Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tanácsot szeretnék kérni pszichésen beteg édesanyámmal kapcsolatban fórum

Tanácsot szeretnék kérni pszichésen beteg édesanyámmal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
5. b4c06bc553 (válaszként erre: 3. - E49241a632)
2012. márc. 14. 10:07

Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor miért nem veszel ki pár napot, és elutazol hozzá!

A személyes beszélgetés alkalmával nagyon sok mindent meg tudsz vele beszélni!

Mi lesz, ha kiteszik az utcára? Belegondoltál? :(

4. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2012. márc. 14. 10:06

A polgármesteri hivatalban tudsz érdeklődni, hogy van-e egy szervezet, aki felkarolja a faluban az ilyen idős embereket.

Léteznek a szociális munkások, akik szintén tudnak segíteni. Azokról tudsz a neten információt kapni, hogy hol vannak anyukád környékén.

Tudsz még esetleg valakit megbízni - egy rokont, egy szomszédot -, aki minden nap elmegy hozzá.

3. e49241a632 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2012. márc. 14. 10:05
Saját ház volt, de vett fel rá hitelt, amit nem fizetett, így szerintem hamarosan árverezik a házat. 53 éves egyébként.
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2012. márc. 14. 10:03
Mivel ennyire felelőtlenül és talán önmagára veszélyesen viselkedik, mindenképpen orvosi megfigyelés alá kéne vetetni. Sajátja a ház? Mennyi idős?
2012. márc. 14. 10:02

Sziasztok,


édesanyám sajnos az utóbbi években mentálisan teljesen leépült, egyedül él, én tőle 200km-re lakom, nem tudom felvállalni az ellátását. Télire nem vett tüzelőt, holott lett volna rá pénze, amit elszórt pl. telefonszámlára (20-30 ezer forintos számlákat csinált). Amikor küldtem neki pénzt, hogy vegyen belőle tüzelőt, nem arra költötte. Sajnos anyagilag nem tudom annyira támogatni, ami megoldaná a helyzetét, szociális segélyt kap, amiből nem tudja magát fenntartani. Mivel télen nem fűtött, a házban elfagyott az összes vízvezeték, így most tudtam meg rokonoktól, hogy víz sincs a házban. Téveszméi vannak, nem tesz semmit a saját helyzete javítására. Orvoshoz nem hajlandó elmenni, de hamarosan utazo hozzá, talán erre valahogy rá tudom venni. Kérlek segítsetek, mit lehet ilyenkor tenni, hogy lehetne valahol elhelyezni, ami nem fizetős, hiszen csak a szociális segély jár neki. Vagy ha nincs pénze, hagyják így "élni" tovább? Régen egy tiszta, pedáns, intelligens nő volt, ápolónő a szakmája. Mára semmi nem maradt belőle. Nagyon el vagyok keseredve.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook