Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanköteles korú gyermek visszatartása az óvodába fórum

Tanköteles korú gyermek visszatartása az óvodába (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 21. 10:53
amikor az "osztályelső" gyerekről kiderül, hogy teljesen átlagos képességű (ami rendben is van), és a szülő meg majd azon stresszeli, hogy ha eddig az volt, most miért lett közepes... D
2013. márc. 21. 10:52
Persze eleinte nyilván osztályelső lesz, meg kitűnő tanuló, mert olyan feladatokat kap, amik esetleg korához képest könnyebbek, aztán majd később jön az arculcsapás:
2013. márc. 21. 10:51

Az iskolákba sem felnőttek járnak...

Nem hiszem, hogy használ, ha egy gyereket nem a korának és képességeinek megfelelő környezetben tartunk és nem adunk neki esetleg kihívásokkal járó feladatokat.

2013. márc. 21. 10:50
Nekem fura, hogy szülők azért tartanak vissza gyerekeket (akiket egyébként a pedagógusok iskolaérettnek tartanak), hogy még "gyerek" lehessen.
36. dobone78 (válaszként erre: 35. - Bonti74)
2013. márc. 21. 10:41
Örülök hogy van még egy olyan szülő aki ugyanugy látja a dolgokat mint én . :)Kaptam már ezért hideget és meleget is. Hogy miért tartom vissza nem hülye az a gyerek. Nem is erről van szó. Legyen addig "gyerek " mig lehet. Nem utolsó dolog az sem hogy a két lányom is könnyebben veszi az akadályokat mert éretebbek a dologra, az osztály elsők között vannak.Én nem szólom meg azt sem aki engedi ,mindenkinek saját dolga.
35. Bonti74 (válaszként erre: 31. - Dobone78)
2013. márc. 21. 08:55

Nekem is három gyermekem van. Az első kettőnél nem volt kérdés, mert ősziek. Szóval 7 évesen mentek elsőbe.

A harmadik lányom áprilisi, de már most tudom, tuti vissza fogom tartani. Én is látom milyen követelmények vannak az iskolásokkal szemben, jobb ha marad. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem akarja visszatartani, mert unatkozna az oviban... Hát nem tudom, inkább unatkozzon még egy évet, mint küszködjön... Nem? 7 évesen is olyan kicsik még, nemhogy egy évvel korábban.

2013. márc. 20. 20:29

Ki kérte a nevelési tanácsadó véleményét? Ha az óvónők nem ítélték iskolaértettnek és te sem akkor hogyan került sor a vizsgálatra?

Ha a nev.tan. iskolaértettnek minősítette, akkor nem maradhat!

Nev.tan. szakvéleményre akkor van szükség, ha az óvoda és a szülő véleménye nem egyezik!

Ha mindekettő szeretné, hogy maradjon akkor nem kell nev.tan.!

2013. márc. 20. 19:55
Akinek van már iskolás gyermeke az látja mekkora a követelmény .Én ebből indultam ki ,nagyon sokat beszéltünk róla a párommal. A fiamnak még sok amit az iskolában követelnek. Nem tud folyamatosan olyan sokáig figyelni egy dologra,na meg persze megülni sem. Utálja a "ceruzát",nem szeret rajzolni sem.Mégis a felmérő jó lett . Nekem kellett mérlegelni
2013. márc. 20. 19:48
Ezt tényleg a szülőnek kell eldönteni,ő látja a gyerek mennyire érett rá.
2013. márc. 20. 19:44
Nekem 3 gyerekem van , a két lányom márciusi mindeggyiket vissza hagytam még egy évet ,nem bántam meg .Ebből kiindulva fiam januárban volt 6 éves ,tökéletes lett a szintfelmérője mehetne iskolába, de én már előre jeleztem ovónéninek hogy semmiképp nem vagyok hajlandó engedni,igy olyan megoldást találtunk ki hogy fiam visszahúzódó viselkedésére és érzékenységére hivatkoztunk,ésmivel sejpit logopédust kértünk mellé. Igy a nevelésibe nem kellett menni elfogadták a dolgot.
2013. márc. 20. 19:06
És nem hiszem, hogy egy 6-7 éves gyereknek kellene erről dönteni, hogy akarja-e. A többség általában úgyis azt választja, amit ismer és megszokott, szeret, mint amit nem ismer...
2013. márc. 20. 19:05
Nálunk 2 ilyen gyerek is van: mehettek volna, anyuka nem engedte, most meg velük van a legtöbb gond, mert látszik, hogy nem elégíti ki őket az óvoda...
28. szafaripók (válaszként erre: 27. - 5427edee11)
2013. márc. 20. 19:05
SZERINTEM ha a pedagógus szerint mehet, akkor engedd. Egyébként egy évig még ott lesz, de semmi újat nem tanul. Ha meg unatkozik, talán olyasmivel próbálja majd lekötni magát, amiből meg baj lesz (viselkedési gondok pl...)
2013. márc. 20. 18:38

Kicsit mi is hasonló helyzetben vagyunk.

6 éves volt novemberben a fiam, eddig minden tesztje jó lett, az óvónők szerint vinni kell iskolába, mert elég érett rá, de félek, hogy a figyelmével gondok lesznek. Ő megnyugtatott, hogy a többi kisgyerek is ilyen szeleburdi.

Mi sem tudjuk mi legyen, szívem szerint hagynám még, de mi van, ha neki ezzel okozok törést?


A gyerkőcöd mit szeretne? Ő akar már iskolába menni?

26. Fisica (válaszként erre: 23. - Szafaripók)
2013. márc. 20. 18:31
Régen elhiszem, hogy végig kellett ülni. Manapság már olyan "kíméletes" minden, hogy a gyerek meg se érzi, hogy változott valami azzal, hogy iskolában ment. Már a széltől is óvni kell őket..lassan 10 évesen mennek majd iskolában..:)
25. szafaripók (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2013. márc. 19. 17:06
Elhiszem. De a hivatalos határ 18.:)
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - Szafaripók)
2013. márc. 19. 17:00
16 kiló volt a lányom, mikor suliba ment.
23. szafaripók (válaszként erre: 22. - Fisica)
2013. márc. 19. 14:40

Azért mostmár sokminden változott.

18 kg alatt elvileg nem engednek iskolába, mert nem bírod el a táskát. (Persze ez sem szentírás, de egy nagyon fontos irányelv.)

Én a 80as években voltam elsős, és nekünk igenis végig kellett ülni már elsőben is az órát. WC-re persze kiengedtek, de a 45 perc be volt tartva.

22. Fisica
2013. márc. 19. 14:35

Én nem tudom most hogyan van, de amikor én általánosba jártam, nem kellett 45 percet végig ülni az elsősöknek. A tanár úgyis látja mikor elég a gyerekeknek és szünetet tart. Más 6évesek se tudnak ennyit figyelni, persze van kivétel is.

Sokszor leírtam már. A 6. születésnapomon volt az évnyitóm és másnap iskola. Voltam kb 15 kiló, nagyobb volt a táska is nálam, na meg a legkisebb is én voltam. Semmi hátrányom nem számazott a pont időben lévő iskolakezdéből.


Ha okos a gyerek kár visszatartani szerintem, de ezt csak ti tudhatjátok. Szeptemberig meg még tényleg sok idő van.

2013. márc. 19. 12:49

Nálunk a kevés súly miatt ajánlották a + évet az óvodában. Sajnos, nem hallgattam rájuk... igaz, a volt férj is leette volna a fejemet miatta. Beigazolódott az óvoda megállapítása.

Ennek késôbb ittuk meg a levét, és sokkal rosszabbul esett; mindkettônket nagyon megviselte.

20. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2013. márc. 19. 11:29
Azon kívül, hogy 3 hónappal előrehozták a tankötelezettség idejét, semmit nem változtattak.
19. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Re87)
2013. márc. 19. 11:28

Ha az óvónők nem tartják iskolaérettnek, minek küldték a Nevelési Tanácsadóba??????

Simán saját jogon ott tarthatták volna még egy évet.


Most már nem nagyon van mit tenni, hiszen a Nev.Tan. véleménye irányadó lett. MAximum fellebbezni tudsz, de szerintem szeptemberig rengeteg idő van még!!

18. szafaripók (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. márc. 19. 11:26

Nálunk pl. van olyan gyerek, aki 94 %-os tesztet produkált, okos, DE... visszahúzódó, érzékeny kislány, és még nincs meg a 18 kig-s testsúlya sem (hivatalosan ennyinek kell lenni minimum, hogy elbírja az iskolatáskát).

Ha az óvónők szerint nem iskolaérett, elvileg nem kaphattatok olyan papírt, hogy menjen nyugodtan suliba. De minimum szülőin/fogadóórán meg kellett volna beszélniük veletek.

A mi ovinkban szeptember óta ez a téma a nagycsoportban, januárban volt a felmérő teszt, február elejéig minden gyerekről megszületett a pedagógusok és a szülők döntése. (Persze nálunk is volt 1-2 eset, ahol nagyon nem tudtak egyet érteni, azokat a gyerekeket végül a szakértői bizottság bírálta el...)

17. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Re87)
2013. márc. 19. 11:22

Hát az igaz, hogy nem most volt a gyerekem ebben a korban, de neked is van beleszólásod, hogy engeded-e a gyerekedet. S, ha te úgy látod jónak, hogy korai, akkor simán maradhat, pláne,hogyha az óvónők is úgy gondolják.

Semmit sem fog veszíteni, sőt csak nyer a dolgon. Én örülök, hogy annak idején amellett döntöttünk, hogy késsen egy évet.

16. szafaripók (válaszként erre: 1. - Re87)
2013. márc. 19. 11:20

Hány éves pontosan a fiad?

7 éves koráig maradhat oviban, ha a pedagógusok úgy ítélik meg.

Az iskolaérettséget első körben az óvodapedagógus állapítja meg, amelynek egy része egy teszt. Ezt 100 %-ra is megcsinálhatja, de egyéb szempontok alapján visszatartható.

A pedagógusoknak már ki kellett volna adni erről egy papírt, vagy valamit, hogy mi a megítélése! Ha a szülő ezzel nem ért egyet, kérheti egy szakértői bizottság elbírálását is.

Sok időd nem maradt, mert az iskolai beiratkozás ideje idén április 8-10.

Nem értem, hogy hogy nem született még döntés...

2013. márc. 19. 11:18

Szia!


Van rá mód, még hozzá az, higy fel kell lebbezni a nevtan véleménye ellen.Ennek a hivatalos menetét én nem tudom, nézz utána.

Ilyenkor azt hiszem pesti illetékességű független vizsgálat volt indulni, és annak a véleménye lesz az irányadó.


Ami talán egyszerűbb...nem tudsz beszélni a nevtannal? Bemész, és elmondod nekik mi a gond, amennyiben egy kicsi jóindulat is van a vezetőben, akkor szerintem engedni fogja. DE egyenesen a vezetőhöz menj. Vállalj be minden fejlesztést, írj alá szinte bármit, de próbáld meg.


Valóban azért a szülő beleszólhat. De ha az óvónő is azt javasolta hogy maradjon, főleg harcolj.

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2013. márc. 19. 11:18

Mindkét gyerekem 7 és fél évesen ment suliba.

Jobb döntést nem is hozhattam volna.

13. noozimanoo (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. márc. 19. 11:17
Igen, de az 'okosok' variáltak a szabályokon, és sajna a legfrissebbeket én sem tudom.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Re87)
2013. márc. 19. 10:36

Gáz lenne, ha nem lehetne. :(

Tök fölösleges 6 évesen suliba menni.

11. Re87 (válaszként erre: 9. - Leny)
2013. márc. 19. 09:47
1hónap múlva lesz6éves.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook