Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanult valaki a "Kevés szóval franciául" c. könyvből? Érdemes megvenni? fórum

Tanult valaki a "Kevés szóval franciául" c. könyvből? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)

8. klenca (válaszként erre: 1. - Teltzsu)
2011. máj. 25. 09:54

Jó könyv. A nyelvtanát nagyon alaposan magyarázza, a francia nyelvben pedig anélkül elkapálsz.

Bár a kiejtést érdemes egy olyannal átvenni, aki tud franciául valamicskét:)

Én a lányommal tanulom, s szerintem jó. Az árát megéri. Mindenféle témakört érint. Ha végigtanulod, akkor bátran mehetsz egy kört turistaként az országban.

2011. máj. 25. 08:01
Én inkább az Allons-y köteteit ajánlanám. Az a legjobb szerintem. Én imádom :) A leckékben használt új szavak betűrendben össze vannak gyűjtve a könyvben. A hanganyagot külön kell megvenni, de ha gondolod e-mailben el tudom neked küldeni.
2010. jan. 20. 07:38

Az eredeti kiadás elég régi, de tényleg újból kiadták, és már sokadjára, mert tényleg jó nyelvkönyvnek mondható,a címe ellenére, a nyelvtani anyag jól össze van benne foglalva. Az tény, hogy nem nyelvvizsgára készít fel, de az alapokat jól el lehet belőle sajátítani, ma is elég sokan keresik ezt a sorozatot más nyelvekből is.-Én könyvesboltban dolgozom, azért tudom ezt, látom ezt.

Keresettsége alapján egyértelműen mondhatom, hogy a maga nemében jónak mondható, mert csak egyedül tanuló emberek keresik, hanem van aki tanár javaslatára keresi ezt, gondolom a tanár az elmondott igényeknek megfelelően javasolja ezt a tankönyvet, hogy az illető milyen célt szeretne elérni az adott nyelvvel.

5. MelisUK (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2009. okt. 16. 14:52

Bocsi. Nem ismerem a könyvet, szóval nem tudom, h mi van benne, de a címe alapján nekem nem szimpatikus. Nyelvtant összefoglaló könyvek tényleg vannak, azok nagyon jók, ilyen pl az Angol Kisokos vagy a Német Kisokos, nekem ezek jelentették annó az alappillért, de a szavak tényleg elengedhetetlenek. Godnolom ezt te is tudod, ha felsőfokúd van angolból. Én a mindennapi életben használom a nyelvet, hisz Skóciában élek, nyelvvizsgám csak németből van.


De ha neked bevált a könyv és tényleg ilyen nyelvtani összefoglaló volt angolból, akkor tuti ilyen a francia is, ergo jónak kell hogy legyen, csak a címe fura - legalábbis számomra.

2009. okt. 14. 12:56

Anno én a "Kevés szóval angolul"-ból (is) tanultam, szuperül össze volt foglalva benne a nyelvtan, minden. A mai napig az akkor megtanult alapokból élek, pedig nem tegnap volt, és azóta felsőfokúm is van.

És a Kevés szóval angolul-nak van egészen friss kiadása is, sőt, most már hanganyag is van hozzá...

Amikor rákerestem, akkor láttam, hogy több nyelven is kiadták, ezért is kérdeztem rá, hátha valaki ismeri...De hát miért is magyarázkodom... :)

3. xti_
2009. okt. 14. 12:13
volt már a kezedben ez a könyv? nézd meg, mikor írták. nekem úgy rémlik, ez a "kevés szóval" sorozat iszonyú régi.
2009. okt. 14. 11:38
Már eleve a cím nem szimpi, kevés szóval hogy lehet beszélni? A nyelvtanulás fő fő lényege épp az, hogy minél több szót ismerjen az ember - no meg a nyevtan sem elhanyagolható!
2009. okt. 14. 09:52
Tanult valaki a "Kevés szóval franciául" c. könyvből? Érdemes megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook