Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? fórum

Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? (beszélgetős fórum)


2008. febr. 1. 14:43

Majd Te feléleszted!!

Most neked szorítunk aztán reméljük, hogy egyre több fagyibabánk lesz!:-))

Nyugi, minden rendben lesz.

2008. febr. 1. 10:54

Nem nagyon él ez a fórum...


Lassan visszakapom az embrióinkat, csak el kell csípnünk a tüszőrepedést.

Remélem minden rendben lesz!

38. davider (válaszként erre: 37. - Pedit72)
2007. dec. 23. 22:29
Biztos ugy lesz csak sok-sok türelem és kitartás kell és egyszer csak ott lesz a pociban utána pedig a karjaidban,csak SAJNOS nagyon nehéz és hosszú az ut odáig,de megéri és amint meglesz kismanocska elis feledjük milyen nehéz volt:))
37. pedit72 (válaszként erre: 36. - Davider)
2007. dec. 23. 21:52
Köszi én is bízom benne!
36. davider (válaszként erre: 35. - Pedit72)
2007. dec. 23. 21:23

ne szomorkodj nem sokára lesz egy egészséges csoda szép kisbabád és majd megmutatod nekik semmivel nem jobb az ő gyerekük:)


Kitartás nem sokára babázol:)

2007. dec. 23. 21:19
Sok lombikossal is találkoztam akik misztikumot csináltak belőle. Sajnos a munkahelyemen is ez történt volt egy ilyen kollegina. Nekem állandóan meg kell küzdenem a kolleganőkkel akik, kímélnek de nagyon bután sül el általában, nem kérdeznek hanem találgatnak. pl: nem árulják el ha valaki terhes, meg ilyenek. Én teljesen nyíltan beszélek arról hogy mi zajlik körülöttem és bennem, ennél őszintébb már nem lehetek és mégis annyira hülyén fogják fel. A fagyibébiket újságoltam nekik és ők nem örültek pedig én annyira boldog voltam. Hát kiderült hogy elkönyvelték, hogy abból már nem lesz normális gyerek, csak sajnáltam. Komolyan nekem ez a legnagyobb keserűség a negatív tesztek mellett.
34. davider (válaszként erre: 33. - Vincze.era)
2007. dec. 23. 17:25

Igen vagy azt hiszik,hogy bemész kiválasztod és haza viszed:(


Sajnos,hogy nem foglalkozik jobban vele a média:)

33. vincze.era (válaszként erre: 31. - Pedit72)
2007. dec. 23. 13:33

Csatlakozom a jó kívánságokhoz, mindekinek sikerülni fog!

Sajnos az emberek nem csak a fagyasztást nem értik, a lombikot sem. Azt hiszik, hogy űrlények születnek!

32. davider (válaszként erre: 31. - Pedit72)
2007. dec. 23. 13:15

Nagyon drukkolok,hogy sikerüljön és sikerülni is fog:)


Én a Buddai Meddőbe jártam ott 2005-ben kezdtem akkor nem kellett fizetni sőt a fagyasztott nem is számitott bele ha nem sikerült,de a tavalyi rendelet szerint már beleszámit az 5.-be vagy 100 ezerért visszarakják,igen ez nagyon intézet függő,van ahol külön az UH.-ért vérvételekért,sperma vizsgálatért is fizetni kellett már és kell:(Sajnos

2007. dec. 23. 13:08

Sziasztok, nekem is van még négy fagyibébim. Idén ősszel terveztük a beültetést, de elmaradt és így jővő tavasszal talán megpróbálom újra. Intézetfüggő a fizetés/nem fizetés én Pécsre járok nem kellett fizetnem, csak a vizitdíjat 1 UH-ért (a fagyasztottaknál, három pici volt, beültették de sajnos nem maradt terhesség:-(.

Az emberek nem értik ezt a fagyasztást, nekem eddig négy lombikom volt SOHA nem tudtak fagyasztani egyet sem. De most ott vannak és remélem meg akarnak születni, olyan jó érzés és annyi erőt ad. Tudom hogy a mieink és hozzánk tartoznak és annyit küzdöttünk értük, jövő ilyenkor remélem itt csücsülnek a fa alatt és mi olyan boldogok leszünk mint még soha! Ezt kívánom mindenkinek aki azért küzd hogy legyen gyereke!

2007. dec. 22. 21:16
Remélem 2008-ban mindenki aki szeretne babázni fog:)
29. Macifül (válaszként erre: 27. - DTÁ78)
2007. dec. 22. 09:30

Ahogy Davider is írta, pozitívan és lesz még kistesó :)

Nagyjából mikorra tervezitek, hogy visszamentek értük?

Mi a Budai Meddőségi Centrumba járunk és nem jutottunk el a beültetésig sajnos. Most lett volna dec. 6-án, csak hyperstimulált lettem és a doki azt mondta kockázatos lenne/lett volna, így fagyasztották őket. Majd a következő ciklusban lesznek visszaültetve jövőre. Nagyon várjuk és nem is akarok semmiféle rosszra gondolni most!

28. davider (válaszként erre: 27. - DTÁ78)
2007. dec. 21. 21:47
De a spontán teherbe esésnél is előfordul ezt nem lehet kiszámitani és ha nincs a csládban kicsi az esély ha ugy látják nem 100-os akkor nem ültetik vissza és álltalában az nem is éled fel a fagyasztásbol vagy leáll az osztodás.ne aggodjatok pozitivan és lesz még egy-két egészséges babátok:-DD
27. DTÁ78 (válaszként erre: 25. - Macifül)
2007. dec. 21. 21:44
Pont a genetikai károsodás miatt aggódunk mi is. Vizsgálják, de mégis becsúszhat a baki. Még odébb lesz, de nem árt rajta már most gondolkodni. Ti hova jártatok? Sikerült a beültetés?
26. davider (válaszként erre: 24. - DTÁ78)
2007. dec. 21. 12:05
nekem az egyik felolvsztás után az embriom csak egy volt elhalt pár sejt de felolvasztották és 3 óra alatt vissza is "nőt"igy betutták ültetni:)
25. Macifül (válaszként erre: 24. - DTÁ78)
2007. dec. 21. 10:02

Mielőtt beültetésre kerülnek megvizsgálják őket és még tovább tenyésztik.

Azt írják, hogy csak a jó minőségi embriókat fagyasztják le és így 90%-uk éli túl a fagyasztást. Nekünk is 5 pici volt, de csak 4-et tudtak lefagyasztani, mert az ötödik nem osztódott olyan szépen és nem élte volna túl.

Azt is írják, hogy az eddigi ismereteik alapján a kryokonzerválás genetikai károsodást nem okoz az embriókban. Nem növeli a fejlődési rendellenességek és szülészeti szövődmények kialakulásának kockázatát, de ugyanúgy előfordulhat magzati fejlődési rendellenesség, mint spontán bekövetkeő terhesség esetében.


A papírról lestem, amit adtak :)

24. DTÁ78 (válaszként erre: 14. - Macifül)
2007. dec. 20. 15:42

Először is köszi a gratulációt!

Félünk egy kicsit, nehogy valahogy sérüljenek olvasztás közben. Tudom, hogy vizsgálják őket, de akkor is. De nekem sincs szívem elpusztítani őket, meg másnak oda adni. Mégis a kisfiam testvérei, lényegtelen hogy kinek mi a véleménye!

2007. dec. 20. 15:09

Sajnos tudatlanok az emberek, de ez ennek a csodálatos médiának is köszönhető. /Na meg annak, hogy nem olvas utána senki a dolgoknak, mielőtt kotyog./ Azt, hogy ki mikor vetkőzik le a kamerák előtt és ki mikor sexelt utoljára főműsoridőben nyomatják ezerrel. Azt tudja a 8 éves kisgyerek is.

A komoly problémák mellett pedig elsiklunk. A média nagyon jó eszköz lenne arra, hogy tájékoztassa az embereket például ilyenekről is, mert igenis óriási probléma ez itt Mo-on is és szerte a világban és azok akik keresztülmennek ezen a nem egyszerű úton jó lenne, ha legalább a tudatlanoktól nem kapnának sértő megjegyzéseket! (itt most nem a fórumbeírásra gondolok, saját tapasztalat)

2007. dec. 20. 14:01

Komolyan megdöbbent az emberek tudatlansága!

Antea, ha ennyire nem vagy jártas a dolgokban, akkor hülyeségeket ne írjál.

Nekem ilyen "valami sejtkezdeményből" lett a gyerekem.

Attól, hogy nincsenek még szervei, de él és osztódik! Komolyan mondom őrület amiket írsz és felháborító!

21. davider (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 20. 11:28

Egyet értek Macifülel azok már Embriok hogy lehet igy beszélni roluk sejtkezdemény????

Igen addig mig külön vannak külön apábol,külön anyábol de amint ők találkoznak ugy már embrioknem akarok hülyeséget irni de 3.vagy 8.nap már az összehuzodások azaz szivlüktetés már megkezdődik.


Mégegyszer nem tudom pontosan hanyadik nap de az az első ami beindul akkor nem élőlény már????

20. Macifül (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 20. 11:04

Ne haragudj!

Akkor ne írj!

19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - Macifül)
2007. dec. 20. 11:01

Kedves, hogy kiutasitasz :)

Egyebkent nincs miert irnom privatba.

18. Macifül (válaszként erre: 17. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 20. 10:58

"Nincs"

Mivel a fórum címe: Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? Nem szeretnék vitázni. Ha gondolod írj privátban.

Minden jót kívánok Neked!

Szia!

17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 16. - Macifül)
2007. dec. 20. 10:42

Nincs, de az akkor is messze van meg az embertol.

Nekem inkabb az a magas, amikor az ilyen embrio-kezdemenyeket mas hazasparoknak ajanljak fel, es gyakorlatilag a gyerekuket masok hozzak vilagra es nevelik, valamilyen szinten vegulis orokbe adjak.

16. Macifül (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 20. 10:37

"valami sejtkezdemény" ??????????

Azok a sejtek az én és a férjem sejtjei. Ők embriók!!! Élőlények!!!! Nyilatkozni kell róluk mi lesz velük, ha meghalunk. A biológusok úgy mennek be a laborba, hogy : - Jó reggelt! Csakhogy nincs bent más, csak az embriók.

Belőlük lesznek a gyermekeink!

Van hasonló tapasztalatod?

2007. dec. 20. 10:27
Az meg nem baba, csak valami sejtkezdemeny. Nem erez fajdalmat, nincsen semilyen szervmukodese.
14. Macifül (válaszként erre: 13. - DTÁ78)
2007. dec. 20. 10:23

Szia! Gratulálok a kisfiadhoz!

Milyen ellenérzés van bennetek ezzel kapcsoltban?

13. DTÁ78
2007. dec. 20. 10:08

Sziasztok!


Nekünk is van lefagyasztva 5 embrió, és mi is filózunk hogy mit tegyünk. Nem mostanában lesz a beültetés, mert szerencsére sikerült a 2. beültetés, és itt gagyarászik mellettem a 7 hónapos kisfiam, de szeretnénk majd második gyerkőcöt is. A doki is azt javasolta, hogy előbb így próbáljuk meg, mert ez így veszélytelenebb, mint megint hormonnal tömködni magam. Meg persze olcsóbb is. De azért mégis van bennünk egy kis ellenérzés ezzel kapcsolatban.

Mi is a Kaáli Intézetbe jártunk, csak Győrbe.

2007. dec. 20. 09:53

Sziasztok! (vincze.erát már ismerem)

Nekünk is fagyasztott embriók lesznek beültetve, majd valamikor jövőre.

én úgy tudom akkor kell fizetni a beültetésért, ha nem szeretnénk, hogy belszámítson az 5 támogatottba, de már annyimindent hallottam, hogy nem tudom hogy is van. Gondolom intézetfüggő is.

11. vincze.era (válaszként erre: 7. - Vera75)
2007. dec. 18. 07:07

Szia!


Köszönöm, hogy írtál.

Nálatok akkor nem volt sikeres a fagyasztott beültetés? Nálunk a lombik sikerült, csak mivel 23 petesejtet szívtak le ezért lett fagyasztott babánk is. Nem tudom mit csináljunk, de hamarosan döntenünk kell, mert letelik két év.

Nagyon nehéz, mert nem volt zökkenömentes a terhességem. De úgy érzem meg kell próbálnunk, mert annyit küzdöttem a gyerekért, most nem hagyhatjuk veszni őket sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook