Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
23346. Veronika84B (válaszként erre: 23345. - Dávid928)
2020. dec. 4. 10:10
Szia.. Hét egyszer kétszer gyakoroltuk.. De a 30. Ora körül én kérdeztem rá nem e kéne azt is venni már! De azt mondta még amíg nem tudok rendesen vezetni nincs értelme! Most sajnos már az idei vizsgáról is le késtem! Majd januárban! Előtte még majd veszek pár órát, ez van..
23345. Dávid928 (válaszként erre: 23344. - Veronika84B)
2020. dec. 3. 20:24

Most kezdtek parkolni?

Érdekesek ezek az oktatók mennyire más más elven tanítanak nekem már a 10.órától gyakoroltuk nem volt olyan óra amibe ne lett volna parkolás😁

Mindig mikor jött értem direkt úgy állt meg megkelljen fordulni valamelyik kapu bejáró előtt mint ha parkolnék😁

2020. dec. 3. 09:28

Szia 23343. Ted_a_macko.

Hát most tegnap volt a 45.órám

Még 5 órát be fizetek! Már a parkolást gyakoroljuk, vizsga nem tudom! Többször rá kérdeztem! Még voltam elég jó. Most majd az 5 plusz óra után remélem már kér időpontot!

23343. Ted_a_macko (válaszként erre: 23342. - Veronika84B)
2020. dec. 1. 10:07

Szia! Oktatód mit mond, hogy látja a fejlődésed? Beszéltetek már vizsgáról?

Amúgy teljesen egyedi, ki mikor érez rá az egészre, ki mikor válik annyira magabiztossá, hogy esélye legyen a sikeres vizsgára. (És ugye az még csak a begyakorolt helyeken történik, utána jön a mély víz, ismeretlen helyek, szituk stb.)

Nem tartozom az őstehetségek közé, így rengeteg, 70 óra levezetése után mentem vizsgázni, nekem kellett ennyi.

Csak ügyesen a továbbiakban, menni fog, csak bátran, magabiztosan!

2020. nov. 30. 15:49
Sziasztok, én már a 43.órámnál tartok! Elég sok idő volt mire bele jöttem a váltó kezelésbe! Kinek hogy ment? Hány óra kellet hogy magabiztosan vezessen? B-jogsi!
23341. Szotyi87 (válaszként erre: 23337. - GT1974)
2020. nov. 29. 03:11
Szia! Ha tudsz, váltsál! Nem kevés pénzbe kerül manapság a jogositvány... Nem mindegy hogy mennyire tanulsz meg vezetni, mert ha meg is kapod a jogositványt, sokat számit hogy mit tudsz! Itt nem csak a saját életedröl lehet szó, hanem máséról is! Manapság hatalmas oktató hiány van az országban, ezért is olyan drága a jogositvány! A vizsgabiztosok között is hiány van! Én a helyedben böngészném a netet a többi autos iskoláról, hogy milyen vélemények vannak. Ma már sok oktató felteszi a netre a videokat az oktatásról, ott is tudsz szemezgetni, amelyik szimpatikus neked, és ugy érzed hogy az ö oktatását eltudnád fogadni, keresd fel azt az iskolát..
23340. andi1988 (válaszként erre: 23337. - GT1974)
2020. nov. 28. 16:31
Szia , nem tudom jelenleg ,hogy állsz a vezetéssel és az oktatóval , de ha még az elején vagy és ilyen nehézkesen mennek a dolgok , akkor még most válts... Nem kevés pénzt beleteszel és szerintem elvárható ,hogy odafigyeljenek rád legalább hét 2 alkalom ( persze néha belecsuszhat hogy heti 1 hiszen emberek vagyunk) Sajnos oktató ajánlásban nem tudok segíteni , de majd mesélj,hogy állsz vagy mire döntöttél 🙂
23339. bogyoka89 (válaszként erre: 23335. - Szotyi87)
2020. nov. 24. 19:38
Az rengeteg, akkor a forgalmat tekintve tényleg nagyon tapasztalt lehetsz. Szerintem jó ötlet egy saját kis gyakorlópálya, biztosan hasznos lesz.
23338. GT1974 (válaszként erre: 23337. - GT1974)
2020. nov. 23. 14:02
Budapesten bocsánat az kimaradt!
23337. GT1974
2020. nov. 23. 13:58
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Elkezdtem a vezetést, de úgy érzem ennél az oktatónál nem folytatom tovább, ugyanis sokat kimarad, heteket,nem tud csak heti 1 max két órát tanítani. Így nem lehet megtanulni vezetni, sőt volt olyan, hogy leáll beszélgetni más oktatókkal, az én időmben még más vezet stb. Nem szeretnék idegenekkel próbálkozni, mert így sosem lesz jogsim, ha ilyenekbe futok bele. Tudnátok jó oktatót ajánlani aki vállal más iskolából is és megbízható és a célja, hogy levizsgázzunk, nem a pénz? Köszönöm!
23336. Jenna3
2020. nov. 23. 10:58
Sziasztok ki megy mostanában vizsgázni? Vizsga előtti stresszre valami módszer?:)
23335. Szotyi87 (válaszként erre: 23334. - Bogyoka89)
2020. nov. 22. 06:40
Köszönöm! Volt már jogsim, de motorra. Motorral több mint 540 ezer km tapasztalatom van. Nagyon megkell szoknom a kocsit, mert többmindenre kell odafigyelnem, nehezebb lesz a parkolás, illetve parkolóhelyet találni, mikor a tanulókocsit vezettem, furcsa volt hogy esett az eső de nem áztam, illetve kocsival nem tudok olyan manővereket végre hajtani, mint motorral. Szégyen, nem szégyen, lehet hogy csinálok egy kis gyakorló pályát magamnak, ahol gyakorolhatok hogy érezzem a kocsit. Azt mondta az oktatóm hogy nagyon jól vezetek, érezhető hogy van jogsim motorra mert van rálátásom a forgalomra. Ő bizott bennem, én bizok kevésbé magamban. Viszont jól esett látni hogy a vizsgabiztos hátul félidöben éreztem rajta hogy jól érzi magát az utón, nézelődik utasnak érezte magát. Elképzeltem hogy hátul kávézik, és igyekeztem gyengéden indulni, és nem hirtelen fékezni a lámpáknál, elsöbségadás tábláknál. Nem akartam elhinni hogy a kiindulási pontra vissza érkeztünk, és közölte hogy sikeres vizsgát tettem. Nagyon remélem hogy sikerül begyakorolnom mindent, mert az utakon nem csak én vagyok, hanem a többi autós is. Mondta az oktatóm hogy az a baj nagyon sok friss jogsissal, hogy azt gondolja hogy jogsi van a kezében, akor már mindent tud. Sokszor a rutinnak lehet köszönni hogy az ember megusszon egy balesetett...
23334. bogyoka89 (válaszként erre: 23331. - Szotyi87)
2020. nov. 21. 10:45
Gratulálok Neked!😊Eleinti picit én is izgultam, de valójában sokkal felszabadítóbb érzés egyedül, saját autóval, mint az oktató mellett.
23333. Szotyi87 (válaszként erre: 23332. - Csilla88)
2020. nov. 21. 04:23
Köszönöm! 4 es golf 1.9TDI.
23332. Csilla88 (válaszként erre: 23331. - Szotyi87)
2020. nov. 20. 20:44
Gratulálok! Biztos is hogy izgulni fogsz de csak az elején :) milyen kocsid van?
23331. Szotyi87
2020. nov. 20. 16:06
Én tegnap sikeresen vizsgáztam! Nem akartam elhinni, hogy sikerült! Van már kocsim, de bevallóm őszintén, ha kézhez kapom a jogsim, nem tagadom izgulni fogok. Uristen! Az én kocsimmal az utakon.... Még egy őrrültel több az utakon. 😄😄😄
23330. Dávid928 (válaszként erre: 23329. - Mimi66)
2020. nov. 19. 20:32

2x45 perc a vezetés ugy mint a suliba egy tanóra.Ha valahol több tegye össze a két kezét hogy van ilyen😁.

Nekem a végén néha még 40se volt.

3 alkalom fér bele azaz 6 órát számolsz újra vizsgáig?

Én keveslem

23329. Mimi66
2020. nov. 19. 18:37
Ugyanitt egy másik oktatónál a két óra az két óra...a kolléganőm lánya járt hozzá, de tudom, hogy a többségnél 2x45 percet szoktak számolni. Amúgy az oktatóm is nő és nincs bajom vele. Türelmes és azt gondolom, hogy jól oktat! Azt viszont mondta, hogy negyven felett több órát szoktak venni, közel ötvenet... ( főleg a nők) mert a szokásos harminc órával nem megy... persze ez férfiakkal és fiatalokkal is megeseik de átlagban ez a tapasztalat! Még nem tudom mikor lesz a következő. Három alkalmat vezetésből be tudok vállalni, aztán reméljük a legjobbakat a vizsgán!
23328. Görögtánc (válaszként erre: 23321. - Bogyoka89)
2020. nov. 19. 18:36
Úgy látom, hogy minden évszaknak megvan az előnye és a hátránya is. 🙂
23327. Dávid928 (válaszként erre: 23326. - Epresturmix)
2020. nov. 19. 18:03
😁😁😁
23326. Epresturmix (válaszként erre: 23322. - Mimi66)
2020. nov. 19. 11:05
Le se írom az enyém mennyibe került. Gyakorlatilag az egyetlen ingóságom a jogsim. 😁
23325. Ted_a_macko (válaszként erre: 23322. - Mimi66)
2020. nov. 19. 10:14

Sajnálom, hogy nem sikerült, de örülök, hogy nem keseredtél el! Ahogy olvasom, a körülmények sem neked kedveztek, kekec vizsgabiztos, nehézkes haladás, amiről nem tehetsz, vagyis összejöttek a dolgok.

Elhiszem, hogy a pénz dolog zavar, valóban nem kevés, nekem is benne volt jó sokban, rohadtul idegesített, de ha feladom (megfordult a fejemben többször), akkor rohadt sokat bukok rajta, az mégjobban frusztrált volna.

De a lényeg, amit írsz, hogy folytatod, nem adod fel, és ez a jó hozzáállás! Most már vizsga szempontjából is van tapasztalatod, pár órát még gyakorolsz, és másodjára meglesz.Hajrá! 😎

23324. New(l) (válaszként erre: 23322. - Mimi66)
2020. nov. 19. 09:28

Mindenhol 45 perc egy óra, mert elvileg 15 perc pihenőidőnek kell lennie, úgyhogy ez mindenhol így van.

Az egyirányús hiba sajnos azonnali bukta, még így is csoda, hogy engedett tovább. Engem is meghúztak elsőre, ritka, hogy valakinek rögtön meglegyen. Most már tudod, mire számíthatsz.

Nekem különösen szerencsétlenül alakult az egész, de tényleg, mintha valami tragikomédiában lettem volna, szóval kitartás. Hamarosan meglesz. :)

23323. micimacko62 (válaszként erre: 23322. - Mimi66)
2020. nov. 19. 08:58

Nem feladni!!!

Én 56 évesen vizsgáztam ,3-ra sikerült!!

Sajnos sok pénzt időt és fáradságot emészt fel egy tanfolyam,de megéri.

Én is azt hittem soha nem lesz meg mert az első oktatom semmit nem segitett az órákon,csak lehúzott,akkor 29 óra után váltottam igaz pénzbe került ,de sikerült -

Ennek már 3 éve.

Igez automata váltos autom van ,de imádom!!!

Nálam is volt mumus vizsgabiztos, elsőre azt sem tudtam merre járok mert akkora volt a pánik,másodikra átmentem volna ha a vasuti átjáró elött nem elözök be egy biciglit toló nőt ,és pont a tanpálya elött.

Mikor megbeszéltük a dolgot azt mondta az oktatóm hogy :nekik már jogsijuk ugy mennek ahogy akarnak!!

Harmadik sikerült egy rendes vizsgabiztost kaptam.

Kitartás mindenkinek.

23322. Mimi66
2020. nov. 19. 05:32
Sziasztok! Sajnos nem jött össze! Fő indoknak az oldaltávolságot hozta fel. Csúcsforgalom volt, ha egy ajtónyitásnyi oldaltávolságot tartok mindig meg kellett volna állnom vagy araszolva haladnom. Az út szélén parkolnak a kocsik a kerülgetés a szembejövő forgalom miatt folyamatosan elég nehézkes. Igazság szerint minden sofőr úgy ment el ahogy én de ők nem vizsgáztak. Nálam is volt hogy ötvenkettő körül mentem, siettem is visszavenni a tempót, még is az volt a másik indok, hogy lassú vagyok és bizonytalan. Eddig a kátyús utcákon harminc felett nem szabadott mennem, ezt igyekeztem betartani a többi helyen mentem ahogy a forgalom engedte! Egy agy hibám volt, ha azt hozza fel fő indoknak el is fogadom! Egyirányú utcábó balra, középről kanyarodtam nem a bal szélről...ezt tudtam is rögtön de akkor nem szólt semmit. Ezt eltekintve nem voltam szabálytalan. Bizonytalan vagyok? Hát na... halmozottan hátrányos helyzetü vagyok...54-éves, “öreg” szőke nő aki kezdő és épp vizsgázik! 🤣 kell ennél több!? Nem vagyok összezuhanva, az oktató szólt mielőtt beűltem, hogy nagyon szigorú, kekec vizsgabiztost kaptunk. Csak sajnálom, hogy megint mehetek, mert igen sok pénz ez! Főleg, hogy azok a bizonyos két órák alkalmanként nem kettők, hanem 2x45 percesek...azaz csak másfél óra tízezerért/alkalom. Így senki nem harminc órát ezet, csak 22.5-et. Én még vettem tiz órát, tehát 7.5-et így volt meg a harminc. Mindegy, folytatom.... lesz ami lesz!
23321. bogyoka89 (válaszként erre: 23312. - Görögtánc)
2020. nov. 18. 20:08
Pedig rengeteg előnye van, ha télen vezetsz. Pl. mivel nincsenek lombok a fákon, meg bokrok se nagyon, sokkal könnyebben ki lehet látni akárhonnan.😁 Némelyik kis utcás kereszteződésnél rengeteget tud számítani tanuló vezetőként.🙂
23320. Ted_a_macko (válaszként erre: 23319. - Görögtánc)
2020. nov. 18. 17:24

Na igen, és ő napi jó pár órában szaunázott.😆 Többször volt, hogy várnom kellett rá, mert az asszonyt vittük ide-oda házépítés miatt, volt, hogy 20 percet várattak, egyszer nem bírtam, bekapcsoltam a motort, klímát (tényleg kezdtem rosszul lenni, kint 12 óra, 30 fok), rá 2 percre jött a csóka rémülten, hogy csak nem hagytuk bekapcsolva a motort? 😆


Mimi, veled mi újság? Hogy sikerült a vizsga? Gondoltam rád 14.20-kor.😊

23319. Görögtánc (válaszként erre: 23316. - Ted_a_macko)
2020. nov. 18. 16:40
Pedig az az oktatónak sem kellemes, órákat abban a melegben ülni. 😆 Hát akkor szenvedjen ő is:D
23318. Ted_a_macko (válaszként erre: 23317. - Dávid928)
2020. nov. 18. 16:18
Kicsit sokat gondoltam magamról, de hamar megtanultam, hol a helyem.😁😁😁
23317. Dávid928 (válaszként erre: 23316. - Ted_a_macko)
2020. nov. 18. 16:15

Nagyobb fogyasztás kevesebb profit😎.

Miket gondolsz te még hogy klíma..😁

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook