Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanfolyamok munkanélkülieknek fórum

Tanfolyamok munkanélkülieknek (beszélgetős fórum)

17. informad (válaszként erre: 15. - Tepger)
2011. ápr. 24. 23:25

én jártam oda, és meg kell mondjam, elég vegyes érzéseim vannak. kezdetben rémisztő volt a káosz, ami ott uralkodott, senki soha nem tudott semmit, a termek koszosak, sehol egy pc a "korszerű tantermek" reklámmarketing ellenére. szóval eléggé lesújtó volt a kép, de mivel az első részletet befizettem, nem nagyon volt visszaút. úgy képzeljétel el, h az első napon kerítettek valahonnan egy táblát!

aztán úgy a tanfolyam negyedénél már kezdett fejlődni a dolog, a suli sok termét kifestették, aztán mindenkinek saját számítógépe lett, mindenféle panelek, amiket akár haza is vihettünk gyakorlásra, ilyenek. szóval a végére úgy-ahogy kialakult a dolog, nem mondom, h egy minőségen felüli iskola, de látványosan nagyot fejlődött, amíg oda jártam.

16. santa_erika (válaszként erre: 15. - Tepger)
2010. dec. 6. 14:05
Én fodrász tanuló vagyok a DGSM-nél (bár ezt így most először látom leírva, én DOK-nak hívom), szerintem jó fejek, imádom az Annamarit a tanárnőt, elvitt minket versenyre is ahol harmadikok lettünk:-)))A suli fizette a részvételünket, mert gondolom ez nekik is reklám.
15. tepger
2010. márc. 22. 14:39

Egy rossz tapasztalatot szeretnék megosztani, mielött még más is hasonlóan járna, mint én:



Vettem már részt különböző tanfolyamokon, különböző cégeknél, de ez a mostani...



Aki okj-s szakmát szeretne szerezni (vagy csak egy tanfolyamot elvégezni) egy jól szervezett környezetben, az semmiképp NE a DGSM oktatási studiót (vállalkozósuli-pont-hu) válassza!



Sajnos én már befizettem a képzési dijat, de nagyon megbántam. azoknak fele sem teljesül, ami a honlapjukon le van irva. többszöri (személyes) utánajárásomra is mindig csak kitérő válaszokat kaptam, ez meg ez miért nem ugy működik, ahogy le van irva és még megpróbálták ugy beállítani, hogy én vagyok a hü.e és túl sokat akarok. Az elküldött email-eimre, meg már senki nem válaszol. Abszolut nem foglalkoznak a diákjaikkal, csak fizesd be a pénzt és kész! Majd fél millió forint meg azért nem kis pénz, főleg egy munkanélkülinek!


a tanfolyamhoz tartoz könyveket még 1 hónap után sem kaptuk meg, és még azokat a kiegészítő csomagokat sem, ami alapból járna a befizetett full-os tanfolyamhoz, még ugy sem, hogy hetek óta próbálom én ezt beszerezni tőlük. a számítógép teremről ne is beszéljünk, az még oké, hogy nem egy modern gépekkel felszerelt terem, de hogy minden lépésednél arra kell figyelj, hogy nehogy rálépj egy kábelre és ezáltal leránts egy monitort (vagy épp valami mást)... és hiába office-t kellene, hogy tanulj, ha a gépek nagy részén, még el sem érhető az, mert nincs aktiválva és csak nézheted, hogy a csoport egy része dolgozik, mig te csak probálod megjegyezni, amit látsz. a távoktatási rendszerükbe, persze szintén nem kap az ember még 1 hónapon belül sem belépést. És az oktatást még nem is említettem, amikor az oktató nem is tudja pontosan, mit is kellene tanitani, csak körülbelülre... és még sorolhatnám...



A honlapjukon olyan szépen megvannak fogalmazva bizonyos dolgok... Na, azoknak nem kell hinni, nagyon sok esetben nem a valóságot fedi!!!



Remélem másnak sikerül mindezt elkerülni és olyan szolgáltatást kap a befizetett pénzért, amit azért tényleg meg is érdemel. De itt ezt nem kapja meg senki!



Ilyen embereknek van munkahelyük! Szégyen! Garantálom a sok munkanélküli közül bárki jobban, odaadóbban elvégezné ezt a munkát. Lehet, hogy minderre rájönnének, csak el kellene küldeni őket is egy kisebb "szabadságra"...

2009. aug. 21. 18:08
émnis megyek most,remélem felvesznek anno nem sikerült.
2009. aug. 21. 17:59

Titeket elküldenek suliba? Én hétfőn voltam a munkanélkülibe,4 hónapja keresek munkát pályakezdőként de nem találok :( kezembe nyomtak egy adag papirt két óra várakozás után h otthon töltsem ki és szept 14-én vigyem vissza,majd akkor regisztrálnak,itt nincs idő kitölteni...na már itt kiakadtam :O Aztán rákérdeztem, hogy esetleg suliba/tanfolyamra nem küldenének e el. Azt mondták túlképzett vagyok...(érettségi+nyelvvizsga)Mivel ilyen sok a munkanélküli azt iskolázzák be akinek 8általánosa van,vagy 50év feletti és elvesztette a munkahelyét.

Szóval még 1 hónap,majd szept.14én regisztrálnak be.... :S

2009. aug. 20. 14:05
Én 2 éve csináltam meg a személyügyi ügyintéző tanfolyamot a munkanélkülin keresztül. 5, 6 hónap volt, minden nap reggel 8tól 2ig tartott. Hozzáteszem egy alapfokú angol is volt hozzátársítva, szóval egyik nap angol, másik nap a szem. ü tanfolyam tananyaga ment. (ezt a másik helyre is leírtam)
2009. aug. 20. 14:04
Én 2 éve csináltam meg a személyügyi ügyintéző tanfolyamot a munkanélkülin keresztül. 5,6 hónap volt, minden nap reggel 8tól 2ig tartott. Hozzáteszem egy alapfokú angol is volt hozzátársítva, szóval egyik nap angol, másik nap a szem.ü tanfolyam tananyaga ment.
2009. aug. 20. 13:56
Méghozzá tegnap indult ugyanezzel a címmel...
2009. aug. 20. 13:55

Ugyanezzel a címmel alig pár napja indult egy topic itt...


[link]



Úgyhogy lehet, hogy a Moderátor, vagy a Hoxa össze fogja vonni...

8. 91688e22cd (válaszként erre: 7. - Gummy)
2009. aug. 20. 13:41
személyügyi ügyintéző
2009. aug. 20. 13:40
Melyikre gondolsz konkrétan? Melyik az a tanfolyam?
2009. aug. 20. 13:36
hogy lehet hogy egy képzés a Perfekt cégnél 150 órás, ugyanez a munkaügyi központ keretén 360 órás?
2009. aug. 19. 16:12
Énis jártam tanfolyamra a munkanélkülitől de nekünk napi 4-5 óránk volt. Általában délelőtt, de volt délután is.
2009. aug. 19. 15:55

Igaz én 1993-ban jártam általuk egy tanfolyamra, de az reggel 8-tól délután 4-ig tartott.

Szerintem, ha a tanfolyam komoly, akkor legalább ennyi kell.

2009. aug. 19. 15:52
8 óra??? nem sok az egy nap?
2009. aug. 19. 15:47
Általába az ilyen tanfolyamok napi 6-8 órásak.
2009. aug. 19. 15:44
Járt valaki személyügyi tanfolyamra a munkaügyi központ által? napi szinten milyen elfoglaltságot jelent ez? (hány órát kb?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook