Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanítónénik! fórum

Tanítónénik! (beszélgetős fórum)


2013. jún. 16. 13:55
Köszönöm a kedves hozzászólásokat! :)
11. Margaréta11 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2013. jún. 16. 01:15

Sok sikert a munkádhoz!


Nekem egy pár évvel ezelőtti szülői értekezlet jutott eszembe. Akkor kezdő tanítóbácsi kapásból egy ötödikes osztályt kapott napközis tanárként. Ahogy láttam rajta, és be is vallotta kicsit megijedt.



Ötödikes gyerekek, rendetlenek, huncutak.


Az első nap hirtelen zavarában felvetette a gyerekeknek, hogy csinálanak két kicsi táblát, pirosat és zöldet. Ezt tilos a napközi alatt, ezt lehet a napközi alatt.

És elmondta, hogy a gyerekek maguk sorolták a tilos és megtehető dolgokat. És meglepő módon sokkal több volt az a dolog, amit a napközi alatt meg lehet tenni.

Utána együtt kinyomtatták ezt a két táblát és kirakták az osztálytermbe.


Később, ha valaki hangoskodott, rendetlenkedett, a tanárbácsi csak finoman rámutatott a tilos táblára a falon és máris csend lett :)



Nekem ez nagyon tetszett.

2013. jún. 15. 18:55
Szia mimimam!Az én nagyobbik lányom is pedagogus,alsosokat tanit,reál tárgyakat,ez az elsö éve,még ö is kezdö,de nagyon lelkes,imádja.Ez volt az álma már régota,hálistennek sikerült elérnie,most jár másoddipl.képzésre fejlesztöpedagogusra.Igaz nem a kérdésedre válaszoltam,de megkérdezem töle,ö nem szokott hoxázni.Anyukám is pedagogus volt már nyugdijas.Tetszik a lelkesedésed,azért irtam.
9. mimi mami (válaszként erre: 8. - F3000dc5ef)
2013. jún. 15. 18:28
Nagyon köszönöm a kedves szavakat! :-)
8. f3000dc5ef (válaszként erre: 7. - Mimi mami)
2013. jún. 15. 18:20
Szívből kívánok sok-sok örömöt a gyermekedben, és a munkádban is!!!
2013. jún. 15. 18:15
Azt hozzá kell tenni, hogy sérült gyerekekkel foglalkozom. Tanítónő és gyógypedagógus vagyok. Szóval mindkét végzettségemben dolgozom egyszerre.Nem könnyű munka, de csodálatos :) :)
6. mimi mami (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2013. jún. 15. 18:13
Anyuka is vagyok :) Egy gyönyörű két éves leányzó anyukája :) Most megyek vissza két év kihagyás után :)) Izgi lesz. Bölcsi+ új osztály....:)
5. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - Mimi mami)
2013. jún. 15. 18:12

:D én csak anyuka vagyok :))))



De találj ki valami jót :DDD

4. mimi mami (válaszként erre: 3. - F3000dc5ef)
2013. jún. 15. 18:08

:)


Volt már osztályom, nem ők az elsők. De ugyanazt nem akarom náluk is csinálni, mint az előző osztályomnál :)

Van pár ötletem már, csak gondoltam érdeklődök, ki hogy csinálja.

2013. jún. 15. 17:32

Csak ügyesen :D rajtad áll vagy bukik a gyerekek jövője :D


Sok dicséret, sok mosoly :)))


És hadd járkáljanak, egyenek igyanak :)

2013. jún. 15. 14:19
Szia,a többit a szülök ugy is megmondják!
2013. jún. 15. 14:11

Sziasztok! Elsős tanítónéni leszek. Érdeklődnék, hogy ki milyen szorgalom jutalmazási rendszert talált ki a gyerekeknek?


A magatartás táblám megvan, de jól jönnének az ötletek :)


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook