Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanyára költözni, kicsit másként, mint gondolják... fórum

Tanyára költözni, kicsit másként, mint gondolják... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanyára költözni, kicsit másként, mint gondolják...

1 2 3 4 5
113. c8ec504c40 (válaszként erre: 23. - Szilvi983)
2013. júl. 5. 12:55

Azért nem mindenki. Inkább a pestiek, bár ezt én sem értem miért?


Attól, hogy valaki tanyán él, még nem jelenti azt, hogy pl. ápolatlan lenne. Én legalábbis nem hiszem azt, annak ellenére, hogy én nem szívesen élnék hosszabb távon tanyán. Nekem hiányozna a nyüzsgés, a nagyvárosi élet.

2013. júl. 5. 12:50

A szomszédok milyen messze laknak tőletek?


Egyékbként anyukámék laknak "tanyaszerű" környezetben, ahol 9 ház van össz-vissz, az országút melletti lakó "tanyán". Tény és való a környezet, a természet nagyon szép (nekem egyedül ez tetszik benne), viszont se egy kis bolt, sem semmi nincs, ill. van egy bezárt étterem a közelében, ennyi. Nekem nagyon csendes, elszigetelt. Időseknek biztos ideális... meg a gyerekeiknek, ha kiruccannak hozzájuk, de egyébként... kb. mint Robinson az üres szigetén.

2013. júl. 5. 12:44
Hát, én nem tudnék tanyán élni, nekem az nagyon elhagyatott hely. Én nagyvárosban születtem és éltem is jó tinédzserkoromig, én azt szeretem. Viszont az nem azt jelenti, hogy nem élvezem a kirándulásokat vidékre, főleg, hogy falura jöttem férjhez (egy nagy községbe, ahol mindig van élet, mert különben nem bírnám ki). Szívesebben élnék most is egy nagyvárosban, akár Budapesten is, de most sem rossz :)
2013. júl. 5. 11:49
Szuper dolog egy tanya! Én is szívesebben élnék tanyán, mint városban. Igaz telkem, földdel, házzal van, tehát el tudom képzelni miről is van szó és tetszik! A kedves tuajdonosnak, aki indította ezt a fórumot azt javaslom, hogy pl. Építsetek Napkollektort. Saját magatok. A lelke egy szimpla lapradiátor, feketére mázolva, keretbe rakva, stb. Használt is jó, az egész cucc kijön kb. tízezer forintból és van szuper meleg vizetek Én megépítek mindent sajátkezűleg a telken. kipróbáltam, bevált. A cél, ha már tanyán élsz, hogy a lehető legnagyobb módon törekedni az ÖNELLÁTÁSRA. Ez a jövő útja. Jódöntés volt, hogy megvetted a tanyát!
109. töprengő (válaszként erre: 105. - Aniko900708)
2013. máj. 4. 21:23
Nem semmi.
108. töprengő (válaszként erre: 103. - 712a5d68c1)
2013. máj. 4. 21:22

Igen tudom ezeket a " ketyeréket ".

Vezetékes mellé van kedvezményes mobilnet, ma is voltunk kint, be volt kapcsolva, és működött.

Képes voltam elvinni magammal a laptopot, a mobilnetetet.. És ott a szigetelt panelba nem működött.

Lehet hogy térerő nem volt, nem tudom...

Az idén 1000 % hogy nem tudunk kiköltözni, így ezeket a dolgokat majd az akkor épp aktuális szolgáltatás...

107. aniko900708 (válaszként erre: 106. - Epoxy)
2013. máj. 4. 15:03

Épp ezért írtam,hogy lehet másként is élni tanyán,nem csak a kertet művelve vagy állatokat tartva.

Vannak idősebb emberek is felénk,nem mindenki bírja már a földet művelni,mint fiatalon,meg egyszerűen rájöttek,hogy nem éri meg "kicsiben" inkább megveszik a boltban/piacon stb amit szeretnének.

Abban igazad van,hogy ha valaki ebből akar megélni(mármint pl a földből vagy az állatokból) az kemény dió lehet,ebben nincs tapasztalatom.

106. epoxy
2013. máj. 3. 13:26
Fiatalnak, egészségesnek, munkabírónak, szorgalmasnak és szívósnak kell hozzá lenni. Ekkor jól megy a szekér. A tanya a téves közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem vidéki üdülő, ha ott lakunk és dolgozunk. De bejöhet egy betegség, baleset, meg is öregszünk, akkor már vannak komoly gondok. Biztosítani kell a visszavonulás lehetőségét, ha csak lehet.
105. aniko900708 (válaszként erre: 100. - Töprengő)
2013. ápr. 29. 11:38
Ja,bocsi,azt kihagytam,hogy az általam említett lopás(betörés) belterületen,falu közepén volt,fényes nappal.
2013. ápr. 29. 11:33
Én Budapestről költöztem egy kicsi faluba egy tanyára és imádok itt élni , életem legjobb döntése volt:)
103. 712a5d68c1 (válaszként erre: 102. - Töprengő)
2013. ápr. 27. 21:05
Nálunk mikrohullámú internet van (korlátlan és olcsó) már 9 éve. A TV - műholdas Digi, és az is 6 éve lett beköttetve. Vagyis ezek nem új technológiák. A tanyákon ugyanazok érhetők el mint városban, csak itt nem kábelen jön.
2013. ápr. 27. 20:12

Aki nagyon vágyot rá, és netán gyerekkorába volt falusi élménye nem lehetetlen megszokni, ha a társasházi kényelem után tanya, vagy faluba költözik az ember. Biztosan nehéz az első időszak ilyen nagy váltásra..

Első nyár a tavalyi klassz volt. Most vagyok ott én, hogy nehéz kimenni..

Nálunk nagyon közel van minden.

Víz villany gáz van azt írtad, a tv meg a net se lehetetlen. Tányéros..

Ha nem tévedek van már korlátlan mobilnet is...

Igen és a nem pocsétás hó klassz.

Érdekes télen napi szinten kisétáltam, hótaposóba. Mellesleg ha lucskos, a városba is csak ilyen lábbeli a jó.

2013. ápr. 27. 09:02

Akár én is írhattam volna a cikket:-)

Mi 9 éve 3 gyerekkel költöztünk Budapestről tanyára, és rengeteg kritikát kaptunk. Valahogy mindenki meg volt róla győződve, hogy a farkasok közé visszük a srácokat, veszélyben lesznek, minden téren elmaradnak a többiektől. Van, akinek azóta megváltozott a véleménye, van akit azóta is ver a víz a tanya gondolatától is.

A mi tanyánk kicsit más, mint a tiétek. Szórványtanya, ami azt jelenti, hogy a szomszéd 1,5 km-re lakik, és 5 km-re van a falu.

De itt is megvan minden kényelem. Gáztartály az udvaron, központi fűtés. Más kérdés, hogy már nem használjuk. Mert rájöttünk, hogy 2 kandalló átfűti a 130 m2-es házat, és a fatüzelésű bojlernek nincs párja. Programmá vált a fagyűjtés, favágás.

Nagy tervekkel indultunk neki. Hogy majd mindent megtermelünk, állatokat tartunk. Aztán kézhez szoktattk a csirkéket, és képtelenek voltunk enni belőlük, a kertben meg mindent megesznek az őzek. Így maradt a bolti hús, és anyósom kertjéből a zöldségféle. De nem bánjuk, mert nem ez a lényeg.

Mert a lényeg a környezet, a nyugalom.

Mindent meg lehet tanulni. A favágást, a rossz úton autózást, a biciklizést. Úgy érzem, mindenünk megvan, és több az előny, mint a hátrány. A férjem bejár a városba dolgozni, én a faluba jártam be, mielőtt itthon maradtam a már ide született két kicsinkkel. A nagyok suliba járatása sem okoz gondot, és az egyéb programokból sem maradnak ki.

Sokan el sem tudják képzelni, milyen, amikor nincs közvilágíás, csak a hold ad fényt, milyen madárdalra kelni, meglesni a nappali ablaka alatt legelésző őzikét. Milyen az, amikor eseménynek számít, ha idegen autó hajt a portára. És milyen a lucskos város után szűz havon sétálni.

Soha nem féltünk idekinn. A várost veszélyesebbnek érzem, de még a falut is. Hamis biztonságot ad az emberek közelsége. Néhány éve az idős körorvost a falusi házában verték össze, semmit sem vettek észre a szomszédok. Persze itt sem hallaná senki, ha kiabálnék, de itt legalább felkészül rá valamilyen szinten az ember, hogy megvédje magát, mert tudja, hogy másra nem számíthat.

Mégis azt kell írnom, nem mindenkinek való ez az élet. Csak akkor szabad mindent felszámolni, ha az ember teljesen biztos abban, hogy ezt akarja. Mert minden szépsége ellenére rejt magában nehézségeket, főleg az első években. És egy rossz döntést már nagyon nehéz, vagy lehetetlen visszacsinálni.

2013. ápr. 26. 22:15

Rézvezetékek, lengőkábel, élelmiszer....

Valószínű kifigyelték, tudták nincs riasztó a garázsba, és minden zokszó nélkül kipakolták..

Sok zártkertbe nincs kutya, riasztó, így azok szabad prédák. Ráadásul nem mindennap mennek ki.

2013. ápr. 26. 21:03

Én is az Alföldön lakom,de ilyet nem tapasztaltam.Betörés nem volt(eddig,de ezt soha,sehol nem lehet tudni).

Felénk figyelnek a környéken lakók is,egymásra is,meg valahogy feltűnik az idegen autó vagy motor.

A másik meg,hogy egy barátomhoz betörtek fényes nappal,disznóvágás után a kertvárosi házába,ahol ráadásul riasztó is van.Nem a házba mentek be,hanem a garázsba(ott nem volt riasztó)és vitték a húst.Persze a tettes nincs meg.

Szóval szerintem bárhol előfordulhat.

Biztosan vannak olyan helyek is,amit esetleg rendszeresen látogatnak a betörők,de (kopp...kopp) erre nem.Ezt mondjuk nem lehetett előre tudni,max csak abból,hogy pár éve nem lakták a házat és bent volt a bojler,szivattyú a locsoláshoz meg egyéb elektromos cuccok,de minden a helyén volt.

Hallottam már én is olyat,hogy még a vezetéket is kilopták a falból(szintén tv-ből)

98. 3d0696d927 (válaszként erre: 97. - 5367028aed)
2013. ápr. 26. 07:41

Az az alföldön van, amiket a tévében mutogatnak. Nézd meg a környezetet is milyen... minden lepukkant, egymást gyilkolják egy szem krumliért ismerősök. Nem ilyesmiről beszélünk. A városban is ölik egymást, ott sem segítene senki.


A városon több a félni való. Idekint mitől féljek, ha a kutyák örjöngnek, mindig egy róka, vagy borz miatt vannak kiakadva, nem azért mert valaki épp kutyavacsi akar lenni. :D Olyankor kiszókok: "ÖLD"... :D


Ma érkezik a nyuszikám! :)

97. 5367028aed (válaszként erre: 1. - Aniko900708)
2013. ápr. 25. 22:41

Biztos jó a levegő, szép a környezet és csönd van a tanyán, de én a mai viszonyok közt nagyon félnék ott élni. Este nem mernék nyugodtan aludni, mert nem tudnám mikor törik rám az ajtót, és ott aztán kiabálhatok, a kutya sem hallja.

Legalább is ezt hallani nap mint nap az esti hiradókban, bár lehet hogy nem kellene azt sem néznem...

Én nagyon bátornak tartom, aki a mostani közbiztonság mellett vidékre vagy tanyára mer költözni, minden elismerésem az övék!

96. aniko900708 (válaszként erre: 95. - 3d0696d927)
2013. ápr. 24. 20:38

Tervem az lenne másféle életvitelre,valahogy inkább rész munkaidőben kellene dolgoznom.De amíg szépítgetjük a házat,addig amit lehet meg kell fogni,aztán majd látjuk.Örökké nem lehet dolgozni meg dolgozni.

Egyébként nem stresszel,megszoktam,hogy sokat pörgök.

95. 3d0696d927 (válaszként erre: 93. - Aniko900708)
2013. ápr. 24. 08:24

Hja, így értem...


Nincs terved másféle életvitelre? Én nem bírnám ki. Már az is stresszel, ha időre kell mennem valahová. (Mert régen, húsz éven át, napi többször kellett időben ott lennem, tárgyalni, ez nem múlik el nyomtalanul.)

94. syria (válaszként erre: 93. - Aniko900708)
2013. ápr. 23. 21:42

Egy szó mint száz: keményen megdolgozol azért, hogy egészséges, megfizethető körülmények között élj.


Imádkozni fogok, nehogy arra járjon egy milliomos, és nyárfaerdőt telepítsen a közelbe.


mézgapaula! Szerintem neked savanyú a szőlő. :)

2013. ápr. 23. 21:16

Vetnénk a kertbe is,amit sokan hiányolnak,de olyan helyen dolgozom,ahol az ember elmegy hajnalban én például átlagban fél 5-kor és este fél 9-re érek haza.Heti jó pár nap Van,mikor hajnali 4 előtt kezek,este 6-ra érek haza és aztán ebből is le kell húzni párat(4-5-öt)mire van szabad.Akkor meg mosás,vasalás,főzés takarítás és eltelt az egy szabad nap.Aztán megint mehetek pár napig.Ha meg éjszaka érek haza,oda a másnapom fele,szóval ez mellett nem sok időm marad.

Ha máshol dolgoznék,lehet,hogy volna konyhakertem is,de így örülök,hogy néhány napig ismét van vasalt ing,főtt kaja és el van mosogatva aztán hulla fáradtan alszok egy sort és megyek.(pénzben nem kifizetődő,de szeretem)

Holnap is kell kelnem kicsivel 4 előtt és este fél 9-re értem haza.Meg holnap is ez lesz...

Holnap olvasom a többit :-)

92. aniko900708 (válaszként erre: 55. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 21:05

Alföldi vagyok én is :-)

Itt "természetes" legalábbis felénk,hogy jár a hókortó.Ezt nem úgy kell elképzelni,hogy 3 centi havat eltakarítanak,hanem úgy,hogy ha sok van és nem tudnál boldogulni,akkor eltúrják.


A lényeg éppen az az egészben,hogy nem (csak) az állattartás és a földművelés miatt lehet(vagy érdemes) tanyára költözni,hanem pont az általam leírt dolgok miatt.Olcsóbb az életünk és mindenünk meg van itt is.

Szomszédunkban van pl tehén,a másikban csirkék,földet művelnek munka mellett.Ők így élnek,mi másként.


U.i.: az,hogy zavar(na) a nyárfaszösz az meg egy másik dolog.(egyenlőre marad a fenyőerdő)Úgy vettem meg a házat,hogy a környéken nincs nyárfa,nemhogy a házainktól 20 méterre...Szeretnénk,ha ez így is maradna.Azért írom többesszámban,mert ezt nem csak én látom így.Nem azért dolgoztam tizenéves korom óta,hogy valaki,akinek nagyon sok pénze van,tönkre tegye a szöszökkel az életemet.De ez egy másik dolog.

91. töprengő (válaszként erre: 85. - Timi H)
2013. ápr. 23. 19:41

Sajnos biztosan a hústermelés ki fog maradni. Legalábbis pár évig még nem lesz.

Vettem " tanyasi csirkét " a boltba. És biza más az íze annak a pörinek, ami abból készült. Hosszabb volt a combcsont, bizonyára mert sokat mozog. Izomzata is más.

90. töprengő (válaszként erre: 84. - 3d0696d927)
2013. ápr. 23. 19:37

Ha jól sejtem volt rá példa kellett segítsél az ellésnél.

Mi nagyon elején vagyunk...

89. töprengő (válaszként erre: 74. - 3d0696d927)
2013. ápr. 23. 19:29
Ne mán! ;) Basszus akkor mi a péket eszünk? Mert sajna annyi nem jön le nekünk hogy egész évben elég legyen.
88. 3d0696d927 (válaszként erre: 87. - Regin_a)
2013. ápr. 23. 16:41
Hát én sem a fűnyírással ütöm el az időmet! :D
87. Regin_a (válaszként erre: 72. - 3d0696d927)
2013. ápr. 23. 16:02

Én tőlem nőhetne a fű, az a dolga

Fűnyíró távirányítással , oszt' dógozzon én meg hevertem volna

A halálom , nyáron a b.nőm nyaralójában hetente tologatja a fűnyirót, két hetente sövényvágás

86. Regin_a (válaszként erre: 68. - Hanira)
2013. ápr. 23. 15:57

tudom, milyen a vidéki élet, és hogy a tehén nem is lila."


Pfff!

Mert többféle tehén van

A lilábol tejcsoki jön, amelyik lyukas, átlátni rajta, az ementálit ad

85. Timi H (válaszként erre: 73. - 3d0696d927)
2013. ápr. 23. 15:27

Nekem is szokták mondani, hogy ingerszegény a környezet amiben élek... én meg nem tudom értelmezni miről beszélnek:)

A legtöbb ember már elfelejtette, hogy milyen a paradicsom, uborka, sajt, tej, csirkecomb igazi íze, és ha megkínálom vele őket- talán még nem is ízlik nekik.

84. 3d0696d927 (válaszként erre: 82. - Porcica)
2013. ápr. 23. 14:47

...és lelkileg is fel kell készülni, lassan szokik át az ember. A jószágot a tejéért, tojásáért és a húsáért tartja az ember. Azt le is kell vágni.


Meg előfordul, hogy egy kedvenc jószág megbetegszik, és a kezeim közt adja ki a lelkét, na, az talán a legkeményebb. Azon a ponton komolyan meginogtam. Az állatorvos sem zud mindent. Ide többé be sem jöhet. Nekem kell olyan felkészültnek lennem, hogy minden helyzetet meg tudjak oldani, még egy elakadt ellést is.


Tudom, a cikk továbbra sem erről szólt, de a tanya szó igen.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook