Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
23406. renatus2 (válaszként erre: 23405. - Epresturmix)
2021. aug. 20. 15:29
Pont olvastam a férjemnek az írásodat ,és a kislányomnak akik dőltek a nevetéstől🤣Ego hmm biztos.aki végre 41 évesen rászánta magát a vezetésre , és minden óra előtt megy hasa. 😝De legyen igazad hátha megbukok és lesz egy jó napod!!!🙂🙂
23405. Epresturmix (válaszként erre: 23400. - Renatus2)
2021. aug. 20. 09:46
Úgy érzem nem jártam messze az igazságtól,bármennyire is szépíted. A hatalmas egód hatalmas bukással fog járni. Kicsit szerényebben, és menni fog! Sikeres vizsgát kívánok! :)
23404. renatus2 (válaszként erre: 23403. - New(l))
2021. aug. 19. 17:43
Köszönöm aranyos vagy! Igen ez lesz a célravezető.🙂
23403. New(l) (válaszként erre: 23402. - Renatus2)
2021. aug. 19. 17:02
Nekem az a gyanúm, hogy a te általad temperamentumosságnak nevezett viselkedést az oktatód simán kapkodásnak látja. Nem baj, ha lendületes vagy, de ennek kezdő vezetőként még nincs itt az ideje. Válts oktatót, de próbálj kicsit lassítani te is. Sok sikert!
23402. renatus2 (válaszként erre: 23401. - Kannanana)
2021. aug. 19. 16:35
Igen Próbálok, mivel nagyon szeretném és persze lenyugodni kell. A családunkban minden nő ilyen sajnos🤣🤣🤣Csak ők nagyon jól vezetnek!
23401. kannanana (válaszként erre: 23398. - Renatus2)
2021. aug. 19. 16:21
Válts oktatót, próbálj változtatni a temperamentumosságodon is. Jobb tanács nincs szerintem.
23400. renatus2 (válaszként erre: 23399. - Epresturmix)
2021. aug. 19. 15:53

Kedves Epresturmix.


Köszi a kedves írásodat, a temperametumos azt jelenti, jelen esetben, hogy túlságosan gyorsan , és határozottan nyúlok a dolgokhoz. Sajnos nem egy lassabb megfontoltabb ember vagyok. Amit tudok is magamról. Az arcom méretével semmi baj nincs, hiszen ittam volna a szavait az oktatónak, ha nem a feladat elvégzése után ordít velem, hogy béna vagyok. Sajnos az életben nem mindenki lehet tökéletes mint te , kedves epresturmix.

23399. Epresturmix (válaszként erre: 23398. - Renatus2)
2021. aug. 19. 13:19
Nem tudom mit jelent jelen esetbena temperamentumossâg, de gondolom nem igazán hallgatsz az oktatóra, mindent úgy csinálsz ahogyan szerinted jó. Ha ez így van, vegyél kicsit visszább az arcodból, hátha valaki elvâllal.
23398. renatus2
2021. aug. 19. 05:32
Sziasztok! Őrülök , hogy rátaláltam a fórumra🙂 Én 41 éves leszek, és most kezdtem a jogsit. Sajnos én elég temperamentumos vagyok, ami a vezetésen is megmutatkozik.Volt már valakinek ilyen jellegű problémája?Próbálok lenyugodni , és úgy csinálni ahogy kell. Szerinte alkalmatlan vagyok a vezetésre, babakocsit vagy dodzsem autót kellene vezetnem, persze a telefonját nyomkodja az óra közben, és ha valamit elrontottam, a végén mondja, hogy lehetek ilyen béna.6 alkalmat voltam azaz 12 órát és még mindig nem vitt ki a forgalomba. Nekem a tolatással vannak gondjaim , nem mindig látom át merre megy a feneke, de nem csinálok akkora bakikat. A legutóbbi órán annyira felbosszantott, hogy mondtam álljunk félre , és én befejeztem. Jelenleg egy másik oktatót szeretnék, nem szeretnèm feladni, hiszen mindennél jobban szeretném🥰Debrecenbe járok, és egy idős pasi az oktatóm. Tudom, hogy vannak hibáim , de azért nem vagyok fogyatékos, és senkinek nem tűröm el, hogy îgy beszèljen velem.
23397. Kerberosz92 (válaszként erre: 23396. - Görögtánc)
2021. aug. 10. 08:11
Kedd, csütörtökönként szoktam menni 50 perceket. Annyira így nem jellemző a felejtés. Leginkább a streszel küzdök, hiába megy mondjuk az egyik órán jobban ugyan úgy stresszelek a következő előtt is. :(
23396. Görögtánc (válaszként erre: 23394. - Kerberosz92)
2021. aug. 10. 01:20

Majd lehet inkább gyalog felfedezem kicsit. (Bebringázni számomra messze van).

Köszi a tippet!

Ügyes legyél! És nem érzed azt, hogy heti 1 alkalom után felejtesz valamennyit? Én eddig heti 2x 2 órát voltam, de most 2 hétig nem bírok majd menni.

23395. kannanana (válaszként erre: 23375. - Vezetés😭)
2021. aug. 9. 18:34
Fog változni. Én idén vezettem másodszor autóúton és rettegtem. Simán ment a 40 km. Még élveztem is. Lassan kezdek megbarátkozni az autópályával is, mostanában rengeteget voltam utasként, remélem lassan felmerészkedem oda is. :D Kitartást!
23394. Kerberosz92 (válaszként erre: 23393. - Görögtánc)
2021. aug. 9. 09:59

Igen elhiszem, hogy az nem könnyíti meg a dolgot a város ismeret hiánya. Esetleg ha tudsz menj pár kört bringával ha van lehetőség, én is szoktam néha és úgy figyelgetni a táblákat szituációkat. :)

Én holnap 9:00kor vezetek. :) Most heti 2x1 órát szoktam menni.

23393. Görögtánc (válaszként erre: 23392. - Kerberosz92)
2021. aug. 9. 09:25

Szegedet nem ismerem ilyen szempontból. Én nem tudom, hogy nálunk mennyire nehéz, de nekem már a kocsi kezelése is bonyolult, na meg a többi. Veszprémben tanulok vezetni. Nekem azért is nehéz, mert a tavasszal költöztem ide a közelbe, a városba csak dolgozni járok be a megszokott útvonalon. Ennek köszönhetően kiigazodnom is nehéz, főleg a volán mögött. :/

Amúgy azt mondta az oktatóm, hogy ritka akit 30 órával vizsgára küldenek. Szóval te se stresszelj ezen. Ha kell 40-50 óra, akkor kell. A lényeg, hogy meglegyen a jogsi. Magamnak is próbálom ezt mondani.

Te mikor mész legközelebb? Én ma 4-re.

23392. Kerberosz92 (válaszként erre: 23391. - Görögtánc)
2021. aug. 9. 09:07
Hát igen. A nyugodtság lenne a fő lényeg ezt én is így érzem ha néha eltudom engedi egész jól is tud menni. Bár itt Szegeden elég nehez is a jogsi úgy általánosságban is. Te hol vezetsz? Egyébként 10 óra nem sok ilyen hibákon ne stresszelj bár én tudom a legjobban, hogy mondani nem elég. :) (Most vagyok 29 óránál egyébként de biztos lesz még jó pár). Kitartást neked is! :)
23391. Görögtánc (válaszként erre: 23390. - Kerberosz92)
2021. aug. 8. 22:00

Szia!

Én nemrég kezdtem. Még a télen írtam ide.

Most sikerült múlt hónapban elkezdenem vezetni. Nagyon rosszul megy. Úgy érzem, hogy ezt nem nekem találtam ki. Eddig 10 órát vezettem. Hétfőn egy órán felcseréltem a pedálokat és egy kereszteződésben beletapostam a fékbe a gáz helyett. Nagyon megijedtem. Hiába ordított az oktató, hogy vegyem le róla a lábam. Kaptam is fejmosást utána. Pénteken volt azt ezt követő órám és végig csak a pedálokat figyeltem, emiatt szörnyen sikerült. Holnap megyek. Már most parázok ezen. Nagyon tudok aggódni 1 dolgon.


Most nekem is elég erősen megvan a para. Pont mint te, ha elkezdek valamit rosszul csinálni, akkor borul az egész.

Szerintem tényleg az a titok nyitja, hogy nyugodtnak kell maradni. Mondani könnyű!:)

2021. júl. 27. 13:26

Sziasztok,

én pár hónapja kezdtem a vezetést. Eddig 25 órát vezettem. Az a baj,hogy előtte is közben is végig stresszelem az egészet. Talán pár alkalom volt amikor eltudtam engedi a görcsösséget akkor persze egyből jobban is ment. Amik gyakori hibák sávközéptartás,oldaltávolság tartássa(ha van egy-két hiba akkor jön elő többféle hiba is amik alapjáraton mennek váltások stb).Az első 6 órán tanpályáztunk. Utána 6 órát egy kisebb forgalmú úton gyakoroltunk és azóta városiforgalom(parkolni még nem sokat parkoltunk). Annyi mindent probáltam már légzőgyakorlatokat, gyógyteát stbt de eddig nem vált be semmi igazán. Az oktató jófej,türelmes de ő is azt mondta ha nem tudok a stresszel mit kezdeni hosszú lesz az út. Van még aki mostanában csinálja és hasonlókkal küzd? Néha nagyon elmegy a kedvem de nem adom fel voltak ezen a fórumon is inspiráló sztorik, csinálom. :)

23389. PöttyösPanka (válaszként erre: 23388. - Szcsilla)
2021. júl. 16. 10:19
Keress egy jobb oktatót. Nagyon rossz, ha az oktató miatt eleve csak rossz élményeket szerzel a vezetés terén. Az első nekem is olyan volt, aki csak azzal volt elfoglalva, hogy kerüljem ki a kátyúkat, ne súroljam a bokrokat, és finomabban váltsak, mert tönkreteszem az autót. A második nagyon kedves és türelmes volt. Nála már az első órán többet tanultam, mint a másiknál összesen. Kitartás! Menni fog!
23388. szcsilla
2021. júl. 16. 10:13

Sziasztok,

Elmúltam 50, sajnos most jutottam olyan élethelyzetbe, hogy megszerzem a jogosítványt. X nevű autósiskolába jelentkeztem, a KRESZ simán ment, majd jött 9 hónap és semmi. Most jutottam el a vezetésig, újra átveszem a KRESZT-t. Az első vezetés valami borzasztó volt az oktató úgy kezdte tudok vezetni?-nem - miért nem tanított meg a férjem? -miért most kapcsoltam, hogy kell a jogsi? Semmi rutin egyből a pesti kis utcák tele parkoló autóval! Második óra már ugyan jobban ment, most 10 óránál tartok kimentünk a forgalomba, teljes pánik, nagyon fáradt voltam elfelejtettem váltásnál a kuplungot használni - ordibálás, hogy tönkre teszem az autóját. A parkolást úgy gyakoroljuk, hogy megállunk valahol vásárolni és átnyúl a kormányhoz beparkol helyettem. Nem tudom ebből, hogy lesz jogsi :(

23387. northwill
2021. júl. 8. 10:37

Sziasztok! Él még ez a fórum? 🙂

Én nemrég kezdtem vezetni, ötödik alkalmon vagyok túl, de jelenleg teljesen bénának érzem magam. 🙁 Ma még el is sírtam magam órán, annyira rosszul ereztem magam. Egyszerűen nem tudok mindenre figyelni. Váltás, sebesség, táblák, forgalom, tükrök... Teljes káosz. Pedig nagyon akarom, koncentrálok, amennyire csak tudok. Nem tudom, össze fog-e állni a kép, remélem igen. Az oktatóm amúgy nagyon rendes, türelmes, azt mondja, nincs baj, csak túl görcsös vagyok, de menni fog. Remélem...

23386. Manti82
2021. júl. 3. 21:02
Január óta elfogytak a tanuló vezetők és a friss jogsisok? :D
23385. Szotyi87 (válaszként erre: 23384. - Csilla88)
2021. jan. 1. 05:17
Nem szabad abba hagyni a vezetést, még egy hétre sem! Volt hogy ugy fájt a fejem hogy majd szét szakadt, de mégis vezetnem kellett. Meg kell tanulni érezni a kocsit még akor is ha nem vagy valami jól. Sokat gyakorolni a parkolást, emelkedőröl való elindulást hogy ne gurulj hátra, és azt is hogy te is részese vagy a forgalomnak, és megeshet hogy neked kell várni másra hogy beáljon. Akor más is megteheti hogy vár rád. Sajnos a tolerancia az utakon a béka feneke alatt van.
23384. Csilla88 (válaszként erre: 23383. - Szotyi87)
2020. dec. 31. 20:47
Március óta folyamatosan home officeban vagyok, ezért nem kell napi szinten utaznom. Nap végére meg idegileg olyan fáradt vagyok, hogy semmi kedvem kocsiba ülni. Pedig tényleg ez lehetne a megoldás.
23383. Szotyi87 (válaszként erre: 23382. - Csilla88)
2020. dec. 31. 13:13
Vezess mindennap! Ha nincs hova menned, akor csak kocsikázzál.
23382. Csilla88 (válaszként erre: 23379. - Szotyi87)
2020. dec. 31. 09:24
8000 km-t tettem már bele, az autót elég jól ismerem. Lehet az a baj, hogy nem vezetek mindennap?
23381. janszi (válaszként erre: 23380. - Vezetés😭)
2020. dec. 31. 08:36
A tapadásban,úttartásban is nagy különbség van egy kerék(régi,másfajta gumi)vagy gumicserénél,de ez is csak hirtelen kormánymozdulatoknál jön elő,meg fékezésnél.Jó olyankor vadulni kicsit,hogy érezze a kocsi reakcióit az ember,aztán erre tart rá követési távolságot.A rutint csak a gyakorlat hozza meg,persze nem alapjáraton gurigázva,mintha dodgem lenne a vidámparkban.Egyszer ki lehet próbálni a gokartot is,semmihez sem hasonlítható érzés,akár lehet keresni csapatot ha nincs elég ember az óradíjas játékhoz.
23380. Vezetés😭 (válaszként erre: 23378. - Csilla88)
2020. dec. 31. 08:16

Lehet tényleg igaza van Janszinak, hogy nem uraljuk az autót.

Remélem ez változni fog mert ez a nagyfokú stressz veszélyes is lehet és nem magam féltem, hanem másokat.

23379. Szotyi87 (válaszként erre: 23378. - Csilla88)
2020. dec. 30. 23:45
Eleinte elég görcsös voltam, de mivel rá is vagyok kényszerítve hogy kocsival menjek, dolgozni, igy kezdem megszokni. Nagyon idegesített, ha valaki volt mögöttem, és én meg vártam hogy megadjam az elsöbséget. Menet közben idegesített ha valaki jött mögöttem, de ugy vagyok vele ha ugy van, megelőz, itt értem azt ha megyek a 90-es táblánál 90-el akor már a mögöttem lévő dolga az hogy megelőz e vagy sem. Parkolás... Ezt még egy kicsit gyakorlnom kell.... Eddig minden hol betudtam parkólni, de az izgatottság, még megmaradt. Gyakorolj kevésbé forgalmas utakon, hogy szokd a kocsit.
23378. Csilla88 (válaszként erre: 23375. - Vezetés😭)
2020. dec. 30. 21:31
Üdv sorstársam! Én már a közvetlen környezetemben lévőknek nem merek erről beszélni, úgyhogy nagyon megörültem mikor megláttam a hozzászólásodat. Januárban lesz egy éve hogy levizsgáztam és még mindig érzem ezt a megmagyarázhatatlan szorongást. Plusz órákat már vettem és az oktató szerint jól vezetek. Nem tudom mit tehetnék
23377. janszi (válaszként erre: 23376. - Janszi)
2020. dec. 30. 17:05
Ja,és nem vezetsz tűsarkúban,bakancsban,szivacstalpú(vagy air)cipőben,mezítláb és papucsban sem,csak normál masszív sarkú nyári cipőben.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook