Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táppénz, szabadság fórum

Táppénz, szabadság (beszélgetős fórum)


16. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 9. 07:45

Elmehetsz. A fizetett szabadság e tekintetben olyan, mintha dolgozós munkabér lenne, vagyis adó és járulék köteles jövedelem.


Egyébként ez a link nagyon szépen sorolja, mikor jár táppénz és milyen esetekben nem:

[link]

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Jucikata)
2023. jún. 6. 16:14

Kerestem egy cikket neked: [link]

Ott van benne, amiről írtam.

14. jucikata (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. jún. 6. 16:04
Akkor viszont előbb nézz utána annak, amit leírsz, mert nem igaz, amit írtál :-)
13. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 6. 15:45
Nem tudom, hogy mit jelent a 8-as kód, de a szabi azt jelenti, hogy már dolgozol, így mehetsz simán betegállományba, ha nem zavar, hogy nem fog tetszeni a munkáltatónak.
12. Channa* (válaszként erre: 9. - Jucikata)
2023. jún. 6. 15:39

Ahogy gondolod.


Nem kódokról írtam, hanem arról, hogy a saját jogon járó betegszabadság, ha egy háztartásban él a szülő a 12 év alatti gyerekkel, akkor erre is igénybe vehető.


Fogalmam sincs, hogy milyen kódokat írnak a táppénzes papírra. Soha nem volt szükségem ilyen tudásra, mivel nem nagyon voltam betegállományban, sem a gyerekemmel, sem magammal.


Ha meg voltam, akkor nem a kódokat nézegettem, mert nem a semmire vettem igénybe.

11. jucikata (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 6. 15:17
Igen, a térdműtét miatt mehetsz 8-as kóddal táppénzre.
2023. jún. 6. 12:03
Az a kérdés hogy elmehetek 8-as kódú táppénzre azonnal szabadság után? Vagy dolgoznom kell a utána mehet csak a táppénz?
9. jucikata (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. jún. 6. 10:11
Beteg gyermek ápolása miatti keresőképtelenség esetén (5-ös kód) nem jár betegszabadság, az rögtön táppénz.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Jucikata)
2023. jún. 6. 09:21

Nem tudom. A kódokhoz nem értek;)

De az biztos, hogy 12 év alatti gyerek esetében, lehet használni a betegszabit.

7. jucikata (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. jún. 6. 08:35
De, számít a kód. Betegszabadság csak a munkavállaló saját betegsége esetén jár, akkor is bizonyos esetekben.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. jún. 6. 08:31

A betegszabi csak munkanapokra jár, azaz ha betegek vagyunk hétfőtől-hétfőig, akkor 5 napra kapjuk a 70%-ot.

A táppénz minden napra jár, azaz, ha elfo9gy a betegszabi, akkor automatikusan táppénzé válik és onnantól a kereset 60%-át fizetik és hétvégére, ünnepnapra is.


Az előző példánál maradva, ha tápénzen vagyunk, akkor a hétfőtől-hétfőig tartó betegség esetén 7 napra jár a fizetés 60%-a.


Természetesen olyan nincs, hogy a betegszabit megtartjuk és táppénzre megyünk, mert amíg van betegszabi, addig annak a terhére megy a betegség.

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Charlize)
2023. jún. 6. 08:27
Igen, időarányos, mint a sima szabadság!
4. Charlize (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. jún. 6. 06:47
Ha év közben tér vissza a munka világába, akkor is 15 nap vagy időarányosan jár?
2023. jún. 5. 23:28

Betegszabadság évente 15 nap jár, a kód nem számít.

Ha elhasználsz belőle 5 napot, akkor legközelebb, már csak 10 nap lesz a betegszabi a többi pedig táppénz.


A betegszabit nem görgetjük. Ha bent marad, akkor elveszlik, azaz minden január 1-el van 15napod, hacsak nem vagy táppénzen decemberben, ami még januárban is tart.

2. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 21:43

Szerintem igen. De lehet, hogy időarányosan kapod meg.


Én a terhességem végén voltam betegszabin, a derekammal, nem a terhes kóddal.

2023. jún. 5. 20:37

Sziasztok. 3 éves lett a gyerkőc. Elkezdem a szabadságomat kivenni. Kb. 42 nap. Ha összejön a kistesó akkor elmehetek 9-es kóddal táppénzre. De mi van ha amiatt nem tudok majd munkába állni a szabadság után mert megműtik a térdem. Azzal is elmehetek sima 8-as kódú táppènzre? Ilyenkor újraindul a 15 nap betegszabadság S utána táppénz?

Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook