Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Táplálék-kiegészítőt, de melyiket? (vitamin) fórum

Táplálék-kiegészítőt, de melyiket? (vitamin) (beszélgetős fórum)


2013. szept. 10. 00:53
Egy időben én is szedtem algát, mert nagyon komplex és egyfajta tápegészt alkot, tehát egy bizonyos konkrét dolog, nem egy összemixelt vitaminkészítmény. Mostanában nem szedtem. Ezenkívül a búzafű-termékeket tartom jónak és a C vitamint.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2013. szept. 10. 00:17

Annie, én nem vagyok a C-vitamin ellen, de Te talán egy kicsit eltúlzod a mennyiséget.

Idézek a netről, egy orvosi oldalon írják:


"Megfigyelések szerint az aszkorbinsav rendszeresen és nagy dózisban (5-6 ezer mg felett) rontja az oxigénfelhasználás hatásfokát, terhelés alatt emeli az oxigénigényt, továbbá elősegítheti a fogszuvasodást, álmatlanságot, ritkábban fejfájást, bőrkiütést, hátfájást, lábgörcsöt okozhat."


Te még inkább ez alatt a felső határ alatt vagy, de ugyanitt írják azt is, hogy a mennyiséggel arányosan csökken a felszívódása a szervezetből, így kevesebbel talán többre mennél.

Ahol erről olvastam:

[link]

5. fcbcd01d00 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. szept. 9. 14:12
Én inkább a változatost táplálkozást javaslom. Azt nem helyettesíti semmi, viszont ha meg megvan akkor, felesleges kiegészíteni.
4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Linda_24)
2013. szept. 9. 14:02
Én a spirulina algában és a magas dózisú C-vitamin kombóban "hiszek". Algából napi 4-6 alkalommal fogyasztok 500 mg-ot, C-vitamból kizárólag por formában veszek, azt is naponta többször kell adagolni, mert gyorsan kiürüla szervezetből. Napi kb. 3-5000 mg között fogyasztok. Eredeti málnaszörpbe keverem el 2 deci vízzel, és úgy iszom meg, az elveszi az ízét.
3. Linda_24 (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2013. szept. 9. 12:20
Jah,mondjuk lehet,hogy így nem voltam eléggé világos. :) Közben elmentem a legközelebbi drogériába,de mivel külföldön élek,és a nyelvvel még hadilábon állok,csak találomra vettem egyet,mert a legtöbbnek a leírása nem volt túl világos :) Aurita vitamin plus! Igaz,a neten nem találtam róla egy árva magyar szót sem :/ :)
2013. szept. 9. 10:25
Ha így kérdezed, hogy táplálék kiegészítő, a legtöbb embernek valamiféle fogyasztó csodabogyó ugrik be.Ami a pénztárcádon kívül, semmi mást nem fogyaszt! Ha viszont valamiféle komplex vitaminra van szükséged, akkor nyugodtan ballagjál el a legközelebbi patikába vagy drogériába és böngészd át a kínálatot. Mindenkinek más jön be!:)
2013. szept. 9. 10:18
Kinek milyen táplálék kiegészítő vált be? Olyasmit keresek,ami összetett és a legtöbb fontos vitamin megtalálható benne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook