Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanköteles korú gyermek visszatartása az óvodába fórum

Tanköteles korú gyermek visszatartása az óvodába (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. noozimanoo (válaszként erre: 9. - Leny)
2013. márc. 19. 09:43
Ehhez kellene egy születési év és hónap, én is rögtön okosabb lennék...
9. Leny
2013. márc. 19. 09:42

Ha az óvóda után a nevelési tanácsadó is azt mondja hogy iskolaérett,én úgytudom hogy csak szakorvosi szakvélemény alapján tarthatod csak vissza!

Mivel tanköteles koru, te a saját kontódra nem cselekedhetsz :(

Egyébként nem írtad hogy hány éves a pöttöm!

Ha 7 elmúlt, szerintem nagyon nehéz lesz!

2013. márc. 19. 09:42

Szia!

Anno engem is vissza akartak tartani az oviban, mert nem voltam elég barátkozós típus :o)

Vaterom nem hagyta annyiban a dolgot, elmentünk mittomén milyen beszélgetésre meg vizsgálatra, és ott azt mondták, hogy nyugodtan mehetek suliba, senki se fog megenni :o))

Egy évet lebzseltem volna még az oviban ??

Mikor egy gyerek tanulásában annyira fontos az egy év?

Tudod milyen jó volt, hogy én nem voltam évvesztes? :o)

És ha a Te gyerkőcöd lesz az osztályban a legkisebb, akkor mi van? Mindig van egy legkisebb ...

Hogy is van a mesékben? Legkisebbik ugrifüles? :o)


De nem gyanús egy kicsit, hogy abban az oviban abban a csoportban mindenkit vissza akarnak tartani ? ...

7. noozimanoo (válaszként erre: 4. - HnéViktória)
2013. márc. 19. 09:41
De lehet!!! (Tavaly még lehetett)
6. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Re87)
2013. márc. 19. 09:41

Nézz utána, mert egy éve már nem dolgozom, nem tudom, milyen szabályok változhattak.

Tavaly ilyenkor még az volt, hogy mondhatott a Nev.Tan akármit, mondhattunk mi - óvónők - akármit, ha a szülő vissza akarta tartani a gyermekét még egy évre az oviba, nem tehetett senki semmit!

Ha a te véleményed egybecseng az óvónőitekével, akkor nyugodtan kérdezd meg őket, segíteni fognak szerintem.

5. noozimanoo (válaszként erre: 3. - Gnomo)
2013. márc. 19. 09:39
Az év végi jellemzés régen késő, sokkal hamarabb van a beíratkozás.
2013. márc. 19. 09:38

Szia!Az én kisfiam is elsős lesz...szerintem a nevelési tanácsadót nem lehet felülbírálni.De miért nem beszéltél elötte a fejlesztő pedagógussal aki vizsgálta,hogy szeretnéd ha maradna oviba???

Az iskola érettségi vizsgálatot,kérheti a szülő,és kérheti az ovi...nálatok ki kérte?

2013. márc. 19. 09:37
Ha az az óvónők véleménye, hogy még nem iskolaérett, akkor az évvégi jellemzésben azt szépen megfogalmazzák, hogy miért nem és miért javasolják a visszatartását, majd te ismételten az óvodába íratod be még egy évre és nem az iskolába - egyszerű. Ha ez nem működik akkor gyerekpszichológusi szakvélemény kell hozzá. Mivel Mo-on a júl. 1. után született gyerekek eleve évvesztesek így arra sem hivatkozhatsz, hogy kisebb a többieknél, hiszen nem pl. novemberi születésű az ugyanazév januári gyerekei között. Bár van lehetőség arra is, hogy te mint szülő visszatartod, de nem tudom ezt elfogadják-e.
2013. márc. 19. 09:36

Szeptemberig még nagyon sok idő van. Ha beíratod valami fejlesztőre, még rengeteget változhat addig! Ha kiadják a határozatot, hogy mehet a suliba, szerintem ott már valami magasabb fokú szakvélemény segíthet, hogy továbbra is az oviba járhasson, nem?

Igazából nem vagyok ebben a témában túlságosan jártas, de hasonló problémával küzdöttünk mi is. Most suliba jár a fiam, kissé szétszórt, figyelmetlen. Délutánonként én foglalkozom vele. Persze "szerencsés" vagyok, mert nem dolgozom, és van rá időm.

1. Re87
2013. márc. 19. 09:32
Sziasztok!Kisfiam szeptembertől tanköteles lenne,de borzasztóan figyelmetlen,nem lehet a figyelmét tartósan lekötni.Voltunk nevelési tanácsadóban,ott azt mondták mehet suliba,mert nagyon okos.Okos,ez igaz,de nem tudna még 45perceket végig ülni és figyelni.Az óvónéniknek is ez a véleménye.Ráadásul a csoportból csak ő mehet tovább,a többi gyerek mind a tavaly visszatartott lenne az osztályban.Szóval kisebb is a többieknél...Nem tudjátok véletlenül van-e valami lehetőség rá,hogy mégis maradhasson még egy évet az oviban??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook