Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tanuláshoz erő kellene?Nekem viszont segítség? fórum

Tanuláshoz erő kellene?Nekem viszont segítség? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 31. 16:17
Részcélokat állíts magad elé, ne akarj rögtön mindent tudni. Egy hosszú könyv vagy jegyzet elkedvetleníthet, de ha van egy kis szabadidőd, határozd meg, hogy most olvasol, tanulsz 10 oldalt, és kész. Az is valami, máris előrébb vagy. Kis lépésekből lesznek a nagyok.
14. Szette
2012. márc. 31. 14:54

Ne add fel, az normális, ha van benned bizonytalanság, sőt félelem is. Én az utolsó 10 évemet töltöttem tanulással,(egyetemi végzettség, szakképesítés, stb.)

Nehezen indult, de ahogy az agyam hozzászokott a tanuláshoz, jobban, könnyebben ment.

Érdeklődve állj a tanuláshoz, nagyon figyelj az órákon, jó ha van valalkid, akivel tudsz közösen készülni. Mi hároman voltunk szigorlatok előtt összeültünk és mindenki elmondta azt, amit tudott, így kibővült a tudásunk.

Házi munkát sajnos elhanyagoltam, de amikor kevesebb volt a tanulnivaló akkor nagytakarítottam.

Arra készülj fel, hogy sok lemondással jár az egész. nagyon fontos, hogya család támogasson és segítsen.

Ja és én elfeledkeztem a tv-ről. Esténként tévé helyett olvastam, készültem.

13. syria (válaszként erre: 8. - 021a029148)
2009. szept. 24. 11:08

Teljesen egyetértek!


ÉS FELEJTSD EL, HOGY NEM SIKERÜL. FŐ A POZITÍV HOZZÁÁLLÁS!

12. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. szept. 23. 17:06
Én is drukkolok neked, és én is a hosszabbat ajánlanám. Anno én is 4 év alatt érettségiztem, majd belelendülve a tanulásba, főiskolát, utánna pedig egyetemet is végeztem. Persze levelezőn, munka és /majd gyerek mellett:)
11. 021a029148 (válaszként erre: 10. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 25. 10:15

Igen, ez nagyon fontos! Nem szabad, hogy felhalmozd, mert abba csak belefulladsz, ugyanúgy mint mondjuk a munkába. Bár csábító lehet, hogy jaj, most nincs olyan sok, de ez később megbosszulja magát.

Én úgy gondolom, meg lehet csinálni, sokan megcsinálták már, egy a lényeg, akivel élsz (család, párod) megértse és támogasson lelkileg és fizikailag is!

10. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. aug. 24. 19:46
Szia! Én nagyon drukkolok Neked, hogy sikerüljön! Jó tanács talán csak annyi, hogy nem érdemes hagyni, hogy felgyüljön a tananyag. Órák után érdemes megtanulni, amit leadtak, és a vizsgák már könnyebbek lehetnek. Drukkolok neked, kitartást, és jó tanulást! Ne add fel, csak pozitívan előre!
9. judy47 (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. aug. 24. 15:56
Gyorsitott esti tagozatot nem ajánlom.Föleg akkor ha van egy társad,és dolgozol is.Én is Estin végeztem el a sulit,de 4 év alatt.Az is nagyon nehéz volt.De megéri,mert az érettségi kell a mai világba.Én ugy bele lendültem a tanulásba,hogy elvégeztem a gyogypedagogiát is.
2009. aug. 24. 12:34

Az első az akarat és a pozitív hozzáállás! Igenis kitűztél egy célt, és teljesíteni kell.


Lényeg, hogy a családod is megértse, hogy neked az elkövetkezendő 2 évben ez a célod és feladatod, és ők is segítsenek.

Mindenkinek nem lehet maradéktalanul megfeleni, ezt jó ha tudod. És azt is, hogy lesznek nehézségek, fárasztó időszakok.

De hogy valami vigaszt is írjak, én 3 évet húztam le így a főiskolán, munka mellett, nyelvtanulás mellett. Meg lehet csinálni, csak jól fel kell építeni.

Szigorú napirenddel, amiben mindennek megvan a maga ideje: tanulásnak, családnak, munkának.

De abba kaspszkodj, hogy nem lesz annyira nehéz, mint ahogy most látod!

Vond be a párod és a családod a házimunkába és a gyereknevelésbe is, mert ha mindenre egyedül vagy, akkor könnyen kikészülhetsz!

Sok sikert!

2009. aug. 24. 12:25

Rossz gondolatok...HUSSS...TESSÉK ELKEZDENI MINDENKINEK ÉS SIKERÜLNI FOG!!!


ÉN SZORÍTOK MINDENKINEK!!!

6. 236fe2f68e (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. aug. 24. 12:21
Szia, jelenleg én is igy vagyok, mert lehet esélyem lesz egyetemre menni.. de annyira félek, hogy nem sikerül teljesitenem..peddig nem lennék képtelen rá, mégis úgy érzem...
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. aug. 24. 12:14
Megértelek!!! Engem is ezek az érzések fognak vissza, pedig minden fejben dől el! Legalábbis én olyan vagyok, hogy ha eldöntöttem bármit is,akkor megcsináltam! Az a bajod, mint Nekem! Nincs önbizalmad!
2009. aug. 24. 12:11
Én is gondolkoztam már rajta, de a háztartás és a 3 gyerek elveszi szinte minden időmet. Na meg én soha nem voltam az a nagyon jó tanuló sem, én ezért félek belevágni.
3. Marjann (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. aug. 24. 12:11

Szia!


Először is ne úgy állj neki, hogy nem tudod megcsinálni, mert ha igazán akarod akkor sikerülni fog!

Ha ennyi dolgod van, akkor szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy rendszert viszel a dolgokba, pl minden nap kijelölsz egy órát, amikor nyugodtan tudsz tanulni. Fontos, hogy tartsd magad a rendszeres tanuláshoz, hogy ne az utolsó pillanatba, számonkérés előtt kapkodj.


Sok sikert, sikerülni fog!

2. 1f59823251 (válaszként erre: 1. - 6e6533f8c4)
2009. aug. 24. 12:10
Ne így fogd fel...meg tudod csinálni...meg kell csinálni...egy rossz gondolat, érzés képes visszafogni...nincs ilyen...MEGTUDOD CSINÁLNI!!!
2009. aug. 24. 12:08

Sziasztok!

Segítséget kérnék!Esti tagozatra iratkoztam be(érettségi),és szeretnék félelem nélkül tanulni.Meg akarok felelni tanulásnak, a munka helyemnek,a a páromnak.4 műszakban dolgozok rendszertelenül.De nagyon szeretném elvégezni a sulit.2 év alatt le tudnám rakni.Hogyan lehet ezt úgy csinálni hogy ne bolonduljak meg?Vagy ne adjam fel?Honnan tudok erőt meríteni hogy végig vigyem?Félek hogy a 4 éves anyagot nem tudom megtanulni 2 év alatt.

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook