Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalatok idős demenciás beteggel fórum

Tapasztalatok idős demenciás beteggel (beszélgetős fórum)


16. Szandra7 (válaszként erre: 15. - Liliom10)
2021. aug. 9. 01:31
Köszönöm szépen! Megnézem, elolvasok mindent amit írnak.
15. liliom10 (válaszként erre: 13. - Szandra7)
2021. aug. 8. 14:46

[link]


Ezt is próbáld meg !

14. liliom10 (válaszként erre: 13. - Szandra7)
2021. aug. 8. 14:37

Szia Szandra !


Próbáld meg ezt !

[link]

2021. aug. 8. 00:40

Sziasztok! Látom régen volt hozzászólás, de reménykedem hátha valaki tud segíteni.

Ha tudnátok egy szociális helyet Budapesten, vagy környékén ahová el tudnám helyezni édesapámat megírnátok? Csak havidijast tudunk vállalni. Olyan helyet keresek ahol normálisan törődnek a betegekkel. Nagyon köszönöm!

2017. jan. 31. 09:40

Az egészben az a szomorú, hogy mi meg nem tudjuk, mire öregszünk meg. A személyiség leépülése, a szellemi képesség elvesztése rettenetes probléma.

És nem vagyunk felkészítve, felkészülve az ilyen és hasonló élethelyzetekre.

2017. jan. 31. 09:17
Sajnos nekem igen.Anyám Parkinsonos + Alcheimer. Három éve már intézményben van, nagyon jó helyen, hosszas lelkiismeret furdalás és vívódás után... Férjem és fiam azt mondta, hogy ha én nem engedem bevinni akkor ők intézkednek, mert én már teljesen tönkre megyek. Amíg velünk volt - apu már meghalt - én nagyon meg akartam felelni az ápolási feladatnak, de nem sikerült. Időnként teljesen tiszta napjai is voltak, amikor megbeszéltük, hogy el kell mennem intézkedni, fél óránként hívom. Eleinte örültem, hogy ez működik. Nem voltam tisztában azzal, hogy ez csak időszakos. Másnap pl. reggel megkérdezte, hogy ki vagyok. Máskor megvádolt, hogy számolgatom a kekszet mennyit eszik. Máskor adjam vissza pénzét, elküldött a büdös francba, mert nincs meg a fülbe valója és én raktam el...Máskor egész éjjel mászkált, nappal aludt, a család meg mint a holdkóros ment munkába. Fürdettem, hajat, körmöt vágtam, gondoztam, de belerokkantam, amikor (ő 80 kg, én 57 kg) megemeltem és összecsúszott két csigolyám ( 63 éves vagyok). Egy ismerősöm, aki hasonló cipőben járt és jó otthonban ápolták az anyját, azt mondta intézkedjek, mert elfogy a türelem és kiabálni fogsz vele már kínodban, és abban is tönkre mész ! Igaza volt. Utolsó pillanatokban - család nyomására - egy fotelból való leesés után mentő vitte kórházba, és onnan vittem az ápolási intézetbe. Akadálymentesített , teakonyhás , fürdőszobás, légkondis, TV-s apartmanban van. Állandó - több nővéres - ügyelet, programok , sorstársak... Egyáltalán nem hasonlít kórházi körülményre ( pl fa, memóriamatracos , távirányítós motoros ágyak ) Azóta beszélget másokkal, barátnői vannak. Néha nem tudja kivel is beszélgetett, de jobban van. Engem ugyanúgy szid, vagy ömlengve szeret, néha nem tudja, hogy ő az én lányom vagy én az övé. De tudom, hogy így mindenkinek jobb.....
10. Interna (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2017. jan. 26. 19:58
Köszönöm a biztatást !
9. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Interna)
2017. jan. 26. 00:04

Sajnos egy demenciás beteg ápolása maga a pokol.

Akármennyire szereted,ki fogsz készülni,egyrészt,mert ha nincs segítséged/remélem nem igy van/egyedül nem fogod bírni,mivel egy demenciás beteg állandó felügyeletet igényel,pláne ahogy telik az idő és egyre betegebb lesz,másrészt ezek a betegek sajnos teljesen kifordulnak magukból ,olyanokat csinálnak/csinálhatnak amiket azelőtt sosem tettek.

Én azt tanácsolnám,hogy ha teheted,valakit fogadj mellé,ha van segítséged akkor mindenképp fogjon össze a család,illetve fogjatok össze mert irtó kemény lesz ,míg él szegény,mivel sajnos ez egy visszafordíthatatlan folyamat.Én kívánom ,hogy minél kevesebbet szenvedjetek mindannyian,pláne ő és kitartást kívánok !

8. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Interna)
2017. jan. 25. 22:24
??
2017. jan. 25. 22:22
Igen volt.alzheimer,miben kellene segíteni?
2017. jan. 25. 22:10

Holnap írok.

Mi érdekel?

Anyósom Alzheimeres volt.

5. Interna (válaszként erre: 4. - Judit36)
2017. jan. 25. 21:54
Van tapasztalatod demences beteg ápolásában ?
4. Judit36 (válaszként erre: 1. - Interna)
2017. jan. 25. 21:53
Miben?
3. Interna (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. jan. 25. 21:37
Priviben írtam
2017. jan. 25. 21:31
Mit?
2017. jan. 25. 21:23
Akinek volt már demenciás beteg a családjában , tudna Nekem segíteni ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook