Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanúvallomást lehet tenni írásban? fórum

Tanúvallomást lehet tenni írásban? (tudásbázis kérdés)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Horex)
2023. febr. 25. 09:43
Nem emailben jött,hanem levélben amiben tájékoztattak ezen jogomról. Én írtam emailt,de tegnap ajánlott elsőbbségivel is feladtam ehhez a kérelmet az ügyész úrnak. Nincs ügyvédem,tanú vagyok remélem elfogadják hogy írásban tegyem meg a vallomásom.
14. horex (válaszként erre: 13. - Icuska538)
2023. febr. 24. 21:15
Van. Lehet előitéletes vagyok, de úgy gondolom a fóruminditónak nincs
13. Icuska538 (válaszként erre: 12. - Horex)
2023. febr. 24. 19:17
Nekünk volt ügyvéddel ügyünk és elektronikus aláirás féleség is van már.
12. horex (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 18:53

Emailben bizonyára csak annyi jött, hogy tehetsz irásban tanuvallomást. A tanuvallomást emilben bizonyára nem fogadják el, bizonyos kitételeket ezzel kapcsolatban nem tudsz tenni, mint pl. aláirás

Tehát papiron kell leirnod, minden személyi adatoddal együtt és ajánlottan tértivevénnyel elküldeni

Javaslom olvasásra ezt a cikket

[link]

2023. febr. 24. 11:58
Szerintem lehet.
10. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. febr. 24. 11:33
Rendben,nem figyeltem.
2023. febr. 24. 06:25
Rólam van szó,mert én is kényszervallatás áldozata lettem,emiatt nyomoz az ügyészség,amit Ombudsman Úr rendelt el. Anyukám is sértett, Ő írta meg a bejelentést,de csak nekem küldtek tanú kihallgatási idézést. Eltelt 4 év nem is emlékszem szinte semmire,csak arra hogy kikényszerítettek egy vallomást tőlem amiben rokonomra tekintettel nem lettem volna köteles válaszolni,mentesség miatt. Csak hogy mivel Anyukám a panaszos remélem nem érheti Őt emiatt semmilyen hátrány,de úgy olvastuk hogy senkit nem érhet hátrány bejelentés miatt,hiszen azt az Ombudsman dönti el hogy lát-e benne bűncselekményt vagy sem,tehát itt látott,kényszervallatást. Nem szeretnék megjelenni, s mivel beleírták az írásbeli vallomást lehetőségét ezért élni kívánok ezzel. Röviden ennyi.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2023. febr. 23. 21:42
"a panaszban én is érintett voltam kényszervallatás miatt"
7. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 21:19
Most akkor rólad vagy édesanyádról szól a fórum?
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 19:37
Fogalmam sincs miről van szó, így nem tudok erre a kérdésre válaszolni.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 19:36

Ha a visszaigazolást megkaptad, akkor ne aggódj!

Azzal tudod bizonyítani, hogy kérted.

Én emailban leírnám, amit kell, ami történt, ami miatt tanúskodni kell. Gondolom már megérkezett valami értesítés, azon rajta van az ügy intézőjének a neve, az ügyetek ügyszáma, az emailban ezt tüntesd fel.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 23. 19:21
A panasz miatt ugye nem érheti baj Édesanyámat?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 23. 19:15
Köszönöm szépen,a visszaigazoló email megjött,de én is úgy lennék nyugodt ha elküldeném levélben is. Van 2 hét az idézésig.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 19:11

Elvileg kaphatsz felmentést a személyes meghallgatás alól.

Tértivevényesen is feladnám, amit emailban leírtál, indokoltál, nehogy arra hivatkozzanak, nem kapták meg, elkallódott.

2023. febr. 23. 19:01
Édesanyám még 2019 évben panaszt nyújtott be az Alapvető Emberi Jogok Biztosához, a panaszt alaposnak találta az Ombudsman úr,így áttette nyomozói ügyészséghez kivizsgálásra az ügyet,a panaszban én is érintett voltam kényszervallatás miatt. Eltelt 4 év és most kaptam egy idézést tanúként Budapestre hogy jelenjek meg. Súlyos mentális betegségeim miatt erős gyógyszereket szedek,így nem szeretnék megjelenni. Felajánlották,hogy tehetek engedéllyel írásbeli vallomást. Én emaiben jeleztem ezt a nyomozónak,hogy szeretnék ezen jogommal élni,még nem kaptam választ. Szerintetek megengedik? Nagyon messze lakok Pesttől és pánik beteg vagyok. Köszönöm a választ aki tud ebben segíteni. Természetesen ha nem jön válasz az emailre hívni fogom telefonon. Írásban levélben is megküldjem a nyomozónak? Mármint ezt a kérelmet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook