Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénz az bruttó, vagy nettó? fórum

Táppénz az bruttó, vagy nettó? (tudásbázis kérdés)


5. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Magdi48)
2022. aug. 6. 07:25

Így igaz.

Annyiban pontosítanék, hogy a betegszabadság 15 munkanapra jár, a táppénz viszont naptári napokra.

A táppénz összege az előző évi kereset 60 %-a, kórházi ellátás esetén 50 %, és van egy felső korlátja is.

A táppénz mindenkinek szívás.

4. Bichi (válaszként erre: 3. - Magdi48)
2022. aug. 5. 21:43
Szerintem ő úgy értette, hogy a bruttó 70 %-át kapja, abból nem vonnak semmit. Mondjuk az emberek a betegszabadságot is táppénznek hívják, még én is, aki tudja hogy nem ugyanaz :D
3. Magdi48 (válaszként erre: 1. - Ildi992)
2022. aug. 5. 19:43
A betegszabadság és a táppénz nem egyforma. A betegszabadság a távolléti díj 70%-a, évi 15 napra jár./"Bruttó bér" mert ebből vonják az SZJA-t és a járulékokat is./ Ha ezt kimeríti a dolgozó utána táppénzt kap, melyre teljesen más szabályok vonatkoznak. Más a százalék és a táppénz alapját is egy adott időszakból számolják.Táppénzből SZJA-t vonnak, járulékot nem.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Ildi992)
2022. aug. 5. 19:33
Hát nem, nem a bruttó 70 %-a, akkor mindenki táppénzen lenne...
2022. aug. 5. 19:13
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a táppénz az bruttó vagy nettó? Ma kaptam meg a bérpapírt és azon az van, hogy beteg szabadság távolléti díja 70% x Ft. Ez bruttóban van. Tényleg bruttó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook