Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tapasztalataitokra lennék kíváncsi a Silverlily/Goldlily spirál használatáról. fórum

Tapasztalataitokra lennék kíváncsi a Silverlily/Goldlily spirál használatáról. (beszélgetős fórum)


1 2
2014. nov. 21. 07:12
Sziasztok!Ugylàttom mindenkinek màs a tapasztalatta lehet hogy mindenkinél màs a vèlemény!Èn most akarom felrakatni de én màr tényleg nem akarok több gyermeket!Màr van 3!
2012. nov. 12. 14:16
Goldlily spirálom volt. Terhes lettem mégpedig úgy, hogy a spirál a helyén volt. Egészséges kisfiam született. Spirált viszont többet nem használnék az biztos.
2012. nov. 11. 15:34
Sziasztok nekem a pregna nevű spirál van fent tud valaki írni tapasztalatot vele kapcsolatban
2012. nov. 8. 13:15
Sziasztok! Olvastam itt a véleményeket a spirálról én csak annyit tudok hozzá tenni, hogy én 2009-ben ikreket szültem császárral rá hét hónapra az orvosom ajánlásával felrakatam spirált.Ez a Goldlily Silverlily típusu volt, két évig minden rendben volt csak mikor a mensesem megjött az első három nap iszonyatossan erős volt a vérzésem. Nyáron viszont jött a meglepetés állapotos lettem. A beágyazodás nem sikerült ezért elvetéltem. Most nagy dilemába vagyok, hogy ismét spirál legyen-e. Valaki járt már így?
27. kusza1980 (válaszként erre: 23. - Gréger)
2010. aug. 19. 21:35

Szia! 3 hónapja vettem, normál méretűt, 11.000 ft volt, de mint nemrég leírtam nekem sajnos úgy néz ki nem jön be. Ha a 3. mensesem is ilyen lesz, hogy 12 napig tart levetetem, mert amit megspórolnék más fogamzásgátlón, annak többszörösét elköltöm tamponra. :-( De úgy voltam velem hogy kipróbálom, mert ha jó lenne, akkor megéri.

Másvalakinek hasonló tapasztalat???

26. t.heny (válaszként erre: 25. - Gréger)
2010. aug. 19. 21:04
Ha jól felteszik tuti, hogy nem, csak ellenőrizd majd te is rendszeresen! :D
2010. aug. 18. 19:47
Köszi, akkor biztos nem lehet olyan drága most sem!Remélem, nálunk már nem lesz kistesó emellett...
24. t.heny (válaszként erre: 23. - Gréger)
2010. aug. 18. 16:16
Szia!Én 7.000 Ft-ért vettem tavaly a mini méretűt.Nekem nem volt vele problémám, kicsit kellemetlen volt a felrakás.Több, mint egy évet volt fenn, utána levetettem, mert kistesót szereténk.
2010. aug. 18. 13:19
Sziasztok!Én ma irattam ki a goldlily-t,meg tudnátok nekem mondani az árát?Félek, hogy túl drága.....egyébként kíváncsi leszek, milyen hatásai lesznek nálam.Nekem is van ismerősöm, aki mellette lett terhes....Szóval mennyibe is kerül?
2010. aug. 17. 20:19

Sziasztok!

Nekem Goldlilly-t tettek fel, 3 hónapja. A következő vérzésem, 12 napig tartott NAGYON DURVÁN véreztem, vérzéscsillapítót kaptam, attól szünt meg. Most a második mensesnél 6. napja vérzek, az első 5 nap alig volt valami, mától viszont megint úgy vérzek mint a múlthónapban. Azt mondta a dokim, hogy normális a bővebb vérzés. Nade ennyire? Kinek milyen tapasztalata van? Volt valakinek ilyesmi problémája?

2010. júl. 16. 21:32

Sziasztok!

Nekem Goldlilly-m van, ez már a második. 6 év után cseréltettem le. De teljesen elégedett vagyok vele. Felrakás utáni első két hónapban volt köztes vérzés, de minimális. Épphogy rózsaszín...

Azóta minden rendben. Spirál óta nem dől belőlem a vér havilavina idején, mint előtte(terhesség előtt). És nem fetrengek görcsöktől sem.

2010. júl. 16. 21:07

szia

nekem goldlilly volt fenn ..., mert én súlyos fémallergiás vagyok és erre senki sem lehet allergiás..


3 hónap után olyan erős fájdalmaim voltak, hogy a falat kapartam...pedig gyereket mosolyogva szültem, nem vagyok hisztis...


levették, aztán az ultrahangon megkérdezték nem-e kettő volt véletlen , mert látnak valamit...kiderült olyan csúnyán begyulladt, hogy az csuda...annak a helye világított az uh-n

19. Lina79
2010. júl. 16. 20:23

Sziasztok!Nekem öt évig volt fenn silverlily. Nekem ezt ajánlotta az orvosom, mert az ezüst jobb fertőtlenítő az aranynál. Mivel sokszor volt hüvelygyulladásom. Az első fél évben voltak görcseim, és erős vérzésem, de aztán csillapodott. A hüvelyfertőzés nem lett sem ritkább, sem sűrűbb.

Szóval nekem bejött!!

Az már más téma, hogy utána hogy jártam....

2010. júl. 15. 12:23
Nekem 2 hete tette fel a dokim a goldlilyt azóta vérzek tőle. :(( Mondjuk amikor szoptatás mellett is használható fogamzásgátló szurit(depo provera) kaptam attól is 3 hónapig véreztem. :((
2010. jún. 14. 16:01

Sziasztok!


Mennyibe kerül a Silverlily?

16. sajert
2010. máj. 6. 17:58

Nekem 7 éve vették le a goldlily spirálomat, 7 év használat után. A mini volt fent, mivel még nem voltam előtte terhes. Semmi bajom nem volt tőle.

Nem volt több gyulladásom mint előtte.

Évente mentem rákszűrésre, oszt ennyit törődtem vele.

15. t.heny (válaszként erre: 14. - 2ed619333f)
2010. márc. 26. 09:49
Szerintem nem lesz gond.Én is világ életemben hajlamos voltam a gyulladásokra meg mindig mindent összeszedtem, akárhonnan, és mégis befogadta a szervezetem a spirált.Persze sűrűbben megyek ellenőrzésre mint ahogyan elő van írva (2 havonta járok), de így kiküszöbölhetőek a nagyobb gyulladások és fertőzések.Sok sikert hozzá, írj majd ha felrakták! :)
14. 2ed619333f (válaszként erre: 13. - T.heny)
2010. márc. 25. 16:48
köszönöm:) megpróbálkozom vele én is, bár eléggé érzékeny a szervezetem, és tartok ezektől a gyulladásoktól.
13. t.heny (válaszként erre: 12. - 2ed619333f)
2010. márc. 25. 00:07
Szia!Én nem szedhetek fogamzásgátlót, mert a szülés után trombózisra hajlamos lettem (van egy 3 éves lányom), és semmilyen hormontartalmú készítményt nem használhatok.A dokim ajánlotta a Goldlily spirált, azt mondta vagy beválik, vagy nem tud más megoldást.Már több, mint egy éve van fenn, soha semmi problémám nem volt vel.Se sok vérzés, se sokáig, a ciklusaim normál 28 naposak és 4 napig tart.Minimális görcsölésem van, mielött megjön, de erre pedig speciális kapszulát kaptam a dokitól, amenyibben elfajulna a dolog.Én nem bántam meg, szerintem egy próbát neked is megérhetne.Fel a fejjel, én nagyon együtt érzek veled! :) Remélem segítettem valamennyit!? :)
2010. márc. 24. 23:26

Nekem holnapután lesz az abortuszom. Igaz nem spirál, hanem pharmatex krém mellett jártam igy. 4 éve már, hogy ezzel védekeztem, és soha semmi gondom nem volt vele, a megfelelő használatra mindig odafigyeltem. Válás után vagyok, négy éves a kisfiam, és néhány hónapja van új kapcsolatom.Egy heti gyötrődések, beszélgetések után hoztuk ezt a döntést, bár a párom úgy gondolja még a műtőasztalon is meggondolhatom a dolgot...de félnék még bevállalni ezt a picit.Vállalom ezt, hiszen mindig odafigyeltem a védekezésre, és amig velem van szeretem nagyon, aztán majdcsak lesz valahogy.

A lényeg, hogy azóta egyfolytában keresem a hormonmentes fog.gátló lehetőségeket, de ezek után szinte mindennel szemben ellenérzéseim vannak. ez a goldlily spirál volt amiben gondolkodtam, de nem tudom a hozzászólások után...persze 100%os védekezés nincs...nem értem hogy nem találtak még ki vmit...

11. anya4
2010. márc. 8. 19:29
Az előbbi levelemből tulajdonképpen kimaradt a lényeg, hogy miért is írok. Az effajta témák ritkán kerülnek napvilágra, főleg ha abortusszal végződik. Most számomra kiderült, hogy én vagyok a 4. kismama a közvetlen környezetemben aki így járt, és az egyetlen, aki vállalja.
10. anya4
2010. márc. 8. 19:26

EGY KIS FIGYELMET CSAJOK!


GOLDLILY SILVERLILY SPIRÁL MELLETT MARADTAM TERHES!!! Az uh. is mutatta, hogy a spirál jól volt felhelyezve, nem volt félrecsúszva.


Három szép, egészséges gyermekem van, őszintén nem terveztünk nagyobb családot. Most 12 hetes kismama vagyok, próbálok ráhangolódni a terhességre, hisz váratlanul ért. 10 hetesen levették a spirált, azóta vérezgetek. Kicsit aggódva, de nagy-nagy szeretettel várom a jövőt. :-)

2010. febr. 18. 12:49

Sziasztok


Ma reggel felhelyezték a Goldlilyt,Mirena-t meg elötte le,utána pici alhasi fájdalmam volt,de most már majdnem 100% jól vagyok..

A Mirena levétele eléggé fájt,de a Goldlily felhelyezést nem is éreztem..

2009. dec. 16. 06:48
Sziasztok.Én szept.-ben rakattam fel a spirált,most pozitív lett a terhességi teszt.A doki nem lát semmit uh.Hetente kell mennem,amíg ki nem derül,hogy mi van.Volt vkinek hasónló élménye a Gold lily mellett?
7. dezi69 (válaszként erre: 6. - Csincsi69)
2009. máj. 10. 09:25
Szia!Nekem 7 évig volt fent a gold lilly.Felrakás nekem nem a menszi idején volt,de én egy hétig görcsöltem vele,a mensim pedig bő egy hétig tartott mellette.A felrakást követő 3. hóban vágott az orvosom a szál hosszából,hogy a görcseim ne legyenek olyan nagyok.Ha a szokásosnál nagyobb görcseid lesznek,azt javaslom pár hónap után keresd meg az orvosod,mert ezen nagyon könnyen tudnak segíteni.A 7 év alatt nekem gondom nem volt vele.2 éve már nincs,de azóta nem esek teherbe.Viszont a spirál javára írható,hogy nem ágyazódott be és nem lett elzáródásom sem tőle.A felfázásokra viszont érdemes odafigyelni spirál mellett,mert az igen csak megérezhető a mensi alkalmával.Panaszmentes éveket kívánok!De ha valamiben tudok segíteni,nagyon szívesen teszem!
2008. nov. 27. 10:53
Sziasztok!Én peddig érdeklődnék:hogy 3napja tetettem fel a Goldlilyt,a menseszem már előtte 2nappal elmúlt, és semmi gondom nem is volt vele aznap, sem görcs semmi. Viszont másnap elkezdtem vérezgetni,és azóta még jobban,tejesen olyan,mintha ismét megjött volna.Normális lehet ez,ha igen akkor kb.hány napig??Nekem még soha nem volt spirálom, 20 évig gyógyszert szedtem. Próbáltam ismerőseimtől érdeklődni, de akinek van, azoknak mensesz alatt tették fel, így nem tűnt fel nekik, ez a vérzés dolog.Ha tudna esetleg vki.tanácsot adni evvel a vérzéssel kapcs. azt megköszönném!
5. uracsvivi (válaszként erre: 2. - 943ca15687)
2008. nov. 7. 14:43
Pontosan mi a problémád a spirállal.Én ma rakadtam fel.
2008. okt. 25. 20:41
nekem ez van már 3 -ik éve de semmi baj nincs vele
2008. aug. 23. 18:05
Nekem ilyen típusú spirálom van.Az elején nem volt jó(3-4nap),míg megszoktam hogy ott van,azaz mire a szervezetem megszokta.De azóta szerencsére nem tapasztalok semmi rosszat vele kapcsolatban.Maximum annyi,hogy mielőtt megjön a mesim,jobban görcsölök és a derekam is fáj,de ez kibírható.
2008. máj. 18. 07:19
nekem goldlily van borzasztóan szenvedek vele...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook