Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer problémák fórum

Tápszer problémák (beszélgetős fórum)


2017. febr. 22. 15:40
Azt még elfelejtette, hogy ilyen pici babának nem csinálnak allergia tesztet, mert nem mutat pontos eredményt.
2017. febr. 22. 15:38
Valószínűleg tejfehérje allergia miatt jött elő neki. Mindenképpen vidd el gyermek gasztróshoz, hogy lássa és ő tud nektek adni receptet tejfehérje mentes tápszerhez. (Milumil Pepti, Milumil Pregomint szokták először felírni, ezekben nagyon hidrozilálva van a fehérje, nagyon apró darabokban van benne, és sok allergiás babának el is múlik a tünet, ha ezt issza. Ha ezek sem használnak, akkor pedig a Neocate tápszert írják fel, ebben abszolút nincs tejfehérje. Mindenképp vidd el gasztróshoz, mert ha tejfehérje allergia, akkor az idővel tud más tünetet is okozni ekcémán kívül. (híg, nyálkás esetlge véres széklet, reflux, csendes reflux, nyugtalanság, nyugtalan alvás).
2017. febr. 22. 07:33

Biztos, hogy a tejalapú tápszer lesz a ludas. Próbálj másik tápszert. Tudom, senki nem akar kísérletezni a gyerekén, de sajnos addig kell keresni a megfelelő tápszert amíg meg nem találod.

Nekünk is csak a 3. tápszer vált be.

3. 30ed059098 (válaszként erre: 2. - Newlife2017)
2017. febr. 21. 15:52
Vannak kicsi piros foltok,de azok eltűnnek egy idő után,van ami csak piros pötty ami kidudorodik,meg vannak a pattanás szerű pöttyök,fehér a közepe,ezekből kevés van,de elég csúnyák.Két hónapos.
2. newlife2017 (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. febr. 21. 14:09
Szia! mennyi idős a babád? Ekcéma szerű foltokról van szó? Mert ha igen, akkor valószínűleg allergia lehet, mégpedig tejfehérjére. A Milumil Ar, a HA is tejalapú.
2017. febr. 21. 12:50

Kisfiam születése óta tápszeres.Elsőre kapott Kecskeméti tápszert,aztán megvolt az első látogatása a dokinak,ő írt fel Milumil Optimát.Ezt egy ideig felváltva kapta.Kis idő múlva kipöttyösödött.Akkor kaptunk Milumil Ha-s tápszert.Ezzel viszont rengeteget bukott.Ez mellé kaptunk Milumil Ar-t hogy felváltva adjam neki.Majd hogy át is állhatok rá teljesen. Megpróbáltam,többször adtam neki az Ar-es ből,ennek az lett az eredménye hogy bogyós és kemény lett a széklete,rengeteget pukizott és fájt a hasa.Aztán elkezdtek jönni a pöttyök,de most az arcán volt először,pattanás szerű pötty,aztán az egész fején kijöttek pici pöttyök.Arra gondoltam hogy amikor kicsit visszabukik az ágyba,az arca olyan lesz,hogy attól van.

Most megint megpróbáltam a kecskeméti tápszert(ezzel jó volt a széklet és jól ment az alvás),ez mellé kap egy kicsi Ar-et. Ezzel nagyon jókat tud aludni.Néha van csak nyüszi,viszont most megint a mellkasán is elkezdett kipöttyösödni.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Kérjek egy vérvételes allergia tesztet?

(Persze jön a védőnő,tudok vele beszélni,csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook