesen. Ha nincs elég tej, lehet tenni azért, hogy legyen!
62. d@nu
2007. ápr. 17. 21:35
Mondom én, hogy hiba van a Mátrixban... :))))))))
61. badonyimariaeva (válaszként erre: 52. - Win)
2007. ápr. 17. 17:33

Szia!

Egyértelmű,ha nincs elég tejcsi,akkor tápszer.Nemtudom milyen választ kaphatsz,vagy szeretnél.A kérdésben,ott a válasz.

60. DODICA (válaszként erre: 59. - Win)
2007. ápr. 17. 15:07

:)))

Mélyen egytértek!!

59. win (válaszként erre: 56. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 17. 06:32

Kis tapintat szorulhatna egyes, nem szoptatós/szoptatott anyukákba, hogy nem szidják állandóan a szoptatást és a szoptató nőket!

Én pl. még senkit sem ítéltem el azért, mert tápszert adott a gyerekének, akkor meg főleg nem ha ez indokolt is volt.

Az apa-gyerek kapcsolat meg nehogy már azon múljon, hogy etette-e a gyereket apuka cumisüvegből vagy nem!!

2007. ápr. 16. 23:28

Én a nagyobbik fiamat 3 hónapig, a lányomat kb. 1 hónapig a kicsit pedig 4 és fél hónapig tudtam szoptatni.Nagyon hamar kényszerültem pótlásra.

De nem látom, hogy a nagyobb gyerekeknél bármi problémát okozott volna a tápszer.A kicsi fiúnak pedig most 5 és fél hónaposan adok tápszert, tejpépet, bébiételt ( kornak megfelelőt ), bébiitalt, gyümölcsöt ( almát, banánt már próbáltuk).Egyedül csecsemőteát nem adok, mert attól mindig fáj a hasa.Inkább vizet.

57. 104bdd8c43 (válaszként erre: 31. - Minya)
2007. ápr. 16. 23:13
Igaza van a dokinődnek! Mindenki a maga gyerekével törődjön! Te vagy vele, te tudod mekkora az étvágya amit nem tudsz kielégíteni csak pótlással. Ne foglalkozz senkivel! Te tudod legjobban mire van szüksége a babádnak!
56. 104bdd8c43 (válaszként erre: 38. - Erás)
2007. ápr. 16. 23:06
Ha nincs anyatej és nem tud szoptatni az anyuka , a gyerek nem halhat éhen azért mert a tápszer tehéntejből van! Ez olyan hülyeség amit leírtál! A tehéntej valóban a kis bocinak jelenti az anytejet.A tápszert ebből csinálják, eddig is ebből csinálták, ha nem tudnak a gyereknek mit enni adni mert nincs anyatej biztosítva akkor is meg kell etetni a gyereket! Az én fiam 3 hetes korától kapott tápszert és minden allergia tesztje negatív lett hál' istennek! Nem törvényszerű, hogy a tápszeres gyerekeknek allergiásnak kell lenniük!! Az anyatejet valóban nem pótolja a tápszer, de a modern tápszereket úgy fejlesztik ki, hogy benne legyen minden olyan fontos vitamin és ásványi anyag meg bifidus meg mitom én még mik, amik biztosítják a babák számára az egészséges fejlődésükhöz szükséges dolgokat! A tápszeres etetés alatt is kialakulhat bensőséges kapcsolat a baba és az anya, sőt ebben az esetben még az apa és baba között is!!!Erre a szoptatás nem képes!! A babának az apa -baba kapcsolat is nagyon fontos! Azért mert egy anya nem tud szoptatni nem kell leírni és elítélni! Nem legnagyobb örömére ad tápszert ő sem a babának anyatej helyett, de ha rákényszerül legalább ne nehezítsék meg a dolgát a sok anyatej fontosságát firtató szövegekkel! Kis tapintat is szorulhatna a szoptatós anyukákba!Még ők sem tudhatják mi vár rájuk, mikor kényszerülhetnek ők is bele ebbe!
55. DODICA (válaszként erre: 50. - Win)
2007. ápr. 16. 13:04
:))))
54. win (válaszként erre: 53. - D@nu)
2007. ápr. 16. 06:32

:DDDDDDDDD

Lehet, hogy van is? ;D

53. d@nu (válaszként erre: 52. - Win)
2007. ápr. 15. 22:28
Jé, tényleg, én már azt hittem, hiba van a Mátrixban! :DDDDDDDd
52. win (válaszként erre: 51. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 15. 20:01
Nem, hanem érdekel az anyukák véleménye, ezért ha új hsz-t látok, benézek. De Te a 43., a 45. és a 48. hsz-ban is szinte szóról szóra ugyanazt írtad. Erre a kérdésre sok mindent lehet írni, de ugyanazt 3x minek?
2007. ápr. 15. 19:57

Mert azt nézed,ki hányszor írja le?

Erre a kérdésre szerinted mitlehet írni?

50. win (válaszként erre: 49. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 14. 07:22
Boics, de ezt már 3x írtad le!
2007. ápr. 13. 22:39
Anyatej.De ha kevés a tejcsi,azt pótolni kell tápszerrel.
2007. ápr. 12. 17:32
Inkább anyatej,de ha már nincs tej akkor tápszer.
2007. márc. 1. 10:41

Ha van tej, akkor természetesen az, annál nincs is jobb!!! :)

Persze ha nincs, nyilván pótolni kell valamivel.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook