Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok Hippoallergén tápszerekkel fórum

Tapasztalatok Hippoallergén tápszerekkel (beszélgetős fórum)


1 2
12. Incó (válaszként erre: 10. - Lyana)
2010. dec. 19. 13:01
Igen meglehet, hogy a váltás miatt fáj a hasa. Esetleg nem lehet, hogy eddig olyat ivott amiben volt probiotikum (baktériumflóra) és a mostaniban meg nincs?
11. Lyana (válaszként erre: 9. - Mágika75)
2010. dec. 19. 13:00

Hasmenése volt, kiütése és borzalmas hasfájása volt amíg az anyatejet ette.

Aztán elapadt a tejem és csak HA-s milupa tápit evett. minden problémája megszűnt. nincs hasfájás, átalussza az éjszakát, jó kedvű. most 3 hónapos és egyszer úgy döntött hogy nem kell a HA-s tápi. Gyerekorvos felírta a simát. Jó ízűen eszi. Csak utána jön a pocakfájás. Más tünete nincs csak a pocakfájás.

Egyébként nálatok hogy jelentkeztek az allergia tünetei?

10. Lyana (válaszként erre: 8. - Incó)
2010. dec. 19. 12:58

Én is azon gondolkoztam, hogy a HA csak megelőzésre van. Amennyiben allergiás lenne akkor a HA-t sem bírná, mert abban is van fehérje csak finomított formában ahogy te írtad.

Lehetséges, hogy az átállás miatt fáj a simától a pocakja? Lehet összefüggés sincs a sima tápi és a pocakfájás között?

Olyan tanácstalan vagyok! Első baba és a legjobbat szeretném neki.

9. Mágika75 (válaszként erre: 1. - Lyana)
2010. dec. 19. 12:57

Mit jelent, hogy az anyatejet nem bírja?

A kisfiam tejfehérje allergiás (hasfájás, kiütések), amíg szoptattam semmilyen tejet vagy tejterméket tartalmazó ételt/italt nem ettem/ittam. 11 hónapig volt anyatejes. Azóta Milupa Pepti Plus-t kap tej helyett, ami kifejezetten allergiásoknak van. Ízre teljesen olyan, mint az anyatej.

8. Incó (válaszként erre: 4. - Lyana)
2010. dec. 19. 12:55
Ha tejfehérje-allergiás a babó, akkor a HA-s tápszert se tudná inni az biztos, mert abban is benne vannak ezek a proteinek csak finomított formában. A lányom is itta elővigyázatosságból a koraszülöttsége miatt. Én nagyon meg voltam elégedve a BEBA-val.
2010. dec. 19. 12:55
Próbáld ki a Beba-t, vagy a Mildibe-T. Úgy emlékszem mindkettőnek van HA-s változata is.
2010. dec. 19. 12:52

Amikor a HA-s tápit kapja akkor nem jelentkezik a pocakfájás. Azért gyanakszom pocak gondra.

Holnap elviszem gyerekorvoshoz, de előtte tájékozódni szeretnék tapasztalt anyukáktól.

5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Lyana)
2010. dec. 19. 12:49
A nagyfiam is a Beba Ha start aktivot kapta. Van a Milupának hasfájásos babának tápszere. Új, a barátnőm babája kapja. 0 hós kortól lehet adni.
2010. dec. 19. 12:48

Nálunk már egy hónapja elmúlt a pocakfájás.

De most hogy a sima tápit kapja utána pocak fájás van. Allergiára gyanakszom. Annak egyébként milyen tünetei vannak?


Jucmuc a te babád miért eszik HA-s tápit?

3. 5819723512 (válaszként erre: 1. - Lyana)
2010. dec. 19. 12:46

Szia,

Nestlé BEBA Pro HA Startot eszünk, de a Nestlének vannak más HA-s tápijai is.

Többször volt már, hogy ez az lemaradt felíráskor a receptről, de mindig megette akármelyik H_a-s kapta.

2010. dec. 19. 12:44
Hasfájósak az első 3 hónapban szoktak lenni a babák. Én anno (fiam 18 hónapos) a fiamnak hasfájás elleni teát vettem a gyógyszertárban és neki elmúlt. Plusz még hason altattam, így minden felesleges levegő kijött a gyomrából.
2010. dec. 19. 12:34

Sziasztok!

Olyan anyukák segítségét kérném, akik HA-s tápszert adnak a babáiknak.

Lányom az anyatejet nem bírta, kiütéses volt és nagyon - nagyon hasfájós. Elkezdte a Milumil HA 1 tápit. Minden probléma megszűnt. Aztán a múlt héten úgy döntött, hogy nem hajlandó meginni. Így a doktornővel kipróbáltuk a sima Milumil 1 tápit.

Semmi kiütés semmi probléma. Imádja. Egy komoly problémám van, hogy fáj tőle a hasa. Tejfehérje allergia? Tőle fáj a hasa?

Milyen másfajta HA-s tápik vannak amik nem annyira keserűek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook