Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácstalan vagyok!Ti mit tennétek? fórum

Tanácstalan vagyok!Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


26. anya4005 (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2014. dec. 3. 12:26

A festett hajas,tetűs dolgot még nem hallottam! :-)

Bár még tetves sem voltam,csak egyszer gyerekkoromban a szempilláim voltak tele petékkel...

Akkor mi csak szerencsések voltunk a cicákkal annó,pedig hazahordtuk őket,volt,hogy 10-12 macsek rahangált nálunk.

Igaz,a telken meg süniket etettünk,azok is bolhásak,de minket nem csípkedtek.

Lehet,hogy rossz az ízünk?:-D

25. mothertiger (válaszként erre: 24. - Anya4005)
2014. dec. 2. 23:49

Nálunk is bejött a házba a bolha (sajnos nem egyszer), amikor vidéken laktunk, és két kiscica, esetleg kutya került a házhoz. A lábunk szára tele volt csípésekkel, a hosszú, meleg folyosónkon tanyáztak. Kb. 2 hét fertőtlenítés és irtás után tudtam csak őket kiirtani. Az ágyneműt ki kellett főznöm, és még a legutolsó kisgatyát is vasaltam.

Szóval nagyon is megy emberre a bolha. :S


Ez amolyan mendemonda, mint pl az is, hogy festett hajba nem megy a tetű... Sajnos ez is tévhit.

24. anya4005 (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2014. dec. 2. 23:34

Hát,mi macskákat mentettünk annó pincékből,szeméttárolókból,ég tudja,honnan,de soha nem lettünk bolhásak tőlük,pedig elhiheted,volt,hogy a pár napos kiscica nem látszott ki a bolháiból!

Az mondjuk igaz,hogy rögtön írtottuk is...

23. bnedora (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. dec. 2. 18:45
Ez így nem igaz, mert az állatból igenis rád mehet a bolha, és megcsíphet.
22. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Gabika80)
2014. dec. 2. 16:34
én biztos nem engedném oda a gyerekemet, míg nem rendezik a helyzetet, a láthatást máshol is megoldhatja, ha akarja. a gyerekednek a legrosszabb, ha tetves lesz vagy bolhák csípkedik. mondd meg az exednek, hogy irtsák a bolhát a macskából és a lakásból, és a tetveket is, akkor majd mehet a gyerek. gondolom őket is csípkedik és tetves lesz az egész család, ha nem, akkor nem onnan hozza, de ez a leírásodból nem valószínű
21. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. dec. 2. 15:45
Azon már túl van, hogy beszélt velük, és felháborodtak még a gondolatán is.... Szóval mosolyogni, az már szerintem ott nem sokat ér.
20. anya4005 (válaszként erre: 18. - Gabika80)
2014. dec. 2. 15:39

És az éxék nem tesznek semmit?

Szerintem,ha mindenféle szervezetnél bejelentgeted,csak romlani fog a viszony. Én inkább mosolyogva adnék nekik egy üveg írtószert (vagy,amit lehet kapni,nem tudom,mi van tetűre).

2014. dec. 2. 14:44

Éppen tegnap hallgattam a rádióban, nagyon enyhe ősz volt, a háziállatokban (kutya-macska) a bolhák nem pusztultak el, és annyira elszaporodtak, hogy már bent a lakásban szőnyegben, stb. stb. és az embereken is megjelennek.


Szerintem is a volt férjed gyermekeinek az iskolájában kellene szólni, ill. annak a kerületnek/településnek a családsegítő, illetve gyámhivatalnál, intézkedjenek, környezet-tanulmány, egészségügyi-tisztasági ellenőrzés, stb. stb.

18. Gabika80 (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. dec. 2. 14:23

Már leírtam,de biztos elkerülte a figyelmedet,hogy ott az egyik gyermek tetves.

Busszal nem közlekedünk.Az iskolában pedig átvizsgálták a gyerekeket miután betelefonáltam,hogy a lányom nem megy suliba,mert tetves.

17. anya4005 (válaszként erre: 11. - Gabika80)
2014. dec. 2. 14:08

Az állatokból nem megy át a bolha az emberbe! Inkább ágyipoloskára gyanakodnék,persze,az sem jobb,de nehezebb észrevenni,ráadásúl nem mindenkit szeretnek megcsípkedni!

Nem tudom,mi a teendő,de tuti elkapnám valamelyik családtagot és átvizsgálnám a fejét! Ha ott is bibi van,tőlük szedte a lányod. Ha nincs,a buszon ülők bármelyikétől is haza vihette.

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Gabika80)
2014. dec. 2. 14:00
Akkor okosan el kell neki mondani, hogy tetves gyerek mellé nem szívesen engeded. Ő se tenne másképp fordított esetben
15. Gabika80 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2014. dec. 2. 13:33
Azért volt felháborodva,mert szerinte így akarom eltiltani tőle a gyerekeket,pedig szó sincs erről.
14. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 11. - Gabika80)
2014. dec. 2. 12:30
Ha ilyen körülmények mellett még neki áll feljebb, nyugodtan hívd ki rájuk a családsegítőt, hátha motiváltabb lesz rá a volt férjed, hogy kezeltesse a gyerekét és bolhátlanítsa a macskát.
13. Panka88 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2014. dec. 2. 12:27
Legjobb védekezés a támadás... :/
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Gabika80)
2014. dec. 2. 12:26
ha tetves az egyik gyerekük és bolhás aa macskájuk, akkor miért volt annyira felháborodva a férjed, mikor szóvá tetted?
11. Gabika80 (válaszként erre: 10. - Tiltottszer)
2014. dec. 2. 12:22
Tetves az egyik gyermek úgyhogy ezért is gondoltam,hogy ott kapta el a lányom.A bolhákat meg csak véletlenül mondta el,amikor szólt,hogy viszket a lába és megnéztem és láttam,hogy tele van csípésekkel.Akkor mondta,hogy biztos a bolhák csípték meg,mert apáéknak van macskájuk és tele van bolhával,akit be is visznek a lakásba.
2014. dec. 2. 12:14

BOlha es tetü a legtisztabb haztartasokban is elöfordulhat neha. Semmi köze a tisztasaghoz. Öket nem zavarja egyebkent??

Ettöl eltekintve rakerdezhetnel, hogy ök nem tetvesek-e? Es az ujrafertözödes miatt addig nem engednem el a gyerekeimet, amig ök magukat ki nem kuraljak. SZoljanak, ha ujra egeszsegesek.

2014. dec. 2. 12:09
Beszéltem a volt férjemmel és még neki állt feljebb,hogy mit gondolok én róluk és hogy így akarom eltiltani a gyerekeket tőle.Mondtam neki,hogy szó sincs róla én csak jeleztem,hogy ez van.
8. Gabika80 (válaszként erre: 5. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 2. 12:08
Az iskolába beszóltam amikor észleltem,hogy tetves a lányom és átnézték az osztályt senki nem volt tetves.Másokkal pedig nem játszik a lányom.
2014. dec. 2. 12:06
Nem lehet családsegítő segítségét kérni? Szerintem , ha ők kimennek és tényleg olyan a helyzet, akkor kereshettek más helyet a láthatásra. Csak egy ötlet, nem tudom mennyire járható az út :)
2014. dec. 2. 12:05
Nagyon kellemetlen helyzet,de beszélj a volt férjeddel!
2014. dec. 2. 12:05
Akár az óvodában, vonaton, buszon is össze lehet szedni ezeket az állatokat.
2014. dec. 2. 12:02
Hát hol élnek? Hajléktalanszállón?!
2014. dec. 2. 12:01
Szent Habakukk!
2014. dec. 2. 11:59
beszélj a volt férjeddel
2014. dec. 2. 11:54

A volt férjemmel 4 éve elváltunk.Van 2 közös gyermekünk.A volt férjemnek azóta van 1 párkapcsolata ahol van 3 gyermek.2 éve a lányom amikor nyáron a kötelező láthatáson volt náluk tetves lett.Akkor nem szóltam semmit.

Jelenleg megint tetves lett náluk + a lába tele van bolhacsípésekkel.Nem szeretném eltiltani az apjuktól és nem is tehetem,de így nem szívesen engedem hozzájuk a gyermekeimet.A gyerekeknek nem mondhatom,hogy nem mehetnek.Mit csináljak?Ti mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook