Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulási tanácsok fórum

Tanulási tanácsok (beszélgetős fórum)

13. trapiti (válaszként erre: 11. - Kati1977)
2014. febr. 19. 13:05

Szerintem akkor ne görcsölj, dicsérd sokat. Ha magától is maximalista, és motivált akkor nincs baj, menni fog az!

Ha szeretné csinálni a gyakorlást, akkor csináljátok együtt, ha nem akkor bízd a tanítóra, és ne erőltesd semmiképp.

Szerintem lehet hogy azzal teszel a legjobbat, ha a kevés délutáni-esti szabadidőtöket felhőtlen játékkal töltitek együtt :)

A TSMT is egy mozgásos fejlesztés, igazából játékos torna. Feladatsort kapsz amit otthon kell hetente többször csinálni, esetleg csoportos foglalkozás keretében az alapozóhoz hasonlóan.

2014. febr. 19. 12:57
Mi is az a tsmt? Nagyon ismerős. az úszást akarták nagyon, de gyermekem fülével gondok vannak ezért nem járunk.
2014. febr. 19. 12:56
Igen, egyéni fejlesztés is van az iskolába, igazából nem hajszolják a gyerekeket.Én nagyon meg vagyok elégedve a tanárral a lehető legtöbbet kihozza a gyerekemből, gyerekekből. DE a gyerekem maximalista, és addig csinál valamit amíg az jó nem lesz, ha jó akkor abbahagyja. Pl. amit korábban leírtam számolás. Ha az első három magától nem megy csak segítséggel, akkor mind megcsinálja.Ott kell ülni mellette. Ja az írás is ha az első 2-3-nál segítek akkor végig írja ha magától csinálja és jó akkor abbahagyja vagy elnagyoltan (=az egy sorba írandó betűt beírja 3 sorba, pl. a ) írja tovább.
2014. febr. 19. 12:45

A másik ötletem, ha fél órát bír az alapozón, akkor esetleg heti 3x fél óra kellene, aztán ahogy nő a teherbírása úgy növelni az időtartamot...


TSMT-t próbáltátok már? Az otthon végezhető, talán jobban bírná, de rád nagyobb terhet róna, az is igaz...

9. trapiti (válaszként erre: 8. - Kati1977)
2014. febr. 19. 12:43
Hát, én mindenképpen egyeztetnék a tanítóval, hiszen ebben az iskolában éppen a fejlesztés lenne a lényeg és nem az, hogy hajszolják a gyereket olyasmiben ami nem megy. Valószínű, hogy nem lustaságból vagy figyelmetlenségből nem csinálja végig a feladatokat, hanem mert ennyire képes egyelőre. Inkább abban kellene segíteni, hogy fejlődjön és nem olyat elvárni ami nem megy. Szerintem az alapozó sokkal fontosabb lenne hosszútávon mint az hogy délután kínlódjon a lecke fölött :( az iskolával kellene egyeztetni, hogy pl. vegyenek vissza a leckéből, hogy a délutánt az alapozóra lehessen fordítani. Szerintem a kisegítő iskola pont arra lenne való, hogy a gyerekek az egyéni fejlesztést megkaphassák... mindenképpen kérj segítséget az iskolától!
8. Kati1977 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2014. febr. 19. 12:38
Az oviba volt 6 óra. Aztán iskolába kerültünk folytatni lehet a heti 6 órát, (3*2) és az a tanár tartaná aki az oviba is tartotta nekik az alapozót.de mivel tanít iskolába és nekik is bent kell maradni 16,00-ig így csak után tudja vállalni a gyerekeket.
7. Kati1977 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2014. febr. 19. 12:36

Szia!

Igazad lehet. Hát van tanulási nehézség, enyhe ért., és beszéd fogyatékos a lányom, és tavaly okt. töltötte a 8. évet. Kisegítő iskolába jár.

6. trapiti (válaszként erre: 3. - Kati1977)
2014. febr. 18. 21:08

Ezek szerint nem most kezdődött a probléma... heti 3x2 óra nem kevés és még az oviban heti 6 óra, az rengeteg. Esetleg egy heti 2x1.5 óra jó lenne, általában ennyit járnak a gyerekek - hacsak nincs valami nagyon komoly gond - és talán nem annyira fárasztó de még hatásos.

Az iskolaérettségi vizsgálatoknál nem volt gond?

Milyen suliba jár? Mindenképpen kivizsgáltatnám tanulási nehézségek irányában, mert bármennyire is nagy igénybevétel az iskola, azért az átlag elsős nem alszik el délután 4-kor... Emellett gyerekorvossal is beszélnék, a nagyfokú fáradékonyság betegség tünete is lehet. Lehet hogy túl korai volt neki az iskolakezdés... :(

5. Kati1977 (válaszként erre: 4. - 501b8238d1)
2014. febr. 18. 13:18

Szia!

Köszi. Lehet hogy megint meg kellene nézetni, tavaly májusban volt egy kivizsgálás akkor rendben volt ez a része a vérképének.

2014. febr. 18. 13:10
Nekünk (ugyan főiskolán mondták):a tanuláshoz JÓ vérkeringés kell(mozgás,torna)az agynak hogy eljusson a cukor(szőlőcukor) és az oxigén(friss levegő)Nem vérszegény?
3. Kati1977 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2014. febr. 18. 11:42
Köszi a választ. Az a baj hogy annyira elfárad hogy már nem tudunk járni alapozóra, hetente 3* lenen 2-2-2 óra. Így is elalszik a buszon mikor megyünk haza 16,00 óra után. Az alapozót tartó személy is mondta hgy fél óra után elfáradt és már nem volt olyan aktív. Az oviba minden nap volt de reggel 7,45-tő heti 6 óra. De akkor is meg volt a problémánk.
2014. febr. 18. 11:10
Alapozóterápia
2014. febr. 18. 09:09

sziasztok!

A lányom most kezdte az első osztályt. Nagyon jól indult a tanulás, de mostanra már elfáradt. Azt vettük észre hogy ha pl. betűket írnak akkor a sorba megír 3 db-ot utána már elfirkálja a többit, vagy a számolásnál 10 összeadást meg tud csinálni, de 3-at megcsinál a többit nem. Ő erre azt mondja, hogy megunja azért nem csinálja. Ő ezt tudja minek kell a többit is csinálni. Hogy tudom rávenni hogy meg kell csinálni a többit is. A tanárnéni már piros pont és csillag mellé már mindenféle jutalmat állított be, piros karika, matrica....

Igazából nem jutunk előbbre. Tudtok valami ötletet adni? Tanácsot?? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook