Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanulás baba/kisgyerek mellett fórum

Tanulás baba/kisgyerek mellett (beszélgetős fórum)


2008. nov. 12. 15:00

Én egy 1 éves és 7 éves mellett OKJ-ztam, estin és akkor még egyedül voltam. Anyukám nélkül nem ment volna. Amíg gyeden voltam könnyebb volt, de mikor a kicsi 2 éves lett, visszamentem dolgozni, így már nehezebb volt, de megoldottam.

Ha az embert érdekli az iskolában tanultak, akkor könnyebb a tanulás, én ezt éreztem. Ráadásul a munkahelyemen is beiskoláztak egy tanfolyamra, úgyhogy inkáztam a S.tarján-Bp. és a lakóhelyem között, vizsgáról vizsgára. Sokszor nem tudtam, most hol is vagyok.

Én azt mondom, ha érdekel a fősulin tanultak, meg fogod tudni tanulni,úgyhogy hajrá!

2008. okt. 6. 18:34

én is tanultam gyerek mellett, néha nehéz, de az akarat sokmindenen átsegít!


Ismerek egy lányt, 3 (!!!) kisgyerek mellett diplomázott kitűnőre.


Sokszor gondoltam rá vizsgák előtt.

3. Wendy87 (válaszként erre: 2. - Évi75)
2008. aug. 29. 20:33
Én is az éjszakai tanulástól félek, mert én eddig sose tanultam éjjel, olyankor már nem fog az agyam. Pedig van barátnőm, aki nappalis egyetemista, gyerek sincs, mégis sokszor éjjel is tanul. Van egy barátnőm, aki gyerek mellett jár egyetemre, már ovis a kislány, hát ő is csak olyankor tud tanulni, amikor a picur már alszik. Hát lehet hozzá kell szoknom ehhez. Bár úgy hallottam, ott, ahová én megyek, pénteken már szinte egyáltalán nincs suli, nincsenek órák. Asszem az lesz számomra a tanulás-nap, mert akkor elviszem a csemetét reggel bölcsibe, aztán délutánig tudok majd tanulni. Leglább is remélem, hogy majd ilyen jól ki tudom használni az időt, és elég is lesz.
2. évi75 (válaszként erre: 1. - Wendy87)
2008. aug. 29. 16:50

szia!

én most érettségiztem két gyerek mellett. a nagyobbik fiam volt 16 hónapos, mikor elkezdtem, és második félévkor született a második baba.

hát, éppen ötos tanuló nem voltam, de mindenből átmentem mindig.nem egyszerű, pláne én nem tudtam éjszaka tanulni.mindig kibuktam, fáradt álmos voltam.

napközben, mikor a kicsi aludt, a nagyobb az oviban.

anyukám segített, ő volt a srácokkalamig suliban voltam.

Most fősuliba megyek, de én estire, nem kell sokszor ott lennem.viszont nagyon nehéz lesz azt mondják.

hát, még nem tudom.

2008. aug. 29. 14:48
Érdekelnének a tapasztalataitok, ti hogyan oldjátok meg gyerek mellett a tanulást. Én most kezdem a 12 osztályt levelezős gimnáziumban, 10 hónapos babám van. Még tavaly iratkotam be, terhesen, az első évem nagyon nehéz volt ott, mert októberben már szültem, és nehéz volt pótolnom a lemaradást. Tanév végén előrehozott érettségit sikerült tennem, szóval már csak a neheze van vissza :)) (matek, töri, magyar), utána szeretnék egyetemre menni, de oda már nappalira. Akkor bölcsis lesz a picur. Oké, a gimis tananyagot még bírom mellette, főleg hogy a nagyival lakunk, de ha megyek egyetemre, akkor már szeretnénk külön lakni. Mennyire lesz vajon nehéz egy kétéves kicsi mellett tanulni, ha nincs segítségem se? Persze anyukám biztos segíteni fog, ha kérem, de azért már nem napi szinten. Mondjuk remélem addigra már nem leszek szingli anyuka, de azért mégis, milyen az egyetem gyerek mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook