Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalataim az illóolajokkal fórum

Tapasztalataim az illóolajokkal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tapasztalataim az illóolajokkal

12. Evus77 (válaszként erre: 5. - Pirinyóka66)
2018. nov. 13. 13:42
Szia, tudnál ajánlani olyan infot,ami az illo olajok használatáról van, hogy melyik mire jó és mennyit kell és hogyan használni? Főleg De torreseket..Nagyon köszi a segitséget
11. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Pirinyóka66)
2017. máj. 16. 20:58
Köszönöm ki fogom próbálni. Nagyon szeretem az ilyen természetes dolgokat.
10. pirinyóka66 (válaszként erre: 9. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 15. 21:56

Mentha piperita - borsmenta

Eugenia caryophyllus - szegfűszeg

Rosmarinus offic. camphre - rozmaring

Hígítva használd őket mindenképp, tudnak csípni-rúgni-harapni :) Akár egyenként, akár együtt is alkalmazhatóak.

2017. máj. 15. 19:04
A zsálya állítólag érszűkületre is jó ha párologtatjátok illetve magas vérnyomásra. Esetleg alacsony vérnyomásra nem tudtok valami illóolajat, mert nekem viszont meg az nem lenne rossz.
2017. máj. 14. 10:53

Sziasztok!

Ha valaki komolyan érdeklődik az illóolaj iránt, érdemes venni egy szakkönyvet, hisz van olyan olaj, amit pl. várandósak nem használhatnak. Ilyen a boróka. De több olajjal is óvatosan kell bánni.

Én a citromot évek óta használom: illat diffúzorba, fertőtlenítő sparybe. Ez utóbbi jobb, mint a készen kaphatók, mert nem ragad tőle a kezem. de nem csak kézre használom. Ha nyilvános wc-t kell használni, előtte mindig lefújom a deszkát. Rozmaringgal keverve nagyon jó levegő fertőtlenítő.

1 hete készítettem haj ápoló olajat a Khadi mintájára, abba rendeltem édesnarancs, gyömbér és kubeba olajat. Már nagyon várom.

2017. máj. 13. 18:32
örülök, hogy segített az illóolaj. de például ha gyógyszertárban megkérdeztél volna egy gyógyszerészt valószínűleg ő is ajánlotta volna a levendulát, elég régóta ismert és tudományosan jól alátámasztott a nyugtató hatása.
2017. máj. 13. 17:58
Én keveset, de használok. Sajnos régebben szintetikusat párologtatásra./ Az árak miatt/.2 éve nagyon gyógyszerérzékeny lettem, nem könnyű helyzet.A grapefruitot használtam, candidagombára belsőleg, és többször körömgombára. A narancsolajra allergiás vagyok,pl. a detralex nevű gyógyszer tartalmazza. másban is van. Az eukaliptusz párologtatva jó, a légzőszervekre. Jó a vietnámi balzsam is. Egyéni,kinek mi jön be.Üdv.
2017. máj. 13. 16:10

Mindig örülök, ha valaki észreveszi a természet szépségét, hát még ha használja is az erejét :)

Én a Panaromnál kerültem közeli kapcsolatba az illóolajokkal még 2000-ben. Addig sem éltem kémiai gyógyszereken, de attól kezdve még az a kevés alkalmi is kiiktatódott az életemből. Az akkor egy éves lányom gyógyszert nem szedett, ha fájt valamije, magától jött és kérte a mézes cseppeket, kívül-belül fürödtünk bennük :)

A DoTerrások is nagyon finomak és hatékonyak :)

4. michelle.r (válaszként erre: 1. - 6bbd440ba8)
2017. máj. 11. 19:05

Jó döntés, hajrá! ;)


Nálunk évek óta részei háztartásnak. A samponomba rozmaringot és levendulát cseppentek, az arcolajamba rozmaringot és egy csepp citromot.


Kánikulában egy csepp borsmenta a tarkómra, a fülem mögé, és mit nekem a negyven fok ;) Ilyenkor a vizembe is teszek egy-két cseppet, citrommal, grapefruittal, mikor mi van kéznél.


A párologtatóba is szinte minden nap rakok valamit. De nem a mécseset használjuk, hanem az elektromos, hidegpárologtatót, a tüzest nem szeretem.


Épp a héten várom az új szállítmányt, mert fogytán van már szinte minden ;)


Ha érdekel, az illolajok.hu oldalon rengeteg okosságot olvashatsz, ajánlom panarom.hu-t, utóbbi tulajdonosának van sok youtube videója, sokat lehet tőle tanulni. Ha facebookozol, nézd meg a mákvirág manufaktúra oldalát, ott is van tudomány ;)


Nem véletlen, hogy Kanadában a kórházakban is párologtatják a citrusfélék olaját, de ahogy írod,csak a terápiás minőségű, belső fogyasztásra alkalmasakat. A szintetikus vackokat jobb elkerülni.

2017. máj. 11. 10:33

Nekem valahogy eddig csak a télhez kapcsolódtak az illóolajok, eszembe sem jutnak, mikor már süt a nap. Nem tudom, miért van egy így. Talán mert már a levegőben is szállnak a virágok illatanyagai, nincs úgy kiéhezve a szervezetem :)


Gyógyhatásként még sosem használtam, csak a hangulatjavításhoz, például nagyon szeretem az ylang-ylangot, a vaníliát, télen a fahéjat, narancsot. Egész már a lakás, ha belengi az illat.

2017. máj. 11. 09:47
Ez engem is érdekel. Amúgy parfümöt is keverhetsz belőlük. :D
2017. máj. 11. 09:08
Tisztában voltam vele, hogy az illóolajok már régóta a piacon vannak., de mindig úgy voltam velük, hogy csak placebók, igazából valószínűleg semmit sem hatnak. Egyszer egy barátom adott egy keveréket, ami neki segített egy problémájával kapcsolatban, de nekem semmit sem hatott. Ez tovább növelte a szkepticizmusom. Aztán történt valami...

Ugrás a teljes írásra: Tapasztalataim az illóolajokkal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook