Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapéta leszedése, glettelése, kifestése? fórum

Tapéta leszedése, glettelése, kifestése? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 7. 12:35
de rondán van feltéve a tapéta(előző lakó műve gondolom),mindenűtt látszanak a tapéta csíkok,amiknek nem szabadna...szal le akarom szedni,mert sokkal könnyebb egy egyenletes falat lefesteni többször más színekkel is akár!ettől én már undorodom:D plusz tele van rakva a tapéta ilyen fali bútor csavartiplikkel,amik átütnek(szintén előző lakó)...mindegy,meg lesz csináltatva,úgy néz ki lesz rá pénz hamarosan.
11. Dragoon (válaszként erre: 1. - Arcansas)
2010. aug. 22. 19:52
Ténylegesen igaz, a fűrészporos tapétát nem kell leszedni, 7-szer újra lehet kenni. Elméletileg rá is van írva egy új csomagoltra. Tehát vegyél csak valamilyen színű színezőt és hozzá fehér díszperzitet és keverd össze a színezőt (először keveset belőle) és a díszperzitet és valahol ahol nem fog látszani próbáld ki milyen lett a szín. Majd úgy tegyél hozzá még szint. Lehetséges, hogy majd kétszer kell lekenni, ajánlott a Teddy henger, azzal sokkal egyenletesebben tudod felvinni a festéket.
2010. aug. 20. 23:25

[link]

ezt nézd...

9. mamcili (válaszként erre: 7. - Arcansas)
2010. aug. 20. 23:19
menjek segíteni?
8. Napra_forgó (válaszként erre: 6. - Arcansas)
2010. aug. 20. 16:29

Így már érthető. :o)


Sok sikert hozzá! :o)


Mi múlt hétvégén festettük a nappalit és hamarosan készül az előszoba is...

Átérzem a helyzeted. ;o)

2010. aug. 20. 16:28
Ja és azért szedném le a tapétát,mert nemcsak én hanem mások is megmondták,h ocsmányul lett felrakva.Az előzőtulaj tette fel,és mindenűtt látszanak a tapétacsíkok.Legszívesebben hívnék szakembert,h tuti legyen,de így h tesóm itthon lenne,nem hívnék át senkit segíteni...
2010. aug. 20. 16:26

Jaj nagyon köszönöm a válaszokat!A tesóm egy k*csög azért:D egy villanykörtét se tudna betekerni...én már levezényeltem egy fél lakásfelújítást(jöttek mentek a szakemberek hetekig,és egy csomó bajt csináltak csak,többek között megrongálták a falam egy helyen,ahol feljött a tapéta,feleslegesen fúrták meg,és onnan potyog a falból mindenféle darabka.Lényeg,hogy undormány a tapéta,az egyetlen festék ami emit befogta,az a radiátorfesték...fehér volt anno,de már besárgult az egész,sok kosz folt van rajta.Nagyon macerás lenne kijavítgatni a tapétát,és újra lefesteni...

Egy sima falat bármikor átlehet festeni más színre,ha világosra van festve!

Köszi mégegyszer.

2010. aug. 20. 16:19
Hát nem kis munkába fogtál...
2010. aug. 20. 16:18
Miért nem festesz egyszerűen a tapétára?
2010. aug. 20. 16:01
Szia! a tapétát legkönnyebben úgy tudod leszedni, ha bevizezed, mondjuk egy szivaccsal! Gletteléshez, kell egy símító, amivel elsimítod majd a glettet! Majd smirglipapír, amivel átsmirglized a falat, hogy szép sima legyen! Festéshez pedig festőhenger, rács, és egy kisebb ecset oda ahol hengerrel nem tudod lefesteni! Érdemes előre kikevert festéket venni, amit neked kell hígítani vízzel! Csak ügyesen!:) Ha kérdésed van, írj nyugodtan!
2010. aug. 20. 15:59
Én úgy tudom, hogy a fűrészporos tapéta festhető, és ha ez így van, akkor nem kell lekaparnod. Miért nem segít a bátyád?
2010. aug. 20. 15:55

Kérem,aki tud adjon ötleteket,tippeket.

Egyedül szeretnék nekilátni a fűrészporos tapétám leszedésének(12nm-es a szoba),van álmennyezet is,de az nincs tapétázva.Nagyon idegesít már,és mivel nem egyedül lakom(bátyámmal),ezért szakembert csak úgy hívnék a lakásba,hogy a tesóm nincs itthon.(szerencsére külön szobánk van).Ami lehetetlen,sosem vesz ki szabadságot,ha igen nem megy sehova,még a szüleinkhez se megy le több napra,ünnepekkor sem,egyszerűen soha...Ezért én magam fogok nekilátni a szobácskám újítására.Tapétát kellene leszednem,glettelnem-majd lefestenem.Egyszínű,krém v vmi világos vaniliaszínre gondoltam.Hát ennyi volna.Kérem aki tud adjon ötleteket,h hogyan álljak neki,milyen eszközöket vegyek!Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook