Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tapasztalatokat szeretnék banki állásinterjúkról. Hogy zajlik, stb.?. fórum

Tapasztalatokat szeretnék banki állásinterjúkról. Hogy zajlik, stb.?. (tudásbázis kérdés)

15. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 14:15
Az biztos, hogy ott teljesen másként állnak dolgokhoz! Akkor sok sikert! :)
14. eprecske (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 11:19

Levelet is írtam :) majd most megyek hozzá képet csináltatni.


Hivatalosan ez lesz majd az első interjú ha összejön :)


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGEDET :)

13. MelisUK (válaszként erre: 12. - Eprecske)
2009. ápr. 1. 10:58

Az biztos, hogy számít az önéletrajzod, méghozzá nagyon. Sőt, ha még levelet is írsz mellé, hogy miért te vagy a legjobb, stb., akkor még nagyobb az esélyed, hogy behívjanak az interjúra.


Most még izgulj csak, kell is az adrenalin. És izgulni fogsz az interjún is, csak ne mutasd ki. Erősnek mutasd magad.

Sok sikert!

12. eprecske (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 10:34

Köszönöm szépen a segítségedet!


Most még jobban izgulok :)


Az igazság az hogy nincs konkrét állás meghírdetve csak mondták hogy elmentek szülni.

Majd meglátjuk nyerő lesz-e az önéletrajzom :)

11. MelisUK (válaszként erre: 10. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 1. 10:30

Jelenleg mindenféle könyveket, folyóirat cikkeket, vitairatokat olvasok és a saját "irományaim" írom ezekből ötleteket merítve.

2006 óta vagyok kint, ebből másfél évet éltem az Orkney-szigeteken, majd körbeutazva rengeteg országon keresztül egy hatalmas nyaralás végkifejleteként Cipruson kötöttünk ki, ahol fél évig éltünk és dolgoztunk, majd vissza Skóciába, de most már délebben élünk, itt még a fák is megmaradnak, nem úgy, mint Orkney-n a hatalmas szélben. (De Orkneyn a legszebb a táj a világon számomra.)

Igen, érdekelnek a hazai dolgok, elég gyakran járok látogatóba. Most legutoljára karácsonyra és újévre mentem haza a családhoz, de visszaköltözni sosem fogok, nem lennék képes rá. Már kb 3/4 részben skótnak érzem magam, ide is húz a szívem. Teljesen más ember lettem idekint, sokkal vidámabb, derűsebb és pozitívabb - vagyis inkább pozitív - gondolkodású.

10. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 10:24
És most mit csinálsz? Mióta vagy kint? Látom a hozzászólásaidban, hogy érdekelnek az itteni (hazai) dolgok.
9. MelisUK (válaszként erre: 6. - Eprecske)
2009. ápr. 1. 10:23

Priviben megírtam.


A lényeg, hogy akkor szedd össze magad, azt lássák rajtad, hogy kemény csajszi vagy.

Nekem könnyen ment, mert én az egyetemen is a szóbeli vizsgákért voltam oda. :P

8. MelisUK (válaszként erre: 5. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 1. 10:20

Igen, megérte. És nem vagyok pincérnő. :P Amikor Cipruson éltem, akkor dolgoztam koktél bártenderként egy öt csillagos hotelban, ami tagja a világ vezető hoteljainak és el se tudod képzelni, hogy milyen fizetést kaptam!

És a banki munkám kb másfél évig tartott, nem egészen addig, felmondtam. Hogy miért? Nem a munkatársak és a főnökség miatt, az biztos, a mai napig csak jó emlékeim vannak velük kapcsolatban. Azok miatt mondtam föl, akikkel dolgoznom kellett, a "köznép" miatt. Annyira buták voltak, hogy borzasztó - már bocsánat a kifejezésért, de tényleg... Filozófus és tanár vagyok, szóval elvileg értek a magyarázáshoz, de mégsem értették meg, hogy miről is van szó, hogy miért kell biztosítás a hitel mellé, stb. Olyan állandóan ideges és semmit nem képes felfogni emberek között nem bírtam sokáig.

De nézd csak meg, ha besétállsz egy bankba, akkor ott látod a legidegesebb embereket, van, aki még sír is, van, aki üvölt. Persze a reklámokban mindenki mosolyog a bankokban, de az életben nem így van. Hatalmas fejetlenség van, mert nem képesek felfogni, hogy miről is van szó pontosan. Én ezt nem bírtam. Egyetem mellett részmunkaidőben elment, de ezt egy életen át nem tudnám csinálni, kikészülnék idegileg.

2009. ápr. 1. 10:15
Vannak helyzetgyakorlatok is lehetetlen feladatokkal.ilyen amikor megkérik:adj el egy konténer homokot a sivatagban vagy egy fagyasztót az eszkimónak.:)
6. eprecske (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 10:14

Ez nem semmi :)

Ezek szerint már nem ott dolgozol?

Még én is egyetemre járok:) De nagyon izgulós tudok lenni..


Köszönöm a segítséged:)

Szabad megkérdezni melyik bank volt?

5. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 10:11
És mégis megérte pincérnek kimenni? Vagy nem az vagy kint? Múltkor olvastam, valami kávés vitátok volt valakivel és ott írtad.
2009. ápr. 1. 10:04

Légy talpraesett, ennyi a lényeg. Nekünk volt egy sima elbeszélgetés, majd pszichológiai teszt közösen a jelentkezőkkel. Mindenféle feladatokat kellett csinálni, vitatkozni, stb. Ilyesmi kérdéseket tettek fel, hogy: a pohár félig van, akkor ez félig üres vagy félig teli? És a félig telit kell választani, mert akkor vagy pozitív felfogású ember. Vagy be kellett mutatnod magad egy tárgyon keresztül, ami a legjobban illik rád. Ilyenkor a legjobb egy valamilyen labdát választani, én a pingpong labdát választottam hivatkozva a pingpongos sport múltamra és hogy milyen szívós, mindenhonnan visszapattan - de ki kellett emelni, hogy nem azért választottam, mert az ütők által befolyásolható, hanem kifejezetten a sport múltom végett.

Csoportokra osztottak minket, felvetettek néhány témát, amiről vitázhatnánk, ezt kiválaszthattuk, majd a saját igazunkat kellett elfogadtatni másokkal vagy valamilyen egyességre kellett jutni. A lényeg, hogy lássák a kreatív gondolkodásmódot és azt, hogy nem vagy visszahúzódó, kiállsz a magad igazáért, de ugyanakkor képes vagy elfogadni más álláspontját is, ha kellően bizonyítja.

Nos, kb ilyen egy banki állásinterjú, ha hitel ügyintézőnek jelentkezik az ember. Engem simán fölvettek, a legfiatalabb tagjuk voltam országos szinten egyetemistaként. :P Asszem elsős voltam, azaz 18-19 éves. De biztos számított, hogy egyetemre járok és hogy idegen nyelven is beszéltem már akkor is és nyelvvizsgám is volt.

Nagyon jó volt a hangulat a munkatársak és a főnökség között, szerettem abban az irodaházban dolgozni - főleg, hogy saját irodát is kaptam ilyen fiatalon. :P

3. eprecske (válaszként erre: 2. - Cilus)
2009. ápr. 1. 09:58
Legalábbis remélem hogy be fognak hívni.Csak szeretném tudni mire számítsak.
2009. ápr. 1. 09:37
Jelentkeztél bankba,és most várod az állásinterjút?
2009. ápr. 1. 09:17
Tapasztalatokat szeretnék banki állás interjúkról?Hogy zajlik, stb..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook