Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulás külföldön-tapasztalatok és költségek fórum

Tanulás külföldön-tapasztalatok és költségek (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 2. 16:14

Ha másokkal együtt bérelsz, akkor szerintem havi kb 300 fonttal számolhatsz a lakásra - persze edinburgh-ban vagy más nagyvárosban drágábbak a lakások, vidéken olcsóbbak - ez kapásból majdnem 100 ezer forint -, a maradékból biztosan elélsz egy hónapig. Szerintem ennyi pénzzel elindulhatsz, de nagyon fontos, hogy mihamarabb találj munkát, mert ennyi pénzből maximum 2 hónapot lehet kihúzni, de az már nagyon szűkös.


A te kb 1000 fontod az pont a minimálbér náluk, szóval hivatalosan egy hónapra elég. Az átlagkereset nagyjából 2300 font, azaz kb 700 000 forint.

2011. ápr. 2. 16:03
Nagyon szeretnék külföldön tanulni egy évet egyetem előtt. Hirdettek ugyanis egy "ösztöndíjat" az iskolánkban Skóciába. A tanulás ingyenes, 1 illetve 2 éves képzések vannak, olyanok, mint itt az OKJ. A megélhetést persze neked kell megoldanod, lakással együtt viszont segítenek szállást találni és munkát keresni is. Azt mondták eddig mindenki talált magának munkát így azzal nem lesz gond. Szerintetek vágjak bele? Nem túl stabil a pénzügyi hátterem. Most fogok érettségizni, így ballagásra kapok egy összeget és nyáron is elmegyek dolgozni (terveim szerint), így egy 300ezer forint összejöhet. Ennyivel már kezdhetek valamit, ha tényleg találok munkát ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook