Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Taposd Kicsim! fórum

Taposd Kicsim! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Taposd Kicsim!

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Gyopár)
2010. márc. 7. 17:37
Pedig Miskolcon én is ezt láttam.
2009. febr. 8. 20:40
Változott egy kicsit a helyzet. A lakosságit még elszállítják..
2008. szept. 12. 14:57
Kár, hogy csak városi szinten hallunk ilyen kezdeményezésekről.Mi, akik falun élünk, nem ezt tapasztaljuk.Az én környezetemben elégetik, heti szinten "szagolunk". De nem csak a palack bűzét, a szennyvizet is kinyomatják a kertjükbe, az emberek.Nem is a nagyon szegények, azok, akiknek telik szennyvízszivattyúra és nem áldoznak a szippantásra.A Földet az unokáinktól kaptuk kölcsön.Jó lenne megbecsülni, hogy ne kihalt bolygó legyen.
6. medike01 (válaszként erre: 5. - Gyopár)
2008. aug. 16. 08:39

Szia!

Kicist ellent kell neked mondanom, mert a szemétszállító nem önti össze a szelektíven gyűjtött hulaldékot. Tudom, több ember hiszi ezt, mert egy autóba borítja, de ott különböző helyre. Szóval, hidd el, megéri. Van olyan eset is (ritkán) amikor annyira szennyezett a hulaldék lakossági szeméttel, hogy nem lehet válogatni. Na ez megy a lerakóra valóban. De a többi válogatás, bálázás, feldolgozás.

2008. aug. 16. 08:29
Négy éve még egy vidéki kisvárosban laktam. Egyre több szelektív hulladékgyűjtő lett a városban, aminek szerintem örültek is az emberek. A lelkesedés azonban alábbhagyott, mikor tapasztaltuk, hogy hiába gyűjti a lakosság külön a különféle anyagú hulladékokat, ha a szemételszállító összeönti azokat, és megy egy helyre a szeméttelepen az egész. Mire volt jó vajon így a "szelektív gyűjtés"? Állítólag "drága" lett volna a feldolgozása a hulladéknak.
4. cel
2008. aug. 14. 22:24

Ahol lakom, települési szinten gyűjtjük szelektíven a hulladékot. Nagyon jó dolog, de van még mit fejlődni az emberek egy részének.

Mire gondolok? A szelektív szigeten elhelyezett különböző frakciók arra valók, hogy a különböző típusú hulladékot abba gyűjtsük, PET palack, üveg, papír, stb, de csak is azokat, nem elhullott kis állatot, rothadó zöldséget, gyümölcsöt. A hulladékot illik bele dobni a gyűjtő edénybe és nem csak mellé ledobni, még ha hely volna is a konténerekben.

A PET palackokból nem préselik ki a levegőt, így kvázi levegővel rakják tele a gyűjtő edényt, kb ötöde mennyiséget képes így befogadni. Mókás szlogent is találtunk ki a műanyag palackok összepréselésére, ami így hangzik:

Tapossa laposra!

2008. aug. 14. 22:08
Egyetértek Saint-Exupéry-vel,tényleg rendbe kell szedni a bolygónkat is.A gyerekekbe belenevelve ezt a szokást,nekik talán könnyebben fog ez menni.
2. Suhi
2008. aug. 14. 12:19
Jó kis kezdeményezés! Akár általános és középiskolában is működhetne:)
2008. aug. 12. 17:03
Szelektív hulladékgyűjtés. Ez, a napjainkra -szerencsére- egyre elterjedtebb kezdeményezés (ami más országokban ugyan már rég kinőtt ebből a pozícióból...) a jövőnk. A miénk is...de legfőképp a gyerekeké azthiszem. Nekünk átállnunk kell erre, neki csak ráállni az általunk mutatott útra. Nálunk ovis szinten indul egy palack- és kupakgyűjtő dömping, cselesen...hogy miért? Elmesélem....

Ugrás a teljes írásra: Taposd Kicsim!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook