Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanítónéni probléma fórum

Tanítónéni probléma (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. aug. 26. 14:57
Nem, de emberekkel foglalkozom, és konfliktusokat nekem is meg kell oldanom.
74. P.Petra (válaszként erre: 73. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 13:03

Teljesen egyet értek veled!!! Csak nem szakmabeli vagy?

Mi van a régi időkkel, amikor még apácák tanítottak? Nekik sem volt gyerekük, se kutyájuk, se macskájuk és mégis nemzedékek nőttek fel, mindemellett még a testi fenyítés is "divat" volt.

Természetes, hogy a szülő elfogult a gyerkőcével szemben és neki hisz, neki ad igazat. De úgy gondolom, meg kell hallgatni mindkét felet és úgy levonni a következtetést, illetve igazságot tenni.

Ha a kicsi nem szívesen megy iskolába, az ellen a szülőnek is tennie kell, nem azt sulykolni belé, hogy "Nehogy rossz legyél, ne csinálj hülyeséget, a tanító néni ilyen meg olyan, nem szeret, így meg úgy". Hanem ösztönözni arra, hogy jól érezze magát, a pozitív dolgokat kell előtérbe helyezni. És ha haza megy akkor beszélgetni, megdicsérni ha olyan történt,még ha valami apróság történt is.

73. 6f2146a0de (válaszként erre: 37. - 7a382c9841)
2012. aug. 26. 12:37

Kívülről nem lehet eldönteni, kinek van igaza, de oda nem illő dolgokat bevonni a vitába tévútra visz bármelyik felet.


"Nem engedem, hogy egy 28 éves gyermektelen (kutyátlan, macskátlan) tanítónő alázza"

- Talán fiatalon , gyermektelenül, háziállat nélkül nem lehet valaki jó pedagógus?


Meglátásom szerint többet érne el a szülő, ha félretenné az indulatokat, és úgy kezdené: A gyermekem mostanában rossz kedvvel érkezik, indul iskolába. SZeretném ezt megoldani. Kicsit több türelmet kérnék a Tanító nénitől, úgy vélem a gyermekem jobb eredményeket érne el.

Erre csak kell valamit mondania a tanítónak..

2012. aug. 26. 12:26

Aki úgy érzi, nem bírja, jobb, ha azelőtt vált, mielőtt kiégett, elkeseredett lenne.

Tanítani nehéz feladat, hiszen egy osztályni egyéniséget kell személyre szabottan fejleszteni. Másrészt megfizethetetlen, amikor a tanulód felnéz, és arcára szalad a mosoly, hogy Már értem!

A szülőkkel való kapcsolattartás kell, hogy a dolog Duracell eleme legyen, sajnos ez nem mindig jön össze, tanító, szülőnek is néha túl kell lépnie előzetes konfliktusokon a jó kapcsolat reményében, hiszen ez a GYERMEK érdeke.

Ebben az esetben sajnos ennek valami gátja van.

71. a14deb9047 (válaszként erre: 70. - Sercegnő)
2011. okt. 30. 11:22
Aki nem tudja csinálni már, az elhagyja a pályát. Kiégett lélekkel, naponkénti gyomorgörccsel nem lehet napról-napra órára menni.
70. sercegnő (válaszként erre: 69. - A14deb9047)
2011. okt. 30. 10:33

szerintem, Zsoka, ezt kevesen ertik!


Teny, hogy hulyul a vilag!! Ha nem szereti a gyerekeket, akkkor hogy tudna veluk foglalkozni?

2011. okt. 30. 10:02

Nincs jogod így kritizálni egy embert.

Ez az életfilozófiám...

Végeztél főiskolát? Jártál együtt vele? Vizsgáztál éveken át?

Szóval jártad ugyanazt az utat, amit ő??


Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat! Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet, éld át a fájdalmaimat, az örömömet. . . Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. . . S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy . . . tovább » . . . tovább » én tettem! Csakis ezek után ítélkezhetsz rólam, felettem! Akkor mondhatod, hogy ismersz!!!

68. 8915ea1f00 (válaszként erre: 67. - A8b73603da)
2011. okt. 30. 02:56

Csak szeretném ha tisztán látnál, végzettségét tekintve fejlesztő pedagógusról beszélünk.

Neki a fejlesztő óra abból áll, ha a gyerkőc nem tud valamit akkor bünteti ( fekvőtámasszal, felüléssekkel stb...)

Nincs gyereke több helyen is kinyilatkoztatta, hogy neki soha nem kell gyerek, utálja őket, azért lett tanár, mert ez volt a legkönnyebben megszerezhető diploma.

Előző munkahelyéről is ilyenek miatt távolították el (utána jártam).

Szerintem az ilyen ember nem erre a hívatásra született.

67. a8b73603da (válaszként erre: 66. - Sercegnő)
2011. okt. 29. 17:26
Bizony. Mert ha a gyerek hazaér, foglalkoznak vele, olvasgatnak, társas, beszélgetés, akkor nincsen az, hogy buggyant a suliban. A tanár egy nap pedig nem egy gyerekkel foglalkozik, hanem jobb esetben egy-két tucattal. Hibázik? Istenem, emberek vagyunk... (és ismét megemlítem, hogy van tényleg "gonosz" pedagógus, na de kirúgatni??? Hol élünk???)
2011. okt. 29. 16:48

egyebkent telleg latok megorult szuloket en is. Mindenert a tanar hibas, otthon meg a gyerekek azt csinalnak, amit akarnak, es a szulo nem tudja oket fegyelmezni...

TV, ropi, csoki, mese, csakhogy kuss legyen...

65. sercegnő (válaszként erre: 59. - A14deb9047)
2011. okt. 29. 16:47
Zsoka, Te tanitoneni vagy?
64. a8b73603da (válaszként erre: 55. - A14deb9047)
2011. okt. 29. 16:40
Most olvastam vissza a hozzászólásokat. Hááát...a gondok nem kicsik a fejekben... Szerintem ne add fel a tanítói pályát semmiképpen! Ezek ellenére egy szép hivatás
63. Pné Veronika (válaszként erre: 61. - 7a382c9841)
2011. okt. 29. 15:51
B.ssszus... :-O
2011. okt. 27. 11:12
Mindegy, a lényeg, hogy tényleg ők foglalkoznak a gyerekünkkel, ill. hogy ők TÉNYLEG foglalkoznak a gyerekünkkel! Ha jól megnézed, mi van most?! Délután hazaér a gyerek, jobb esetben otthon van az egyik szülő, aki fáradt, van egy csomó más dolga, mindenért ideges. Reklamálni a suliban pedig a legegyszerűbb dolog a világon, (ezt azért mondom, mert néha valami bődületes hülyeségekkel szokták a szülők megkeresni a tanárokat,és nem egyszer bizony vissza kellett fognom magam, hogy nézzen szét először otthon, hogy honnan is ered az aktuális probléma...) A sulikban-ovikban a szülői munkaközösségek sem úgy működnek, ahogy rég, nincs semmi összetartás, megbeszélések, közös programok stb. Amit az egyik féltől elvárunk, azt nekünk is be kellene tartani... A nevelés elsősorban a szülő feladata kellene legyen. Lehet, hogy vannak fásult, rossz pedagógusok is, de én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ő a tanár, akinek tisztelet JÁR!
61. 7a382c9841 (válaszként erre: 33. - Pné Veronika)
2011. okt. 26. 19:23

Ó történeteim nekem is vannak.

Csak címszavakban:Irány Németország, busz lerobban Siófokon. Szervízbe be, gyerekek 16 fő, plussz a többiek, köztük 4 db ped. le.

40 fok, a cuccuk, vizük pénzük a buszon.

Szerintetek kit érdekel hogy de11-től este 7-ig mit csinál 16 gyerek? Étlen, szomjan, pénznélkül.?

Én és a barátnőm gardíroztuk a gyerekeket, telefonáltam a férjemnek, aki kajával vízzel felszerelkezve érkezett.

Este a csárdából előkerülő pedagógusoknak feltünt, hogy hol vannak a gyerekek?

60. zebracsikó (válaszként erre: 57. - 7a382c9841)
2011. okt. 26. 19:16

akkor rosszul kezelik a szakértői véleményeket!

még szerencse, hogy a kicsinek nincs papírja

(sajnos én most egy olyannal találkotam, hogy a szülő az epilepsziát is eltitkolta a papírral együtt....nem mondom tovább)

2011. okt. 26. 19:06
Nem kell állást keresnem, így kötnek velünk szerződést... Már nem is akarom csinálni tovább. Elég volt! :(
58. 7a382c9841 (válaszként erre: 55. - A14deb9047)
2011. okt. 26. 19:04

Hát nem irigyellek, hogy júniustól állást kell keresned. :((

Nem, nem kell "pátyolgatni", csak ugyanazt azt esélyt kell neki adni mint a többinek.

Kicsi de NAGY különbség!!!

57. 7a382c9841 (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2011. okt. 26. 19:02

Végig jártam a nagy fiammal ezt az utat. Nem kell tudnia, ha én nem akarom.

Adhat javaslatot, hogyha azt látja a gyereken hogy szüksége lenne rá.

De ebben az iskolában, a szakértői papír azt jelenti, hogy innentől megszűnik az iskola, és a tanár felelőssége. Hiszen "papírja van"!

56. 7a382c9841 (válaszként erre: 51. - A8b73603da)
2011. okt. 26. 18:57

Teljesen egyetértek veled.


Éppen tegnap történt, hogy miközben mentem a szülőire, szembe jött egy ifjú tanerő.

Simán le "hellózott). Pedig nem ismerem (ill. tudom, hogy kicsoda, de személyes kapcsolatom sose volt vele) a fiam lehetne.

Legközelebb megkérdezem, ki engedte meg, hogy tegezzen? Én nem ezt tanultam az iskolában.

2011. okt. 26. 18:57

Mindenkit kirúgatni a munkahelyéről!

Még szerencse, hogy nekem csak június 15-ig van szerződésem. És nem azért járok az iskolába, hogy anyuci-apuci elkényeztetett, agyonbabusgatott kicsifiát pátyolgassam.

54. zebracsikó (válaszként erre: 52. - 7a382c9841)
2011. okt. 26. 18:55

azzal nem értek Veled egyet, hogy nem kall róla tudnia, de természetesen jogod van nem átadni a szakvéleméynt (ami jelen esetben nincs is :)))


hogy halad az ügyetek?

53. 7a382c9841 (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2011. okt. 26. 18:52

Igen, betűről betűre az igazgatónő levele.

:)))


Mentségére legyen mondva nem magyar szakos.(Matek)

52. 7a382c9841 (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2011. okt. 26. 18:51

Nem, nem kell róla tudnia!!

Egyébként az óvodában jár a fiam logopédushoz vagy 3 hónapig. R-betű miatt.

De semmilyen szakértői vélemény nincs.

51. a8b73603da (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. okt. 25. 21:41
Pedig hidd el, ma ez a helyzet. Régen ha engem megszidott a tanító néni/bácsi, vagy adott egy taslit (!!!), otthon alig mertem elmondani, mert még ott is leszidtak. Így tanultam tiszteletet! Az utánunk következő generáció már kevésbé, aztán még kevésbé, és így tovább, és így tovább! Elszomorító, mert így butulnak el a gyerekek, nem köszönnek az utcán, nem engednek be az ajtón, megütik a tanárt, bántják a társaikat, stb! Alapvető viselkedési formák hiánya... És ha ők nem tanulják meg, a következő generáció még maflább lesz...sajnos. Amúgy nem a fórumindítót szeretném ezzel "bántani", de tényleg! Van olyan alsós tanító, aki nekem sem köszön, mert szimplán nem vagyok neki szimpatikus, és ami a legborzasztóbb, a saját gyerekére sem szól rá, hogy ha ÉN felnőttként előre köszönök neki, akkor illene már visszaköszönni... Szóval mindkét oldalon vannak hibák
50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - 8915ea1f00)
2011. okt. 25. 21:33

a "tudatom veled" nem kellett volna, őszinte érdeklődéssel kérdeztem


azért írd meg, hogy mi lett a dolog vége

49. 8915ea1f00 (válaszként erre: 47. - Zebracsikó)
2011. okt. 25. 21:04

Tudatom veled, hogy nyugdíjba vonulásom előtt, olyan helyen dolgoztam, ahol rálátásom volt, az ehhez hasonló ügyek menetére.


Nem a munkáltató az a fórum, ahol ezekben az ügyekben döntenek.

48. zebracsikó (válaszként erre: 41. - 7a382c9841)
2011. okt. 25. 17:03
ha ez idézet, akkor szégyelljék magukat a helyesírási hibák miatt az iskola felsővezetői!
47. zebracsikó (válaszként erre: 45. - 8915ea1f00)
2011. okt. 25. 17:00

hadd kérdezzem meg: hogyan fogod kirúgatni?

a munkáltatóját hogy gőződ meg arról,hogy mondjon fel neki?


s ha mégsem?


a gyermeked sajnálom.

46. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 7a382c9841)
2011. okt. 25. 16:59

csak a szakértői papíros dologhoz szólnék hozzá, az alapproblémáról már több oldalról megkaptad a válaszokat, véleményeket.

SZóval, hogy miért kérte a szakértőis papírotokat? Mert valószínűleg értekezleten, vagy a gyermek óvónőivel való kapcsolattartás miatt , vagy a nevelési tanácsadóval történt egyeztetés alapján....stb...hallott róla, hogy van.

Igen, tudnia kell róla. Igen, megkérdezheti.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook